MUTACJA A

Sulęcin, Lubniewice, Krzeszyce, Słońsk, Torzym, Ośno Lubuskie

MUTACJA B

Kostrzyn nad Odrą, Słubice, Górzyca, Rzepin

MUTACJA C

Międzyrzecz, Skwierzyna, Przytoczna, Pszczew, Bledzew


„Warszawa Moja Stolica” – sulęciński akcent

Czwartek 27 kwietnia 2017

24 kwietnia w Pałacu Młodzieży w Warszawie, miała miejsce uroczystość rozdania nagród w XXXII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt.” Warszawa Moja Stolica”. Konrad Kowalczyk – uczeń III kl. Gimnazjum ZET w SOSW w Sulęcinie otrzymał nagrodę za swoją interpretacje wizji naszej stolicy wykonaną pod kierunkiem wychowawczyni Ewy Szczepańskiej.

Marsz dla autyzmu

Czwartek 27 kwietnia 2017

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Sulęcinie był organizatorem MARSZU ulicami naszego miasta, pod hasłem „Nie bądź zielony w temacie autyzmu. W kwietniu bądź niebieski”, który odbył się we wtorek 25 kwietnia. Spod naszej placówki wyruszyli dyrektor, rodzice, nauczyciele, uczniowie oraz wolontariusze i opiekunowie z sulęcińskich placówek oświatowych.

Inżynieria kosmiczna na wyciągnięcie ręki

Środa 26 kwietnia 2017

20 kwietnia w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie odbyło się spotkanie z przedstawicielami Urzędu Marszałkowskiego, Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz firmy Hertz Systems. Wśród zaproszonych gości byli: starosta sulęciński pan Adam Basiński oraz burmistrza Sulęcina, pan Dariusz Ejchart, Pan Bogusław Wontor, doradca marszałek ds.

Interesująco w Urzędzie Marszałkowskim

Środa 26 kwietnia 2017

20 kwietnia uczniowie klas mundurowych Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie wzięli udział w evencie w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze zorganizowanym we współpracy z wojskami amerykańskimi.

Pomóżmy w odbudowie kościoła w Trzemesznie

Wtorek 25 kwietnia 2017

W 2012 roku z inicjatywy Księdza Proboszcza i Rady Parafialnej rozpoczęła się zbiórka datków pieniężnych na remont wieży i dachu w Kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski w Trzemesznie Lub. Kościół nasz nie jest wpisany do rejestru zabytków dlatego nie mogliśmy pozyskiwać środków zewnętrznych.

Motor show – sukcesy uczniów i motoryzacyjne inspiracje

Wtorek 25 kwietnia 2017

Młodzież Zespołu Szkół Licealny i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie wraz z opiekunami uczestniczyła w Motor Show Poznań 2017. Naszym udziałem stały się wspaniałe doznania związane z namacalną, nowoczesną techniką motoryzacyjną i najnowszymi trendami w dziedzinie projektowania samochodów.

Pobiegną po raz dziesiąty!

Wtorek 25 kwietnia 2017

13 maja (sobota) 2017 r. w Kołczynie (gmina Krzeszyce) odbędzie się jubileuszowy – X Międzynarodowy Kołczyński Bieg Olimpijski. Zawodnicy pobiegną na dystansie 5 km, bez podziału na kategorie wiekowe. Start i meta na boisku przy Szkole Podstawowej w Kołczynie.

Kiermasz Wielkanocny

Czwartek 20 kwietnia 2017

Tradycyjnie przy okazji świąt uczniowie Szkoły Przyspasabiającej do Pracy przy SOSW w Słubicach wraz z wychowawczyniami: p. Joanną Heppner i p. Beatą Sznajder wykonali i przygotowali wiosenne i świąteczne dekoracje, które sprzedawali na szkolnym kiermaszu.

Niecodzienne spotkanie

Czwartek 20 kwietnia 2017

Biblioteka Publiczna w Sulęcinie oraz Sulęciński Ośrodek Kultury serdecznie zapraszają na spotkanie autorskie z panem Marceli Tureczkiem. Spotkanie odbędzie się w czytelni Biblioteki Publicznej, w dniu 21 kwietnia (piątek), o godzinie 18:00.

Demian BAND już dzisiaj w Sulęcinie

Środa 19 kwietnia 2017

Ekskluzywny koncert! Zupełna niespodzianka światowej klasy w Sulęcinie! Nowy repertuar, nowe brzmienia, nowe twarze w zespole: Demian Dominguez, Beto Garcia, Edgar Garcia! To trio gwarantuje emocje na najwyższym poziomie i muzyczną ucztę godną bywalców SOK Sulęcin! Demian Band to prawdziwe blues rockowe Power Trio z najbardziej potężnymi występami na żywo jakie kiedykolwiek można zobaczyć.

Pożar w kościele w Trzemesznie

Wtorek 18 kwietnia 2017

W poniedziałek Wielkanocny 17 kwietnia wczesnym rankiem w kościele parafialnym pod wezwaniem Matki Bożej Królowej Polski w Trzemesznie Lubuskim wybuchł pożar. Ogień pojawił się na lewym bocznym ołtarzu. Zapaliły się również belki konstrukcyjne dachu po lewej stronie kościoła.

Wyłudzili 26 mln podatku VAT

Wtorek 18 kwietnia 2017

Procederem zajmowało się kilkanaście podmiotów gospodarczych z terenu województwa lubuskiego oraz z zagranicy. Przestępcy legalizowali i przeklasyfikowywali na fakturach olej, który oficjalnie miał być smarowym, a docelowo sprzedawany był na stacjach jako napędowy.

Wiersze z szuflady …

Piątek 14 kwietnia 2017

„Wiersze to jeszcze jeden sposób mówienia do drugiego człowieka - i do siebie samego” - ks. Jan Twardowski. Tymi słowami rozpoczęło się niezwykłe spotkanie poetyckie pt. „Wiersze z szuflady”, które odbyło się w bibliotece słubickiej 29 marca.

Kolorowe palmy wielkanocne w słubickiej bibliotece

Piątek 14 kwietnia 2017

Świąteczne, rodzinne warsztaty wpisały się już na stałe w działania kulturalne biblioteki słubickiej. Dlatego też i w tym roku, 5 kwietnia, zaprosiliśmy naszych czytelników i mieszkańców z powiatu słubickiego do wspólnego wykonania palm wielkanocnych.

PTASIE TRELE’ 2017 „Na zielonej łące”

Piątek 14 kwietnia 2017

7 kwietnia 2017 r. w bibliotece słubickiej odbył się XIII Międzyprzedszkolny Gminny Przegląd Wiersza Ekologicznego PTASIE TRELE pt. "Na zielonej łące". Głównym organizatorem było Przedszkole nr 1 „Jarzębinka" oraz biblioteka słubicka. W części konkursowej zaprezentowało się 22 przedszkolaków z terenu Słubic, Kunowic i Golic.

Poezja w artystycznej twórczości Czesława Niemena

Czwartek 13 kwietnia 2017

Biblioteka Publiczna w Sulęcinie oraz Sulęciński Ośrodek Kultury serdecznie zapraszają na spotkanie, którego głównym tematem będzie legendarny Czesław Niemen, a dokładniej – poezja w jego artystycznej twórczości. W ramach kolejnej odsłony wydarzenia pod hasłem „Rzeka słów, czyli wieczór poezji nie tylko śpiewanej.

Wojewódzki Zjazd Strażaków-Ochotników

Czwartek 13 kwietnia 2017

IV Zjazd Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej Województwa Lubuskiego odbył się w Zielonej Górze, 1 kwietnia 2017 r. Uczestniczyli w nim wybrani delegaci na Zjazdach Powiatowych ZOSP RP, przedstawiciele oraz zaproszeni goście.

Zdrowe potrawy

Czwartek 13 kwietnia 2017

W ramach projektu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich (O)twórzMY wspólny świat odbyły się 29 marca w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowaczym w Sulęcinie integracyjne zajęcia kulturalne „Wiosenna degustacja zdrowych potraw”. Organizatorem był wymieniony ośrodek i Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Sulęcinie (prezes Danuta Malinowska i jednocześnie dyrektor SOSW).

Śpiewali młodzi artyści

Czwartek 13 kwietnia 2017

Dzień 18 marca 2017 roku w Torzymiu zapisał się w historii jako kolejne święto piosenki „Od przedszkola do … Gimnazjum” W auli Gimnazjum im. Ks. Twardowskiego, wystąpiło ponad 40 artystów – laureatów przedszkolnych i szkolnych eliminacji VII Konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej.

Sukces gimnazjalistów!

Środa 12 kwietnia 2017

6 kwietnia br. uczniowie Gimnazjum im. Jana Pawła II w Sulęcinie zostali zaproszeni wraz z opiekunami do Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego w Sulechowie na uroczystość wręczenie nagród laureatom szkolnych konkursów przedmiotowych.

Wierni zatrzymali w kościele złodzieja

Wtorek 11 kwietnia 2017

Dzięki czujności parafian nie udało się mieszkańcowi Sulęcina ukraść pieniędzy z kasety w kościele. Policjanci z Sulęcina przedstawili 40-letniemu mężczyźnie zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem. W niedzielę 9 kwietnia po godzinie 15.

Mam Talent w Zespole Szkół w Słońsku

Poniedziałek 10 kwietnia 2017

W marcu uczniowie Zespołu Szkół w Słońsku po raz kolejny zaprezentowali swoje zdolności przed licznie zgromadzoną publicznością szkolną. Konkurs „Mam Talent” polega na przedstawieniu swoich umiejętności. Uczniowie mają do wyboru cztery kategorie: śpiew, taniec, gra na instrumencie oraz inne talenty np.

Przyjdź do na film

Poniedziałek 10 kwietnia 2017

Sulęciński Ośrodek Kultury we współpracy z Opolskim Kinem Objazdowym zaprasza na kolejne projekcje filmowe. Seanse odbędą się 20 kwietnia na Sali widowiskowej SOK. W repertuarze znalazły się 4 pozycje, zarówno dla małych jak i dużych miłośników kina: Zając Max ratuje Wielkanoc, Za niebieskimi drzwiami, Maria Skłodowska Curie oraz Porady na Zdrady.

Sprawdź auto po zimie. Nasi diagności zrobią to za darmo

Poniedziałek 10 kwietnia 2017

Dzięki uprzejmości właścicieli sześciu stacji diagnostycznych z Sulęcina, Krzeszyc i Torzymia kierowcy w Powiecie Sulęcińskim będą mogli w ostatnim tygodniu kwietnia wykonać darmowy przegląd oświetlenia, układu hamulcowego i zawieszenia. W przygotowanie przedsięwzięcia włączyła się Komenda Powiatowa Policji w Sulęcinie oraz Powiatowy Rzecznik Konsumentów.

Poznaję miasto, w którym mieszkam

Niedziela 9 kwietnia 2017

W ramach tematu “Poznaję miasto, w którym mieszkam” dzieci z grupy “Elfów” Przedszkola Samorządowego nr 2 “Pinokio” z panią Manuelą zaprosiły radnego Daniela Szurkę. Słubice, to nie tylko samo miasto. to także otaczająca okolica i sąsiedzi zza Odry.

Wyśpiewali nagrody i nominacje

Niedziela 9 kwietnia 2017

6 kwietnia na scenie Sulęcińskiego Ośrodka Kultury odbyły się eliminacje Lubuskiego Festiwalu Piosenki Pro Arte. Organizatorem był SOK we współpracy z Regionalnym Centrum Animacji Kultury z Zielonej Góry. Etap miał głównie za zadanie kwalifikacje do przeglądu wojewódzkiego.

Kwiecień miesiącem wiedzy o autyzmie

Niedziela 9 kwietnia 2017

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Sulęcinie już kolejny rok włączył się w ogólnopolską akcję „Kwiecień. Miesiącem Wiedzy o Autyzmie”. W myśl powiedzenia: „Nie bądź zielony w temacie autyzmu, bądź niebieski” miesiąc kwiecień rozpoczęliśmy od apelu, który odbył się 3 kwietnia w naszej placówce, aby uczcić Światowy Dzień Autyzmu, który przypada na 2 kwietnia (w br.

Cudowna lampa Aladyna

Czwartek 6 kwietnia 2017

23 marca w oddziale przedszkolnym przy Szkole Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie odbyło się przedstawienie przygotowane przez studio teatralne „KRAK-ART” z Krakowa pt.”Cudowna lampa Aladyna”, oparte na adaptacji jednej z najsłynniejszej opowieści Szeherezady pt.

Kolejne złota siłaczy z Rzepina

Czwartek 6 kwietnia 2017

W dniach 1-2 kwietnia w Zalesiu odbyły się Mistrzostwa Polski Polskiej Unii Trójboju Siłowego, w których uczestniczyło prawie 300 zawodników z całej Polski. Startując w tych zawodach dostaliśmy wiele telefonów oraz wiadomości od naszych kibiców, za które serdecznie Wam dziękujemy.

Konkurs na logo SOSW

Czwartek 6 kwietnia 2017

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Sulęcinie ogłosił konkurs na projekt znaku graficznego Ośrodka. Logo ma mieć wszechstronne zastosowanie: identyfikacyjne, korespondencyjne i promocyjne. Udział w konkursie mogą wziąć wszyscy uczniowie szkół z terenu powiatu sulęcińskiego.

Parking w centrum miasta będzie zamknięty

Czwartek 6 kwietnia 2017

Burmistrz Sulęcina informuje, że w związku z zaplanowanym na Niedzielę Palmową Jarmarkiem Kogucim, parking pomiędzy ulicą Kościuszki, a placem Czarnieckiego będzie zamknięty w dniu 08.04.2017 od godziny 19:00 do 09.04.2017 do godz.

Noc bajek w Zespole Szkół w Słońsku

Wtorek 4 kwietnia 2017

W marcu dzieci z klas 0-III uczestniczyły w Nocy bajek zorganizowanej przez świetlicę oraz bibliotekę szkolną. Celem imprezy była popularyzacja czytelnictwa, rozwijanie wyobraźni i kreatywności uczniów, integracja grupy. Grupa blisko 60 uczniów miała przyjemność słuchać bajek czytanych przez p.

Kolejny sukces uczniów z SOSW w Sulęcinie w konkursie plastycznym

Wtorek 4 kwietnia 2017

28 marca w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Słubicach odbyło się uroczyste podsumowanie powiatowego konkursu plastycznego pt. ”Magie bezpiecznej, urokliwej zimy”. Celem konkursu było pobudzenie wyobraźni plastycznej dzieci i promowanie ich twórczości, ale przede wszystkim wdrażanie ich do bezpiecznego spędzania czasu wolnego.

Z marihuaną w plecaku i… „jaśku”

Czwartek 30 marca 2017

Ponad 1,2 kilogramy marihuany o wartości blisko 40 tysięcy złotych usiłował wwieźć do kraju mieszkaniec województwa mazowieckiego. Wpadł podczas kontroli w pobliżu Świecka. Do zatrzymania doszło na terenie byłego przejścia granicznego w Świecku.

Nowoczesna kultura

Czwartek 30 marca 2017

By poszerzyć wiedzę i umiejętności związane z szeroko pojętą kulturą pracownicy Sulęcińskiego Ośrodka Kultury nieustannie się szkolą. Jeden z instruktorów, Anna Gwizdek (instruktor ds. upowszechniania plastyki, opiekun Pracowni Plastycznej SOK), bierze udział w kreatywnych warsztatach rozwojowych, organizowanych przez Regionalne Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze - „Kultura tędy”.

«12345...10...33»

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij