MUTACJA A

Sulęcin, Lubniewice, Krzeszyce, Słońsk, Torzym, Ośno Lubuskie

MUTACJA B

Kostrzyn nad Odrą, Słubice, Górzyca, Rzepin

MUTACJA C

Międzyrzecz, Skwierzyna, Przytoczna, Pszczew, Bledzew


Puchar Burmistrza zostaje w „Jedynce"

Poniedziałek 9 maja 2016

1 maja roku nad jeziorem Ostrowskim odbyły się Polsko –Niemieckie zawody wędkarskie o Puchar Burmistrza Sulęcina. Wędkarze rywalizowali drużynowo i indywidualnie w dyscyplinie spławikowej. Po raz kolejny bezkonkurencyjni okazali się moczykije z Koła PZW Nr 1 w Sulęcinie.

Współpraca z uczniami HANSA - SCHULLE FRANKFURT

Czwartek 5 maja 2016

27 kwietnia uczniowie z Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Słubicach kolejny już raz gościli uczniów z Frankfurtu. W ramach współpracy i integracji młodzieży, podopieczni wzięli udział w warsztatach kulinarnych „ Żyj smacznie i zdrowo”.

Apel z okazji Święta Konstytucji

Środa 4 maja 2016

29 kwietnia w Szkole Podstawowej w Wędrzynie odbył się uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Aby upamiętnić ten doniosły fakt z historii Polski, klasa IV pod opieką nauczyciela historii Mariusza Lubaczewskiego przygotowała montaż słowno-muzyczny o patriotycznej wymowie.

Szkolny konkurs recytatorski

Sobota 30 kwietnia 2016

Regionalne Centrum Animacji Kultury wraz z partnerami lokalnymi zaprosiło uczniów naszej szkoły do udziału w Lubuskim Konkursie Recytatorskim. Pragnąc dać wszystkim dzieciom możliwość prezentacji swoich talentów w interpretacji dzieł mistrzów pióra, w dniach 12 – 13 kwietnia zorganizowaliśmy szkolne eliminacje.

Dzień Drzwi Otwartych w Zespole Szkół w Sulęcinie

Czwartek 28 kwietnia 2016

22 kwietnia był dniem otwartym w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie. Przygotowaliśmy się do tego dnia szczególnie starannie, co zostało docenione przez młodzież gimnazjów, ich rodziców i opiekunów, którzy bardzo licznie odwiedzili nas tego dnia.

Jedyny taki festiwal w regionie!

Piątek 22 kwietnia 2016

Sulęciński Ośrodek Kultury oraz Stowarzyszenie Strefa Działań Twórczych „iCoTam” organizatorzy WAKE UP and LIVE – Festiwal Muzyki i Sztuki Ulicy zapraszają wszystkich na niezwykłą przygodę z muzyką, kulturą i sztuką, która rozpocznie się 27 maja 2016 roku w Sulęcinie.

Konkurs na „Maskotkę 17 WBZ”

Czwartek 21 kwietnia 2016

Kadra i żołnierze 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej w Międzyrzeczu i Wędrzynie zapraszają do udziału w konkursie na „Maskotkę 17. WBZ”. Z okazji 20 rocznicy powstania 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej przygotowany został konkurs na „Maskotkę 17.

Military Day

Czwartek 21 kwietnia 2016

Zawody strzeleckie o puchar Dowódcy Generalnego i seminarium „Innowacje dla Snajperów i Strzelców Wyborowych” rozpoczęły Weekend Snajpera organizowany przez Wielkopolską Brygadę. 21 kwietnia wystartował pierwszy Weekend Snajpera, którego elementem są międzynarodowe zawody strzeleckie LONGSHOT16.

Co po gimnazjum?

Środa 20 kwietnia 2016

Przed trzecioklasistami z gimnazjów trudny wybór szkoły średniej. Młodzi ludzie szukają odpowiedzi w jakim kierunku się rozwijać i jaką w przyszłości obrać ścieżkę zawodową. Wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom, Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych im.

Rywalizowali seniorzy

Środa 20 kwietnia 2016

16 kwietnia na jeziorze Trzecim (Owiecko Duże) po raz pierwszy odbyły się zawody wędkarskie „Puchar Seniora”. Warunkiem udziału w zawodach było ukończenie 50-go roku życia. Do zawodów przystąpiło 12 wędkarzy (11 mężczyzn i 1 kobieta.

Przedszkolaki dbają o swoje zdrowie

Wtorek 19 kwietnia 2016

W ramach tematyki kompleksowej dotyczącej zdrowia nauczycielki z Przedszkola nr 2 im. Małych Odkrywców w Sulęcinie przeprowadziły pogadanki na temat wpływu aktywności fizycznej i zdrowego odżywiania na rozwój i samopoczucie. Dzieci dowiedziały się jakie składniki pokarmowe są niezbędne w codziennej diecie oraz jakie zagrożenia niosą ze sobą złe nawyki żywieniowe, a także przedstawiły jakie są pozytywne strony aktywności fizycznej.

XX sesja powiatowa – pierwsze zwarcie!

Wtorek 19 kwietnia 2016

Tak można ją nazwać używając języka komentatorów sportowych. Jednak w rolę arbitra przytomnie wszedł przewodniczący Rady studząc napięcie, choć w pewnym momencie nie krył niezadowolenia, co było rzeczą niespotykaną u tego nadzwyczaj spokojnego człowieka.

Radio WA-RA

Wtorek 19 kwietnia 2016

Nazwa nieco na wyrost, bo chodzi o typowy radiowęzeł, z którego nadaje się audycje w systemie wewnętrznym. Ale skoro wśród słuchaczy przyjęła się sympatyczna nazwa WA-RA, niech tak zostanie. Radio jest powodem do zadowolenia uczniów i nauczycieli Technikum nr 1 CKZiU, czyli w dawnym Ekonomiku.

100 lekcja języka polskiego w klasie piątej SP w Wędrzynie

Piątek 15 kwietnia 2016

Ideą 100 lekcji języka polskiego w klasie piątej była przede wszystkim popularyzacja czytelnictwa wśród dzieci oraz utrwalenie i przypomnienie zdobytej wiedzy polonistycznej. Można było wcielić się w wybraną postać literacką, opowiedzieć o jej najważniejszych cechach i umiejscowić w świecie przedstawionym powieści, z której ona „przybyła” .

Dzień otwarty w urzędach skarbowych

Środa 13 kwietnia 2016

Lubuszanie, którzy nie złożyli jeszcze rocznego zeznania podatkowego za 2015 r. mogą to zrobić osobiście już w najbliższą sobotę w swoim urzędzie skarbowym. Szesnastego kwietnia bowiem wszystkie urzędy skarbowego w kraju zaplanowały Dzień Otwarty.

Pierwsze sukcesy sulęcińskiej grupy TRANS

Wtorek 12 kwietnia 2016

2 kwietnia 2016 roku w Lipkach Wielkich (woj. Lubuskie) odbył się II Festiwal Zespołów Tanecznych, na którym debiutująca w tej kategorii grupa taneczna TRANS – Sulęcin zajęła zaszczytne miejsca na podium oraz wyróżnienie w trzech kategoriach wiekowych: Trans Sulęcin grupa III – inscenizacja taneczna do lat 8 – wyróżnienie Trans Sulęcin grupa II – w kategorii disco dance i disco freestyle do lat 11 – II miejsce Trans Sulęcin grupa I – w kategorii disco dance i disco freestyle w przedziale wiekowym 12-16 lat – III miejsce Serdecznie gratulujemy naszym kochanym dzieciom, które od wielu miesięcy ciężko trenują dwa razy w tygodniu.

„Jedynka” rozpoczęła sezon

Poniedziałek 11 kwietnia 2016

Pierwsze zawody spławikowe Koła PZW nr 1 w Sulęcinie w ramach Mistrzostw Koła i Grand Prix 2016 odbyły się na Kanale Słubickim w Słubicach. W szranki stanęło 37 wędkarzy. W pochmurny, chłodny poranek (+2st.

Sezon w „Linie” rozpoczęty

Poniedziałek 11 kwietnia 2016

2 kwietnia nad brzegiem Kanału Słubickiego wędkarze z Koła PZW Nr 2 „LIN” Sulęcin spławikowymi zawodami rozpoczęli sezon wędkarski. W tym pięknym, słonecznym dniu do zawodów przystąpiło 20 seniorów, 2 kobiety i 8 juniorów.

Jak być świadomym konsumentem w sieci?

Poniedziałek 11 kwietnia 2016

30 marca uczniowie Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie uczestniczyli w spotkaniu z Powiatowym Rzecznikiem Praw Konsumenta Agnieszką Bartosik-Rzyczkowską. Prezentacja pt: „Młody konsument w sieci. Wybrane aspekty prawnej ochrony” pozwoliła uczniom na zapoznanie się z prawami i obowiązkami konsumentów, prawnymi aspektami zakupów w sieci, mechanizmami gwarancji, reklamacji, zawierania umów itp.

Casting do filmu o Wisłockiej

Piątek 8 kwietnia 2016

24 kwietnia w Gminnym Ośrodku Kultury „Pod Morwą” w Lubniewicach odbędzie się casting do nowego filmu fabularnego pt. „Sztuka kochania”: Historia Michaliny Wisłockiej w reżyserii Marii Sadowskiej. Zdjęcia do filmu odbędą się w II połowie czerwca w Lubniewicach.

Bezpieczniej z CZG-12

Środa 6 kwietnia 2016

Mieszkańcy Długoszyna będą bardziej widoczni oraz, a co za tym idzie bezpieczniejsi poruszając się po drodze. Zarząd Celowego Związku Gmin CZG-12 na prośbę Adama Florka postanowił ufundować 50 szt. kamizelek odblaskowych dla sołectwa.

Biblioteczne pisanki wielkanocne

Środa 6 kwietnia 2016

Świąteczne, rodzinne warsztaty wpisały się już na stałe w działania kulturalne biblioteki słubickiej. Dlatego też i w tym roku, 23 marca, zaprosiliśmy naszych czytelników i mieszkańców z powiatu słubickiego do wspólnego dekorowania jaj wielkanocnych.

200 lat dla pani Eugenii!

Wtorek 5 kwietnia 2016

…I mimo stu lat można tak, jak za młodu cieszyć się wiosną, słońcem, zapachem kwitnącego bzu, muzyką i widokiem tych, których się kocha…”. Niewielu ludziom dane jest świętować 100 rocznicę urodzin. Nie często też zdarza się, aby tradycyjnie śpiewane „Sto lat” modyfikowano w sekwencji na „Dwieście lat”.

Dozór za przestępstwo z nienawiści

Piątek 1 kwietnia 2016

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który groził pozbawieniem życia i uszkodzeniem ciała obywatelowi Wietnamu oraz znieważył go z powodu jego przynależności narodowej i rasowej. Za tego typu przestępstwo 39-letniemu mieszkańcowi Międzyrzecza może grozić kara nawet do trzech lat pozbawienia wolności.

Myśliwi ze Słońska na ratunek Mikołajowi

Środa 30 marca 2016

Mikołaj Wysoczański ma zaledwie 2 lata, a już wiele bólu i dwie poważne operacje za sobą. W czwartym miesiącu życia przeszedł zabieg przecięcia ścięgna Achillesa. W sierpniu 2015 r. miał operację ustawiania stopy, przecięcia kości piszczelowej, skrócenia nogi i przyciągnięcia kości piętowej.

T. Prozorowicz wicestarostą powiatu

Wtorek 29 marca 2016

Tomasz Prozorowicz został przez radnych Rady Powiatu Sulęcińskiego wybrany na stanowisko wicestarosty. Rada wybrała też etatowego członka zarządu powiatu, którym został Grzegorz Zawadzki. Punkty dotyczące wyboru wicestarosty i etatowego członka Zarządu Powiatu zostały wprowadzone do porządku obrad dopiero na początku XXI sesji Rady Powiatu Sulęcińskiego (wcześniej nie było ich w planie).

Okradali swojego pracodawcę…

Wtorek 29 marca 2016

Prawie 130 tysięcy złotych strat poniosła jedna z firm transportowych w Słubicach za sprawą nieuczciwych pracowników. Mężczyźni wywieźli z zakładu pracy blisko 5 tysięcy drewnianych palet. Zawiadomienie o kradzieży palet typu „Euro” z terenu jednej z firm transportowych w Słubicach policjanci przyjęli w maju 2015 roku.

Ładowarką z 3 promilami

Środa 23 marca 2016

Kompletnym brakiem wyobraźni i zdrowego rozsądku wykazał się 48-latek, który obsługiwał kilkunastotonową ładowarkę mając w organizmie trzy promile. Sytuacja miała miejsce w jednym z zakładów w Skwierzynie. Miejscowi policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności tej sytuacji.

Porządki na „Kolejowym”

Środa 23 marca 2016

5 marca członkowie Koła PZW nr 3 „Gumoplast” wykonali prace społeczne wokół jeziora Kolejowego 1 w Sulęcinie. Dużo wysiłku włożono w wyciągnięcie z wody powalonych drzew, posprzątano pozostawione śmieci oraz wycięto krzaki utrudniające dojście do jeziora.

Dziennikarstwo w praktyce

Wtorek 22 marca 2016

Z gazetą od „kuchni” mieli okazję zapoznać się uczniowie Technikum nr 1 im. Stanisława Staszica w Międzyrzeczu podczas warsztatów zorganizowanych przez redakcję Przekroju Lokalnego 22 marca. Warsztaty poprowadził redaktor naczelny Przekroju Adam Piotrowski oraz jeden z dziennikarzy gazety na obszar powiatu międzyrzeckiego - dr Lech Malinowski.

Olimpiada w stolicy

Wtorek 22 marca 2016

19 marca uczniowie Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie wzięli udział w XVII Olimpiadzie Techniki Samochodowej, która odbyła się na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej.

„Chcemy postawić na firmy z branż innowacyjnych”

Poniedziałek 21 marca 2016

Z Krzysztofem Kielcem, prezesem Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej rozmawia Adam Piotrowski. Przekrój Lokalny: Pod koniec lutego został pan powołany na stanowisko prezesa Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Jak Pan ocenia, czy pomoc publiczna oferowana przez specjalne strefy ekonomiczne wciąż jest potrzebna? Krzysztof Kielec: Europa funkcjonuje dzisiaj w takich warunkach, że pomoc, którą oferują różne instytucje, takie jak np.

Mont Everest hipokryzji

Poniedziałek 21 marca 2016

Ta historia zaczyna się w 2008 r. Wtedy 18-letni Patryk Lewicki z małego Wędrzyna w gminie Sulęcin zdecydował się wstąpić do Stowarzyszenia „Młodzi Demokraci”. Organizacja ta do dziś jest młodzieżową przybudówkę Platformy Obywatelskiej.

W I LO w Sulęcinie uczcili patrona

Piątek 18 marca 2016

Turniej Mickiewiczowski, turniej siatkówki młodzieży gimnazjalnej, zumba, porady dietetyka i eksperta z sanepidu – 18 marca I Liceum Ogólnokształcące w Sulęcinie hucznie obchodziło dzień swojego patrona Adama Mickiewicza połączony z dniem otwartym szkoły.

Nukleon nie odpuszcza

Czwartek 17 marca 2016

Po raz kolejny udowodniliśmy że u siebie jesteśmy drużyną bardzo skuteczną. W tym sezonie grając we własnej hali jesteśmy dla przeciwników nieosiągalni. Podobnie było 13 marca, kiedy podejmując zespół TS Zew Świebodzin odnieśliśmy zdecydowane zwycięstwo 37:8.

«1...89101112...20...33»

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij