MUTACJA A

Sulęcin, Lubniewice, Krzeszyce, Słońsk, Torzym, Ośno Lubuskie

MUTACJA B

Kostrzyn nad Odrą, Słubice, Górzyca, Rzepin

MUTACJA C

Międzyrzecz, Skwierzyna, Przytoczna, Pszczew, Bledzew

MUTACJA D

Lubsko, Jasień

MUTACJA E

Witnica


Jesienny wernisaż

Wtorek 18 grudnia 2012

29 października w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Nowym Tomyślu uroczyście otwarto wystawę prac sulęcińskich artystów Erny i Eduarda Diłanian.   Wielobarwne i pełne energii obrazy spotkały się z bardzo życzliwym przyjęciem osób uczestniczących w wernisażu.

"Zachęta" bez granic

Wtorek 18 grudnia 2012

Stowarzyszenie "Razem" w Sulęcinie we wrześniu gościło uczestników Anerkannte Werkstatt für behinderte Menschen z Fürstenwalde na zorganizowanych dwudniowych warsztatach artystycznych. Zaowocowało to otwarciem ciekawej wystawy na początku listopada.   Warsztaty prowadziła Maria Maczkowska (www.

Badmintonowe zmagania

Wtorek 18 grudnia 2012

27 października w Sulęcinie odbył się Ogólnopolski Turniej Badmintona pod patronatem burmistrza Sulęcina. W Turnieju uczestniczyło 63 zawodników z dziesięciu klubów. Rozgrywki odbyły się w czterech kategoriach wiekowych: młodzik młodszy, młodzik, junior młodszy i junior.

Święta tuż, tuż

Wtorek 18 grudnia 2012

Wierszykami i piosenkami dzieci z przedszkola nr 2 im. Małego Odkrywcy w Sulęcinie przywitały Świętego Mikołaja, który tradycyjnie odwiedził je 6 grudnia.   Grudzień nierozerwalnie łączy się ze Świętym Mikołajem. Dlaczego akurat ta on przynosi nam prezenty? Otóż Święty Mikołaj, biskup Miry, ze względu na przypisywane mu uczynki (cały swój majątek rozdał biednym i potrzebującym osobom), został pierwowzorem postaci rozdającej prezenty dzieciom.

Jak nie uregulują, to i nie zbudują

Wtorek 18 grudnia 2012

Przymroziło, posypało – wyraźny to znak: zima zaczyna pokazywać swoje białe oblicze. I, jak dobrze pójdzie, mina zrzednie jej dopiero w marcu. Ale życie toczy się dalej, o czym nieustannie piszemy.

Wędkarze nie tylko nad wodą

Wtorek 18 grudnia 2012

17 listopada w Sulęcinie odbył się drugi już Bal Wędkarza. Ponad 60 osób – wędkarzy z żonami i przyjaciół braci wędkarskiej bawiło się do białego rana. Bal oficjalnie otworzył Ryszard Stachowiak, prezes koła nr 1 PZW w Sulęcinie.

Galeria podzieliła miasto

Wtorek 18 grudnia 2012

- To się w głowie nie mieści! Najpierw kazali nam się szybko wynosić, a teraz teren stoi pusty, nic się tu nie dzieje! – skarżą się handlowcy, którzy jeszcze niedawno mieli swoje punkty na terenie należącym do PKS w Sulęcinie.

Kwiatowo w bibliotece

Wtorek 20 listopada 2012

Dyskusyjny Klub Książki w bibliotece w Muszkowie (filia Biblioteki Gminnej w Krzeszycach) skupia nie tylko miłośników książki.   13 września odbyły się tu kolejne warsztaty zajęć. Tym razem było to robienie i malowanie kwiatów.

Niebezpieczna skrzynka

Wtorek 20 listopada 2012

Oparty na faktach horror o religijnym tle. We współczesnym świecie mało kto wierzy w dusze uwięzione w drewnianych skrzynkach, które na dodatek są złośliwe. Widzów o słabych nerwach proszę o zachowanie szczególnej ostrożności.

Mini Triatlon za nami

Wtorek 20 listopada 2012

9 września w Ośnie Lubuskim odbyła się pierwsza edycja Mini Triatlonu. Juniorzy mieli do pokonania 200 m płynąc, 7 km jazdy rowerem i 2,5 km biegnąc. I miejsce w tej kategorii zajęła Kasia Bohuszko, II – Mateusz Kozłowski, a III – Hania Biernacka, wszyscy z Ośna.

Twórcy i ich dzieła

Wtorek 20 listopada 2012

12 października w Centrum Współpracy Polsko - Niemieckiej odbyła się po raz kolejny impreza plastyczna z cyklu „Twórca – dzieło”, zorganizowana przez Sulęciński Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji.   W tym kameralnym spotkaniu wzięli udział twórcy o różnej pasji plastycznej, którzy zaprezentowali na wystawie nie tylko swoje prace, ale również opowiedzieli o swoim życiu i pracy twórczej.

To jeszcze nie koniec

Wtorek 20 listopada 2012

29 września osiemnastu członków „Jedynki” zamoczyło spławiki w jeziorze Radachowskim, licząc punkty zdobyte z klasyfikacji generalnej.   Komisja wagowa stwierdziła, że największa ilość ryb wyholowali: Dariusz Sutryk, Marek Krupa i Kazimierz Kot. Tym sposobem zakończył się sezon spławikowy seniorów, co nie oznacza, że wędkarze „Jedynki” zawieszą wędki na haku.

Gotowanie z mistrzem

Wtorek 20 listopada 2012

29 września Lokalna Grupa Rybacka Wodny Świat zorganizowała w Kolonii Poręby warsztaty kulinarne "Rybne inspiracje", podczas których królowały ryby słodkowodne, takie jak: miętus, sieja, sum, sielawa, szczupak czy sandacz.   Uczestnicy pracowali w dwuosobowych zespołach, a efektem było osiem dań rybnych, których niepowtarzalny smak wszyscy zapamiętają na długo.

Smok Analog wyłączony!

Wtorek 20 listopada 2012

W środę, 7 listopada dokładnie o godzinie 4.15, na Starym Rynku w Gorzowie Wlkp. minister Michał Boni wraz z wojewodą Marcinem Jabłońskim oraz przedstawicielami Telewizji Polskiej symbolicznie wyłączyli analogowy sygnał telewizyjny.

Oto mistrzowie badmintona

Wtorek 20 listopada 2012

Młodzi sulęcińscy badmintoniści uczestniczyli we wrześniu w kilku turniejach, w których odnieśli wiele sukcesów.   15 września odbył się Krajowy Turniej Juniorów Młodszych, w którym II miejsce zajęła Agata Gościło w grze pojedynczej.

Biegali po zdrowie

Wtorek 20 listopada 2012

3 października, na obiektach sportowych Sulęcińskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji odbyły się Integracyjne Mistrzostwa Województwa Lubuskiego w Biegach Przełajowych.   Imprezę zorganizował Międzyszkolny Ludowy Uczniowski Klub Sportowy „Postomia” Sulęcin – Kołczyn wraz ze Stowarzyszeniem Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Sulęcinie.

Powitanie mistrza

Wtorek 20 listopada 2012

21 września  w lubniewickim rynku oficjalnie powitano  brązowego  medalistę Paraolimiady w Londynie Tomasz Blatkiewicza.   Dziękujemy mieszkańcom, uczniom Zespołu Szkół Samorządowych w Lubniewicach, sportowcom MLUKS „Postomia” oraz tym wszystkim, którzy mimo jesiennej aury stworzyli tak  serdeczną atmosferę powitania.

Kijki to samo zdrowie!

Wtorek 20 listopada 2012

22 września w gminie Sulęcin po raz trzeci odbył się Polsko – Niemiecki Rajd Nordic Walking.   W ostatnich latach na terenie Ziemi Sulęcińskiej wytyczono i oznakowano 7 tras nordic walking, które noszą bardzo interesujące nazwy: Karpatka, Wuzetka, Jagodzianka, Napoleonka, Szarlotka, Czart i Baba Jaga.

Kolorowa współpraca

Wtorek 20 listopada 2012

       SMS – Sulęciński Mural Społecznościowy, to nowy pomysł Stowarzyszenie Strefa Działań Twórczych „iCoTam” na ożywienie przestrzeni publicznej w naszym mieście.   Kierując się hasłem „zmieniamy szare w kolorowe”, postanowiliśmy nadać nowych barw i znaczeń kotłowni przy osiedlu Kopernika i zamalować oraz  zapisać otaczający ją kołnierz, tworząc tym samym pierwszy w Sulęcinie mural.

Dąb Sulimir uratowany!

Wtorek 20 listopada 2012

Wielka jest siła małych grup społecznych, skupiających mieszkańców wsi lub ulicy, gdy ktoś bez ich zgody chce ingerować w ich otoczeniu. Przekonałem się o tym niedawno, gdy do redakcji „Przekroju Lokalnego”, w imieniu mieszkańców ul.

Na pierwszym ogniu

Wtorek 20 listopada 2012

Jesteśmy pierwsi! Tak, tak, województwo lubuskie zostało pierwsze w kraju. Nie mam tu na myśli żadnych rankingów sportowych, politycznych czy przyrodniczych (choć w tych ostatnich niewątpliwie wiedziemy prym). Tak więc, uzupełniając drugie zdanie, Lubuskie zostało pierwsze w kraju… wyłączone.

Obwodnica? Tak, ale z tablicami

Wtorek 20 listopada 2012

Wydawało się, że oddana do użytku 27 grudnia obwodnica Ośna Lubuskiego ucieszy wszystkich: mieszkańców, kierowców i pieszych. Istnieje jednak grupa, która w związku z nową drogą boi się o swoją przyszłość: to przedsiębiorcy z centrum miasta.

„U Bulka” będzie się działo!

Poniedziałek 5 listopada 2012

Klub „U Bulka” (działający przy SOKSiR) rozpoczął sezon jesienno-zimowych koncertów od występu zespołów Pechota z Czech, Offensywy ze Szczecina oraz Władców Kawioru z Sulęcina (po raz pierwszy na scenie), który odbył się 8 września.

Wystawa Barlacha

Poniedziałek 5 listopada 2012

6 września w Centrum Współpracy Polsko – Niemieckiej w Sulęcinie odbyło się uroczyste otwarcie wystawy rysunków Ernsta Barlacha pt. „Rysunek w twórczości Ernsta Barlacha/ Ernst Barlach Zeichnungen der leichter Hand“.   Wystawa została zorganizowana we współpracy z pastorem Hansem-Dieterem Winklerem, członkiem Związku Byłych Mieszkańców Powiatu Wschodniotorzymskiego / Heimatkreis Oststernberg.

Plażowe zmagania

Poniedziałek 5 listopada 2012

25 sierpnia rozegrano Turniej Plażowej Piłki Siatkowej pn. „Lubusik – Sportowe Lubuskie na Lato”. Turniej został zorganizowany przez Urząd Miejski oraz Szkołę Podstawową im. Polskich Olimpijczyków w Sulęcinie. W turnieju wystartowało 14 drużyn.

Niezniszczalni seniorzy

Poniedziałek 5 listopada 2012

Wyobrażasz sobie podstarzałych bohaterów kina akcji, którzy biorą udział w kolejnej produkcji, a film odnosi sukces? Nie? A jednak… „Niezniszczalni 2”, bo o tym filmie mowa, to amerykańska produkcja. Oglądając ten obraz, przed oczami mamy bohaterów, których podziwiało się raczej kiedyś.

Integracja na scenie

Poniedziałek 5 listopada 2012

- Takie imprezy są bardzo potrzebne. Bo dzięki nim starsi i niepełnosprawni mogą uwierzyć w siebie i pokazać, co potrafią – mówili mieszkańcy Sulęcina i okolic, których spotkaliśmy podczas XIX Festiwalu Form Artystycznych Domów Pomocy Społecznej Województwa Lubuskiego.

Dwa kółka dla każdego

Poniedziałek 5 listopada 2012

  W dniach 14-16 września w Sulęcinie odbyła się XVIII edycja Międzynarodowego Zjazdu Cyklistów, którego organizatorem byli: burmistrz Sulęcina, Sulęciński Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji oraz Oddział PTTK „Ziemia Sulęcińska”.   W święcie rowerzystów uczestniczyło ponad tysiąc miłośników jazdy na dwóch kółkach z Polski oraz z Niemiec.

Plon, niesiemy plon!

Poniedziałek 5 listopada 2012

Tegoroczne Święta Plonów obfitowały w mnóstwo atrakcji, przygotowanych z myślą zarówno o rolnikach, jak i pozostałych mieszkańcach całego regionu. W bogatych programach dożynkowych znalazły się propozycje skierowane do dzieci oraz ich dorosłych opiekunów.

Poznań najlepszy

Poniedziałek 5 listopada 2012

8 września w Sulęcinie rozegrano Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Sulęcina. W turnieju udział wzięły zespoły: KU AZS UM Poznań (pierwszoligowy), STS Olimpia Sulęcin, WKS Sobieski Arena Żagań, Rajbud Meprozet GTPS Gorzów Wlkp.

Największe były karasie

Poniedziałek 5 listopada 2012

4 sierpnia na jeziorze Rzepinko w Boczowie zostały rozegrane czwarte zawody z cyklu „Pięciomeczu wędkarskiego powiatu sulęcińskiego", zorganizowane przez koło "Perkoz". Niecały miesiąc później w Torzymiu odbyła się ostatnia runda tej imprezy.

Puchar lata wręczony

Poniedziałek 5 listopada 2012

26 sierpnia w Torzymiu odbyły się zawody „O Puchar Lata”.  Pomimo wietrznej pogody, do zmagań o laur letniego mistrza wędkarskiego stawiło się 16 osób, w tym troje juniorów i jedna pani.

Wędkowanie bez granic

Poniedziałek 5 listopada 2012

15 września w Lubniewicach odbyły się polsko – niemieckie spinningowe, wędkarskie zmagania na jeziorze Lubiąż. Tegoroczna, druga już edycja zawodów zorganizowanych przez gminę Lubniewice, zgromadziła 69 zawodników, czego rezultatem była zacięta rywalizacja prowadzona z ponad 35 łodzi.

Seniorze, jedź (radź) sobie sam!

Poniedziałek 5 listopada 2012

Od wielu lat mam przyjemność znać panią Jadwigę Wellnitz. Osobę, która pomimo prawie osiemdziesięciu lat, swoim zapałem, energią i pracowitością przewyższa (i zaraża) wielu znacznie młodszych. Pani Jadwiga jest prezesem Powiatowego Stowarzyszenia Seniora w Sulęcinie.

Do dziesiątki żeśmy dobrnęli…

Poniedziałek 5 listopada 2012

No i stuknęła nam dycha. Na wstępie wypada podziękować wszystkim, którzy przekazali nam życzenia z okazji jubileuszowego numeru. A tych, którzy tego nie zrobili, oczywiście także serdecznie pozdrawiamy i przypominamy, ze numer 20.

Kajakiem po Drawie

Wtorek 9 października 2012

8 września odbył się spływ kajakowy z Dobiegniewa do Krzyża Wielkopolskiego, przez malownicze nurty rzeki Drawy. Uczestnikami spływu byli uczniowie szkół średnich w Sulęcinie.   Głównym organizatorem wycieczki był Paweł Łubniewski, nauczyciel wychowania fizycznego z ZSLiZ w Sulęcinie.

Kajakiem po Drawie

Wtorek 9 października 2012

8 września odbył się spływ kajakowy z Dobiegniewa do Krzyża Wielkopolskiego, przez malownicze nurty rzeki Drawy. Uczestnikami spływu byli uczniowie szkół średnich w Sulęcinie.   Głównym organizatorem wycieczki był Paweł Łubniewski, nauczyciel wychowania fizycznego z ZSLiZ w Sulęcinie.

Młodzi poznają Europę

Wtorek 9 października 2012

31 sierpnia zarząd fundacji „Porozumienie Wzgórz Dalkowskich” – grantodawca środków finansowych Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich, zatwierdził listę rankingową projektów złożonych w odpowiedzi na konkurs mikrodotacji.   Po raz kolejny w tym roku doceniony został pomysł Stowarzyszenia Młodych Lubuszan, które wyszło z inicjatywą organizacji w powiecie sulęcińskim I Regionalnego Konkursu Wiedzy "Ziemia Lubuska w Unii Europejskiej".

Śladami najnowszej historii

Wtorek 9 października 2012

Od 8 do 14 lipca tutejsza młodzież przebywała we wsi Krzyżowa, w historycznym pałacu, wcześniej należącym do rodziny Moltke. Gimnazjaliści brali udział w spotkaniu z rówieśnikami z Niemiec.   Organizatorem wymiany była fundacja „Krąg” z Krzyżowej.

Świętowali policjanci

Wtorek 9 października 2012

27 lipca w Sulęcinie funkcjonariusze policji i pracownicy cywilni obchodzili swoje święto.   Powiatowe uroczystości obchodów Święta Policji rozpoczęły się mszą w intencji wszystkich policjantów i pracowników cywilnych. Dalsze uroczystości miały miejsce w Ośrodku Kormoran.

«1...30...3233343536...38»

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij