MUTACJA A

Sulęcin, Lubniewice, Krzeszyce, Słońsk, Torzym, Ośno Lubuskie

MUTACJA B

Kostrzyn nad Odrą, Słubice, Górzyca, Rzepin

MUTACJA C

Międzyrzecz, Skwierzyna, Przytoczna, Pszczew, Bledzew

MUTACJA D

Lubsko, Jasień

MUTACJA E

Witnica


Dzień Patriotyczny w sulęcińskim ogólniaku

Czwartek 29 września 2016

23 września w I Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Sulęcinie obchodzono Dzień Patriotyczny. Udział w uroczystości wzięli przedstawiciele środowiska Kombatantów, Inwalidów Wojennych, Sybiraków i rodzin Katyńskich, nie zabrakło też dyrektorów i kierowników sulęcińskich jednostek oświatowych.

Straż Pożarna kontra palący się gaz ziemny - specjalistyczne szkolenie EWE

Poniedziałek 26 września 2016

W sobotę, 24 września, w Międzyrzeczu odbyło się już 31 szkolenie organizowane przez EWE energia sp. z o.o. dla Straży Pożarnej. Priorytetem EWE jest bezpieczeństwo mieszkańców gmin, w których działa spółka, dlatego celem szkolenia było przygotowanie służb ratunkowych, w szczególności Ochotniczej Straży Pożarnej, do radzenia sobie z usuwaniem skutków ewentualnych awarii związanych z gazem ziemnym.

W Lubuskiem ruszyła Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Poniedziałek 19 września 2016

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa została uruchomiona w województwie lubuskim. Każdy mieszkaniec może podzielić się z Policją informacjami o zagrożeniach, które zauważył. Zgłoszenia trafią do policjantów, którzy regularnie będą sprawdzać wskazane miejsca.

Dożynkowa impreza w słońskim młynie

Czwartek 15 września 2016

W ostatni sierpniowy weekend, jako część obchodów dożynek gminnych, bawiliśmy się i uczyliśmy z Fundacją „Przy młynie” w Słońsku. Sobotnia impreza poświęcona była tradycyjnym technikom produkcji mąki. Podczas kilkugodzinnych warsztatów dla dzieci i ich rodziców można było przekonać się, jak było w czasach, kiedy mąki nie kupowało się w sklepie za rogiem, a trzeba było zrobić ją samemu.

W Sulęcinie powstanie Europejskie Centrum Współpracy Młodzieży

Czwartek 15 września 2016

Dzięki Centrum młodzi ludzie mają łatwiej odnaleźć się na rynku pracy. To będzie druga taka placówka w Polsce. Europejskie Centrum Współpracy Młodzieży to nowa jednostka Ochotniczego Hufca Pracy. W Sulęcinie ma organizować konferencje i spotkania międzynarodowe, ale przede wszystkim aktywizować młodzież wchodzącą na rynek pracy.

5 RANO znowu zwycięska

Wtorek 13 września 2016

Po wygranej na Festiwalu w Ścinawie, znakomitym występie na ROCK NA PLAŻY sulęcińska formacja ponownie triumfuje. Tym razem podczas 10 edycji Festiwalu Gramy nad Prosną - Kalisz 2016, a Łukasz ŁYCZEK Łyczkowski zostaje najlepszym wokalistą festiwalu! Radość w szeregach zespołu jest wielka.

UWAGA PRÓBA! 22 września zawyją syreny alarmowe

Piątek 9 września 2016

22 września w godz. 12.00 - 12.30 przeprowadzona zostanie głośna próba syren alarmowych zlokalizowanych na terenie gminy Sulęcin. Celem próby jest sprawdzenie funkcjonowania systemu i stanu technicznego urządzeń. Syreny alarmowe OC wchodzą w skład powiatowych elementów Wojewódzkiego Systemu Wczesnego Ostrzegania o zagrożeniach oraz Systemu Wykrywania i Alarmowania.

W Sulęcinie powstaną nowe bloki komunalne

Czwartek 8 września 2016

Gmina podpisze umowę na budowę trzech bloków komunalnych. Dwa z nich mają powstać przy ul. Krótkiej, trzeci przy ul. Paska. Do użytku dla sulęcińskich rodzin zostanie oddanych 75 mieszkań. 15 września o godzinie 10.

Młodzi mistrzowie

Środa 7 września 2016

3 września odbyła się IV Tura Grand Prix Okręgu Gorzowskiego w wędkarstwie spławikowym w kategorii: Kadet U-14, Junior U-18, Junior U-23. Tym razem areną zmagań młodych wędkarzy było Jezioro Chmielowe, które jest położone w granicach miasta Barlinka.

Mammobus w Sulęcinie - przebadaj się i zadbaj o swoje zdrowie

Wtorek 6 września 2016

7 września mieszkanki Sulęcina będą miały okazję poddać się profilaktycznym badaniom mammograficznym w ramach prozdrowotnej kampanii „Muszkieterowie dla Polek”. Sieci supermarketów Intermarché i Bricomarché już po raz dziewiąty organizują mobilny program profilaktyki raka piersi.

Narodowe czytanie w Sulęcinie

Środa 7 września 2016

3 września w całej Polsce odbyła się VI edycja narodowego czytania. Sulęcin również włączył się do tej inicjatywy, która ma zachęcić Polaków do czytania książek. Akcję pod patronatem honorowym pary prezydenckiej - Andrzeja Dudy i Agaty Kornhauser-Dudy, zorganizował Sulęciński Ośrodek Kultury oraz Biblioteka Publiczna w Sulęcinie.

„Nic nie może przecież wiecznie trwać”

Wtorek 6 września 2016

Słowa piosenki Anny Jantar przywołane przez dyrektora szkoły Grażynę Sobieraj podczas uroczystej inauguracji nowego roku szkolnego w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie, uzmysłowiły, że zakończył się beztroski czas wakacji.

Mieszkańcy zapraszają do udziału w turnieju

Wtorek 6 września 2016

Turniej Żywych Piłkarzyków to projekt Stowarzyszenia Przyjaciół Wielowsi „Nasza wieś”, który dzięki dofinansowaniu z Ośrodka Działaj Lokalnie prowadzonym przez Stowarzyszenie Kraina Szlaków Turystycznych – Lokalna Grupa Działania w Sulęcinie będzie realizowany w Wielowsi.

Po zdrowie i urodę z firmą Molex

Niedziela 4 września 2016

Jesienna aura nie zniechęciła sulęcinian do wzięcia udziału w Dniu Zdrowia i Urody zorganizowanym już czwarty raz przez firmę Molex. Wszyscy mogli m.in. skorzystać z badań, na które w przypadku „kasy chorych” trzeba czekać nieraz przez wiele miesięcy.

W Sulęcinie uczczono rocznicę wybuchu wojny

Czwartek 1 września 2016

1 września pod pomnikiem w parku obok Gimnazjum odbyły się uroczystości upamiętniające wybuch II wojny światowej przed 77 laty. - Podobne uroczystości obchodziliśmy tysiące razy, i będziemy nadal obchodzić po to, by uczcić ofiary II wojny światowej i żeby utrwalić jedno bardzo ważne hasło: „nigdy więcej wojny” – podkreślał podczas przemówienia burmistrz Sulęcina Dariusz Ejchart.

Na Dożynki do Wielowsi będzie zapewniony transport

Wtorek 23 sierpnia 2016

Urząd Miejski w Sulęcinie organizuje bezpłatny dojazd autobusem na uroczystości dożynkowe, które odbędą się w Wielowsi 27 sierpnia (sobota). Autobus tego dnia będzie wyjeżdżał z przystanku autobusowego obok sklepu Milla w godzinach 1220 i 1700 Powrót z Wielowsi do Sulęcina z przystanku autobusowego obok kościoła będzie w godzinach 1745 i 2330 Red.

Kierował po narkotykach – w aucie miał amfetaminę

Poniedziałek 22 sierpnia 2016

Policjanci z Posterunku Policji w Ośnie Lubuskim zatrzymali 34-letniego kierowcę, który kierował samochodem pod wpływem narkotyków. Oprócz tego mężczyzna przewoził w aucie amfetaminę i był poszukiwany listem gończym. W niedzielę 21 sierpnia w godzinach wieczornych w rejonie parkingu leśnego na terenie Ośna Lubuskiego, mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym citroenem.

Zdrowe płuca Lubuszan – znów będą darmowe badania

Wtorek 23 sierpnia 2016

Zarząd Województwa Lubuskiego rozstrzygnął konkurs na kolejną edycję programu „Zdrowe płuca Lubuszan”, na którego realizację przeznaczył 200 tys. zł. Z darmowych badań będą mogli skorzystać palacze w wieku 55-80 lat lub osoby, które paliły, ale rzuciły nałóg w ostatnich 15 latach.

Gdzie ta Polska w ruinie?

Wtorek 23 sierpnia 2016

Dziurawe drogi, chylące się i pofalowane nienaturalnie dachy, odrapane elewacje, rozwalone płoty, szalone kontrasty – z jednej strony bogactwo (wąska grupa ludzi), z drugiej przytłaczająca bieda (zdecydowana większość). Do tego niskie pensje, wysokie ceny, wszechobecna korupcja.

Uważajmy na oszustów!

Poniedziałek 22 sierpnia 2016

W Lubuskiem grasują kolejni naciągacze. Tym razem na cel wzięli posiadaczy telefonów stacjonarnych. Miejski Rzecznik Praw Konsumentów w Gorzowie Wlkp. odnotował już ok. 50 skarg związanych z podpisaniem umowy z Polską Grupą Telekomunikacyjną, która oferuje usługę „Telefonia Polska Razem”.

Kolejne stowarzyszenie zwróci pieniądze z dotacji?

Poniedziałek 22 sierpnia 2016

Z informacji przesłanych nam z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Stowarzyszenie Grochowiacy z Grochowa będzie musiało zwrócić niespełna 100 tys. zł dotacji. Chodzi o projekt „Aktywni Lubuszanie – warci zachodu” realizowany przez Grochowiaków w 2014 r.

Zapraszamy na Święto Sandacza do Lubniewic

Piątek 19 sierpnia 2016

Wystawa samochodów, pokaz tańca, konkurs grillowania sandacza, wybory Miss Lubniewic 2016, stoiska rękodzielników, atrakcje dla dzieci, konkursy, tańce pod chmurką, wokaliści Gminnego Ośrodka Kultury „Pod Morwą”, koncert zespołu Talking Brothers – covery Modern Talking, na scenie także zespół Angel Song - hity dyskotek lat 80-tych, 90-tych oraz Mariusz Ambrożuk, gwiazda wieczoru Jacek Stachursky - STACHURSKY DANCE PROJECT – tak w skrócie zapowiada się V Święto Sandacza.

Pod prąd...

Czwartek 18 sierpnia 2016

O „muzykowaniu” w małym Sulęcinie, planach, marzeniach i poglądzie na życie z niepokornym i bezkompromisowym Łukaszem Łyczkowskim rozmawia Adam Piotrowski Przekrój Lokalny: Skąd wzięła się pasja do muzyki, od kiedy i jak wyglądały początki Łukasza „Łyczka” Łyczkowskiego? Łukasz Łyczkowski: Przygoda z muzyką rozpoczęła się już bardzo dawno temu, bo już w szkole średniej.

Budżet obywatelski: kto może głosować?

Czwartek 18 sierpnia 2016

Na zadania zgłoszone do tegorocznego budżetu obywatelskiego gminy Sulęcin mogą głosować już 16-latkowie (oczywiście zamieszkali na terenie gminy), ale tylko ci urodzeni maksymalnie 27 stycznia 2010 r. Przypominamy, że głosowanie trwa do 30 września 2016 r.

Największy w Polsce statek z zapałek

Czwartek 11 sierpnia 2016

Już jest. Już można go oglądać. Największy w Polsce statek z zapałek Dar Młodzieży autorstwa Grzegorza Trzmielewskiego jest wystawiony w oddziale dla dorosłych biblioteki słubickiej. Czy pamiętacie Grzesia Trzmielewskiego z Drzecina i jego statki? To właśnie ON jest wykonawcą tego okazałego modelu.

UWAGA MIESZKAŃCY SULĘCINA! AWARIA WODOCIĄGU!

Piątek 5 sierpnia 2016

Burmistrz Sulęcina informuje, iż w dniu 5 sierpnia br. uszkodzeniu uległa główna magistrala zasilająca miasto w wodę. W chwili obecnej awaria jest naprawiana. Do czasu uruchomienia alternatywnego obiegu mogą wystąpić przerwy w dostawie wody lub woda może być zanieczyszczona.

Folkowe Lubniewice

Sobota 30 lipca 2016

Jarmark folkowy, stoiska rękodzielników, potrawy lokalnych stowarzyszeń, stoiska interaktywne dla dzieci, malowanie buziek i koncerty – tak w skrócie zapowiada się wydarzeniem pod nazwą „Folkowe Lubniewice”. Na rynku zaprezentują się: wokaliści Gminnego Ośrodka Kultury „Pod Morwą” w Lubniewicach, Kapela Podwórkowa Z kopyta, zespół Po Zgonach oraz Maja Sikorowska & Sokół Orkestra.

Kierowali na podwójnym gazie!

Poniedziałek 18 lipca 2016

Policjanci z Sulęcina po raz kolejny wykazali się skutecznością w ujawnianiu kierujących, którzy prowadzili po alkoholu. W ostatni weekend policjanci zatrzymali trzech rowerzystów i pięciu kierujących pojazdami mechanicznymi. Pijani rowerzyści ukarani zostali mandatami, natomiast kierowcy samochodów za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem.

Najlepszy w kraju

Piątek 29 lipca 2016

Uczeń Gimnazjum nr 1 w Międzyrzeczu, Jakub Kusz, w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” zwyciężając kolejne szczeble gminy, powiatu i województwa zakwalifikował się do finału krajowego, który odbył się w Białystoku.

Manipulatorzy

Środa 27 lipca 2016

Tradycyjnie TVP manipuluje informacjami. Niegdyś pisano TVP Kłamie. Teraz też. Informacja na temat sporu sejmowego o TK jest tego przykładem. Opozycję opluwał przed kamerą niegdyś prokurator z czasów stanu wojennego, dziś też aparatczyk ale partii rządzącej.

Co MOSiW proponuje na lato

Środa 20 lipca 2016

Grzegorz Rydzanicz, dyrektor MOSiW w Międzyrzeczu podczas ciekawej merytorycznie rozmowie przedstawił ofertę na lato dla lokalnej społeczności jak i przybyszów zza gminnej miedzy, a tych zarówno w mieście jak i na ośrodku nad jeziorem Głębokie nigdy w tym okresie roku nie brakuje.

70.lecie OSP Bukowiec

Wtorek 26 lipca 2016

9 lipca hucznie obchodzono tytułowy jubileusz. Rozpoczęto tradycyjnie od Mszy św. w intencji strażaków, w miejscowym kościele pw. Św. Marcina. Oczywiście z udziałem pocztów sztandarowych jednostek OSP w Gminie Międzyrzecz, zaproszonych gości i co jest ważne, z licznym udziałem lokalnej społeczności.

Nowy most na Odrze i obwodnica Kostrzyna coraz bliżej

Niedziela 24 lipca 2016

Władze Kostrzyna nad Odrą wspólnie z Zarządem Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A od wielu lat zabiegają o usprawnienie połączeń komunikacyjnych miasta z Republiką Federalną Niemiec poprzez budowę obwodnicy Kostrzyna nad Odrą oraz budowę nowej przeprawy mostowej na rzece Odrze.

Podsumowali „Mobilnego Europraktyka”

Czwartek 21 lipca 2016

Z końcem czerwca w Zespole Szkół Ekonomiczno-Rolniczych w Słubicach zakończyła się realizacja 2-letniego projektu „Mobilny Europraktyk”, realizowanego w ramach programu ERASMUS + sfinansowanego z funduszy Komisji Europejskiej. W ramach projektu 20 uczniów Technikum architektury krajobrazu i 20 uczniów Technikum żywienia i usług gastronomicznych odbyło zagraniczną praktykę zawodową w BFW we Frankfurcie nad Odrą i uzyskało certyfikaty tej instytucji oraz Europassy Mobilności potwierdzające nabyte kwalifikacje i kompetencje zawodowe.

Sklepik szkolny ZSLiZ w Sulęcinie wyróżniony

Niedziela 17 lipca 2016

Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskie w Sulęcinie podjął wyzwanie i stanął do ogólnopolskiego konkursu na najzdrowszy sklepik szkolny pt. „Sklepiki szkolne - Zdrowa Reaktywacja" organizowanego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska w Warszawie.

«1...89101112...20...35»

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij