MUTACJA A

Sulęcin, Lubniewice, Krzeszyce, Słońsk, Torzym, Ośno Lubuskie

MUTACJA B

Kostrzyn nad Odrą, Słubice, Górzyca, Rzepin

MUTACJA C

Międzyrzecz, Skwierzyna, Przytoczna, Pszczew, Bledzew

MUTACJA D

Lubsko, Jasień

MUTACJA E

Witnica


Kosmiczne stawki za śmieci

Wtorek 23 kwietnia 2013

Jak wynika z analizy Związku Gmin Wiejskich RP, najwięcej jednostek samorządu terytorialnego uchwaliło opłatę za wywóz odpadów segregowanych na poziomie 6-8 zł i niżej.   Badanie przeprowadzono na grupie 1200 gmin wiejskich i wiejsko-miejskich.

Autobus ruszył w miasto

Wtorek 23 kwietnia 2013

- O to chodziło! Jeszcze nie zdążyliśmy się na dobre nacieszyć nowym połączeniem autobusowym z Frankfurtem, a tu kolejna niespodzianka! - tak z uruchomienia komunikacji miejskiej w Słubicach cieszą się mieszkańcy.

Co słychać u joannitów?

Wtorek 23 kwietnia 2013

Oto garść informacji z Centrum Współpracy Polsko – Niemieckiej. Jak zwykle wiele się tu działo.   - 14 lutego Centrum gościło kierownictwo Związku Byłych Mieszkańców Powiatu Wschodniotorzymskiego: Heinza Habermanna i Hansa-Dietera Winklera.

Pan Tomasz mistrzem

Wtorek 23 kwietnia 2013

Przedstawiamy klasyfikację Wędkarza Roku 2012 torzymskiego koła „Amur” w dyscyplinie spinningowej.   Mistrzem ubiegłego roku został Tomasz Drzewiecki. A oto klasyfikacja wraz z punktami: 1.   Tomasz Drzewiecki – 35 pkt. 2.   Andrzej Pawełczyk – 20 pkt.

Wyróżniono najlepszych

Wtorek 23 kwietnia 2013

24 lutego w sali wiejskiej w Słońsku odbyło się podsumowanie i zakończenie gminnego konkursu Duuuża Ryba 2012.   W roku 2012 było o kilka zgłoszeń mniej niż, w roku wcześniejszym, ale i tak wędkarze łowiący na słońskich akwenach mieli się czym pochwalić.

Mistrzynie kosza

Wtorek 23 kwietnia 2013

Po udanych rozgrywkach w powiecie i zajęciu I miejsca, drużyna dziewcząt SP Słońsk zagwarantowała sobie awans do zawodów rejonowych.   18 lutego w Skwierzynie spotkały się 3 najlepsze zespoły z 3 powiatów: SP Słońsk, SP Skwierzyna i SP Świebodzin.

Na nieludzkiej ziemi

Wtorek 23 kwietnia 2013

Ostatnimi czasy na naszych ekranach przewija się jedna wielka lekcja historii. Oglądaliśmy już pogrom polskich oficerów w Katyniu, Bitwę Warszawską w 1920 r. i tryumf polskiego oręża pod Wiedniem. Teraz przyszedł czas na kolejną, mroczną część naszych smutnych dziejów w minionym wieku.

I znów Znicz na podium…

Wtorek 23 kwietnia 2013

27 stycznia w hali sportowej I Liceum Ogólnokształcącego w Sulęcinie odbył się Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Sulęcina.   Organizatorem rozgrywek był Urząd Miejski oraz Miejski Klub Sportowy Stal Sulęcin.

Sportowy weekend

Wtorek 23 kwietnia 2013

Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy w Krzeszycach, który odbył się 26 stycznia w sali gimnastycznej ZSS, zgromadził 7 drużyn z całej gminy. Ale to nie jedyna impreza sportowa, jaka odbyła się w ten weekend w Krzeszycach.

Prosto z kanapy

Wtorek 23 kwietnia 2013

W minione święta nasza kochana telewizja, jak to przy takich okazjach bywa, po raz kolejny uraczyła nas sporą dawką filmów tych lepszych, tych gorszych i tych, które nie dają się zakwalifikować w żadnej kategorii.

Ten jarmark to już tradycja

Wtorek 23 kwietnia 2013

Wielkanocne stroiki, wielobarwne palmy, wianki, koguciki i pisanki prezentowane w kolorowych kramach – to wszystko można było podziwiać 24 marca na sulęcińskim rynku.   W Niedzielę Palmową odbył się V Polsko-Niemiecki Sulęciński Jarmark Koguci.

Kownaty Park coraz bliżej

Wtorek 23 kwietnia 2013

27 marca trzynastu radnych Rady Miejskiej w Torzymiu, podczas sesji jednogłośnie zagłosowali za zmianą planu zagospodarowania przestrzennego w obrębie miejscowości Kownaty. Tym samym dali zielone światło inwestorowi, który planuje stworzyć w tym miejscu największy w Polsce park edukacyjno-rozrywkowy.

Młodzicy grali w Słubicach

Sobota 2 marca 2013

13 stycznia młodzicy UKS „Czwórka” Kostrzyn nad Odrą uczestniczyli w Słubicach w turnieju piłki nożnej o puchar Burmistrza Słubic.   W rozgrywkach uczestniczyło osiem zespołów, w tym dwa z Niemiec. Nasz zespół, mimo osłabień brak 3 chłopców powołanych do kadry województwa ) zaprezentował się pozytywnie w rozgrywkach.

Wspólne logo – wspólna marka!

Sobota 2 marca 2013

Pierwszy kamień milowy już za nami. Wielomiesięczne prace i ich końcowy rezultat nad wspólną marką obu miast, 11 grudnia ostatecznie zostały zaakceptowane podczas wspólnej sesji obu Rad Miejskich Słubic i Frankfurtu nad Odrą Liczne warsztaty, przeplatane konstruktywnymi dyskusjami, oparte o analizy w końcowym rezultacie doprowadziły do konsensu.

Tutaj zima im niestraszna

Sobota 2 marca 2013

Wśród licznych spotkań i imprez o charakterze rekreacyjno – kulturalnym, które organizowane są w sołectwie Żubrów, warto przypomnieć te ostatnie, które odbyły się z inicjatywy sołtysa, rady sołeckiej i niedawno powstałego stowarzyszenia „Razem Żubrów”.

Ocalić od zapomnienia

Sobota 2 marca 2013

  Promocja książki „Kresowianie z krzeszyckich ziem. Opowieści przesiedleńców" została zorganizowana przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Gorzowie Wielkopolskim 28 listopada.   Odbyła się ona w Bibliotece Głównej PWSZ. Książka zawiera wspomnienia najstarszych mieszkańców gminy Krzeszyce, wysiedlonych z dawnych Kresów południowo- wschodnich (z województwa tarnopolskiego i stanisławowskiego) w 1945 i 1946 r.

O Grocholi i Rowling

Sobota 2 marca 2013

13 grudnia odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, działającego przy Bibliotece Publicznej w Muszkowie.   Dzień wcześniej omawiana była książka J.K. Rowling pt. „Trafny wybór”. A na ostatnim w 2012 r.

Gospodarze najlepsi!

Sobota 2 marca 2013

Koniec minionego roku dla piłkarzy Szkoły Podstawowej w Słońsku okazał się bardzo emocjonalny.   12 grudnia uczniowie klas V i VI mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności piłkarskich w I Turnieju Piłki Nożnej Halowej o Puchar Prezesa MUKS Bocian w Słońsku Dariusza Matkowskiego.

A św. Hubert patrzył z góry…

Sobota 2 marca 2013

18 i 19 stycznia odbyły się obchody jubileuszu 60. rocznicy powstania Koła Łowieckiego „Tumak” z Ośna Lubuskiego.   Jubileusz swoją obecnością uświetnili m.in.: Stanisław Kozłowski, burmistrz Ośna Lubuskiego, Stanisław Sobański, nadleśniczy Nadleśnictwa Ośno Lubuskie, Wiesław Borowczyk, przewodniczący ORŁ w Gorzowie Wlkp.

Polonia pokazała klasę

Sobota 2 marca 2013

12 stycznia. w rozgrywanym w slubickim gimnazjum nr 1 turnieju juniorów młodszych, wzięło udział osiem drużyn z Polski i Niemiec. Bardzo dobrze wypadła drużyna miejscowej Polonii, wygrywając swoje wszystkie turniejowe mecze.

Fotografie z podróży

Sobota 2 marca 2013

„Ulice Miasta i My" to tytuł najnowszej wystawy zdjęć Doroty Łajło. Zbiór kilkudziesięciu zdjęć, jest zapisem podróży autorki po Europie i Polsce. Od 1 lutego można je oglądać w Miejskim Domu Kultury w Rzepinie.

Powiat wędkarzami stoi

Sobota 2 marca 2013

735 zrzeszonych wędkarzy, dziesięć zorganizowanych imprez wędkarskich, szkolenia dla dzieci, liczne konkursy oraz owocna współpraca z wędkarzami z terenu powiatu sulęcińskiego, z Nowego Tomyśla i z Niemiec, to bilans pracy koła nr 1 PZW w Sulęcinie w minionym roku.

Dojrzewanie na siłę

Sobota 2 marca 2013

Najpierw były „Galerianki”. Tytułowe, często nieletnie dziewczyny, które dla paru złotych oddadzą się byle klientowi centrum handlowego. Teraz przyszedł czas na rozrachunek z innym aspektem dojrzałości, jednak wciąż dotyczącym młodych ludzi.

Dla najmłodszych i ich dziadków

Sobota 2 marca 2013

W tym roku orkiestra Jurka Owsiaka miała dwa cele: ratowanie życia dzieci oraz godną opiekę medyczną seniorów. Dla tych ostatnich Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała po raz pierwszy. Zebrane pieniądze zostaną w połowie przeznaczone na wsparcie terapii noworodków i niemowlaków.

Świat to za mało

Sobota 2 marca 2013

Już w krótki czas po sylwestrze w całym kraju znów zrobiło się świątecznie, imprezowo, a dzięki czemu cieplej. W większych lub mniejszych koncertach, licytacjach i towarzyszących im różnorodnych imprezach wzięło udział nie mniej ludzi, niż kilka dni wcześniej podczas witania nowego roku.

Wygodniej do węzła

Czwartek 17 stycznia 2013

Są pieniądze na modernizację dwóch dróg, prowadzących do węzła autostradowego pod Torzymiem.   Fundusze  na przebudowę  fragmentu drogi numer 138  w Torzymiu i odcinka prowadzącego do Dębrznicy przekazał zarząd województwa. Koszt inwestycji to 19 milionów złotych, z czego prawie 15 milionów będzie pochodzić z Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

Świetlica już otwarta!

Czwartek 17 stycznia 2013

1 grudnia odbyło  się uroczyste otwarcie i przekazanie do użytkowania świetlicy wiejskiej w Siennie.   Inwestycja została zrealizowana w ramach projektu pn. „Remont świetlic wiejskich wraz z wyposażeniem w miejscowościach Lubień, Połęcko i Sienno”.

Zmagania nauczycieli

Czwartek 17 stycznia 2013

Pracownicy oświaty rywalizowali w Mistrzostwach Powiatu Słubickiego w halowej piłce nożnej. W sportowych zmaganiach udział wzięły drużyny ze Słubic, Ośna Lubuskiego, Cybinki i Kostrzyna nad Odrą.Najlepsi okazali się zawodnicy ze Słubic, którzy nie dali szans innym drużynom i wygrali wszystkie spotkania bez straty gola.

Wspomnienia mistrza

Czwartek 17 stycznia 2013

18 grudnia w sali konferencyjnej w Centrum Spotkań Polsko-Niemieckich w Górzycy odbyła się  promocja książki  pt. „Z Górzycy do Tokio. Wspomnienia Edwarda Czernika”.   W spotkaniu uczestniczył autor wspomnień Edward Czernik, wójt gminy Górzyca Robert Stolarski, sekretarz Maria Palichleb, przewodniczący Rady Gminy Krzysztof Bańka, radni, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Górzycy Małgorzata Gniewczyńska, dyrektorzy szkół podstawowych z terenu gminy, dyrektor ds.

Porozumienie dla sportu

Czwartek 17 stycznia 2013

15 grudnia zostało podpisane porozumienie wstępne, pomiędzy Kostrzynem nad Odrą a klubem sportowym AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski. Ma ono na celu popularyzację idei wychowania przez sport i rywalizację zespołową młodego pokolenia dziewcząt grających w koszykówkę w ramach organizowanej przez klub Mini Basket Ligi, której myślą przewodnią jest: Nauka – Sport – Przyszłość.

Orliki wysokich lotów

Czwartek 17 stycznia 2013

5 stycznia w Rzepinie odbył się Noworoczny Halowy Turniej Piłki Nożnej w kategorii „Orlik”.   W zawodach udział wzięły:1.    Steinpol – Ilanka Rzepin I 2.    Steinpol – Ilanka Rzepin II 3.    Steinpol – Ilanka Rzepin III 4.

Prezent od burmistrza

Czwartek 17 stycznia 2013

19 grudnia w słubickim szpitalu przyszła na świat Maja, przynosząc swoim rodzicom i sobie samej miły świąteczny prezent. Córka pani Moniki z Rzepina, urodziła się jako kolejny 50 noworodek, który został obdarowany prezentem w ramach akcji „Wyprawka dla noworodka”.

Autobus połączył miasta

Czwartek 17 stycznia 2013

9 grudnia została uruchomiona linia autobusowa, łącząca Słubice z Frankfurtem nad Odrą. To pierwsze połączenie komunikacji miejskiej łączące te graniczne miasta. Linię nr 983 obsługuje niemiecki zakład komunikacji, a samorząd Słubic dołożył do jej funkcjonowania.

Przedszkole bez granic

Czwartek 17 stycznia 2013

Do nowego, polsko – niemieckiego przedszkola będzie uczęszczało 175 dzieci (135 dzieci polskich oraz 40 dzieci niemieckich).   Budynek powstaje przy ul. Narutowicza. Będzie jednokondygnacyjny, ma znaleźć się w nim siedem oddziałów przedszkolnych wraz z salą widowiskową, salką korekcyjną oraz całym niezbędnym zapleczem (kuchnia, magazyny itp.

Trochę bardziej na zachód

Czwartek 17 stycznia 2013

Dopiero co ustał świąteczny zgiełk i huk sylwestrowych fajerwerków, pora więc na dobre wejść w nowy rok i powrócić do rzeczywistości. Czy będzie ona szara, zależy od nas samych. Tak, tak, i to w dużej mierze.

Mikołajkowe … podziękowania

Czwartek 17 stycznia 2013

X Mikołajkowe Spotkania za nami. Dziesięć lat to spory kawał czasu, to pomysły, ewoluujące rokrocznie doświadczenia, mozolna realizacja.   Tegoroczny koncert rozpoczęło widowisko w wykonaniu uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Sulęcinie. Emocje wyciszył koncert Alicji Górczak i Mikołaja Konopko, młodych uczniów grających na pianinie, pod okiem Grażyny Żyłuk.

Bruce Lee to przy nich pikuś

Czwartek 17 stycznia 2013

8 grudnia w Gorzowie Wlkp. odbyły się Otwarte Mistrzostwa Województwa Lubuskiego w Karate Kyokushinkai. W rywalizacji wzięło udział 134 zawodników z 14 ośrodków.   Organizatorem był Gorzowski Klub Sportowy Karate, na czele którego stoi Włodzimierz Rój, mistrz Europy.

Siła stowarzyszeń

Czwartek 17 stycznia 2013

Trzeci sektor to duże możliwości. Stowarzyszenia i inne organizacje pozarządowe mogą decydować o tym, w jaki sposób zostanie wydana część publicznych pieniędzy. Lokalne społeczności, w których aktywnie działają stowarzyszenia, mogą liczyć na wiele ciekawych imprez, wydarzeń, konkursów, dzięki którym ich jakość i poziom życia podnosi się.

Oto mistrzowie obiektywu

Czwartek 17 stycznia 2013

26 listopada został rozstrzygnięty Konkurs Fotograficzny „Wodny Świat w czterech porach roku”.   Na konkurs wpłynęło 12 zgłoszeń. Pięcioosobowa komisja konkursowa dokonała oceny złożonych prac. W kategorii do 16 roku życia I miejsce zajęła Kułaczkowska Klaudia, II miejsce - Andrzejewska Adrianna, a III - Świątek Kamila.

Finałowy spinning

Czwartek 17 stycznia 2013

25 listopada na wodach Kanału Szerokiego zebrało się 18 spinningistów, pragnących powalczyć z naturą w poszukiwaniu zębatego i pasiastego.   Wiatr południowo-wschodni nie napawał optymizmem, tym bardziej, że na łowisku Kanału Szerokiego w tym czasie wymiarowy szczupak jest rzadkością.

«1...20...3031323334...37»

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij