MUTACJA A

Sulęcin, Lubniewice, Krzeszyce, Słońsk, Torzym, Ośno Lubuskie

MUTACJA B

Kostrzyn nad Odrą, Słubice, Górzyca, Rzepin

MUTACJA C

Międzyrzecz, Skwierzyna, Przytoczna, Pszczew, Bledzew


Smakowite zajęcia w SOSW

Piątek 24 marca 2017

29 marca w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Sulęcinie odbędzie się akcja integracyjna „Wiosenna degustacja zdrowych potraw” - integracyjne zajęcia kulinarne realizowana w ramach projektu FIO (O) twórzMY wspólny świat! Integracyjne zajęcia kulinarne są realną formą aktywnej integracji pełno- i niepełnosprawnych uczniów - uczestników projektu, ich opiekunów oraz społeczności lokalnej.

Poetycka uczta

Piątek 24 marca 2017

21 marca, w Międzynarodowym Dniu Poezji, spotkaliśmy się w czytelni Biblioteki Publicznej w Sulęcinie, by wspólnie z zespołem Trupięgi celebrować ten wyjątkowy dzień. Hołd postanowiliśmy oddać poecie wyjątkowemu, którego dzieła są nam niezwykle bliskie.

Wybory Miss i Mistera wiosny w SP Wędrzynie

Piątek 24 marca 2017

21 marca to dzień powitania wiosny. Uczniowie SP w Wędrzynie przywitali tę porę roku uczestnicząc w wyborach Miss i Mistera. Każda klasa oraz oddziały przedszkolne wraz z wychowawcami przygotowała parę, która kandydowała do miana wiosennych Miss.

Tuska wybrali w 20 minut!

Środa 22 marca 2017

Stało się. Donald Tusk bez problemów ponownie został wybrany przez szefów państw należących do Unii Europejskiej na Przewodniczącego Rady Europejskiej. Na 28 państw należących do UE poparło go 27. Wszystkie oprócz własnej ojczyzny.

Lepszy i gorszy sort

Środa 22 marca 2017

Na ten temat nawet już pisać i mówić się nie chce, widząc i słysząc co się dzieje na czubku politycznej góry. Jednak trzeba w sprzeciwie być głośnym! Prasa jest oczami i uszami społeczeństwa.

Nowatorskie formy i metody pracy w naszej szkole

Środa 22 marca 2017

Co łączy Josepha Conrada, pokolenie Kolumbów i Żołnierzy Wyklętych? Mogli się o tym przekonać uczestnicy literackiego spotkania, które odbyło się 16 marca w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych w Sulęcinie. Z inicjatywy pani Elżbiety Czerwińskiej, pani Katarzyny Błońskiej i pani Kariny Rogowskiej przygotowana została inna niż konwencjonalna lekcja języka polskiego i historii, a jednocześnie wieczornica – słuchaliśmy interpretacji tekstów K.

Nowy kierownik marketingu turystycznego we Frankfurcie nad Odrą

Poniedziałek 20 marca 2017

W marcu 2017 r. we Frankfurcie nad Odrą doszło do zmiany na stanowisku kierownika marketingu miejskiego, kulturowego i turystycznego, którym został Stephan Felbserg. Jak sam twierdzi, jego nowa misja będzie „sfokusowana” na transgraniczność, współpracę ze Słubicami i wspólny marketing turystyczny dla dwumiasta Frankfurt nad Odrą – Słubice.

„Witamy w naszych progach” - Święto Szkoły

Piątek 17 marca 2017

Tradycją naszej szkoły stały się obchody Dnia Patrona połączone z Dniem Otwartym, co też miało miejsce 14 marca 2017 roku. Już od godziny 8:00 słychać było gwar z korytarzy i aromat zapachu rozgrzewającego się grilla, czyli zwiastuny jednego - w I LO rozpoczęło się Święto Szkoły.

Noc Sów 2017

Czwartek 16 marca 2017

1 kwietnia w Sulęcinie już po raz 4 odbędzie się Noc Sów (6 raz w Polsce). Noc Sów to ogólnopolskie wydarzenie edukacyjne poświęcone tym tajemniczym ptakom. W programie spotkania zaplanowano m.in.: sowy z bliska – opowieści hobbystów, sowie ślady (pióra i nie tylko), sowie ciekawostki, nocne wyjście w teren i ognisko.

Jubileusz Biblioteki Pedagogicznej w Sulęcinie

Czwartek 16 marca 2017

W tym roku mija 65-lecie biblioteki, mieszczącej się w zabytkowym XIX wiecznym budynku. Dziś wnętrze jest odnowione i w pełni funkcjonalne. Placówka ostała się jako jedna z niewielu w województwie. I bardzo dobrze, bowiem jest nie tylko zapleczem dla uczących się i studiujących, także dla wszystkich chętnych, którzy tutaj znajdą specjalistyczne pozycje z wielu dziedzin nauk.

9 kwietnia kolejny Jarmark Koguci

Środa 15 marca 2017

To już IX edycja imprezy pn. Polsko-Niemiecki Sulęciński Jarmark Koguci. W tym roku przedstawiony zostanie program artystyczny nawiązujący do Świąt Wielkiej Nocy. Będzie można również zakupić ozdoby i dekoracje wielkanocne, spróbować potraw świątecznych oraz wziąć udział w konkursach organizowanych w ramach Jarmarku (na najdłuższą i najładniejszą palmę wielkanocną, najsmaczniejszy sernik i najładniejszą kartkę wielkanocną).

CZG-12 jest potęgą!

Środa 15 marca 2017

Celowy Związek Gmin (CZG-12) w Długoszynie gm. Sulęcin został w ubiegłym roku wyróżniony prestiżową statuetką podczas finału konkursu „Firma Roku” za wprowadzone innowacje. Dotychczas Związek był wielokrotnie nagradzany, otrzymał m.in. tytuł Mecenasa Polskiej Ekologii i Lidera Polskiej Ekologii 2003, nagrody w ogólnopolskim konkursie o Puchar Recyklingu: statuetka REKARTON za zbiórkę opakowań po płynnej żywności (2008, 2011), Srebrną Puszkę (za zbiórkę puszek aluminiowych w 2011), statuetkę Lider Zbiórki Tworzyw (2016) za zbiórkę opakowań z tworzyw sztucznych.

Nietypowa lekcja angielskiego

Środa 15 marca 2017

15 marca uczniowie Szkoły Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie mieli okazję podszkolić swoje umiejętności z języka angielskiego w nietypowy sposób. Gościł u nas Educational The Bear Theatre, który wystawia swoje szuki już od 20 lat, dając co roku występy dla ponad 60.

Kino czeka... za rogiem!

Wtorek 14 marca 2017

10 marca nastąpiło uroczyste otwarcie „Kina za Rogiem” w Kostrzynie nad Odrą. Oficjalnego przecięcia wstęgi dokonali: Przewodniczący Rady Miasta Marek Tatarewicz i Burmistrz Miasta Andrzej Kunt, koordynator projektu Grzegorz Molewski i znany polski aktor Marian Dziędziel oraz w imieniu KCK Bożena Gęzikiewicz, Katarzyna Olejnik i Robert Rybka.

Blaski i cienie języka polskiego

Wtorek 14 marca 2017

"O mowo złota, ty ziele rodzime..." Dnia 7 marca w I Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Sulęcinie odbyły się zmagania z ortografią, podczas konkursu, który nosi nazwę XVI Powiatowy Konkurs "O Złote Pióro Starosty".

Eksperymentalne ferie w bibliotece

Wtorek 14 marca 2017

W bibliotecznym Laboratorium Młodego Odkrywcy przez całe ferie mali naukowcy prowadzili różne ciekawe i zaskakujące eksperymenty, poznawali prawa fizyki i reakcje chemiczne. A wszystko w atmosferze śmiechu i doskonałej zabawy. Eksperyment, który zdecydowanie najbardziej spodobał się dzieciom, to tzw.

Regionalizacja w kostrzyńskiej oświacie

Wtorek 14 marca 2017

Od 1 września 2017 roku w Kostrzynie nad Odrą będą funkcjonowały 4 szkoły podstawowe. Obecne gimnazja zostaną przekształcone w 8 – klasowe szkoły podstawowe. Sieć szkół Uchwałą Nr XXVI/192/17 Rady Miasta Kostrzyn nad Odrą z dnia 27 stycznia 2017 r.

Pilarki pójdą w ruch

Czwartek 30 marca 2017

W dniach 20-23 kwietnia w Technikum Leśnym w Starościnie odbędą się Mistrzostwach Polski Szkół Leśnych w umiejętnościach leśnych. to najważniejsze, największe i najbardziej prestiżowe zawody, które organizowane są przez szkoły leśne podległe Ministrowi Środowiska w każdym roku.

Laury ze Szczecina

Wtorek 14 marca 2017

"Młodzież o nas nie zapomniała. Nas już prawie nie ma, odchodzimy. Ale zostawiamy pamięć i to w sercach młodzieży." (Ryszard Staszkiewicz ps "Łoś", żołnierz 6 Brygady Wileńskiej Armii Krajowej) Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy wziął udział w VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Żołnierze Wyklęci - Bohaterowie Niezłomni”.

Kręcą lody na medal

Poniedziałek 13 marca 2017

Wyrobem lodów własnej produkcji, tzw. rzemieślniczych, zajmują się od roku. To jednak wystarczyło, żeby nieźle zamieszać w polskiej czołówce mistrzów lodziarstwa. Paulina i Martyna Saj, jak mówią o sobie, są trochę z Sulęcinie i trochę z Wysokiej w gminie Międzyrzecz.

Bardzo tłusty czwartek

Poniedziałek 13 marca 2017

Tłusty czwartek jest bardzo popularnym świętem. Mieszkańcy Sulęcina postanowili, że będą go obchodzić w sposób szczególny. 23 lutego 2017 roku w nastrojowym klubie ,, u Bulka” o 17:00 rozpoczęto świętowanie. Można było objeść się pączkami, posłuchać solistek ze Studia Piosenki, pod kierownictwem Waldemara Handzelewicza, wziąć udział w loterii lub w konkursie na własnej roboty pączka.

Lokalnie aktywni

Poniedziałek 13 marca 2017

27 lutego w świetlicy wiejskiej w Łupowie odbyła się Gala Podsumowująca IX edycję Programu Działaj Lokalnie. Na spotkaniu obecni byli przedstawiciele grup nieformalnych i organizacji pozarządowych, które realizowały projekty w 2016 r.

Sprawdź za darmo swój samochód

Piątek 10 marca 2017

Na wiosnę warto wykonać kontrolny przegląd samochodu. Teraz można to zrobić bezpłatnie podczas ProfiAuto PitStop. Na kierowców, którzy przyjadą w sobotę 11 marca, w godzinach 10-16 na parking przy supermarkecie Auchan w Zielonej Górze (ul.

Tutaj nauka to bajka!

Środa 8 marca 2017

Szkoła Podstawowa Nr2 w Kostrzynie nad Odrą zmienia się nie do poznania. Miło nam poinformować, że do wyremontowanej w zeszłym roku czytelni trafią nowe książki, dzięki dofinansowaniu z projektu „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”.

Muzeum szuka sprawiedliwości przed sądem

Poniedziałek 6 marca 2017

Pod koniec lutego odbyła się kolejna rozprawa w sprawie powództwa Muzeum Twierdzy Kostrzyn nad Odrą przeciwko Klausowi Ahrendtowi. Sprawa dotyczy m.in. ustalenia nakazaniu pozwanemu zakaz oprowadzania wycieczek po terenie Starego Miasta i Twierdzy Kostrzyn, reklamowania tych wycieczek a także zapłaty zadośćuczynienia w kwocie 10000 zł i zasądzenie kosztów procesu.

Benefis ambasadora ziemi sulęcińskiej

Poniedziałek 6 marca 2017

Benefis Stanisława Sulińskiego, który odbył się 17 lutego w Sulęcińskim Ośrodku Kultury, był wyjątkową imprezą z kilku powodów. Przede wszystkim uhonorowano 55-letnią twórczość znanego w lokalnym środowisku skromnego człowieka. Można było zobaczyć jego prace (wspaniała snycerka) wyeksponowane tematycznie, także posłuchać jego wierszy.

SOK zaprasza na koncert promujący nowy album Acid Drinkers – Peep Show!

Czwartek 2 marca 2017

Tytuł PEEP Show to w rozwinięciu Paralysing, Expansive, Energetic Power Show, co w kilku słowach idealnie oddaje charakter materiału, którym uraczamy swoich fanów na koncertach w całym kraju. - Zawsze chciałem nagrać płytę, która byłaby wypadkową trzech naszych albumów – Are You a Rebel, Infernal Connection i Verses Of Steel.

Możliwość skorzystania z bezpłatnej porady prawnej

Środa 1 marca 2017

W Powiatowym Urzędzie Pracy w Sulęcinie oraz w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych w Sulęcinie mieszkańcy Powiatu Sulęcińskiego mogą skorzystać z bezpłatnej porady prawnej. Uprawnionymi do pomocy są: kobiety w ciąży, rodziny posiadające ważną Kartę Dużej Rodziny, weterani i kombatanci, młodzież do 26.

Koncert z okazji Dnia Kobiet

Wtorek 28 lutego 2017

Sulęciński Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza na koncert Grażyny Łobaszewskiej & Ajagore. koncert odbędzie się 8 marca o godz. 19.00 w Sali widowiskowej. Grażyna Łobaszewska, jedna z najwybitniejszych polskich piosenkarek powraca z nową, jubileuszową płytą.

700 tys. zł na zabytki Ośna Lubuskiego

Poniedziałek 27 lutego 2017

Znamy już wyniki I naboru wniosków w ramach programu "Dziedzictwo Kulturowe" - priorytet "Ochrona Zabytków" ogłaszanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego . Na zadania dotyczące zabytków z terenu województwa lubuskiego przyznano 18 dotacji na łączną kwotę 4,67 mln zł, z czego aż 700 tys.

Pomóż odtworzyć historię kostrzyńskiego futbolu

Sobota 25 lutego 2017

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kostrzynie nad Odrą pragnie uczcić 60-lecie kostrzyńskiej piłki nożnej w okolicznościowej monografii. Taka książka nie może jednak powstać bez udziału Państwa - byłych i obecnych piłkarzy, kadry szkoleniowej, działaczy i oczywiście zawsze wiernych barwom klubu Kibicom.

Krzeszyce uczczą Żołnierzy Wyklętych

Czwartek 23 lutego 2017

Wójt Krzeszyc oraz Gminny Ośrodek Kultury w Krzeszycach zapraszają do udziału w obchodach Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych. - Obchody rozpoczniemy 1 marca o godz. 10.00 na Placu INKI w Krzeszycach. Zorganizowane zostaną m.

Bardzo Tłusty Czwartek

Czwartek 23 lutego 2017

Drodzy Mieszkańcy Sulęcina, amatorzy słodkich wypieków i nie tylko! Sulęciński Ośrodek Kultury tradycyjnie, jak co roku, zaprasza na cykliczną, kultową już imprezę pn. Bardzo Tłusty Czwartek. Tym razem w klimatycznym Klubie „u Bulka” powstanie słodka kawiarenka.

Wspólny sukces

Sobota 18 lutego 2017

Historia 23-letniego Mirka Nadobnika z Sulęcina znana jest lokalnej społeczności. Wielokrotnie opisywano historię życia tego młodego człowieka, który od urodzenia nie posiada rąk i nóg. Dziś absolwent SOSW w Sulęcinie ma protezy rąk.

Ladies Fitt w Ośnie lubuskim

Czwartek 16 lutego 2017

Miejski Dom Kultury w Ośnie Lubuskim zaprasza wszystkie chętne mieszkanki na darmowe zajęcia taneczne. W programie takie tańce jak: Salsa, Cha-Cha Bachata, Latino Dance. – Lekcje tańca to nie nowe umiejętności, ale również duże świetnej zabawy – mówi Katarzyna Jagiełło z Domu Kultury w Ośnie Lubuskim.

RAZEM – mądrzej i ciekawiej

Czwartek 16 lutego 2017

czyli o wspólnych działaniach Szkoły Podstawowej im. Żołnierza Polskiego i Klubu Wojskowego – Wędrzyn. Współpraca Szkoły Podstawowej w Wędrzynie z Klubem Wojskowym to cykliczne i zawsze ciekawe przedsięwzięcia, budzące zainteresowanie lokalnej społeczności.

«123456...10...33»

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij