MUTACJA A

Sulęcin, Lubniewice, Krzeszyce, Słońsk, Torzym, Ośno Lubuskie

MUTACJA B

Kostrzyn nad Odrą, Słubice, Górzyca, Rzepin

MUTACJA C

Międzyrzecz, Skwierzyna, Przytoczna, Pszczew, Bledzew

MUTACJA D

Lubsko, Jasień

MUTACJA E

Witnica


Biegacze policzyli się z Cukrzycą

Poniedziałek 16 stycznia 2017

Kostrzyńscy biegacze jak zwykle nie zawiedli. Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych w dniu 15 stycznia 110 uczestników, stanęło na starcie 11 edycji rekreacyjnego biegu „Policz się z cukrzycą", który odbywa się w ramach 25 edycji Akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Dla kolejnego sukcesu WOŚP zrobią wszystko…

Niedziela 15 stycznia 2017

Nawet zanurzą się w przeręblu. Kto? 14 zimnolubnych morsów. Kiedy? W finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 15 stycznia 2017. Po co? By zebrać jeszcze więcej na oddziały ogólnopediatryczne oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.

Orkiestra serc rozpoczęła koncert

Niedziela 15 stycznia 2017

Dzisiaj od godziny 10:00 rozpoczęła swój koncert "najpiękniejsza orkiestra świata". Po wspólnym zdjęciu na Placu Wojska Polskiego setki wolontariuszy wyruszyło w miasto, aby kwestować na rzecz ratowania życia i zdrowia dzieci oraz seniorów.

Ptasia grypa w Przytocznej

Czwartek 12 stycznia 2017

Ognisko wykryto na fermie indyków w pobliżu ruchliwej drogi krajowej nr 24. Komunikat w tej sprawie wydał Główny Lekarz Weterynarii. Ptasia grypa pojawiła się w gospodarstwie utrzymującym ponad 28 tys. sztuk indyków.

“Sztuka Kochania. Historia Michaliny Wisłockiej” w Lubniewicach

Czwartek 12 stycznia 2017

27 stycznia do kin wchodzi film opowiadający historię Michaliny Wisłockiej - kobiety, która dokonała niemożliwego, szeroko otwierając drzwi polskich sypialni. Część zdjęć do tej produkcji realizowano w Lubniewicach, gdzie Michalina Wisłocka (w tej roli Magdalena Boczarska) poznała miłość swojego życia, Jurka (Eryk Lubos).

Krótko cieszył się skradzionym łupem

Środa 11 stycznia 2017

Zaledwie kilka godzin zajęło kostrzyńskim kryminalnym ustalenie i zatrzymanie 19-latka, odpowiedzialnego za włamanie do jednej z restauracji w Kostrzynie nad Odrą. Mężczyzna zabrał z lokalu 500 zł i butelki alkoholu – część z nich pechowo mu się stłukła.

Mojżesz w operze

Środa 11 stycznia 2017

W Hali Widowiskowo-Sportowej CRS w Zielonej Górze 24 marca br. wystawiony zostanie „Mojżesz". Będzie to gościnny pokaz Opery Lwowskiej. Opera „Mojżesz" uzyskała błogosławieństwo papieża Jana Pawła II i została zrealizowana przy wsparciu finansowym Watykanu.

W Nowy Rok z Weną

Wtorek 10 stycznia 2017

W poprzednim sezonie siatkarze Invest In The West Wena Kostrzyn nad Odrą zajęli drugie miejsce w rozgrywkach lubuskiej III ligi. W tym sezonie MASITA III Liga Siatkówki Mężczyzn jest zdominowana przez Kostrzynian, którzy na półmetku obserwują rozgrywki z pozycji lidera.

Orszak Trzech Króli zebrał tłumy Kostrzynian

Poniedziałek 9 stycznia 2017

6 stycznia to imieniny Kacpra, Melchiora i Baltazara, czyli trzech mędrców, którzy podążając za Gwiazdą Betlejemską przybyli do miejsca narodzin Jezusa, aby złożyć mu dary i pokłon. Od kilku lat w Polsce z tej okazji organizowane są uliczne Jasełka a w tegorocznym Orszaku Trzech Króli wzięło udział już ponad 500 miast.

Rock’n’Beer Fest – solidna porcja dobrej muzyki i nie tylko w SOK

Niedziela 8 stycznia 2017

Wielkimi krokami zbliża się impreza festiwalowa, jakiej w Sulęcinie jeszcze nie było! Połączenie smaków, tych dosłownych i tych duchowych. Legendarni wykonawcy polskiej sceny rockowej oraz „młoda krew” scen krajowych. Dwa dni, dwie sceny, wyjątkowe atrakcje dodatkowe! Delektować się będziemy muzyką najwyższej klasy oraz wytworami rzemieślniczymi w zakresie trunków niskoprocentowych: piwa lokalne, domowe, nietypowe, rarytasy zagraniczne – wszystkiego ponad 50 gatunków! Wyjątkowa uczta, nakręcona muzyką na obrotach najwyższych! Oprócz tego: stoiska rzemieślnicze, stoiska handlowe z gadżetami artystów i wiele innych atrakcji… Impreza odbędzie się w Sulęcińskim Ośrodku Kultury w dniach 3-4 luty 2017.

Kostrzyn będzie remontował drogi

Piątek 6 stycznia 2017

20 grudnia 2016 roku Minister Infrastruktury i Budownictwa zatwierdził przedłożoną przez Wojewodę Lubuskiego ostateczną listę rankingową wniosków o dofinansowanie zadań w ramach „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 – 2019”.

Boże Narodzenie w wydaniu ekologicznym

Czwartek 5 stycznia 2017

Koniec listopada i grudzień to czas świątecznych przygotowań: tworzenie ozdób bożonarodzeniowych, przygotowywanie potraw wigilijnych, kolędowanie. Te wydarzenia i towarzysząca im niepowtarzalna atmosfera nie omijają naszej szkoły – tradycją stają się święta w wersji eko.

Z Przekrojem Lokalnym w rok 2017!

Czwartek 5 stycznia 2017

Miło nam poinformować, że od roku 2017 serwis internetowy naszkostrzyn.pl rozpoczął współpracę medialną z gazetą "Przekrój Lokalny". Oba wydawnictwa łączy to, że są prowadzone przez pasjonatów, którzy pragną w sposób nowoczesny i atrakcyjny informować mieszkańców regionu o ciekawych wydarzeniach.

Julian wrócił do domu!

Środa 4 stycznia 2017

28 grudnia skończyła się tułaczka Juliana Walentina. Miło nam poinformować, że dzięki staraniom ludziom dobrej woli z burmistrzem miasta Andrzejem Kuntem oraz radnym Piotrem Dziekanem na czele udało się nie tylko pomóc, ale przede wszystkim spowodować, że przebywający od jakiegoś czasu w naszym mieście obywatel Rumunii Nowy Rok spędzi już w domu.

Finał konkursu plastycznego „Mój przyjaciel strażak”

Środa 4 stycznia 2017

19 grudnia 2016r. w siedzibie Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wielkopolskim odbyło się podsumowanie kolejnej edycji konkursu plastycznego skierowanego do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z województwa lubuskiego. Na tegoroczny konkurs pt.

Kształcenie zawodowe zyska nową jakość

Środa 4 stycznia 2017

22 grudnia pomiędzy Powiat Sulęciński podpisał umowę z Województwem Lubuskim o dofinansowanie projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Sulęcińskim” współfinasowanego ze środków Unii Europejskiej. W ramach projektu ze wsparcia skorzystają nauczyciele oraz uczniowie Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych im.

15 stycznia zagra największa orkiestra świata

Poniedziałek 2 stycznia 2017

Noc jubileuszów, noc koncertów, noc wspaniałej zabawy połączonej z charytatywną akcją Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Klubie u Bulka przy Sulęcińskim Ośrodku Kultury! Już niebawem kolejny, 25 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Jabłkowy zawrót głowy

Czwartek 22 grudnia 2016

Dzięki inicjatywie i pomysłowości dyrektora szkoły, pani Grażyny Sobieraj, 20 grudnia do Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie, dotarły jabłka w ilości 18 ton. Każdy chętny, uczeń, nauczyciel lub inny pracownik szkoły, mógł skorzystać z tego przedświątecznego prezentu.

Coraz bliżej Święta…

Czwartek 22 grudnia 2016

20 grudnia 2016 roku, podtrzymując świąteczne tradycje i obyczaje, uczniowie, dyrekcja, nauczyciele, pracownicy niepedagogiczni Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie, a także zaproszeni goście spotykali się, by wspólnie świętować nadchodzące Boże Narodzenie i Nowy Rok.

Wigilijne spotkanie w kniei

Czwartek 22 grudnia 2016

Polowanie wigilijne to jedna z najstarszych tradycji polskiego łowiectwa. W każdym kole łowieckim, to bardzo ważne wydarzenie ma szczególną oprawę i jest okazją do spotkania się z bracią myśliwską i złożenia sobie świątecznych życzeń.

A miało być tak pięknie…

Poniedziałek 19 grudnia 2016

500 PLUS czy obniżenie wieku emerytalnego to projekty wymagające znacznej ilości gotówki w budżecie państwa. Cień na spełnianie obietnic wyborczych rzucił jednak spadek PKB, z którym wiążą się niższe wpływy z podatków.

Było i się skończyło...

Poniedziałek 19 grudnia 2016

No, na pewno nie wszystko, bo życie nie znosi próżni, a politycy co rusz dostarczają powody do śmiechu i płaczu. O tym potem. Najważniejsza rzecz, to super impreza na placu przy międzyrzeckim Ratuszu.

Przed młodymi wielkie możliwości

Piątek 16 grudnia 2016

W sulęcińskim Zespole Szkół Zawodowych i Licealnych im. Unii Europejskiej, 6 grudnia odbyły się II Targi Edukacyjne i Pracy z udziałem wielu podmiotów gospodarczych z kraju i zagranicy. Oferentami dla uczniów były również uczelnie i wojsko.

Siła wolontariatu

Piątek 16 grudnia 2016

Wolontariat to bezinteresowne niesienie pomocy potrzebującym. Występuje w różnych formach. W Sulęcinie są grupy uczniów ukierunkowanych na pracę w zespołach lub indywidualnie, działające podczas finałów WOŚP czy innych charytatywnych akcji. Są też dorośli, którzy nie potrafią przejść obojętnie wobec rzeczy oczywistych, z którymi zainteresowani nie mogą sobie poradzić a i odpowiednie instytucje też nie są w stanie sprawy załatwić do końca.

Sukcesy małych karateków z Sulęcina

Czwartek 8 grudnia 2016

W niedzielę 4 grudnia w Gorzowie Wlkp. odbył się Gwiazdkowy Turniej Karate. Sulęcinianie uplasowali się na drugim miejscu w klasyfikacji drużynowej. Pierwsze miejsce zajęła ekipa z Międzyrzecza. W rywalizacji uczestniczyły również ośrodki z Gorzowa Wlkp.

Drugi Sulęciński Zlot Mikołajów

Czwartek 8 grudnia 2016

6 grudnia, w Mikołajki odbyła się druga edycja Zlotu Mikołajów w Sulęcinie. Organizatorem imprezy był Sulęciński Ośrodek Kultury oraz Sulęcińska Biblioteka Publiczna. O godzinie 16:00 mieszkańcy Sulęcina zebrali się na rynku, gdzie dostali od Mikołaja mały, słodki poczęstunek.

Światowy Dzień Pluszowego Misia

Poniedziałek 5 grudnia 2016

25 listopada sala gimnastyczna w naszej szkole zamieniła się w „Krainę Misia”. Uczniowie klas 0 – 3 przybyli ze swoimi ukochanymi pluszakami, by wspólnie obchodzić urodziny Pluszowego Misia. Wierszyk i historię pojawienia się ponad 100 lat temu pierwszej przytulanki o imieniu Teddy przedstawili uczniowie z klasy III b.

Wędkarsko-harcerskie Mikołajki nad j. Ostrowskim

Poniedziałek 5 grudnia 2016

Były wspólne zabawy, konkurencje, pyszna grochówka i kiełbaski z ogniska. Był również św. Mikołaj i paczki z łakociami. Były też paczki wypełnione psim jedzonkiem zebrane przez dzieci i rodziców dla schroniska „Azorki” w Gorzowie.

Wędkarze na parkiecie

Czwartek 1 grudnia 2016

19 listopada w Sulęcinie, odbyła się po raz szósty zabawa taneczna w gronie wędkarzy. Organizatorem imprezy było tradycyjnie Koło PZW Nr 1 w Sulęcinie. W miłą atmosferę wieczoru wprowadził uczestników prezes Ryszard Stachowiak, który powitał wszystkich gości i życzył dobrej zabawy.

Wygrany Konkurs

Środa 30 listopada 2016

Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych został przeprowadzony w Gimnazjum nr 2 im. A. Mickiewicza w Międzyrzeczu. Zwyciężył i zdobył główną nagrodę (wycieczka do Tropical Islands pod Berlinem) – Michał Śmigiel uczeń kl.

Patriotyczny Apel

Środa 30 listopada 2016

Patriotyzm trzeba zrozumieć i uczyć się, aby stał się częścią duszy. Nie zrobi się tego nakazem, naciskiem, spotkaniami, nabożeństwami czy płomiennymi przemówieniami. Niektórzy twierdzą, że postawę patriotyczną ma się w genach lub wyssało z mlekiem matki podczas karmienia.

Wystawa Historia Malowana

Poniedziałek 28 listopada 2016

We wtorek 15 listopada uczniowie klasy IIa wraz z panią Wiolettą Bartniak oraz panem Jerzym Baranowskim wybrali się do Sulęcińskiego Ośrodka Kultury, aby zobaczyć wystawę obrazów zatytułowaną "Historia malowana". Prace wykonane były na konkurs organizowany już wielokrotnie przez Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w Sulęcinie.

Edukacja prawna w I LO - spotkanie z ekspertem

Piątek 25 listopada 2016

18 listopada 2016 roku w I liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Sulęcinie odbyło się spotkanie uczniów klasy IIa z wicestarostą Powiatu Sulęcińskiego p. Tomaszem Prozorowiczem. Spotkanie to otworzyło serię konferencji z przedstawicielami instytucji prawnych, instytucji samorządu terytorialnego oraz z reprezentantami organu przedstawicielskiego.

Zaduszki Myśliwskie

Środa 23 listopada 2016

19 listopada, w kościele p.w. Św. Jana Chrzciciela w Międzyrzeczu, odbyły się Zaduszki Myśliwskie. Głównym celebransem uroczystej Mszy św. był ks. dziekan Marek Walczak, wspomagał go ks. kustosz Marek Rogeński SAC.

Jesienny wieczór dobrego smaku

Wtorek 22 listopada 2016

18 listopada 2016 roku w sulęcińskim klubie ,,U Bulka” odbyło się podsumowanie 6 edycji konkursu ,,Dary jesieni” na najsmaczniejsze przetwory i trunki. Wieczór ten zorganizował Sulęciński Ośrodek Kultury. Sulęcinianie, którzy zjawili się na spotkaniu mogli degustować aż 96 domowej roboty smakołyków.

Szkolenia kawaleryjskie 7bSKW

Wtorek 22 listopada 2016

We wtorek 15 listopada w ośrodku jeździeckim w Kuźniku odbyły się pilotażowe zajęcia ze szkolenia kawaleryjskiego dla zwiadowców 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej. Strzelcy Konni z 7 batalionu Strzelców Konnych Wielkopolskich (7bSKW) wraz z ułanami z 15 batalionu Ułanów Poznańskich (15bUP) rozpoczęli szkolenie z jazdy konnej zgodnie z opracowanym w Brygadzie Planem Szkolenia jeździeckiego (kawaleryjskiego).

Na wstecznym

Wtorek 22 listopada 2016

Świat pogrąża się w irracjonaliźmie. W krajach tzw. Zachodu do głosu i władzy dochodzą ci co więcej obiecują, często rzeczy abstrakcyjnych, niemożliwych do zrealizowania lub rujnujących w dłuższej perspektywie dotychczas wypracowane dobra.

Psychiatrzy wszystkich krajów – łączcie się

Wtorek 22 listopada 2016

Trudno o bardziej trafny tytuł felietonu wobec kłamstw, matactw czy idiotycznych, jednakże nafaszerowanych patriotyczną polityką wystąpień tych na tzw. Górze. Bujdy na resorach niegdyś mawiano lub jeszcze dawnej – pleciono duby smalone.

«1...89101112...20...37»

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij