MUTACJA A

Sulęcin, Lubniewice, Krzeszyce, Słońsk, Torzym, Ośno Lubuskie

MUTACJA B

Kostrzyn nad Odrą, Słubice, Górzyca, Rzepin

MUTACJA C

Międzyrzecz, Skwierzyna, Przytoczna, Pszczew, Bledzew

MUTACJA D

Lubsko, Jasień

MUTACJA E

Witnica


Jacek u Joannitów

Czwartek 9 sierpnia 2012

12 czerwca w Domu Joannitów w ramach formuły „ Spotkania z ciekawymi ludźmi“ gościł Jacek Filipek.   Pan Jacek jest pracownikiem Sulęcińskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji, gdzie pełni funkcję animatora kultury. W roku 2011 został wyróżniony tytułem Lubuszanin Roku w pow.

Korowód i… cenne dokumenty

Czwartek 9 sierpnia 2012

24 czerwca w Słońsku odbyła się kolejna Maurycjada.      Były księżniczki i rycerze, ale także bardziej współczesne przebrania. Wszystkie te postaci zostały zaproszone do barwnego korowodu ulicami miasta, który był witany z uśmiechem i życzliwością przez mieszkańców Słońska.

Rodzinnie w Muszkowie

Czwartek 9 sierpnia 2012

7 lipca w Muszkowie odbył się festyn rodzinny „Pod gruszą- Spotkanie Pokoleń”. W spotkaniu wzięli udział aktualni mieszkańcy, przyjaciele i rodzina regularnie, z entuzjazmem i sentymentem pojawiająca się na organizowanych w Muszkowie uroczystościach.

Dzień pełen wrażeń

Czwartek 9 sierpnia 2012

23 czerwca przyniósł niesamowitą ilość atrakcji: najpierw odbyły się spławikowe zawody wędkarskie o Puchar Burmistrza. O 12.00 na Lubiążu pojawiły się niebieskie żagle Nivea. To nasi goście z klubu żeglarskiego z Wolsztyna, którzy zachwyceni jeziorem, zorganizowali miniregaty dla dzieci.

Walczyli o puchar burmistrza

Czwartek 9 sierpnia 2012

23 czerwca na jeziorze Lubiąż odbyły się spławikowe zawody wędkarskie o Puchar  Burmistrza Lubniewic.    Jak co roku w miłej i przyjacielskiej atmosferze spotkali się wędkarze,  aby na tym malowniczym rybnym „Eldorado wędkarskim" uczestniczyć w zmaganiach z wędką w ręku.

Wypuść i… wygraj!

Czwartek 9 sierpnia 2012

Począwszy od tego roku, w regulaminie amatorskiego połowu ryb zaszło sporo zmian. Najbardziej widoczną i spektakularną jest wprowadzenie górnych wymiarów dla ryb drapieżnych.   Chcemy w ten sposób dbać o pogłowie jednych z najchętniej poławianych ryb, a co za tym idzie, nieustannie podnosić atrakcyjność naszej wody.

Historyczny sukces Pogoni

Czwartek 9 sierpnia 2012

Klub Sportowy "Pogoń" Krzeszyce w sezonie 2011/2012 występował w klasie „O” i zajął w tych rozgrywkach drugie miejsce, premiowane awansem do IV ligi. Osiągnięcie historycznego sukcesu było zasługą wielu działaczy, kibiców i sympatyków klubu.

Nie bójmy się pająków!

Czwartek 9 sierpnia 2012

„Wielka moc wiąże się z wielką odpowiedzialnością“ – takie zdanie, choć wcale niegłupie, słyszeliśmy do znudzenia w poprzednich wersjach filmów o przygodach Człowieka – Pająka. Czy był to jednak jedyny powód, że postanowiono nakręcić remake części pierwszej, której premiera odbyła się zaledwie dekadę temu?   Wydawało się, ze nowa wersja historii, którą od lat wałkują w kółko wydawcy komiksów i producenci filmowi, nie zaskoczy nikogo.

Zmagania dla twardzieli

Czwartek 9 sierpnia 2012

Gmina Lubniewice już po raz drugi stała się areną zmagań dla miłośników sportów ekstremalnych. W tegorocznej edycji rajdu przygodowego On - Sight Adventure Race przygotowane zostały jeszcze trudniejsze trasy i  bardziej wyczerpujące konkurencje.

Crossowy strzał w dziesiątkę

Czwartek 9 sierpnia 2012

Tegoroczny, VII już Cross Lubniewicki był jedną z cyklu imprez sportowych,  realizowanych przez Urząd Miejski w Lubniewicach, w ramach obchodów  XX-lecia Partnerstwa Gmin: Lubniewice i Schöneiche bei Berlin, pod hasłem „LUBNIEWICE CUP, czyli XX – lecie Partnerstwa Gmin Lubniewice i Schöneiche bei Berlin na sportowo".

Dla swoich pociech

Czwartek 9 sierpnia 2012

24 czerwca w Gminnym Ośrodku Kultury pod Morwą w Lubniewicach rodzice przedstawili swoim pociechom bajkę pt. "Śpiąca królewna", w reżyserii wychowawczyni grupy młodszej Natalii Jakubowskiej oraz grupy starszej Beaty Adamczyk.  

Platini byłby z nich dumny

Czwartek 9 sierpnia 2012

11 czerwca w Szkole Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków, na boisku "Orlik 2012" odbył się mecz o trzecie miejsce i finał rozgrywanego na przełomie kwietnia i maja turnieju "Mini Euro 2012".   W turnieju wzięło udział 12 drużyn, reprezentujące poszczególne państwa występujące podczas Mistrzostw Europy.

Trzecia odsłona spinningowej rywalizacji

Czwartek 9 sierpnia 2012

Łaskawość łowisk, na których królowały drapieżniki w tym sezonie wędkarskim jest bardzo skromna. Łowiska Postomii i Kanału Szerokiego wymuszają od wędkarzy dużego samozaparcia w poszukiwaniu szczupaków, sandaczy, boleni, sumów czy okoni.

O takich ludziach trzeba pamiętać

Czwartek 9 sierpnia 2012

  Do Anny Śmigielskiej - Rapczyńskiej z ulicy Okopowej skierował mnie Michał Aniszkiewicz, który zna ją od lat, a jeszcze wcześniej znał jej rodziców - Annę i Tadeusza Kaczorów. Oboje na przełomie 1944/1945 r.

Z gęby cholewy nie rób!

Czwartek 9 sierpnia 2012

Polacy to naród ufny i łatwowierny. Pokazała to już nieraz historia, pokazuje nam to również rzeczywistość w naszym codziennym życiu. Konsekwencje złamania danego słowa czy umowy przez bliską osobę, bywają często bagatelne, nierzadko rzutując na całe nasze życie.

Szkoła jazdy na A2

Czwartek 9 sierpnia 2012

Za nami już półmetek wakacji, choć sezon ogórkowy ciągle jeszcze w pełni. Świadczy o tym wzmożony ruch na naszych drogach, mniejszych i większych. Zatrzymajmy się na chwilę przy tych drugich – czyli tak głośno ostatnio opisywanych w mediach nowych autostradach i ekspresówkach.

Wreszcie nas dostrzegli

Czwartek 19 lipca 2012

  Niedawno uczestniczyłem w spotkaniu przedstawicieli firmy Unitet Momentum Group z Holandii – inwestora wielkiego centrum rozrywki pn. Kownaty Park z mieszkańcami Kownat. To, co mnie najbardziej uderzyło, to rozmiar i rozmach inwestycji.

Wyśpiewali sukces

Czwartek 19 lipca 2012

12 maja chór „Łęczanie” po raz kolejny brał udział w  „Regionalnych spotkaniach wykonawców piosenki kresowej  - Kresowiana”. Tegoroczna edycja to już XX spotkania miłośników piosenki kresowej. Nasz chór po raz kolejny również zdobył uznanie słuchaczy oraz jury.

Święto patrona w Ośrodku

Czwartek 19 lipca 2012

23 maja już po raz kolejny był okazją do zaprezentowania oferty edukacyjnej i działalności Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Sulęcinie podczas „Drzwi Otwartych”.   W tym dniu obchodziliśmy uroczyście Święto Patrona i 170.

Bądźmy wolni od nałogu

Czwartek 19 lipca 2012

W ramach obchodów Światowego Dnia bez Tytoniu, pracownicy SANEPIDU w Sulęcinie zorganizowali imprezę prozdrowotną pt. „Sulęcin wolny od dymu tytoniowego”.   W jej trakcie mieszkańcy powiatu sulęcińskiego otrzymali informacje m.in. na temat szkodliwości palenia tytoniu, profilaktyki nowotworowej, racjonalnego odżywiania i chorób odkleszczowych.

W Torzymiu budują na potęgę

Czwartek 19 lipca 2012

Wygląda na to, ze Walewice i Boczów zyskają wkrótce nowe, piękne obiekty.   W Walewicach trwają obecnie roboty budowlane związane z zagospodarowaniem terenu wokół istniejącego niewielkiego stawu, z przeznaczeniem na ogólnodostępny kompleks rekreacyjno-sportowy. Został on rozplanowany wokół akwenu oraz przy świetlicy.

Ruszyły letnie festyny!

Czwartek 19 lipca 2012

Wszystkich mieszkańców gminy Sulęcin, lubiących bawić się podczas imprez plenerowych, zapraszamy do udziału w festynach organizowanych na terenie gminy. Za nami pierwszy z nich, w Ostrowiu. Oto kolejne: 8 lipca – Festyn wiejski w Trzebowie15 lipca – Festyn Parafialny w Sulęcinie22 lipca – Festyn wiejski w Zarzyniu29 lipca – Festyn wiejski w Wielowsi12 sierpnia – Festyn wiejski w Rychliku19 sierpnia – Festyn wiejski w Długoszynie Zapraszamy również do udziału w obchodach Gminnego Święta Plonów, które odbędzie się 26 sierpnia w Sulęcinie.

Nie tylko dla miłośników kolei

Czwartek 19 lipca 2012

2 czerwca na stacji kolejowej w Sulęcinie odbył się piknik rodzinny z okazji 120. rocznicy uruchomienia linii kolejowej Sulęcin-Międzyrzecz.   Atrakcjami pikniku były: przejazd osobowego pociągu specjalnego, ogólnodostępnego, na trasie Rzepin – Sulęcin - Międzyrzecz i z powrotem, przejażdżki drezynami motorowymi i ręcznymi, pierwsze sulęcińskie zawody drezynowe (zwyciężyła ekipa z Zielonej Góry) Oraz pokaz tresury psów należących do Straży Ochrony Kolei.

Gościli bajkopisarza

Czwartek 19 lipca 2012

  27 kwietnia Gminna Biblioteka Publiczna w Krzeszycach gościła w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki znanego autora książek Grzegorza Kasdepke – bajkopisarza, twórcę słuchowisk radiowych oraz zdobywcę wielu nagród literackich.   W spotkaniu wzięło udział prawie pięćdziesięcioro dzieci wraz z opiekunami.

Książki poszły… w miasto

Czwartek 19 lipca 2012

  11 maja Biblioteka Publiczna w Lubniewicach przeprowadziła akcję, mającą na celu poznanie preferencji czytelniczych naszych mieszkańców.   Uczennice naszej szkoły przebrane za książki odwiedziły lubniewickie sklepy, urzędy, ośrodek zdrowia, by poinformować mieszkańców o ciągle aktywnym i rozwojowym rynku wydawniczym.

Szymon mistrzem

Czwartek 19 lipca 2012

13 i 20 maja w Gorzowie Wlkp. na kanale Ulgi odbyły się dwie tury Mistrzostw Okręgu kadetów i juniorów.   W zawodach wzięło udział 38 uczestników. Sulęcińskich kadetów reprezentowali: Klaudia Kułaczkowska – Koło PZW Sulęcin nr.

Dzień Dziecka nad wodą

Czwartek 19 lipca 2012

Ostatnie anomalie pogodowe powodują, że sport wędkarski staje się dyscypliną dla najtwardszych zarówno wśród seniorskiej części wędkarzy, jak i najmłodszych adeptów wypoczynków z wędką nad wodą.   2 czerwca Koło Nr 1 PZW w Słońsku oraz Zespół Szkół w Słońsku zorganizowała po raz kolejny spławikowe zawody wędkarskie kadetów i juniorów pn.

Amur dzieciom

Czwartek 19 lipca 2012

Zgodnie z kalendarzem imprez na rok 2012, 3 czerwca odbyła się coroczna impreza „Dzień Dziecka nad jeziorem Ilno”, organizowana przez Zarząd Koła Miejskiego „Amur”.   Zabawa ta zagościła w mieście już trzeci raz, trwale wpisując się w kalendarium zawodów wędkarskich koła Amur.

Puchar starosty powędrował do Słońska

Czwartek 19 lipca 2012

Najlepszą drużyną Powiatowych Zawodów Wędkarskich o Puchar Starosty Sulęcińskiego okazało się Koło PZW w Słońsku, drugie miejsce przypadło Kołu PZW Nr 1 w Sulęcinie, a trzecie wywalczyła drużyna Koła PZW AMUR z Torzymia.

Pobiegła cała wieś

Czwartek 19 lipca 2012

Kolejny raz mieszkańcy Glisna spędzili sobotnie popołudnie na sportowo. 9 czerwca  rodziny z dziećmi przybyły na boisko KS Glisno. Organizatorzy (Rada Sołecka i Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju i Promocji Wsi Glisno) przygotowali biegi w różnych kategoriach wiekowych, turniej rodzinny, nagrody i medale za udział w konkurencjach, słodycze i napoje dla dzieci, losowanie nagród oraz poczęstunek dla wszystkich uczestników festynu.

Szczęśliwa siódemka

Czwartek 19 lipca 2012

Zespół Gimnazjum w Sulęcinie zajął VII Miejsce w Ogólnopolskiej Gimnazjadzie w piłce siatkowej chłopców w Kołobrzegu w dniach 10-13 czerwca.        Zespół wystąpił w składzie: Zarębski Patryk, Dzierżyński Bartosz, Karaś Łukasz, Witek Kacper,  Jurant Bogdan, Uller Jakub, Sas Maciej, Sas Andrzej, Stefanowicz Mateusz, Czarny Wojtek.

Pracowite półrocze

Czwartek 19 lipca 2012

Tegoroczny sezon treningowy rozpoczęliśmy obozem sportowym w Szklarskiej Porębie. Tam trenowaliśmy narciarstwo biegowe, kibicowaliśmy Pucharowi Świata, podziwialiśmy piękno Karkonoszy, a zwieńczeniem pobytu było uczestnictwo w Biegu Piastów. Mieliśmy także zaszczyt spotkania z mistrzynią Pucharu Świata Justyną Kowalczyk.

Spotkaj się z nami na Woodstocku!

Czwartek 19 lipca 2012

Już wkrótce kolejna edycja największego festiwalu w tej części Europy. Podczas Przystanku Woodstock 2012, który odbędzie się w dniach 2-4 sierpnia, nie może zabraknąć Przekroju Lokalnego, który dla swoich Czytelników przygotował niespodziankę.

Na kłopoty – Nietykalni

Czwartek 19 lipca 2012

Masz wrażenie, że nikogo w życiu nie obchodzisz? A może użalasz się nad sobą, jak to masz źle w życiu? Idealnym antidotum na tego typu myśli będzie obraz „Nietykalni”. Dlaczego? Przekonaj się sam… Oparta na faktach, piękna opowieść do przyjaźni Murzyna – Drissa (Omar Sy), oraz milionera Philippa (François Cluzet).

By ludzie dobrze się bawili

Czwartek 19 lipca 2012

Z CHRISSEM CONNEREM, dyrektorem projektu Kownaty Park w firmie United Momentum Group, rozmawia Adam Piotrowski. P.L.: Kiedy ma się rozpocząć budowa Kownaty Park? C.C.: Jest różnica pomiędzy tym, kiedy chcielibyśmy zacząć realizować projekt, a kiedy będziemy mogli.

Lepszy, niż Disneyland?

Czwartek 19 lipca 2012

20 czerwca w gimnazjum w Torzymiu odbyło się spotkanie realizatorów projektu Kownaty Park z mieszkańcami Kownat. Inwestorzy konsultują w ten sposób swoje zamiary z lokalną społecznością tej miejscowości. Mający powstać za kilka lat Kownaty Park będzie prawdopodobnie największym parkiem rozrywki i rekreacji w Polsce.

Mistrzowie ping-ponga

Czwartek 19 lipca 2012

31 marca w Krośnie Odrzańskim odbyły XXI Mistrzostwa Krosna w tenisie stołowym. W zawodach tych, z udziałem czołowych zawodniczek i zawodników województwa lubuskiego, startowali najmłodsi zawodnicy z gminy Słońsk. I tak, w grupie I kat. dziewczęta i chłopcy z rocznika 2003 i młodsi, Amelia Wiącek zajęła I miejsce, a Filip Lewaszkiewicz II (oboje na zdjęciu).

Nasi w Beeskow

Czwartek 19 lipca 2012

1-2 czerwca w partnerskim mieście Sulęcina Beeskow odbyły się Dni Starego Miasta. Z tej okazji dla mieszkańców Beeskow oraz gości z Polski i Niemiec przygotowano szereg atrakcji. Można było m.in.: wysłuchać wielu koncertów, obejrzeć pokazy tańca, wziąć udział w historycznym jarmarku miejskim, wieczornym oprowadzaniu po mieście w towarzystwie strażnika miejskiego, ubranego w strój z epoki, czy skorzystać z bogatej oferty przygotowanej przez miejscowe stowarzyszenia i związki.

Cena upału

Czwartek 19 lipca 2012

Grzmotnęło, błysnęło, zalało i… zaczęły się wakacje. A propos – zaobserwowałem ciekawą prawidłowość: jeszcze kilka lat temu letni, upalny dzień kończył się przyjemnym, ciepłym wieczorem, podczas którego oglądało się zachody słońca i słuchało cykania świerszczy, popijając… no to, co kto woli.

Kulturalny weekend

Wtorek 26 czerwca 2012

Dni 21-22 kwietnia minęły pod znakiem ciekawych, kulturalnych wydarzeń, podczas których można było spotkać m.in. słynną Annę Seniuk. .         W sobotę w sali konferencyjnej MDK uroczyście otwarto wystawę malarstwa Bronisława Pilicha. Wśród prac malarza znajdziemy prace, których tematem przewodnim jest Ośno.

«1...30...3233343536»

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij