MUTACJA A

Sulęcin, Lubniewice, Krzeszyce, Słońsk, Torzym, Ośno Lubuskie

MUTACJA B

Kostrzyn nad Odrą, Słubice, Górzyca, Rzepin

MUTACJA C

Międzyrzecz, Skwierzyna, Przytoczna, Pszczew, Bledzew

MUTACJA D

Lubsko, Jasień

MUTACJA E

Witnica


Jesienne dylematy

Piątek 20 października 2017

Któż ich nie ma? Bez względu na porę roku. Przynajmniej wysyp grzybów zrekompensował wiele. Przyjemność zbierania równa się pracy obróbki prawdziwków, maślaków czy podgrzybków. Te ostatnie w Rosji nazywa się polskimi grybami.

Zawody Powiatowe OSP

Piątek 20 października 2017

Odbyły się 23 września br. w Skwierzynie. Meldunek drużyn do rozpoczęcia zawodów st. bryg. Markowi Harkotowi, Komendantowi Powiatowemu PSP w Międzyrzeczu złożył dh Wojciechowski, Komendant Gminny ZOMG ZOSP RP w Skwierzynie.

Święto Dyni

Czwartek 19 października 2017

Już czwarty raz, do Starego Dworu, konkretnie do ogrodów „Inspiracje Ogrodowe” Krystyny i Józefa Jednorowicz, zjechali sympatycy i smakosze wspaniałego warzywa jakim jest dynia. A że 1 października pogoda dopisała (piękna Złota Polska Jesień), więc blisko 300 osób przewinęło się w czasie trwania tej imprezy.

Jerzy i Lidia Owsiak odwiedzą Szpital Powiatowy im. prof. Z. Religi w Słubicach

Czwartek 19 października 2017

W najbliższy poniedziałek, o godzinie 8:30, Jerzy i Lidia Owsiak w imieniu Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy odwiedzą Szpital im. prof. Z. Religi w Słubicach (ul. Nadodrzańska 6). Wizyta ma na celu przekazanie na wyposażenie oddziału ginekologiczno-położniczo-noworodkowego daru Fundacji WOŚP w postaci dwóch lamp do fototerapii noworodków łącznej wartości blisko 25 tys.

Spotkanie z kulturą żydowską

Wtorek 17 października 2017

7 października w Pszczewie odbyło się tytułowe spotkanie połączone z promocją książki „Żydzi w Pszczewie” autorstwa Andrzeja Kirmiela. Autor jednocześnie zaprezentował wykład o Żydach na ziemi międzyrzeckiej, którzy na przestrzeni wieków stanowili znaczny potencjał, który stanowił swoiste zagrożenie, szczególnie dla miejscowych osadników czy handlowców.

"Latem nie próżnowaliśmy..."

Wtorek 17 października 2017

Emeryci z PZERiI z Międzyrzecza powrócili już z turnusów rehabilitacyjnych w Ciechocinku i Truskawcu na Ukrainie. W Ciechocinku 50 członków naszego Związku w dniach od 22 czerwca – 6 lipca bieżącego roku skorzystało z pobytu rehabilitacyjnego LETNIEJ PROMOCJI ZDROWIA w Sanatorium Uzdrowiskowym „Polex”.

Bawili się na międzynarodowym Dniu Seniora

Poniedziałek 16 października 2017

Za nami Polsko-Niemiecki Sulęciński Tydzień Seniora. W uroczystości udział wzięli seniorzy z gminy Sulęcin, a także mieszkańcy miast partnerskich: Friedland oraz Beeskow. Po uroczystym przywitaniu zgromadzonych gości przez burmistrza Sulęcina Dariusza Ejcharta na naszej scenie wystąpiło wielu artystów: Ewa Jacykowska, Aneta Wójcik, Weronika Niewiarczuk, Maciek Barden, Łukasz Łyczkowski – wokaliści; Mateusz Uller i Sara Gromacka – tancerze; kabaret Teraz My oraz Zespół „Pod Kasztanem” z Kapelą Wujka Felka z Templewa.

Dzień Niemiecki w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym

Czwartek 12 października 2017

3 października uczniowie i nauczyciele SOSW obchodzili najważniejsze święto państwowe naszych sąsiadów zza Odry, którym jest Dzień Zjednoczenia Niemiec. Uroczystość ta miała na celu przybliżanie szerokiego spektrum wiedzy o Republice Federalnej Niemiec z zakresu historii, kultury i tradycji niemieckiej.

Mieszkańcy decydowali o kulturze

Poniedziałek 9 października 2017

Dzień otwarty w Sulęcińskim Ośrodku Kultury oraz inne atrakcje towarzyszące imprezie przez cały weekend nazwaliśmy hasłem NAŁADUJ KULTURĘ. Celem wydarzenia jest przede wszystkim zaangażowanie społeczności lokalnej do kreowania i współtworzenia działań kulturalnych w Sulęcinie.

Podróże w obiektywie

Poniedziałek 9 października 2017

Sulęciński Ośrodek Kultury zaprasza na kolejną edycję konkursu fotograficznego pod hasłem "Podróże w obiektywie". Poniżej regulamin wydarzenia. REGULAMIN KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO „PODRÓŻE W OBIEKTYWIE” 1. Konkurs organizowany jest przez Sulęciński Ośrodek Kultury, przy ul.

Rozpoczął się Tydzień Seniora

Poniedziałek 9 października 2017

Burmistrz Sulęcina Dariusz Ejchart oraz Dyrektor Sulęcińskiego Ośrodka Kultury zapraszają serdecznie na Polsko-Niemiecki Sulęciński Tydzień Seniora. Projekt imprezy sfinansowany został z Funduszy Europejskich w ramach współpracy Stowarzyszenia Gmin Polskich Euroregionu Pro-Europa Viadrina.

Uczniowie podbijają kulinarny świat

Sobota 7 października 2017

Młodzież Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie kształcąca się w zawodzie kucharz oraz technik żywienia i usług gastronomicznych uczestniczyła w Międzynarodowych Targach Gastronomii i Wyposażenia Hoteli POLAGARA GASTRO i INVEST HOTEL, które odbyły się 28.

W I LO "zamiauczały koty"

Piątek 6 października 2017

28 września odbyły się kolejne obchody tzw. „Paździorów”. Obie klasy pierwsze miały inne zadania do wykonania, jednak cel był ten sam, a mianowicie świetna zabawa, rywalizacja sportowa i integracja wszystkich uczniów naszej szkoły.

Ja pomagam, ty pomagasz – my pomagamy!

Czwartek 5 października 2017

To, że uczniowie Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych w Sulęcinie są wrażliwi na potrzeby tych, którym los nie sprzyja wiadomo nie od dziś. Zawsze włączają się aktywnie w różne akcje charytatywne, reagując na apele organizacji szukających pomocy i zaangażowania wśród wolontariuszy.

Świętowaliśmy Dzień Chłopca

Piątek 6 października 2017

28 września w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie świętowaliśmy Dzień Chłopca. Tego dnia nie zabrakło pomysłowych prezentów, słodyczy, drobnych upominków, a nawet kuponów niespodzianek na liczne przyjemności np.

Puchar Starosty powędrował do Słońska

Piątek 6 października 2017

23 września na Kanale Postomskim w Krzeszycach odbyły się Zawody Wędkarskie "O Puchar Starosty Sulęcińskiego". W zawodach wzięli udział członkowie 7 k0ół wędkarskich z terenu powiatu sulęcińskiego. Po oficjalnym rozpoczęciu zawodów nastąpiło losowanie stanowisk, na których przez cztery godziny pięcioosobowe drużyny zacięcie walczyły o puchar.

Kolejna edycja konkursu „Firma Roku”

Czwartek 5 października 2017

Ruszyła II edycja konkursu „Firma Roku” powiatu sulęcińskiego. By wziąć udział w konkursie należy do 31 października złożyć wypełniony formularz. Przyznanie tytułu „Firma Roku” nastąpi podczas uroczystej gali połączonej z Konferencją Pracodawców.

Maciej Maleńczuk Solo

Czwartek 5 października 2017

Międzyrzecz – Międzyrzecki Ośrodek Kultury 29.10.2017 godz. 19:00 Maleńczuk Solo - to blisko dwugodzinny spektakl, który jest retrospekcją dotychczasowych dokonań Artysty. Składa się z zestawu pieśni zarówno ulicznych jak i późniejszych dokonań Maćka, które zyskały mu olbrzymią sympatię i popularność wśród wyrobionej części publiczności.

Dyniowy zawrót głowy

Środa 4 października 2017

Sulęciński Ośrodek Kultury zaprasza na dyniowy zawrót głowy. 18 października o godzinie 18:00 na Placu Czarnieckiego odbędzie się ŚWIĘTO DYNI. Konkurs ph. „Straszne dynie” - na najbardziej oryginalną i estetyczną dekorację z dyni.

Koniec sezonu w „Linie”

Środa 4 października 2017

1 października odbyły się spławikowe zawody wędkarskie kończące sezon 2017, które zaliczane są do klasyfikacji Grand Prix Koła. Sportowa rywalizacja odbyła się nad malowniczym Jeziorem Ostrowskim. W tym jesiennym, słonecznym dniu do zawodów przystąpiło 8 juniorów, 1 kobieta oraz 9 seniorów.

Wirtualne lekcje z AUTOSTRADĄ DO SZOŁY

Poniedziałek 2 października 2017

Odwiedziny w 31 szkołach podstawowych, lekcje z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości zorganizowane w 96 klasach, spotkania w których łącznie wzięło udział niemal 2000 dzieci — to efekty społeczno-edukacyjnego programu AUTOSTRADA DO SZKOŁY.

Trzymał zwierzęta w nieodpowiednich warunkach

Niedziela 1 października 2017

Policjanci z Międzyrzecza podczas przeszukaniaia w mieszkaniu młodego międzyrzeczanina, w jednym z pomieszczeń znaleźli jaszczurki, węże i pająka. Dwa węże znajdują się na liście zwierząt zagrożonych wyginięciem. Gady zostały tymczasowo odebrane właścicielowi i zostaną przekazane do ZOO w Poznaniu i w Warszawie.

W malinowym chruśniaku działkowym – Dożynki 2017

Niedziela 1 października 2017

Stosowna do chwili celebra towarzyszyła wręczaniu, przez prezesa ROD „Krecik” Jana Drozdę, medali – dla najbardziej zasłużonych działkowców, to zwyczajowe docenienie wielu godzin ich codziennej pracy. Organizatorzy, Zarząd, zadbali też o oprawę artystyczną, o muzykę – do tańczenia, i o miejsce do zabawy – specjalnie przygotowane.

Nasza historia w międzyrzeckim muzeum

Niedziela 1 października 2017

Tylko nieliczni wiedzą, że w zbiorach Muzeum Ziemi Międzyrzeckiej im. Alfa Kowalskiego są eksponaty dotyczące Sulęcina i okolic. Ciekawostką jest pieczęć Loży Masońskiej z Sulęcina. Wykonana w kamieniu półszlachetnym, żółtym, szlifowanym, grawerowana.

„Gorzów Wlkp. – pali się katedra!”

Czwartek 28 września 2017

1 lipca 2017 r. o godz. 1828 alarm ze Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Gorzowie Wlkp. Otrzymaliśmy powiadomienie o zdarzeniu, SMS-y o treści: „Gorzów Wlkp., ul. Gen. Wł. Sikorskiego – pali się katedra”.

Znają, ale nie wszyscy kochają…

Środa 27 września 2017

I wcale nie muszą, bowiem portale społecznościowe w wielu miejscowościach zawsze były, są i będą źródłem natychmiastowej informacji lub przekazu z komentarzem, który nie zawsze wszystkim się podoba. Z reguły sprawującym władzę lub sprawujących urzędy, choć nie jest to regułą.

Nowy rok szkolny…, a tu taka niespodzianka!

Środa 27 września 2017

Wakacje się skończyły i czas wracać do szkoły. Pojawiamy się w murach szkoły w dniu inauguracji, a tu takie zaskoczenie. To co ujrzeliśmy przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Jako pomoc dydaktyczną do kształcenia w zawodzie technik pojazdów samochodowych, mechanik pojazdów samochodowych, technik logistyk otrzymaliśmy nowe samochody - dwa bliźniacze, pięciodrzwiowe, super autka KIA RIO o pojemności silnika 1248 cm³, mocy 84 KM, z silnikiem benzynowym do praktycznego kształcenia oraz 9-osobowy samochód Ford Transit, o pojemności 2000 cm³.

Sposób na bardzo ciekawy koniec wakacji…

Środa 27 września 2017

Czy koniec wakacji musi być nudny i poświęcony tylko przygotowaniom do nowego roku szkolnego? Z pewnością większość uczniów odpowiedziałaby – “tak”, jednak nie uczestnicy międzynarodowego projektu Jugendcamp - Sulęcin 2017, którzy od 19 do 25 sierpnia wypoczywali w naszym gośninnym mieście i jego malowniczych okolicach.

Wyrusz na piękny trasy z kijkami

Środa 27 września 2017

Przewodniczący Rady Miejskiej w Sulęcinie oraz Burmistrz Sulęcina serdecznie zapraszają wszystkich miłośników spacerów nordyckich do udziału w VIII Polsko-Niemieckim Sulęcińskim Rajdzie Nordic Walking. Rajd odbędzie się 30 września 2017 r. Szczegóły na załączonym plakacie.

Piknik integracyjny

Wtorek 26 września 2017

W dniach 29 lipca i 9 września 2017 r. na Uroczysku w Żubrowie, odbyły się pikniki integracyjne. Celem obu imprez było zintegrowanie pracowników ich rodzin oraz emerytów i rencistów ZPCH "Gumoplast".

Niewybuchy są nadal groźne

Poniedziałek 25 września 2017

Pomimo, że od II Wojny Światowej minęło ponad 70 lat, dalej pozostałości po tamtych wydarzeniach stwarzają realne zagrożenie. Często podczas pracy w ogrodzie, prac budowlanych czy po prostu spacerów można natknąć się na amunicję lub niewybuchy.

Geoportal Powiatu Sulęcińskiego

Poniedziałek 25 września 2017

Prowadzony na poziomie powiatu przez służbę geodezyjną (pod adresem www.sulecin.geoportal2.pl) umożliwia wszystkim zainteresowanym udostępnienie aktualnych danych przestrzennych. Aktualnych bowiem dane są gromadzone i przetwarzane na tym szczeblu. Geoportal powstał z inicjatywy byłego szefa geodezji w starostwie Tomasz Kluszczyka.

Czy mieszkańcy DPS w Tursku zostaną bez opieki?

Poniedziałek 25 września 2017

Od kilku lat specjaliści głośno mówią o dynamicznych zmianach na rynku pracy. Obecnie to pracownicy dyktują warunki zatrudnienia. Pracodawcy, żeby utrzymać zatrudnienie na optymalnym poziomie muszą się bardziej wysilić. Niestety, zmian tych nie zauważył Zarząd Powiatu Sulęcińskiego i w efekcie Dom Pomocy Społecznej w Tursku (podlega pod powiat) wpadł w poważne tarapaty.

Roczne otwarcie w SOK

Czwartek 21 września 2017

Sulęciński Ośrodek Kultury zaprasza na kolejną odsłonę Naładuj Kulturę – corocznej oficjalnej inauguracji nowego roku artystycznego w SOK. Impreza ta ma na celu zaangażowanie społeczności lokalnej do kreowania i współtworzenia działań kulturalnych w Sulęcinie.

Szkolenie ogniowe pododdziałów kawalerii powietrznej

Środa 20 września 2017

19 września br., na poligonie w Wędrzynie w ramach ćwiczenia pk. Serwal-17 zostały zrealizowane zajęcia ogniowe, w ramach których swoje umiejętności doskonalili żołnierze komponentu lądowego i lotniczego. Ćwiczenia rozpoczął przelot pary samolotów F-16 z 2.

«12345...10...36»

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij