MUTACJA A

Sulęcin, Lubniewice, Krzeszyce, Słońsk, Torzym, Ośno Lubuskie

MUTACJA B

Kostrzyn nad Odrą, Słubice, Górzyca, Rzepin

MUTACJA C

Międzyrzecz, Skwierzyna, Przytoczna, Pszczew, Bledzew


Jak być świadomym konsumentem w sieci?

Poniedziałek 11 kwietnia 2016

30 marca uczniowie Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie uczestniczyli w spotkaniu z Powiatowym Rzecznikiem Praw Konsumenta Agnieszką Bartosik-Rzyczkowską. Prezentacja pt: „Młody konsument w sieci. Wybrane aspekty prawnej ochrony” pozwoliła uczniom na zapoznanie się z prawami i obowiązkami konsumentów, prawnymi aspektami zakupów w sieci, mechanizmami gwarancji, reklamacji, zawierania umów itp.

Casting do filmu o Wisłockiej

Piątek 8 kwietnia 2016

24 kwietnia w Gminnym Ośrodku Kultury „Pod Morwą” w Lubniewicach odbędzie się casting do nowego filmu fabularnego pt. „Sztuka kochania”: Historia Michaliny Wisłockiej w reżyserii Marii Sadowskiej. Zdjęcia do filmu odbędą się w II połowie czerwca w Lubniewicach.

Bezpieczniej z CZG-12

Środa 6 kwietnia 2016

Mieszkańcy Długoszyna będą bardziej widoczni oraz, a co za tym idzie bezpieczniejsi poruszając się po drodze. Zarząd Celowego Związku Gmin CZG-12 na prośbę Adama Florka postanowił ufundować 50 szt. kamizelek odblaskowych dla sołectwa.

Biblioteczne pisanki wielkanocne

Środa 6 kwietnia 2016

Świąteczne, rodzinne warsztaty wpisały się już na stałe w działania kulturalne biblioteki słubickiej. Dlatego też i w tym roku, 23 marca, zaprosiliśmy naszych czytelników i mieszkańców z powiatu słubickiego do wspólnego dekorowania jaj wielkanocnych.

200 lat dla pani Eugenii!

Wtorek 5 kwietnia 2016

…I mimo stu lat można tak, jak za młodu cieszyć się wiosną, słońcem, zapachem kwitnącego bzu, muzyką i widokiem tych, których się kocha…”. Niewielu ludziom dane jest świętować 100 rocznicę urodzin. Nie często też zdarza się, aby tradycyjnie śpiewane „Sto lat” modyfikowano w sekwencji na „Dwieście lat”.

Dozór za przestępstwo z nienawiści

Piątek 1 kwietnia 2016

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który groził pozbawieniem życia i uszkodzeniem ciała obywatelowi Wietnamu oraz znieważył go z powodu jego przynależności narodowej i rasowej. Za tego typu przestępstwo 39-letniemu mieszkańcowi Międzyrzecza może grozić kara nawet do trzech lat pozbawienia wolności.

Myśliwi ze Słońska na ratunek Mikołajowi

Środa 30 marca 2016

Mikołaj Wysoczański ma zaledwie 2 lata, a już wiele bólu i dwie poważne operacje za sobą. W czwartym miesiącu życia przeszedł zabieg przecięcia ścięgna Achillesa. W sierpniu 2015 r. miał operację ustawiania stopy, przecięcia kości piszczelowej, skrócenia nogi i przyciągnięcia kości piętowej.

T. Prozorowicz wicestarostą powiatu

Wtorek 29 marca 2016

Tomasz Prozorowicz został przez radnych Rady Powiatu Sulęcińskiego wybrany na stanowisko wicestarosty. Rada wybrała też etatowego członka zarządu powiatu, którym został Grzegorz Zawadzki. Punkty dotyczące wyboru wicestarosty i etatowego członka Zarządu Powiatu zostały wprowadzone do porządku obrad dopiero na początku XXI sesji Rady Powiatu Sulęcińskiego (wcześniej nie było ich w planie).

Okradali swojego pracodawcę…

Wtorek 29 marca 2016

Prawie 130 tysięcy złotych strat poniosła jedna z firm transportowych w Słubicach za sprawą nieuczciwych pracowników. Mężczyźni wywieźli z zakładu pracy blisko 5 tysięcy drewnianych palet. Zawiadomienie o kradzieży palet typu „Euro” z terenu jednej z firm transportowych w Słubicach policjanci przyjęli w maju 2015 roku.

Ładowarką z 3 promilami

Środa 23 marca 2016

Kompletnym brakiem wyobraźni i zdrowego rozsądku wykazał się 48-latek, który obsługiwał kilkunastotonową ładowarkę mając w organizmie trzy promile. Sytuacja miała miejsce w jednym z zakładów w Skwierzynie. Miejscowi policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności tej sytuacji.

Porządki na „Kolejowym”

Środa 23 marca 2016

5 marca członkowie Koła PZW nr 3 „Gumoplast” wykonali prace społeczne wokół jeziora Kolejowego 1 w Sulęcinie. Dużo wysiłku włożono w wyciągnięcie z wody powalonych drzew, posprzątano pozostawione śmieci oraz wycięto krzaki utrudniające dojście do jeziora.

Dziennikarstwo w praktyce

Wtorek 22 marca 2016

Z gazetą od „kuchni” mieli okazję zapoznać się uczniowie Technikum nr 1 im. Stanisława Staszica w Międzyrzeczu podczas warsztatów zorganizowanych przez redakcję Przekroju Lokalnego 22 marca. Warsztaty poprowadził redaktor naczelny Przekroju Adam Piotrowski oraz jeden z dziennikarzy gazety na obszar powiatu międzyrzeckiego - dr Lech Malinowski.

Olimpiada w stolicy

Wtorek 22 marca 2016

19 marca uczniowie Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie wzięli udział w XVII Olimpiadzie Techniki Samochodowej, która odbyła się na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej.

„Chcemy postawić na firmy z branż innowacyjnych”

Poniedziałek 21 marca 2016

Z Krzysztofem Kielcem, prezesem Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej rozmawia Adam Piotrowski. Przekrój Lokalny: Pod koniec lutego został pan powołany na stanowisko prezesa Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Jak Pan ocenia, czy pomoc publiczna oferowana przez specjalne strefy ekonomiczne wciąż jest potrzebna? Krzysztof Kielec: Europa funkcjonuje dzisiaj w takich warunkach, że pomoc, którą oferują różne instytucje, takie jak np.

Mont Everest hipokryzji

Poniedziałek 21 marca 2016

Ta historia zaczyna się w 2008 r. Wtedy 18-letni Patryk Lewicki z małego Wędrzyna w gminie Sulęcin zdecydował się wstąpić do Stowarzyszenia „Młodzi Demokraci”. Organizacja ta do dziś jest młodzieżową przybudówkę Platformy Obywatelskiej.

W I LO w Sulęcinie uczcili patrona

Piątek 18 marca 2016

Turniej Mickiewiczowski, turniej siatkówki młodzieży gimnazjalnej, zumba, porady dietetyka i eksperta z sanepidu – 18 marca I Liceum Ogólnokształcące w Sulęcinie hucznie obchodziło dzień swojego patrona Adama Mickiewicza połączony z dniem otwartym szkoły.

Nukleon nie odpuszcza

Czwartek 17 marca 2016

Po raz kolejny udowodniliśmy że u siebie jesteśmy drużyną bardzo skuteczną. W tym sezonie grając we własnej hali jesteśmy dla przeciwników nieosiągalni. Podobnie było 13 marca, kiedy podejmując zespół TS Zew Świebodzin odnieśliśmy zdecydowane zwycięstwo 37:8.

Szkoła nagrodzona za dobre wyniki uczniów technikum

Wtorek 15 marca 2016

Technikum Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie to szkoła, która zapewnia przede wszystkim kształcenie uczniów w bezpiecznych, przyjaznych warunkach na właściwym poziomie edukacyjnym i wychowawczym. Dowodem spełnienia tych kryteriów i potwierdzeniem właściwych standardów funkcjonowania szkoły jest przyznany Certyfikat Wiarygodności uzyskany w Ogólnopolskim Programie „Wiarygodna Szkoła”.

Szybsi od wiewiórki

Wtorek 15 marca 2016

Oj narobiło się w kraju. Święto Żołnierzy Wyklętych. Z wielką pompą. Nawet w TVP ABC, czyli dla dzieci mówiono o tym, a znak graficzny był cały dzień na ekranie. Indoktrynacja od małego, czyli woda z mózgu.

Ruszył międzyrzecki budżet obywatelski

Wtorek 15 marca 2016

Od dzisiaj można składać wnioski do pierwszego w Międzyrzeczu budżetu obywatelskiego. Władze miasta na realizację projektów zgłoszonych przez mieszkańców gminy przeznaczyły pół miliona zł. Termin składania wniosków mija 15 kwietnia. Masz pomysł – wymyśl projekt.

Nastawniczy miał 1,5 promila

Wtorek 15 marca 2016

Ponad 1,5 promila stwierdzili skwierzyńscy policjanci u nastawniczego, który w poniedziałek 14 marca w tym stanie czuwał nad prawidłowością przejazdu pociągów. Wspólne działania Policji i Służby Ochrony Kolei być może zapobiegły tragedii.

Ulica Miła do naprawy

Poniedziałek 14 marca 2016

- Najwyższy czas, żeby ten fragment ulicy Miłej doprowadzić do normalnego stanu – mówi mieszkaniec Sulęcina Leszek Łuczyński – Jak popada deszcz tamtędy nie można przejść – dodaje. Sprawdziliśmy sytuację na miejscu.

Uczniowie dla wszystkich wspaniałych kobiet

Sobota 12 marca 2016

8 marca w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie zorganizowano uroczystość z okazji Dnia Kobiet. Chwilami zabawny, a chwilami refleksyjny program artystyczny przygotowany przez utalentowanych uczniów i nauczycieli, wywołał wiele uśmiechów na twarzach płci pięknej.

Kowal, górnik i OŹE

Piątek 11 marca 2016

Co wspólnego może mieć kowal, górnik i odnawialne źródła energii (OŹE) – wydaje się, że nic. A jak dołączymy jeszcze Sulęcin – to zasadnym jest pytanie: co ma piernik do wiatraka.

Program Rodzina 500 PLUS krok po kroku

Czwartek 10 marca 2016

1 kwietnia zacznie obowiązywać Program 500 PLUS zakładający wypłatę świadczeń wychowawczych w wysokości 500 złotych (kwota ta nie będzie opodatkowana) na drugie i kolejne dziecko. Świadczenie w każdej gminie będą wypłacać ośrodki pomocy społecznej.

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego w SOSW

Czwartek 10 marca 2016

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, przypadającego 21 lutego, w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Sulęcinie, odbyło się szereg działań pod hasłem: „Stop wulgaryzmom – zielone światło dla kultury języka”, przypominających, jak wielkim skarbem jest język polski.

Jak pozbyć się przeterminowanych leków

Środa 9 marca 2016

Skontaktowała się z nami czytelniczka z pytaniem: co zrobić z przeterminowanymi lekami? - Mieszkańcy mają obowiązek oddawania przeterminowanych medykamentów w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Długoszynie – usłyszeliśmy w magistracie.

Powiat ma wreszcie budżet

Poniedziałek 7 marca 2016

24 lutego Regionalna Izba Obrachunkowa ustaliła budżet powiatu słubickiego. To efekt nie spełnienia tego obowiązku przez Radę Powiatu, która miała na to czas do 30 stycznia br. Budżet jednostki na 2016 r.

Przystrój dom na Wielkanoc

Poniedziałek 7 marca 2016

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Gminy Sulęcin do odwiedzenia stoisk, przygotowanych przez miejscowych rękodzielników w ramach I Sulęcińskiego Kiermaszu Wielkanocnego, który odbędzie się 13 marca 2016 roku na Placu Czarnieckiego w Sulęcinie.

Gminny konkurs "Duuuża ryba 2015" rozstrzygnięty

Piątek 4 marca 2016

Pomysłodawcy jednej z form promujących walory wędkarskie łowisk naszej gminy w dniu 14 lutego podsumowali kolejną edycję gminnego konkursu pn. „Duuuża ryba”. W konkursie mogli uczestniczyć mieszkańcy gminy Słońsk. Uczestnicy rywalizacji mogli przez cały rok zgłaszać największe i najciekawsze okazy ryb złowionych na łowikach Kanału Szerokiego, Postomii, Warty, Jeziora Radachowskiego, Jeziora Głęboczek, czy pomniejszych ciekach wodnych.

Lekcja żywej historii w SP w Wędrzynie

Czwartek 3 marca 2016

15 lutego uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Wędrzynie gościli rycerzy z Agencji Widowisk Historycznych „Arkona”. Celem spotkania było przybliżenie najważniejszych wydarzeń i dat z okresu Polski pierwszych Piastów. Przedstawiciele Agencji „Arkona” zaprezentowali repliki zbroi, kolczug, hełmów, mieczy, tarcz i toporów oraz zabawnie i niezwykle barwnie opowiedzieli o dojściu Mieszka I do władzy.

W Sulęcinie również działali Żołnierze Niezłomni

Środa 2 marca 2016

1 marca w Sulęcinie uczczono pamięć Żołnierzy Wyklętych. Na spotkanie połączone z prelekcją o „Niezłomnych” i koncertem pieśni patriotycznych przybyło ok. 40 osób. O historii żołnierzy walczących z aparatem komunistycznym po zakończeniu II wojny światowej opowiedział Arkadiusz Haszler.

Przedszkolaki w odwiedzinach u Turskich seniorów

Środa 2 marca 2016

Pod koniec lutego 5-latki z Przedszkola nr 2 im. Małych Odkrywców odwiedziły DPS w Tursku. Dzieci poprosiły, aby wszyscy przenieśli się miesiąc wstecz, kiedy to kalendarz wskazywał wyjątkową datę 21 i 22 stycznia, czyli Dzień Babci i Dziadka.

Wędkarze z „Lina” posprzątali jezioro Trzecie

Wtorek 1 marca 2016

27 lutego, nad brzegiem jeziora Trzeciego (Owiecko Duże) spotkało się 23 członków Koła PZW „Lin” w Sulęcinie, w tym sześcioro młodych adeptów szkółki wędkarskiej „Linek Kroczek”. W sobotni ranek zebraliśmy się żeby kontynuować rozpoczęte prace porządkowe nad tym malowniczym zbiornikiem wodnym.

«1...89101112...20...32»

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij