MUTACJA A

Sulęcin, Lubniewice, Krzeszyce, Słońsk, Torzym, Ośno Lubuskie

MUTACJA B

Kostrzyn nad Odrą, Słubice, Górzyca, Rzepin

MUTACJA C

Międzyrzecz, Skwierzyna, Przytoczna, Pszczew, Bledzew


Pozytywnie zakręcony

Środa 17 maja 2017

Ludzie mają rożne pasje, także kolekcjonerskie. W niewielkiej podsulęcińskiej wsi Żubrów mieszka Zenon Kurasik, dziś na emeryturze. Nieco wcześniej zaczynał od podawania piłek na boisku w Lubniewicach, od 1977 r. grał w miejscowym klubie „Tęcza” Żubrów i zajmował się sędziowaniem meczy piłki nożnej w niższych klasach rozgrywek.

Wystawa malarska na bazarze Kupiecka 4

Środa 17 maja 2017

Z reguły na bazar przychodzi się żeby coś kupić. 29 kwietnia na bazarze Kupiecka 4 w Sulęcinie można było przy okazji oglądać wystawę malarską Mirka Nadobnika, młodego sulęcińskiego artysty, który swoje prace wykonuje trzymając pędzle w ustach.

Paranienormalni w Sulęcinie – bilety do wygrania!

Wtorek 16 maja 2017

23 czerwca na Sali widowiskowej SOK wystąpi Kabaret Paranienormalni w programie PIERWIASTEK Z TRZECH. A w nim wszystko co najlepsze, czyli talent Igora, urok Roberta i energia Michała. Bo takich dwóch, jak ich trzech nie ma ani jednego! Występ słynnych polskich kabareciarzy rozpocznie się o godz.

Wielka parada postaci bajkowych

Poniedziałek 15 maja 2017

Mieszkańcy Sulęcina po raz kolejny wykazali się niezwykłą kreatywnością. 12 maja w ramach zakończenia XIV ogólnopolskiego tygodnia bibliotek, SOK wraz z biblioteką publiczną w Sulęcinie zorganizowali wielką paradę postaci bajkowych, zakończoną magicznym balem.

X Rajd Harcerski Czerwona Jedynka za nami

Piątek 12 maja 2017

W dniach 21 - 23.04.2017 roku w Sulęcinie odbył się X Rajd Harcerski "Czerwona Jedynka". Uczestniczyło w nim ponad 200 harcerzy skupionych w 25 patrolach. Harcerze przyjechali z całego województwa i nie tylko, a mianowicie: Nowej Soli, Gorzowa, Słubic, Cybinki, Glisna, Sulęcina, Smogór, Starościna, Rogozińca, Zbąszynka, Kostrzyna, Strzelec krajeńskich, Międzyrzecza, Skwierzyny, Zielonej Góry, Międzychodu, Myśliborza.

Spotkanie z ministrem

Środa 10 maja 2017

5 maja w Gorzowie Wlkp. dyrektor sulęcińskiego OPS Andrzej Żelechowski spotkał się z ministrem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbietą Rafalską. Spotkanie dotyczyło realizacji polityki społecznej w gminie Sulęcin, w tym m.

Poczuj się jak na Olimpiadzie!

Wtorek 9 maja 2017

Prezes klubu MLUKS „Postomia” Eugeniusz Sembratowicz zaprasza do udziału w jubileuszowym, X Międzynarodowym Biegu Olimpijskim w Kołczynie, który odbędzie się 13 maja. Tradycyjny ceremoniał olimpijski rozpocznie się o godz. 11. Pół godziny później wystartuje bieg na 5 km.

Sprawdzili kilkaset aut za darmo

Wtorek 9 maja 2017

Dzięki uprzejmości właścicieli sześciu stacji diagnostycznych z Sulęcina, Krzeszyc i Torzymia kilkuset kierowców w ciągu 6 dni ostatniego tygodnia kwietnia skorzystało z możliwości sprawdzenia stanu technicznego swojego auta za darmo. Wszyscy zainteresowani (nie tylko mieszkańcy, ale również goście) mogli sprawdzić stan oświetlenia, hamulców i zawieszenia w swoim pojeździe.

XV Ogólnopolski „Bieg po słońce”

Poniedziałek 8 maja 2017

(Pod patronatem medialnym Przekroju Lokalnego) 2 maja, pogoda nie rozpieszczała zawodników biegu w Pniewo k/Międzyrzecza. Tytułowy bieg był jednocześnie XI Mistrzostwami Województwa Lubuskiego w biegu górskim i był zaliczony do IV Mistrzostw Ziemi Gorzowskiej w biegach długodystansowych i I Grand Prix Gminy Międzyrzecz w biegach długodystansowych.

Zrobiły rzeź kwietników

Piątek 5 maja 2017

Policjanci ustalili trzy osoby, które w kwietniu zniszczyły klomby w Międzyrzeczu. Kobiety nie potrafiły wytłumaczyć, dlaczego niszczyły piękne kolorowe kwiaty zdobiące park. 16-latka odpowie przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich, a 41- i 22-latka usłyszały zarzut uszkodzenia mienia, za co grozi im kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Rzeka słów

Czwartek 4 maja 2017

Biblioteka Publiczna w Sulęcinie oraz Sulęciński Ośrodek Kultury zapraszają serdecznie na wyjątkowy wieczór z poezją, który tym razem stanie się także gratką dla wszystkich Milusińskich! Czekamy na dzieci, które zaprezentują przed nami wybraną przez siebie poezję dziecięcą w interpretacji własnej.

Urodziny szkoły

Wtorek 2 maja 2017

20 kwietnia jubilatką była Szkoła Podstawowa im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie. Rozpoczęliśmy świętowanie od multimedialnej prezentacji, którą na sali gimnastycznej przedstawił nauczyciel historii Mariusz Lubaczewski. Wielu uczniów po raz pierwszy miało okazję zobaczyć zdjęcia budynku szkolnego z czasów, kiedy był on jeszcze wojskowym sklepem spożywczym.

Otwarcie sezonu wędkarskiego w Kole „Gumoplast”

Czwartek 27 kwietnia 2017

W sobotę 22 kwietnia wędkarze koła PZW Nr 3 "Gumoplast" rywalizowali w zawodach inaugurujących tegoroczny sezon wędkarski. Zawody rozpoczęły się ciepłym posiłkiem o godzinie 8. Fatalna pogoda powitała zawodników, którzy stęsknieni wędkarskich emocji, przybyli nad Jezioro Ostrowskie.

Agresywni napastnicy w urzędzie

Czwartek 27 kwietnia 2017

Uzbrojeni napastnicy wtargnęli do Starostwa Powiatowego w Słubicach, wzięli zakładników – takie zgłoszenie otrzymał dyżurny słubickiej komendy. Na szczęście były to tylko ćwiczenia, które miały na celu sprawdzenie przebiegu ewakuacji oraz wypracowanie odpowiednich metod współdziałania, w przypadku wystąpienia zdarzeń nadzwyczajnych.

Ruszaj z nami!

Czwartek 27 kwietnia 2017

25 kwietnia był dniem otwartym w Zespole Szkól Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie. Tego dnia bardzo licznie odwiedziła nas młodzież gimnazjów, ich rodzice i opiekunowie. Wśród miłych gości był starosta sulęciński pan Adam Basiński.

„Warszawa Moja Stolica” – sulęciński akcent

Czwartek 27 kwietnia 2017

24 kwietnia w Pałacu Młodzieży w Warszawie, miała miejsce uroczystość rozdania nagród w XXXII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt.” Warszawa Moja Stolica”. Konrad Kowalczyk – uczeń III kl. Gimnazjum ZET w SOSW w Sulęcinie otrzymał nagrodę za swoją interpretacje wizji naszej stolicy wykonaną pod kierunkiem wychowawczyni Ewy Szczepańskiej.

Marsz dla autyzmu

Czwartek 27 kwietnia 2017

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Sulęcinie był organizatorem MARSZU ulicami naszego miasta, pod hasłem „Nie bądź zielony w temacie autyzmu. W kwietniu bądź niebieski”, który odbył się we wtorek 25 kwietnia. Spod naszej placówki wyruszyli dyrektor, rodzice, nauczyciele, uczniowie oraz wolontariusze i opiekunowie z sulęcińskich placówek oświatowych.

Inżynieria kosmiczna na wyciągnięcie ręki

Środa 26 kwietnia 2017

20 kwietnia w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie odbyło się spotkanie z przedstawicielami Urzędu Marszałkowskiego, Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz firmy Hertz Systems. Wśród zaproszonych gości byli: starosta sulęciński pan Adam Basiński oraz burmistrza Sulęcina, pan Dariusz Ejchart, Pan Bogusław Wontor, doradca marszałek ds.

Interesująco w Urzędzie Marszałkowskim

Środa 26 kwietnia 2017

20 kwietnia uczniowie klas mundurowych Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie wzięli udział w evencie w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze zorganizowanym we współpracy z wojskami amerykańskimi.

Pomóżmy w odbudowie kościoła w Trzemesznie

Wtorek 25 kwietnia 2017

W 2012 roku z inicjatywy Księdza Proboszcza i Rady Parafialnej rozpoczęła się zbiórka datków pieniężnych na remont wieży i dachu w Kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski w Trzemesznie Lub. Kościół nasz nie jest wpisany do rejestru zabytków dlatego nie mogliśmy pozyskiwać środków zewnętrznych.

Motor show – sukcesy uczniów i motoryzacyjne inspiracje

Wtorek 25 kwietnia 2017

Młodzież Zespołu Szkół Licealny i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie wraz z opiekunami uczestniczyła w Motor Show Poznań 2017. Naszym udziałem stały się wspaniałe doznania związane z namacalną, nowoczesną techniką motoryzacyjną i najnowszymi trendami w dziedzinie projektowania samochodów.

Pobiegną po raz dziesiąty!

Wtorek 25 kwietnia 2017

13 maja (sobota) 2017 r. w Kołczynie (gmina Krzeszyce) odbędzie się jubileuszowy – X Międzynarodowy Kołczyński Bieg Olimpijski. Zawodnicy pobiegną na dystansie 5 km, bez podziału na kategorie wiekowe. Start i meta na boisku przy Szkole Podstawowej w Kołczynie.

Kiermasz Wielkanocny

Czwartek 20 kwietnia 2017

Tradycyjnie przy okazji świąt uczniowie Szkoły Przyspasabiającej do Pracy przy SOSW w Słubicach wraz z wychowawczyniami: p. Joanną Heppner i p. Beatą Sznajder wykonali i przygotowali wiosenne i świąteczne dekoracje, które sprzedawali na szkolnym kiermaszu.

Niecodzienne spotkanie

Czwartek 20 kwietnia 2017

Biblioteka Publiczna w Sulęcinie oraz Sulęciński Ośrodek Kultury serdecznie zapraszają na spotkanie autorskie z panem Marceli Tureczkiem. Spotkanie odbędzie się w czytelni Biblioteki Publicznej, w dniu 21 kwietnia (piątek), o godzinie 18:00.

Demian BAND już dzisiaj w Sulęcinie

Środa 19 kwietnia 2017

Ekskluzywny koncert! Zupełna niespodzianka światowej klasy w Sulęcinie! Nowy repertuar, nowe brzmienia, nowe twarze w zespole: Demian Dominguez, Beto Garcia, Edgar Garcia! To trio gwarantuje emocje na najwyższym poziomie i muzyczną ucztę godną bywalców SOK Sulęcin! Demian Band to prawdziwe blues rockowe Power Trio z najbardziej potężnymi występami na żywo jakie kiedykolwiek można zobaczyć.

Pożar w kościele w Trzemesznie

Wtorek 18 kwietnia 2017

W poniedziałek Wielkanocny 17 kwietnia wczesnym rankiem w kościele parafialnym pod wezwaniem Matki Bożej Królowej Polski w Trzemesznie Lubuskim wybuchł pożar. Ogień pojawił się na lewym bocznym ołtarzu. Zapaliły się również belki konstrukcyjne dachu po lewej stronie kościoła.

Wyłudzili 26 mln podatku VAT

Wtorek 18 kwietnia 2017

Procederem zajmowało się kilkanaście podmiotów gospodarczych z terenu województwa lubuskiego oraz z zagranicy. Przestępcy legalizowali i przeklasyfikowywali na fakturach olej, który oficjalnie miał być smarowym, a docelowo sprzedawany był na stacjach jako napędowy.

Wiersze z szuflady …

Piątek 14 kwietnia 2017

„Wiersze to jeszcze jeden sposób mówienia do drugiego człowieka - i do siebie samego” - ks. Jan Twardowski. Tymi słowami rozpoczęło się niezwykłe spotkanie poetyckie pt. „Wiersze z szuflady”, które odbyło się w bibliotece słubickiej 29 marca.

Kolorowe palmy wielkanocne w słubickiej bibliotece

Piątek 14 kwietnia 2017

Świąteczne, rodzinne warsztaty wpisały się już na stałe w działania kulturalne biblioteki słubickiej. Dlatego też i w tym roku, 5 kwietnia, zaprosiliśmy naszych czytelników i mieszkańców z powiatu słubickiego do wspólnego wykonania palm wielkanocnych.

PTASIE TRELE’ 2017 „Na zielonej łące”

Piątek 14 kwietnia 2017

7 kwietnia 2017 r. w bibliotece słubickiej odbył się XIII Międzyprzedszkolny Gminny Przegląd Wiersza Ekologicznego PTASIE TRELE pt. "Na zielonej łące". Głównym organizatorem było Przedszkole nr 1 „Jarzębinka" oraz biblioteka słubicka. W części konkursowej zaprezentowało się 22 przedszkolaków z terenu Słubic, Kunowic i Golic.

Poezja w artystycznej twórczości Czesława Niemena

Czwartek 13 kwietnia 2017

Biblioteka Publiczna w Sulęcinie oraz Sulęciński Ośrodek Kultury serdecznie zapraszają na spotkanie, którego głównym tematem będzie legendarny Czesław Niemen, a dokładniej – poezja w jego artystycznej twórczości. W ramach kolejnej odsłony wydarzenia pod hasłem „Rzeka słów, czyli wieczór poezji nie tylko śpiewanej.

Wojewódzki Zjazd Strażaków-Ochotników

Czwartek 13 kwietnia 2017

IV Zjazd Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej Województwa Lubuskiego odbył się w Zielonej Górze, 1 kwietnia 2017 r. Uczestniczyli w nim wybrani delegaci na Zjazdach Powiatowych ZOSP RP, przedstawiciele oraz zaproszeni goście.

Zdrowe potrawy

Czwartek 13 kwietnia 2017

W ramach projektu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich (O)twórzMY wspólny świat odbyły się 29 marca w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowaczym w Sulęcinie integracyjne zajęcia kulturalne „Wiosenna degustacja zdrowych potraw”. Organizatorem był wymieniony ośrodek i Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Sulęcinie (prezes Danuta Malinowska i jednocześnie dyrektor SOSW).

Śpiewali młodzi artyści

Czwartek 13 kwietnia 2017

Dzień 18 marca 2017 roku w Torzymiu zapisał się w historii jako kolejne święto piosenki „Od przedszkola do … Gimnazjum” W auli Gimnazjum im. Ks. Twardowskiego, wystąpiło ponad 40 artystów – laureatów przedszkolnych i szkolnych eliminacji VII Konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej.

Sukces gimnazjalistów!

Środa 12 kwietnia 2017

6 kwietnia br. uczniowie Gimnazjum im. Jana Pawła II w Sulęcinie zostali zaproszeni wraz z opiekunami do Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego w Sulechowie na uroczystość wręczenie nagród laureatom szkolnych konkursów przedmiotowych.

Wierni zatrzymali w kościele złodzieja

Wtorek 11 kwietnia 2017

Dzięki czujności parafian nie udało się mieszkańcowi Sulęcina ukraść pieniędzy z kasety w kościele. Policjanci z Sulęcina przedstawili 40-letniemu mężczyźnie zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem. W niedzielę 9 kwietnia po godzinie 15.

«1234...10...32»

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij