1 marca pojedziemy bezpośrednio koleją z Gorzowa do Berlina

Poniedziałek 28 grudnia 2015

1 marca ma ruszyć bezpośrednie połączenie kolejowe Toruń – Gorzów – Berlin. – To termin realny, chociaż przed nami jeszcze sporo pracy – mówił Dariusz Liszewski, członek zarządu Przewozów Regionalnych podczas sesji Sejmiku Województwa Lubuskiego, która 28 grudnia odbyła się w Gorzowie.

Według wcześniejszego scenariusza połączenie miało ruszyć już 1 stycznia. Okazało się jednak, że są spore trudności ze znalezieniem w Polsce taboru kolejowego posiadającego homologację uprawniającą do poruszania się po niemieckich torach.

Według wstępnego rozkładu z Gorzowa w godzinach rannych będą codziennie wyruszać dwa składy. Podróż będą kończyć w Berlinie Lichtenberg o 7.28 i o 10.28. Połączone składy będą wyruszać w drogę powrotną z tej stacji o 18.37.

Połączenie będzie realizowane wspólnie przez Przewozy Regionalne, niemieckiego przewoźnika NEB i polską Arrivę (ta firma posiada tabor z wymaganą homologacją). Do biletów będą dopłacać samorządy województw, przez które będzie ono przebiegało. Na razie nie wiadomo ile za bilet będą musieli zapłacić pasażerowie.

Adam Piotrowski

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij