MUTACJA A

Sulęcin, Lubniewice, Krzeszyce, Słońsk, Torzym, Ośno Lubuskie

MUTACJA B

Kostrzyn nad Odrą, Słubice, Górzyca, Rzepin

MUTACJA C

Międzyrzecz, Skwierzyna, Przytoczna, Pszczew, Bledzew

MUTACJA D

Lubsko, Jasień

MUTACJA E

Witnica


Możesz pomóc za reklamę

Wtorek 26 czerwca 2012

Polsko-Rosyjska Fundacja Wspólna Sprawa zwraca się z uprzejmą prośbą do instytucji i firm z województwa lubuskiego o pomoc finansową w organizacji Międzynarodowego Konkursu Literackiego „Przygoda przychodzi sama – świat bez wojny, nazizmu i przemocy”.

Skrzydlate państwo to potęga

Wtorek 26 czerwca 2012

28 kwietnia przy pięknej, letniej pogodzie już po raz XI spotkali się obywatele Rzeczpospolitej Ptasiej. Pomiędzy gośćmi krążył sympatyczny ptaszek – sporych rozmiarów remiz – ptak roku 2012 w Rzeczpospolitej Ptasiej.

Podwójna śmierć na Witosa

Wtorek 26 czerwca 2012

25 maja na ul. Witosa w Sulęcinie doszło do wypadku, w wyniku którego śmierć poniosły dwie osoby. Obie zmarły godzinę po przewiezieniu do szpitala.   Do wypadku doszło ok. 18.00 przy wyjeździe z Sulęcina w kierunku Ostrowa.

Bratobójca już w areszcie

Wtorek 26 czerwca 2012

21 maja do szpitala trafił mężczyzna w ciężkim stanie. Sulęcińscy policjanci ustalili, że to ofiara pobicia. Mężczyzna zmarł, a morderca został już zatrzymany.   Przywieziony do szpitala mężcyzna był w ciężkim stanie. Niestety, mimo lekarskiej pomocy zmarł.

Kołczyn to wioska… olimpijska

Wtorek 26 czerwca 2012

19 maja do Kołczyna przybyło około tysiąc osób. Powodem tego był V, jubileuszowy Międzynarodowy Bieg Olimpijski.   Przyjechały grupy zorganizowane oraz indywidualni amatorzy joggingu z całego województwa. Byli starsi i młodsi, całe rodziny, tłumnie dopisali też miejscowi.

Harcerze opanowali miasto

Wtorek 26 czerwca 2012

27-29 kwietnia w Sulęcinie i okolicach już po raz piaty odbył się harcerski rajd „Czerwona Jedynka”, zorganizowany przez 3DSH „Red One” im. Cichociemnych z KH Sulęcin.   Rajd rozpoczął się uroczystym apelem w piątkowy wieczór.

Poszukali wiosny… sprintem

Wtorek 26 czerwca 2012

22 kwietnia w Przemysławiu odbyła się kolejna, 29. już edycja biegu Śladami Wiosny.   Biegi tradycyjnie rozpoczęły się zmaganiami uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z całego powiatu. Po południu przyszedł czas na bieg główny, na dystansie 6 km, w którym wzięło udział prawie 70 osób.

Było Opole, Sopot, Jarocin… Czas na Sulęcin!

Wtorek 26 czerwca 2012

Niesamowitym koncertem zespołu Jafia Namuel zakończył się dwudniowy festiwal Wake Up & Live, który odbywał się na terenie Sulęcińskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w dniach 1-2 czerwca. . Było to dwudniowe święto muzyki.

Skaldowie porwali tłum

Wtorek 26 czerwca 2012

Program obchodów Dni Sulęcina wypełniony był imprezami o najróżniejszym charakterze, tak, aby każdy mógł znaleźć coś interesującego dla siebie. W tym roku świętowano podwójnie, ponieważ na początku maja przypadła 10. rocznica podpisania umów partnerskich z niemieckimi miastami Kamen i Beeskow.

Wzruszający do… szpiku kości

Wtorek 26 czerwca 2012

       Wydawało się, ze powiedziano już wszystko o Agacie Mróz, siatkarce polskiej reprezentacji, zmagającej sie z białaczką, która wbrew zaleceniom lekarzy zdecydowała się urodzić dziecko. Obraz „Nad życie” ujawnia kilka nieznanych szczegółów, przez co część osób może zmienić swój pogląd na tę tragiczną historię.

Największy był lin

Wtorek 26 czerwca 2012

28 kwietnia na jeziorze Ostrowskim odbyły się zawody wędkarskie „Otwarcie sezonu 2012”, zaliczane do Grand Prix Koła nr 3 (Gumoplast) w Sulęcinie. Do inauguracyjnych zawodów w tak pięknym, wiosennym dniu przystąpiło 31 zawodników (27 seniorów oraz 4 juniorów).

V Memoriał Mirosława Gudacza za nami

Wtorek 26 czerwca 2012

26 maja nad jeziorem Ostrowskim odbył się V Memoriał Mirosława Gudacza, organizowany przez Zarząd Koła PZW Nr 1 w Sulęcinie.   W zawodach wędkarskich wzięło udział 43 rodzimych drużyn wędkarzy z koła nr 1 nr 2 w Sulęcinie z zaprzyjaźnionego Beeskow.

Zaczęło się w Pradze

Wtorek 26 czerwca 2012

No i ruszyli do boju nasze chłopaki, a z nimi ich koledzy z reprezentacji całej Europy. Doczekaliśmy się wreszcie imprezy, o której mówiło się od 5 lat, odkąd w kwietniu 2007 r.

Karciane zmagania

Czwartek 17 maja 2012

31 marca w Restauracji Myśliwskiej Xenia w Lubniewicach odbył się Turniej Brydża Sportowego o Puchar Przechodni Wiosny.  Łącznie w zawodach wystartowały 22 pary brydżowe. I miejsce zajęła para: Waldemar Kozielewski i Cezary Szadkowski, II: Elżbieta Kowalczyk i Dariusz Kowalczyk, a trzecia nagroda powędrowała do Czesława Plachimowicza i Ryszarda Andrzejewskiego.

Wkrótce Memoriał Gudacza

Czwartek 17 maja 2012

26 maja Zarząd Koła PZW nr 1 w Sulęcinie organizuje V Memoriał Mirosława Gudacza, który odbędzie się nad j. Ostrowskim. Zapisy na zawody wędkarskie w ramach imprezy przyjmowane są w sklepie DOMUS przy ul.

Wędkarska majówka

Czwartek 17 maja 2012

3 maja na jeziorze Ostrowskim zorganizowano zawody wędkarskie dla dzieci i młodzieży do lat 16, wraz ze szkoleniem w zakresie sztuki wędkarskiej.   Organizatorami przedsięwzięcia były Zarządy Kół PZW nr 1 i nr 3 w Sulęcinie.

Wietrznie na Ostrowskim

Czwartek 17 maja 2012

22 kwietnia na jeziorze Ostrowskim odbyły się zawody spławikowe Koła PZW nr 1 w Sulęcinie.   Pogoda nie rozpieszczała uczestników. Wiał przenikliwy wiatr, co szczególnie odczuli wędkarze na tzw. łączce, tj. na stanowiskach od 1 do 14.

Pożegnanie z sądem?

Czwartek 17 maja 2012

Protest Zarządu Powiatu, burmistrzów i wójtów gmin powiatu sulęcińskiego, a nawet kilkanaście tysięcy podpisów zebranych przeciwko likwidacji sądu rejonowego w Sulęcinie, nic nie dało. Wygląda na to, że placówka ta na dobre zniknie z naszego regionu.

Czar dwóch kółek

Czwartek 17 maja 2012

22 kwietnia w Sulęcinie odbyła się X edycja Crossowego Maratonu Rowerowego MTB Amatorów. Organizatorami imprezy byli: Urząd Miejski w Sulęcinie, Sulęciński Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji, Oddział PTTK „Ziemia Sulęcińska” oraz Klub Turystyki Rowerowej VIGOR.

Pożegnanie z sądem?

Czwartek 17 maja 2012

Protest Zarządu Powiatu, burmistrzów i wójtów gmin powiatu sulęcińskiego, a nawet kilkanaście tysięcy podpisów zebranych przeciwko likwidacji sądu rejonowego w Sulęcinie, nic nie dało. Wygląda na to, że placówka ta na dobre zniknie z naszego regionu.

Artysta wszechstronny

Czwartek 17 maja 2012

12 kwietnia w Domu Joannitów odbyło się uroczyste otwarcie wystawy prac Romana Sakowskiego w ramach cyklu "Twórca - Dzieło". Pan Roman jest mieszkańcem Jarnatowa, a twórczością artystyczną zajmuje się już od ok.

Zemsta jest słodka

Czwartek 17 maja 2012

Mimo, że od premiery kultowego „American Pie” minęło już 13 lat, prawdy zawarte w tym filmie są wciąż aktualne. I to nie tylko dla nastolatków. Może właśnie dlatego zdecydowano się zrobić czwartą cześć filmu, który u jednych wzbudza salwy śmiechu, a u innych torsje.

Pobiegnij jak olimpijczyk!

Czwartek 17 maja 2012

19 maja o 11.00 w Kołczynie w gminie Krzeszyce odbędzie się jubileuszowy, V Międzynarodowy Kołczyński Bieg Olimpijski.   Imprezę swoim honorowym patronatem objęli: wojewoda lubuski Marcin Jabłoński, marszałek województwa Elżbieta Polak, przewodniczący sejmiku województwa lubuskiego Tomasz Możejko oraz prezes PKOL-u Andrzej Kraśnicki.

Jarmark koguci przyciągnął tłumy

Czwartek 17 maja 2012

W Niedzielę Palmową sulęciński rynek ozdobiły kolorowe kramy z pisankami i stroikami wielkanocnymi. W tym dniu odbyła się bowiem IV edycja Polsko – Niemieckiego Sulęcińskiego Jarmarku Koguciego, który z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością.

To już piętnaście lat!

Czwartek 17 maja 2012

Celowy Związek Gmin CZG-12 z okazji jubileuszu 15-lecia związku zorganizował 26 kwietnia w Ośnie Lubuskim na terenie pensjonatu „Villa Plena” konferencję pn. „Aspekty prawne i ekonomiczne racjonalnej gospodarki odpadami komunalnymi w Polsce”.

Olimpia rządzi!

Czwartek 17 maja 2012

W dniach 10 – 11 marca juniorzy młodsi rozegrali Finałowy Turniej Mistrzostw Województwa Lubuskiego w Piłce Siatkowej, w kategorii kadetów. Rywalizowały 4 drużyny: STS OLIMPIA Sulęcin, MSKA ORION Sulechów, MKST ASTRA Nowa Sól i SMS UKS 13 Zielona Góra.

Chłopaki z marmuru

Czwartek 17 maja 2012

  Czasy minionej epoki już dawno za nami, co nie znaczy, że do lamusa odeszły wszystkie zwyczaje i, nazwijmy to, obrzędy z tamtych lat. Niektórzy nadal lubią trochę pomaszerować. 1 maja, zwłaszcza w stolicy, wielu dumnie wypina pierś do mało znaczących haseł na transparentach.

Historyczna ekspozycja

Czwartek 12 kwietnia 2012

1 marca w Centrum Współpracy Polsko-Niemieckiej została uroczyście otwarta wystawa pt. „Opór Niemców przeciwko Hitlerowi/ Deutscher Widerstand gegen Hitler“. Osobą, która ten projekt zainicjowała i przyczyniła się do jego realizacji, był pastor Hans-Dieter Winkler, członek Związku Byłych Mieszkańców Powiatu Wschodniotorzymskiego/ Heimatkreis Oststernberg.

Zapisz się na bieg

Czwartek 12 kwietnia 2012

Zapraszamy na I Mistrzostwa Lubniewic o Puchar Burmistrza Lubniewic w Biegach na Orientację - Puchar Lubuskiego Związku BNO - I Runda Województwa Lubuskiego.Impreza odbędzie się 14 kwietnia w Lubniewicach. Organizuje ją: Urząd Miejski w Lubniewicach  oraz JW.

Karty na stół!

Czwartek 12 kwietnia 2012

10 marca w wędrzyńskim Klubie Garnizonowym w Wędrzynie odbył się Rankingowy Turniej Par Brydża Sportowego. To impreza, która już na stałe wpisała się w kalendarz przedsięwzięć organizowanych przez klub.  Rozgrywki poświęcone zostały pamięci Janusza Bołdaka, założyciela sulęcińskiej sekcji brydżowej.

Pierwsze sprzątanie

Czwartek 12 kwietnia 2012

11 marca, zgodnie z postanowieniem Walnego Zgromadzenia Członków Koła PZW Nr 1 w Sulęcinie, nad jeziorem Ostrowskim odbyło się wielkie sprzątanie.   W niedzielnej akcji wzięło udział ponad dwudziestu wędkarzy z Koła. Posprzątano brzeg jeziora z śmieci, które pozostały po wędkarzach z okresu zimowego.

Lepiej, niż słowiki

Czwartek 12 kwietnia 2012

7 marca odbyły się eliminacje powiatowe Lubuskiego Dziecięcego i Młodzieżowego Konkursu Piosenki PRO ARTE, w których Gminny Ośrodek Kultury w Lubniewicach reprezentowało siedem osób i aż pięć zostało nagrodzonych. A oto zwycięzcy:Hanna Jagielska (najmłodsza z uczestników) - nominacja do etapu wojewódzkiegoPaulina Jagielska - nominacja do etapu wojewódzkiegoAlicja Landy - nominacja do etapu wojewódzkiegoMonika Kuszkowska - wyróżnieniePaweł Gancarz - wyróżnienieWszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Na oldboyów z Sieniawy nie ma mocnych

Czwartek 12 kwietnia 2012

3 marca w hali I Liceum Ogólnokształcącego w Sulęcinie odbył się kolejny Turniej Piłkarski Oldboyów.   W sportowych zmaganiach wzięło udział 8 drużyn, a każda składała się z piłkarzy, z których najmłodszy z nich mógł mieć co najmniej 35 lat.

Stal najtwardsza!

Czwartek 12 kwietnia 2012

19 lutego w hali sportowej przy sulęcińskim Liceum Ogólnokształcącym odbył się XIII Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Sulęcina.   W szranki o tytuł najlepszej drużyny stanęło 7 zespołów z terenu Gminy Sulęcin: Tęcza Żubrów, Orkan Długoszyn, WKS Wędrzyn, Stal Sulęcin I, Stal Sulęcin II, Oldboje Sulęcin oraz Znicz Trzemeszno.

Erotyczne arcydzieło?

Czwartek 12 kwietnia 2012

Kolejna odsłona zdolności reżyserskich Małgorzaty Szumowskiej. „Sponsoring”, jej najnowsze dziecko, cieszy się dość dużym powodzeniem. Skąd ten fenomen? Czy zwykły zjadacz chleba odnajdzie w nim coś dla siebie? Wydawać by się mogło, że film ten będzie pewnego rodzaju odpowiedzią na wcześniejsze dzieło pt.

Wieści z lubniewickiej biblioteki

Czwartek 12 kwietnia 2012

W ramach planowanego Międzynarodowego Pleneru Inicjatyw Twórczych Biblioteka Publiczna w Lubniewicach  poszukuje chętnych do wzięcia udziału w warsztatach florystycznych i metaloplastycznych. Warsztaty rozpoczną się 16 kwietnia i będą trwały do 27 kwietnia.

Czas na pływanie!

Czwartek 12 kwietnia 2012

Pod takim tytułem Stowarzyszenie Młodych Lubuszan od kwietnia rozpoczęło realizację projektu dofinansowanego z Ministerstwa Sportu i Turystyki w kwocie 20.000 zł. W jego ramach 45 dzieci z gminy Sulęcin i Lubniewice uczestniczyć będzie w zajęciach z nauki i doskonalenia pływania.

Wkrótce Dni Sulęcina!

Czwartek 12 kwietnia 2012

  W Sulęcinie rozpoczęły się przygotowania do tegorocznych obchodów święta miasta, które odbędą się w dniach 5-6 maja na Placu Czarnieckiego.   Tegoroczne obchody połączone będą z 10. rocznicą partnerstwa, zawartego pomiędzy Sulęcinem, a niemieckimi miastami: Beeskow i Kamen.

Łowisz? Weź udział w konkursie!

Czwartek 12 kwietnia 2012

Zarząd Koła PZW Nr 1 w Sulęcinie ogłasza konkurs dla wędkarzy na największą rybę złowioną w j. Ostrowskim i wypuszczoną do jeziora w 2012 r.   Celem konkursu jest ochrona największych ryb danego gatunku w j.

«1...30...32333435»

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij