MUTACJA A

Sulęcin, Lubniewice, Krzeszyce, Słońsk, Torzym, Ośno Lubuskie

MUTACJA B

Kostrzyn nad Odrą, Słubice, Górzyca, Rzepin

MUTACJA C

Międzyrzecz, Skwierzyna, Przytoczna, Pszczew, Bledzew

MUTACJA D

Lubsko, Jasień

MUTACJA E

Witnica


Siła wolontariatu

Piątek 16 grudnia 2016

Wolontariat to bezinteresowne niesienie pomocy potrzebującym. Występuje w różnych formach. W Sulęcinie są grupy uczniów ukierunkowanych na pracę w zespołach lub indywidualnie, działające podczas finałów WOŚP czy innych charytatywnych akcji. Są też dorośli, którzy nie potrafią przejść obojętnie wobec rzeczy oczywistych, z którymi zainteresowani nie mogą sobie poradzić a i odpowiednie instytucje też nie są w stanie sprawy załatwić do końca.

Sukcesy małych karateków z Sulęcina

Czwartek 8 grudnia 2016

W niedzielę 4 grudnia w Gorzowie Wlkp. odbył się Gwiazdkowy Turniej Karate. Sulęcinianie uplasowali się na drugim miejscu w klasyfikacji drużynowej. Pierwsze miejsce zajęła ekipa z Międzyrzecza. W rywalizacji uczestniczyły również ośrodki z Gorzowa Wlkp.

Drugi Sulęciński Zlot Mikołajów

Czwartek 8 grudnia 2016

6 grudnia, w Mikołajki odbyła się druga edycja Zlotu Mikołajów w Sulęcinie. Organizatorem imprezy był Sulęciński Ośrodek Kultury oraz Sulęcińska Biblioteka Publiczna. O godzinie 16:00 mieszkańcy Sulęcina zebrali się na rynku, gdzie dostali od Mikołaja mały, słodki poczęstunek.

Światowy Dzień Pluszowego Misia

Poniedziałek 5 grudnia 2016

25 listopada sala gimnastyczna w naszej szkole zamieniła się w „Krainę Misia”. Uczniowie klas 0 – 3 przybyli ze swoimi ukochanymi pluszakami, by wspólnie obchodzić urodziny Pluszowego Misia. Wierszyk i historię pojawienia się ponad 100 lat temu pierwszej przytulanki o imieniu Teddy przedstawili uczniowie z klasy III b.

Wędkarsko-harcerskie Mikołajki nad j. Ostrowskim

Poniedziałek 5 grudnia 2016

Były wspólne zabawy, konkurencje, pyszna grochówka i kiełbaski z ogniska. Był również św. Mikołaj i paczki z łakociami. Były też paczki wypełnione psim jedzonkiem zebrane przez dzieci i rodziców dla schroniska „Azorki” w Gorzowie.

Wędkarze na parkiecie

Czwartek 1 grudnia 2016

19 listopada w Sulęcinie, odbyła się po raz szósty zabawa taneczna w gronie wędkarzy. Organizatorem imprezy było tradycyjnie Koło PZW Nr 1 w Sulęcinie. W miłą atmosferę wieczoru wprowadził uczestników prezes Ryszard Stachowiak, który powitał wszystkich gości i życzył dobrej zabawy.

Wygrany Konkurs

Środa 30 listopada 2016

Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych został przeprowadzony w Gimnazjum nr 2 im. A. Mickiewicza w Międzyrzeczu. Zwyciężył i zdobył główną nagrodę (wycieczka do Tropical Islands pod Berlinem) – Michał Śmigiel uczeń kl.

Patriotyczny Apel

Środa 30 listopada 2016

Patriotyzm trzeba zrozumieć i uczyć się, aby stał się częścią duszy. Nie zrobi się tego nakazem, naciskiem, spotkaniami, nabożeństwami czy płomiennymi przemówieniami. Niektórzy twierdzą, że postawę patriotyczną ma się w genach lub wyssało z mlekiem matki podczas karmienia.

Wystawa Historia Malowana

Poniedziałek 28 listopada 2016

We wtorek 15 listopada uczniowie klasy IIa wraz z panią Wiolettą Bartniak oraz panem Jerzym Baranowskim wybrali się do Sulęcińskiego Ośrodka Kultury, aby zobaczyć wystawę obrazów zatytułowaną "Historia malowana". Prace wykonane były na konkurs organizowany już wielokrotnie przez Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w Sulęcinie.

Edukacja prawna w I LO - spotkanie z ekspertem

Piątek 25 listopada 2016

18 listopada 2016 roku w I liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Sulęcinie odbyło się spotkanie uczniów klasy IIa z wicestarostą Powiatu Sulęcińskiego p. Tomaszem Prozorowiczem. Spotkanie to otworzyło serię konferencji z przedstawicielami instytucji prawnych, instytucji samorządu terytorialnego oraz z reprezentantami organu przedstawicielskiego.

Zaduszki Myśliwskie

Środa 23 listopada 2016

19 listopada, w kościele p.w. Św. Jana Chrzciciela w Międzyrzeczu, odbyły się Zaduszki Myśliwskie. Głównym celebransem uroczystej Mszy św. był ks. dziekan Marek Walczak, wspomagał go ks. kustosz Marek Rogeński SAC.

Jesienny wieczór dobrego smaku

Wtorek 22 listopada 2016

18 listopada 2016 roku w sulęcińskim klubie ,,U Bulka” odbyło się podsumowanie 6 edycji konkursu ,,Dary jesieni” na najsmaczniejsze przetwory i trunki. Wieczór ten zorganizował Sulęciński Ośrodek Kultury. Sulęcinianie, którzy zjawili się na spotkaniu mogli degustować aż 96 domowej roboty smakołyków.

Szkolenia kawaleryjskie 7bSKW

Wtorek 22 listopada 2016

We wtorek 15 listopada w ośrodku jeździeckim w Kuźniku odbyły się pilotażowe zajęcia ze szkolenia kawaleryjskiego dla zwiadowców 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej. Strzelcy Konni z 7 batalionu Strzelców Konnych Wielkopolskich (7bSKW) wraz z ułanami z 15 batalionu Ułanów Poznańskich (15bUP) rozpoczęli szkolenie z jazdy konnej zgodnie z opracowanym w Brygadzie Planem Szkolenia jeździeckiego (kawaleryjskiego).

Na wstecznym

Wtorek 22 listopada 2016

Świat pogrąża się w irracjonaliźmie. W krajach tzw. Zachodu do głosu i władzy dochodzą ci co więcej obiecują, często rzeczy abstrakcyjnych, niemożliwych do zrealizowania lub rujnujących w dłuższej perspektywie dotychczas wypracowane dobra.

Psychiatrzy wszystkich krajów – łączcie się

Wtorek 22 listopada 2016

Trudno o bardziej trafny tytuł felietonu wobec kłamstw, matactw czy idiotycznych, jednakże nafaszerowanych patriotyczną polityką wystąpień tych na tzw. Górze. Bujdy na resorach niegdyś mawiano lub jeszcze dawnej – pleciono duby smalone.

„Molex” i „Maszoński” nagrodzeni tytułem Firma Roku

Środa 16 listopada 2016

27 października w Ośrodku „Kormoran” w Sulęcinie, odbyła się coroczna Konferencja Pracodawców. Jednym z punktów programu było rozstrzygnięcie I edycji konkursu Firma Roku. Organizatorem konferencji było Starostwo Powiatowe w Sulęcinie, Powiatowy Urząd Pracy i Związek Pracodawców „Przedsiębiorczość”.

Debatowali o integracji osób niepełnosprawnych

Wtorek 15 listopada 2016

3 listopada w Sulęcinie odbyła się Wojewódzka Konferencja Metodyczna „Integracja niepełnosprawnych – możliwości i szanse”, będąca jednym z działań projektu „(O)twórzMY wspólny świat!”. Konferencję zorganizowało Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Sulęcinie w partnerstwie z sulęcińskim Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym.

Koncert pamięci Żołnierzy Niezłomnych

Wtorek 15 listopada 2016

20 listopada w klubie „U Bulka” (SOK Sulęcin) odbędzie się koncert pt. „Żołnierze Niezłomni – Podziemna Armia Powraca”. Koncert jest hołdem dla żołnierzy antykomunistycznego podziemia niepodległościowego walczącego z sowieckim okupantem po II wojnie światowej.

9 listopada Sulęcin odwiedzi kilku znanych parlamentarzystów

Poniedziałek 7 listopada 2016

W ramach cyklu Spotkań Obywatelskich organizowanych przez Platformę Obywatelską RP 9 listopada o godz. 17.30 w Sulęcinie odbędzie się spotkanie, w którym udział zapowiedziało pięciu parlamentarzystów tej partii: Iwona Śledzińska-Katarasińska, Stanisław Gawłowski, Ewa Drozd, Ireneusz Raś i Tomasz Kucharski.

Jesienne wojaże emerytów

Czwartek 3 listopada 2016

W dniach od 5 do 12 września Zarząd Oddziału Rejonowego PZERiI w Międzyrzeczu realizował zadanie pn. „Organizacja sportu, kultury, rekreacji i turystyki osób niepełnosprawnych”. Zadanie realizowane pod hasłem: „Emeryci zwiedzają Kotlinę Kłodzką” zostało dofinansowane ze środków PFRON.

Zbadaj stan techniczny swojego auta

Poniedziałek 31 października 2016

W dniach 8-9 listopada we wszystkich stacjach diagnostycznych na terenie powiatu sulęcińskiego będzie można bezpłatnie sprawdzić stan techniczny swojego auta. Diagności skontrolują najważniejsze elementy auta, w tym oświetlenie, układ hamulcowy i układ zawieszenia.

Głos obywateli..

Niedziela 30 października 2016

24 października w Sulęcińskim Ośrodku Kultury odbyło się podsumowanie głosowania mieszkańców gminy Sulęcin na zadania, które zgłoszone zostały do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego na 2017 r. Do najbliższego BO zgłoszonych zostało 21 projektów.

Ruszyła policyjna akcja „ZNICZ 2016”

Piątek 28 października 2016

W całej Polsce rozpoczęły się działania „ZNICZ”. Funkcjonariusze będą pomagać kierowcom i pieszym sprawnie dotrzeć do cmentarzy i bezpiecznie z nich powrócić. Na drogach spotkamy więcej patroli drogówki. Służbę będą pełnić także dzielnicowi i funkcjonariusze kryminalni.

SOK zaprasza

Wtorek 25 października 2016

Sulęciński Ośrodek Kultury zaprasza na wydarzenie wyjątkowe! Po raz pierwszy na naszej scenie spotka się znakomity artysta Michał Kmieciak wraz z grupą taneczną TRANS. Będzie to wyjątkowe połączenie przepięknej muzyki instrumentalnej z taneczną formą ekspresji.

(O)twórzmMY wspólny świat

Środa 26 października 2016

Już po raz drugi młodzież I LO w Sulęcinie uczestniczyła w projekcie prowadzonym przez Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Sulęcinie. Tym razem aktywnie integrowaliśmy się podczas marszu na Uroczysko Lubniewsko, a także biorąc udział w zajęciach na leśnej polanie.

Moje Bieszczady - spotkanie z podróżnikiem

Środa 26 października 2016

21 października gościliśmy w naszej szkole podróżnika, pana Zbigniewa Filipka, który wraz z żoną Aleksandrą w przeciągu 19 dni pokonał trasę ok. 500 km, przemierzając trasy i szlaki Beskidów. Z wielką pasją opowiadał o trudach wędrowania po górach, bardzo różnej aurze, wspaniałych ludziach spotkanych na szlaku, miejscach zwiedzanych po drodze, min.

Stawiam na ZDROWIE!

Wtorek 25 października 2016

Październik jest miesiącem, w którym w sposób szczególny w I LO w Sulęcinie, zajmujemy się tematem zdrowia kobiet. W piątek, 21 października odbyły się warsztaty dla klas drugich z zakresu profilaktyki raka piersi i raka szyjki macicy.

W trosce o bezpieczeństwo

Wtorek 25 października 2016

18 października uczniowie klasy I B uczestniczyli z spotkaniu z przedstawicielem Komendy Powiatowej w Sulęcinie w ramach Europejskiego Dnia Przeciwko Handlowi Ludźmi. Wyjazdy turystyczne i praca w kraju oraz poza jego granicami stwarza często dla nieuczciwych ludzi okazję do nadużyć.

Z wizytą u seniorów

Środa 19 października 2016

11 października w ramach Lubuskiego Dnia Seniora, Młodzież Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej gościła z wizytą w Domu Pomocy Społecznej w Tursku. Wcześniej została zaproszona do udziału w projekcie „Kultura i sztuka, to jest to, czego senior szuka”, w ramach którego przygotowała prezentacje multimedialne pt.

„Wystrzałowa” wycieczka

Środa 19 października 2016

10 października uczniowie klasy 4 technikum w zawodzie technik informatyk i technik hotelarz wspólnie zaplanowali i zorganizowali wycieczkę klasową. Wraz ze swoim wychowawcą, panią Katarzyną Błońską i opiekunem, panem Mariuszem Hartmanem, wybraliśmy się do Dobrojewa.

W podziękowaniu za codzienny trud

Środa 19 października 2016

W Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie obchodzono Dzień Edukacji Narodowej. Przez cały dzień płynęły od uczniów w stronę nauczycieli i pracowników administracji i obsługi życzenia oraz podziękowania za codzienną pracę szkoły.

„Nauczyciel, to ktoś wyjątkowy ...”

Środa 19 października 2016

Ścieżka kariery nauczycieli nie jest usłana różami. Dylematy etyczne, edukacyjne, próby sprostania wymaganiom stawianym przez przełożonych i uczniów potrafią ostudzić zapał nawet najbardziej zapalonego nauczyciela. Słowami B. Conklina, nauczyciel to ktoś bardzo wyjątkowy, kto potrafi wykorzystać swoją pomysłowość, dobroć i dociekliwy umysł do wypracowania rzadkiej umiejętności zachęcenia innych do myślenia, marzenia, poznawania, próbowania, działania.

„Zawsze mogę liczyć na wsparcie dobrych ludzi”

Wtorek 18 października 2016

- Jestem bardzo wdzięczna wszystkim, którzy pomagają mi i mojemu mężowi. Dzięki ciągłemu wsparciu mamy siłę, żeby nadal walczyć i wierzymy, że będzie lepiej – podkreśla Krystyna Mirecka, której mąż Jarosław Mirecki rok temu przeszedł rozległy udar.

Lingua Akademia – współpraca LO i WSB

Poniedziałek 17 października 2016

27.09.2016 r.- kolejna ważna data w historii naszego liceum. Tego dnia odbyło się uroczyste podpisanie Porozumienia o współpracy pomiędzy I Liceum Ogólnokształcącym im. A. Mickiewicza a Wyższą Szkołą Biznesu w Gorzowie Wlkp.

Dzień Patriotyczny w sulęcińskim ogólniaku

Czwartek 6 października 2016

23 września w I Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Sulęcinie obchodzono Dzień Patriotyczny. Udział w uroczystości wzięli przedstawiciele środowiska Kombatantów, Inwalidów Wojennych, Sybiraków i rodzin Katyńskich, nie zabrakło też dyrektorów i kierowników sulęcińskich jednostek oświatowych.

Konkurs „Opowiedz…” dla grantobiorców Działaj Lokalnie

Piątek 14 października 2016

Stowarzyszenie Kraina Szlaków Turystycznych – Lokalna Grupa Działania ogłasza lokalny konkurs dla beneficjentów Programu "Działaj Lokalnie" pt. "Opowiedz...". Celem konkursu jest zachęcenie grantobiorców do poszukiwania atrakcyjnych sposobów opowiadania o własnych działaniach i promowania inicjatyw wspieranych w ramach Programu Działaj Lokalnie.

«1...89101112...20...36»

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij