MUTACJA A

Sulęcin, Lubniewice, Krzeszyce, Słońsk, Torzym, Ośno Lubuskie

MUTACJA B

Kostrzyn nad Odrą, Słubice, Górzyca, Rzepin

MUTACJA C

Międzyrzecz, Skwierzyna, Przytoczna, Pszczew, Bledzew

MUTACJA D

Lubsko, Jasień

MUTACJA E

Witnica


Polonia pokazała klasę

Sobota 2 marca 2013

12 stycznia. w rozgrywanym w slubickim gimnazjum nr 1 turnieju juniorów młodszych, wzięło udział osiem drużyn z Polski i Niemiec. Bardzo dobrze wypadła drużyna miejscowej Polonii, wygrywając swoje wszystkie turniejowe mecze.

Fotografie z podróży

Sobota 2 marca 2013

„Ulice Miasta i My" to tytuł najnowszej wystawy zdjęć Doroty Łajło. Zbiór kilkudziesięciu zdjęć, jest zapisem podróży autorki po Europie i Polsce. Od 1 lutego można je oglądać w Miejskim Domu Kultury w Rzepinie.

Powiat wędkarzami stoi

Sobota 2 marca 2013

735 zrzeszonych wędkarzy, dziesięć zorganizowanych imprez wędkarskich, szkolenia dla dzieci, liczne konkursy oraz owocna współpraca z wędkarzami z terenu powiatu sulęcińskiego, z Nowego Tomyśla i z Niemiec, to bilans pracy koła nr 1 PZW w Sulęcinie w minionym roku.

Dojrzewanie na siłę

Sobota 2 marca 2013

Najpierw były „Galerianki”. Tytułowe, często nieletnie dziewczyny, które dla paru złotych oddadzą się byle klientowi centrum handlowego. Teraz przyszedł czas na rozrachunek z innym aspektem dojrzałości, jednak wciąż dotyczącym młodych ludzi.

Dla najmłodszych i ich dziadków

Sobota 2 marca 2013

W tym roku orkiestra Jurka Owsiaka miała dwa cele: ratowanie życia dzieci oraz godną opiekę medyczną seniorów. Dla tych ostatnich Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała po raz pierwszy. Zebrane pieniądze zostaną w połowie przeznaczone na wsparcie terapii noworodków i niemowlaków.

Świat to za mało

Sobota 2 marca 2013

Już w krótki czas po sylwestrze w całym kraju znów zrobiło się świątecznie, imprezowo, a dzięki czemu cieplej. W większych lub mniejszych koncertach, licytacjach i towarzyszących im różnorodnych imprezach wzięło udział nie mniej ludzi, niż kilka dni wcześniej podczas witania nowego roku.

Wygodniej do węzła

Czwartek 17 stycznia 2013

Są pieniądze na modernizację dwóch dróg, prowadzących do węzła autostradowego pod Torzymiem.   Fundusze  na przebudowę  fragmentu drogi numer 138  w Torzymiu i odcinka prowadzącego do Dębrznicy przekazał zarząd województwa. Koszt inwestycji to 19 milionów złotych, z czego prawie 15 milionów będzie pochodzić z Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

Świetlica już otwarta!

Czwartek 17 stycznia 2013

1 grudnia odbyło  się uroczyste otwarcie i przekazanie do użytkowania świetlicy wiejskiej w Siennie.   Inwestycja została zrealizowana w ramach projektu pn. „Remont świetlic wiejskich wraz z wyposażeniem w miejscowościach Lubień, Połęcko i Sienno”.

Zmagania nauczycieli

Czwartek 17 stycznia 2013

Pracownicy oświaty rywalizowali w Mistrzostwach Powiatu Słubickiego w halowej piłce nożnej. W sportowych zmaganiach udział wzięły drużyny ze Słubic, Ośna Lubuskiego, Cybinki i Kostrzyna nad Odrą.Najlepsi okazali się zawodnicy ze Słubic, którzy nie dali szans innym drużynom i wygrali wszystkie spotkania bez straty gola.

Wspomnienia mistrza

Czwartek 17 stycznia 2013

18 grudnia w sali konferencyjnej w Centrum Spotkań Polsko-Niemieckich w Górzycy odbyła się  promocja książki  pt. „Z Górzycy do Tokio. Wspomnienia Edwarda Czernika”.   W spotkaniu uczestniczył autor wspomnień Edward Czernik, wójt gminy Górzyca Robert Stolarski, sekretarz Maria Palichleb, przewodniczący Rady Gminy Krzysztof Bańka, radni, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Górzycy Małgorzata Gniewczyńska, dyrektorzy szkół podstawowych z terenu gminy, dyrektor ds.

Porozumienie dla sportu

Czwartek 17 stycznia 2013

15 grudnia zostało podpisane porozumienie wstępne, pomiędzy Kostrzynem nad Odrą a klubem sportowym AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski. Ma ono na celu popularyzację idei wychowania przez sport i rywalizację zespołową młodego pokolenia dziewcząt grających w koszykówkę w ramach organizowanej przez klub Mini Basket Ligi, której myślą przewodnią jest: Nauka – Sport – Przyszłość.

Orliki wysokich lotów

Czwartek 17 stycznia 2013

5 stycznia w Rzepinie odbył się Noworoczny Halowy Turniej Piłki Nożnej w kategorii „Orlik”.   W zawodach udział wzięły:1.    Steinpol – Ilanka Rzepin I 2.    Steinpol – Ilanka Rzepin II 3.    Steinpol – Ilanka Rzepin III 4.

Prezent od burmistrza

Czwartek 17 stycznia 2013

19 grudnia w słubickim szpitalu przyszła na świat Maja, przynosząc swoim rodzicom i sobie samej miły świąteczny prezent. Córka pani Moniki z Rzepina, urodziła się jako kolejny 50 noworodek, który został obdarowany prezentem w ramach akcji „Wyprawka dla noworodka”.

Autobus połączył miasta

Czwartek 17 stycznia 2013

9 grudnia została uruchomiona linia autobusowa, łącząca Słubice z Frankfurtem nad Odrą. To pierwsze połączenie komunikacji miejskiej łączące te graniczne miasta. Linię nr 983 obsługuje niemiecki zakład komunikacji, a samorząd Słubic dołożył do jej funkcjonowania.

Przedszkole bez granic

Czwartek 17 stycznia 2013

Do nowego, polsko – niemieckiego przedszkola będzie uczęszczało 175 dzieci (135 dzieci polskich oraz 40 dzieci niemieckich).   Budynek powstaje przy ul. Narutowicza. Będzie jednokondygnacyjny, ma znaleźć się w nim siedem oddziałów przedszkolnych wraz z salą widowiskową, salką korekcyjną oraz całym niezbędnym zapleczem (kuchnia, magazyny itp.

Trochę bardziej na zachód

Czwartek 17 stycznia 2013

Dopiero co ustał świąteczny zgiełk i huk sylwestrowych fajerwerków, pora więc na dobre wejść w nowy rok i powrócić do rzeczywistości. Czy będzie ona szara, zależy od nas samych. Tak, tak, i to w dużej mierze.

Mikołajkowe … podziękowania

Czwartek 17 stycznia 2013

X Mikołajkowe Spotkania za nami. Dziesięć lat to spory kawał czasu, to pomysły, ewoluujące rokrocznie doświadczenia, mozolna realizacja.   Tegoroczny koncert rozpoczęło widowisko w wykonaniu uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Sulęcinie. Emocje wyciszył koncert Alicji Górczak i Mikołaja Konopko, młodych uczniów grających na pianinie, pod okiem Grażyny Żyłuk.

Bruce Lee to przy nich pikuś

Czwartek 17 stycznia 2013

8 grudnia w Gorzowie Wlkp. odbyły się Otwarte Mistrzostwa Województwa Lubuskiego w Karate Kyokushinkai. W rywalizacji wzięło udział 134 zawodników z 14 ośrodków.   Organizatorem był Gorzowski Klub Sportowy Karate, na czele którego stoi Włodzimierz Rój, mistrz Europy.

Siła stowarzyszeń

Czwartek 17 stycznia 2013

Trzeci sektor to duże możliwości. Stowarzyszenia i inne organizacje pozarządowe mogą decydować o tym, w jaki sposób zostanie wydana część publicznych pieniędzy. Lokalne społeczności, w których aktywnie działają stowarzyszenia, mogą liczyć na wiele ciekawych imprez, wydarzeń, konkursów, dzięki którym ich jakość i poziom życia podnosi się.

Oto mistrzowie obiektywu

Czwartek 17 stycznia 2013

26 listopada został rozstrzygnięty Konkurs Fotograficzny „Wodny Świat w czterech porach roku”.   Na konkurs wpłynęło 12 zgłoszeń. Pięcioosobowa komisja konkursowa dokonała oceny złożonych prac. W kategorii do 16 roku życia I miejsce zajęła Kułaczkowska Klaudia, II miejsce - Andrzejewska Adrianna, a III - Świątek Kamila.

Finałowy spinning

Czwartek 17 stycznia 2013

25 listopada na wodach Kanału Szerokiego zebrało się 18 spinningistów, pragnących powalczyć z naturą w poszukiwaniu zębatego i pasiastego.   Wiatr południowo-wschodni nie napawał optymizmem, tym bardziej, że na łowisku Kanału Szerokiego w tym czasie wymiarowy szczupak jest rzadkością.

Promenada otwarta!

Czwartek 17 stycznia 2013

3 grudnia w uroczyście otwarto promenadę, wybudowaną wzdłuż rzeki Postomii (od ul. Młynarskiej do ul. Moniuszki).   Koszt inwestycji to ok. 1.122.000,00 zł, z czego ze środków zewnętrznych gmina Sulęcin pozyskała 682.726,46 zł. W ramach projektu wykonane zostały ciągi pieszo – rowerowe wraz ze schodami oraz pochylniami, obiekty małej architektury, w tym m.

Jak z tym pierścieniem było…

Czwartek 17 stycznia 2013

Równe dziewięć lat – tyle miłośnicy fantasy z najwyższej półki musieli czekać na powrót do tolkienowskiego Śródziemia.   Peter Jackson, reżyser pamiętnej trylogii „Władca Pierścieni”, która dekadę temu podbijała także polskie kina, znów pokazał, że świat hobittów, elfów, krasnali i czarodziejów wciąż nie jest mu obcy.

Nowoczesne jasełka

Czwartek 17 stycznia 2013

Dzieci i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Torzymiu przygotowały niecodzienne widowisko.   Jasełka można było obejrzeć w trzech odsłonach : podczas wigilii dla osób niepełnosprawnych w oraz dwóch kolejnych odsłon dla mieszkańców, uczniów i nauczycieli szkoły.

Nowe boisko

Czwartek 17 stycznia 2013

W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubuskiego burmistrz Sulęcina Michał Deptuch podpisał umowę na dofinansowanie zadania pn. „Budowa boiska do piłki nożnej przy Szkole Podstawowej w Wędrzynie”.   Wartość inwestycji szacowana jest na ponad 640 tys.

Aspekty (nie)świąteczne

Czwartek 17 stycznia 2013

Dziś trochę o tradycji. Ale nie rodzimej, tylko tej zza Odry. W Niemczech tradycja, sentymentalizm rzecz święta. Adwentowe przygotowania do świąt. Adwentowe kalendarze, kiermasze, czekoladki, mikołajki, aniołki, choinki. Cały ten błyszczący chłam skrzętnie omijający istotę świąt.

Wyprawa w tropiki

Wtorek 18 grudnia 2012

Firma EWE - dostawca gazu ziemnego w naszym województwie wraz z Wojewódzką Komendą Policji corocznie organizują akcje edukacyjne. W tym roku firma zorganizowała konkurs plastyczny pod hasłem ,,Zabłyśnij na drodze. Zostań bohaterem”.

Podsumowali ciekawy projekt

Wtorek 18 grudnia 2012

21 października w sali wiejskiej w Gliśnie odbyło się podsumowanie projektu „ W Gliśnie łączymy pokolenia”. Projekt zrealizowało  Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju i Promocji Wsi Glisno w ramach programu Działaj Lokalnie VII  Polsko - Amerykańskiej Fundacji Współpracy.

Bieg ku pamięci

Wtorek 18 grudnia 2012

28 października w parku szkolnym w Sulęcinie odbył się XIV Memoriał im. Stanisława Ożoga.   Organizatorem imprezy był Międzyszkolny Klub Sportowy „Sulęta” oraz Sulęciński Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji. W tegorocznej edycji memoriału wystartowała rekordowa liczba, ponad 130 zawodników.

Patriotycznie w gimnazjum

Wtorek 18 grudnia 2012

11 listopada, w dzień Święta Niepodległości, młodzież z Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Torzymiu zaprezentowała montaż słowno-muzyczny, który odbył się w kościele parafialnym w Torzymiu.   Całość widowiska uwydatniona została dzięki wspaniałej akustyce kościoła.

Jesienny wernisaż

Wtorek 18 grudnia 2012

29 października w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Nowym Tomyślu uroczyście otwarto wystawę prac sulęcińskich artystów Erny i Eduarda Diłanian.   Wielobarwne i pełne energii obrazy spotkały się z bardzo życzliwym przyjęciem osób uczestniczących w wernisażu.

"Zachęta" bez granic

Wtorek 18 grudnia 2012

Stowarzyszenie "Razem" w Sulęcinie we wrześniu gościło uczestników Anerkannte Werkstatt für behinderte Menschen z Fürstenwalde na zorganizowanych dwudniowych warsztatach artystycznych. Zaowocowało to otwarciem ciekawej wystawy na początku listopada.   Warsztaty prowadziła Maria Maczkowska (www.

Badmintonowe zmagania

Wtorek 18 grudnia 2012

27 października w Sulęcinie odbył się Ogólnopolski Turniej Badmintona pod patronatem burmistrza Sulęcina. W Turnieju uczestniczyło 63 zawodników z dziesięciu klubów. Rozgrywki odbyły się w czterech kategoriach wiekowych: młodzik młodszy, młodzik, junior młodszy i junior.

Święta tuż, tuż

Wtorek 18 grudnia 2012

Wierszykami i piosenkami dzieci z przedszkola nr 2 im. Małego Odkrywcy w Sulęcinie przywitały Świętego Mikołaja, który tradycyjnie odwiedził je 6 grudnia.   Grudzień nierozerwalnie łączy się ze Świętym Mikołajem. Dlaczego akurat ta on przynosi nam prezenty? Otóż Święty Mikołaj, biskup Miry, ze względu na przypisywane mu uczynki (cały swój majątek rozdał biednym i potrzebującym osobom), został pierwowzorem postaci rozdającej prezenty dzieciom.

Jak nie uregulują, to i nie zbudują

Wtorek 18 grudnia 2012

Przymroziło, posypało – wyraźny to znak: zima zaczyna pokazywać swoje białe oblicze. I, jak dobrze pójdzie, mina zrzednie jej dopiero w marcu. Ale życie toczy się dalej, o czym nieustannie piszemy.

Wędkarze nie tylko nad wodą

Wtorek 18 grudnia 2012

17 listopada w Sulęcinie odbył się drugi już Bal Wędkarza. Ponad 60 osób – wędkarzy z żonami i przyjaciół braci wędkarskiej bawiło się do białego rana. Bal oficjalnie otworzył Ryszard Stachowiak, prezes koła nr 1 PZW w Sulęcinie.

Galeria podzieliła miasto

Wtorek 18 grudnia 2012

- To się w głowie nie mieści! Najpierw kazali nam się szybko wynosić, a teraz teren stoi pusty, nic się tu nie dzieje! – skarżą się handlowcy, którzy jeszcze niedawno mieli swoje punkty na terenie należącym do PKS w Sulęcinie.

Kwiatowo w bibliotece

Wtorek 20 listopada 2012

Dyskusyjny Klub Książki w bibliotece w Muszkowie (filia Biblioteki Gminnej w Krzeszycach) skupia nie tylko miłośników książki.   13 września odbyły się tu kolejne warsztaty zajęć. Tym razem było to robienie i malowanie kwiatów.

Niebezpieczna skrzynka

Wtorek 20 listopada 2012

Oparty na faktach horror o religijnym tle. We współczesnym świecie mało kto wierzy w dusze uwięzione w drewnianych skrzynkach, które na dodatek są złośliwe. Widzów o słabych nerwach proszę o zachowanie szczególnej ostrożności.

Mini Triatlon za nami

Wtorek 20 listopada 2012

9 września w Ośnie Lubuskim odbyła się pierwsza edycja Mini Triatlonu. Juniorzy mieli do pokonania 200 m płynąc, 7 km jazdy rowerem i 2,5 km biegnąc. I miejsce w tej kategorii zajęła Kasia Bohuszko, II – Mateusz Kozłowski, a III – Hania Biernacka, wszyscy z Ośna.

«1...20...3132333435...38»

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij