MUTACJA A

Sulęcin, Lubniewice, Krzeszyce, Słońsk, Torzym, Ośno Lubuskie

MUTACJA B

Kostrzyn nad Odrą, Słubice, Górzyca, Rzepin

MUTACJA C

Międzyrzecz, Skwierzyna, Przytoczna, Pszczew, Bledzew

MUTACJA D

Lubsko, Jasień

MUTACJA E

Witnica


Wakacje w wędrzyńskiej podstawówce

Piątek 15 lipca 2016

Pierwszy tydzień wakacji upłynął uczniom wędrzyńskiej placówki na dobrej zabawie. Żeby mogli odpocząć po trudach roku szkolnego, przygotowano dla nich wiele atrakcji w ramach półkolonii. Rozpoczął ją wielki rajd nordic walking w okolicach Czerwonego Potoku.

Rzeźbili na potęgę

Piątek 15 lipca 2016

W dniach 13-18 czerwca. na Placu Wolności w Torzymiu po raz czwarty miały miejsce Plenerowe Warsztaty Malarsko-Rzeźbiarskie. W tym roku inicjatywa odbyła się przy bardzo dużym współudziale Nadleśnictwa Torzym. Wzorem lat ubiegłych Torzymski Ośrodek Kultury jako główny organizator wraz z lokalnym rzeźbiarzem Grzegorzem Zygmańskim zaprosił do wzięcia udziału w warsztatach wspaniałych artystów z całej Polski.

Festyn letni w Grochowie – Nam pogoda nie straszna....

Piątek 15 lipca 2016

2 lipca br. w Grochowie, już po raz kolejny odbył się festyn letni dla mieszkańców. Mimo kiepskiej aury, w imprezie udział wzięło wielu mieszkańców wsi. W programie znalazło się sporo propozycji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych: dmuchańce, gry i konkursy z nagrodami, słodki poczęstunek oraz wspólne pieczenie kiełbasek.

Sukces młodych literatek z I LO w Sulęcinie

Wtorek 12 lipca 2016

Czerwiec to miesiąc, w którym rozpoczęły się wakacje, ale również to czas rozstrzygnięcia konkursów odbywających się właśnie w tym miesiącu. Pracownia Mitopoetyki i Filozofii Literatury Uniwersytetu Zielonogórskiego ogłosiła lubuski konkurs literacki na najlepsze opowiadanie z elementami grozy Strach, który nie straszy.

Spełniamy marzenia

Niedziela 10 lipca 2016

Zadowoleni, uśmiechnięci i pełni nadziei na przyszłość. Właśnie tak odbierali świadectwa maturalne tegoroczni absolwenci I Liceum Ogólnokształcącego w Sulęcinie. Oczywiście był niepokój o wyniki, szczególnie z matematyki, dlatego niektórzy sięgali po swoje dokumenty drżącymi rękami.

Sklepik szkolny ZSLiZ w Sulęcinie wyróżniony

Środa 6 lipca 2016

Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskie w Sulęcinie podjął wyzwanie i stanął do ogólnopolskiego konkursu na najzdrowszy sklepik szkolny pt. „Sklepiki szkolne - Zdrowa Reaktywacja" organizowanego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska w Warszawie.

Twoje bezpieczeństwo zależy także od CIEBIE

Środa 6 lipca 2016

Wakacje to czas zabawy, podróży i bezpiecznego wypoczynku. Jest to również czas odprężenia, relaksu, a co za tym idzie obniżenia mechanizmów kontroli. W takich sytuacjach tym bardziej, powinniśmy pamiętać o tym, że czas wakacji nie jest jednoznaczny z czasem wolnym od różnego typu zagrożeń i nie można zapomnieć o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Grali w szczytnym celu

Środa 6 lipca 2016

Dla Pawła Szczotko 3 lipca w Chartowie na piasku rywalizowali siatkarze. Na dalszą rehabilitację Pawła udało się zebrać 900 zł. Zwycięstwo w Turnieju Piłki Siatkowej w Chartowie wywalczyli zawodnicy T.S. Wena z Kostrzyna nad Odrą.

Tylko jeden szczupak na „betonce”

Środa 6 lipca 2016

18 czerwca w Parku Narodowym Ujście Warty, na tzw. betonce odbyły się spinningowe zawody wędkarskie Koła nr 2 "Okoń" ze Słońska. Zawody otworzył i poprowadził prezes Koła Dariusz Kowal. W rywalizacji wzięło udział 60 moczykiji.

Wielkie święto wszystkich dzieci w Torzymiu

Piątek 24 czerwca 2016

18 czerwiec 2016 – sobota, pogoda niepewna, bo cały tydzień lało…, ale mimo obaw na torzymskim stadionie było gwarnie i kolorowo. Po raz XVI dzieci wraz z rodzicami uczestniczyli w Gminnym Dniu Radości przygotowanym przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Społecznych i Torzymski Ośrodek Kultury.

„Rybnie” w Słubicach

Czwartek 23 czerwca 2016

18 czerwca koło PZW nr 3 „LIN” w Sulęcinie zorganizowało po raz pierwszy spławikowo-gruntowe zawody wędkarskie parami. Miejscem zawodów była rzeka Odra w Kostrzynie n/O. Na starcie stanęło 23 uczestników (11 mieszanych par oraz indywidualnie jeden zawodnik).

Wypadek na drodze S-3 – wspólne ćwiczenia służb

Środa 22 czerwca 2016

Zderzenia kilku pojazdu - w tym autobusu z dziećmi i ciężarówki – zabici i ranni, blokada drogi, ratowanie życia i zdrowia poszkodowanych. Tak wyglądał scenariusz wspólnych ćwiczeń Państwowej Straży Pożarnej, Policji, służb ratunkowych i GDDKiA.

70. lecie Muzeum

Środa 22 czerwca 2016

To już 70 lat minęło, jak dzisiejszy patron Muzeum Ziemi Międzyrzeckiej, Alf Kowalski otworzył skromne pomieszczenia ze zbiorami, które sobie tylko znanym sposobem odrywał gdzieś w ruinach, zakamarkach świątyń czy dworków w okolicy.

Stowarzyszenie Wiarus zwróci 100 tys. zł?

Poniedziałek 20 czerwca 2016

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej nie zaakceptowało sprawozdania Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Garnizonu Wędrzyn „Wiarus” z realizacji projektu „Powiat w dobrym klimacie”. Resort będzie się domagał zwrotu całej dotacji. Jedną z filarów stowarzyszenia jest były starosta sulęciński i obecny radny powiatowy Patryk Lewicki.

Mirek ma ręce!

Niedziela 19 czerwca 2016

Sukcesem zakończyła się akcja zbiórki środków finansowych na zakup protez dla Mirosława Nadobnika z Sulęcina. Mirek od urodzenia nie posiada w pełni wykształconych kończyn dolnych i górnych. Akcja pn. „Ręce dla Mirka” trwała od lutego do czerwca 2016.

"Minął miesiąc"

Niedziela 19 czerwca 2016

W służbie zdrowia bez zmian Mam wrażanie, że nasza służba zdrowia na wielu płaszczyznach zatrzymała się jakieś x lat temu i pomimo zmian rządów, premierów i ministrów ruszyć z miejsca nie zamierza.

Wyjątkowo - jubileuszowo

Wtorek 14 czerwca 2016

Od 23 do 25 czerwca w Gorzowie odbędą się XXVII Spotkania Zespołów Cygańskich Romane Dyvesa 2016. Tegoroczna edycja Festiwalu będzie wyjątkowa – jubileuszowa. 60-lecie Teatru Muzycznego Terno oraz pracy artystycznej Edwarda Dębickiego to idealna okazja do wielkiego muzycznego święta.

Rodzinnie w Żubrowie

Wtorek 7 czerwca 2016

Pod hasłem „Trzy Godziny dla Rodziny” dnia 27 maja w Żubrowie odbyła się majówka zorganizowana przez sołtysa, rade sołecką, Świetlicę Środowiskową w Żubrowie oraz Stowarzyszenie „Razem Żubrów”. Organizatorzy przygotowali dla rodzin z Żubrowa kilka atrakcji.

Dzień Dziecka nad jeziorem Ostrowskim

Poniedziałek 6 czerwca 2016

Uśmiechnięte i szczęśliwe buzie początkujących wędkarzy to największa nagroda dla organizatorów Wędkarskiego Dnia Dziecka w Kole nr 1 PZW w Sulęcinie. Była nutka rywalizacji i mnóstwo dobrej zabawy. Tego dnia wszyscy byli zwycięzcami.

W tym biegu wszyscy byli zwycięzcami

Sobota 4 czerwca 2016

980 biegaczy wzięło udział w IX Międzynarodowym Kołczyńskim Biegu Olimpijskim. Najmłodszy uczestnik biegu miał nieco ponad miesiąc (pokonał dystans w wózku) a najstarszy 80 lat. Wszyscy zawodnicy dobiegli do mety. Pomysłodawca imprezy Irek Góra nie krył radości i zdziwienia.

Moc atrakcji w Grochowie

Sobota 4 czerwca 2016

W Grochowie już po raz drugi hucznie obchodziliśmy Dzień Dziecka. W tym roku dzięki porozumieniu sołectwa Grochowo z sołectwem Trzemeszno Lubuskie oraz OPS Sulęcin udało się zorganizować imprezę dla dzieci z obu wsi.

Dzień Dziecka na „Trzecim”

Sobota 4 czerwca 2016

29 maja nad jeziorem Trzecim (Owiecko Duże) odbyła się kolejna już impreza dla dzieci i rodziców z cyklu Dzień Dziecka połączony z Piknikiem Rodzinnym. W zabawie uczestniczyło około 100 osób w tym harcerze i zuchy.

„Bądźmy dziećmi jak najdłużej”

Piątek 3 czerwca 2016

Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie świętował Dzień Dziecka radośnie, zdrowo, kolorowo i międzynarodowo. W tym dniu gościliśmy małych partnerów z Przedszkola nr 1 w Sulęcinie, grupę uczniów z Niemiec, z Eisenhuetenstadt, przedstawicieli Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Sulęcina, dietetyka oraz eksperta z technologii żywienia.

Jeden taki dzień w roku!

Piątek 3 czerwca 2016

Jaki dzień w roku jest najbardziej wyczekiwany przez dzieci? Chodzi oczywiście o 1 czerwca! W SP w Wędrzynie Dzień Dziecka obchodzony jest zawsze z rozmachem i pomysłowo. Już kilka dni wcześniej zaczęły się przygotowania do tego, aby czas spędzony tego dnia w murach szkoły upłynął przyjemnie i szybko, zarówno tym najmłodszym, z oddziału przedszkolnego, jak i ich starszym kolegom .

W Korytach odnaleziono masowy grób

Czwartek 2 czerwca 2016

Na cmentarzu w Korytach w gminie Torzym odnaleziono szczątki 11 osób, które zginęły w katastrofie kolejowej w Drzewcach w 1941 r. W dniach 30-31 maja archeolodzy ze Stowarzyszenia Pomost przeprowadzili ekshumację szczątków.

Gimnazjaliści z Krzeszyc i uczniowie SP w Trzemesznie najlepsi

Środa 1 czerwca 2016

12 maja w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych w Sulęcinie odbył się etap powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w kategorii szkół podstawowych i gimnazjalnych. Celem turnieju jest podnoszenie umiejętności bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym przez dzieci i młodzież szkolną.

IV Dzień Sztuki w SOSW w Słubicach

Środa 1 czerwca 2016

24 maja 2016 roku w Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Słubicach odbył się IV Dzień Sztuki organizowany i popularyzowany przez Alicję Pietrzyk i Agnieszkę Araszewską. Głównym punktem obchodów tego święta był spektakl teatralny pt.

To był "Wielki dzień" Emilki

Wtorek 31 maja 2016

24 maja, w słubickiej bibliotece odbył się wyjątkowy wernisaż. To był wielki dzień dla 8-letniej Emilki Kusz - najmłodszej słubickiej artystki lokalnej. Były wiersze, były fotografie, zaproszeni goście. Wielki dzień, pełen emocji i wzruszeń.

Na krajowej 22 pędził 224 km/h!

Wtorek 31 maja 2016

Szybko jadący motocykl zwrócił uwagę sulęcińskiej drogówki. Na drodze krajowej, gdzie jest ograniczenie do 90 km/h, mężczyzna przekroczył prędkość o 134 km/h. Policjanci przerwali szaloną jazdę motocyklisty. 26 maja policjanci z sulęcińskiej komendy w nieoznakowanym radiowozie monitorowali drogę krajową nr 22.

IX Memoriał Mirosława Gudacza za nami

Poniedziałek 30 maja 2016

52 drużyny wzięły udział w IX Memoriale Mirosława Gudacza nad jeziorem Ostrowskim. W rodzinnej atmosferze i przy pięknej pogodzie wszystkim uczestnikom jak zwykle miło upłynął czas. Tym razem święto rodzin wędkarskich Koła nr 1 PZW w Sulęcinie zostało zorganizowane w niedzielę 29 maja.

Żołnierze 17 WBZ wyjeżdżają na międzynarodowe szkolenie

Czwartek 26 maja 2016

25 maja w Wędrzynie odbyło się pożegnanie żołnierzy 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej, wyjeżdżających na międzynarodowe szkolenie w ramach Assurance Measures z udziałem Dowódcy Generalnego dr gen. broni Mirosława Różańskiego. Na wędrzyńskim placu w obecności Dowódcy Generalnego dr gen.

Targi w Gliśnie

Wtorek 24 maja 2016

W dniach 28-29 maja w Gliśnie w gminie Lubniewice odbędą się XXV Targi Rolnicze Lubniewice 2016. Podczas Targów zaprezentowana zostanie szeroka oferta firm produkcyjnych, usługowych i handlowych pracujących na rzecz rolnictwa.

Szykuje się dobra zabawa w SOSW

Środa 25 maja 2016

Dyrekcja, grono pedagogiczne i podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sulęcinie zapraszają na Święto Szkoły. Impreza odbędzie się 8 czerwca pod hasłem „Integracja na wesoło – w zgodzie ze sobą i najbliższym otoczeniem”.

Świętowali z uczniami ze szkoły partnerskiej

Wtorek 24 maja 2016

11 maja uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie wzięli udział w 10 rocznicy nadania imienia Ludwiga Leichhardta Szkole Podstawowej w Tauche. Polscy uczniowie przygotowując się do spotkania wykonali prace plastyczne nt.

Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

Poniedziałek 23 maja 2016

Uczniowie SOSW w Sulęcinie kolejny już raz wystąpili w teatrze im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wlkp. Prezentacja artystyczna była częścią spektaklu zatytułowanego „Pięknie żyć – muzyka świata” wykonywanego przez zespoły z wielu ośrodków opieki i kształcenia osób z niepełnosprawnością intelektualną.

XXIII Lubski Festiwal Artystyczny – Scena Specjalna w Lubsku

Poniedziałek 23 maja 2016

Festiwal w Lubsku jest trzydniowym przeglądem twórczości artystycznej uczniów placówek szkolnictwa specjalnego województwa lubuskiego, regionu i zaprzyjaźnionych szkół z Krakowa oraz Niemiec. Już od 23 lat do Lubska przyjeżdżają rozśpiewane i roztańczone grupy dzieci i młodzieży niepełnosprawnej.

Młodzież z SOSW w Słubicach z wizytą u dentysty

Poniedziałek 23 maja 2016

Większość nastolatków z naszego Ośrodka cierpi z powodu próchnicy. Wynika to głównie z niedostatecznej wiedzy na temat higieny jamy ustnej oraz braku kontroli stomatologicznej. Dzięki uprzejmości dr Doroty Mikołajczyk-Czak mogliśmy poprawić tę złą sytuację.

Janek Pietrzak mistrzem pięknego czytania

Piątek 20 maja 2016

Z okazji Tygodnia Bibliotek, 9 maja odbył się konkurs, który od lat z powodzeniem organizowany jest w Bibliotece Publicznej w Sulęcinie pod hasłem: „Mistrz pięknego czytania". Uczniowie klas trzecich gminnych szkół podstawowych mieli za zadanie zaprezentowanie jednego wybranego przez siebie fragmentu tekstu oraz jednego tekstu wybranego przez organizatora.

«1...89101112...20...34»

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij