MUTACJA A

Sulęcin, Lubniewice, Krzeszyce, Słońsk, Torzym, Ośno Lubuskie

MUTACJA B

Kostrzyn nad Odrą, Słubice, Górzyca, Rzepin

MUTACJA C

Międzyrzecz, Skwierzyna, Przytoczna, Pszczew, Bledzew

MUTACJA D

Lubsko, Jasień

MUTACJA E

Witnica


Unitarka zaliczona!

Wtorek 6 czerwca 2017

W niedzielę dobiegła końca druga edycja proobronnego obozu szkoleniowego młodzieży klas mundurowych i Stowarzyszenia Pionier. „Na kompanii pobudka, pobudka pora wstać. Czas do wyjścia na zaprawę 10 minut”. Takim sygnałem rozpoczynali każdy dzień szkoleni.

125. rocznica otwarcia wieży Kleista w przedwojennych Słubicach

Wtorek 6 czerwca 2017

W poniedziałek 5 czerwca b.r. przypada dokładnie 125. rocznica otwarcia wieży Kleista w przedwojennych Słubicach, wówczas na prawobrzeżnym, a zarazem największym przedmieściu Frankfurtu nad Odrą – Dammvorstadt. Okoliczności powstania wieży Kleista Ewald Christian von Kleist (1715-1759) był najsłynniejszą ofiarą bitwy pod Kunowicami w sierpniu 1759 r.

„Spółdzielnia Pomysłów” – rusza VI edycja konkursu dla społeczników

Wtorek 6 czerwca 2017

Już po raz szósty Banki Spółdzielcze Spółdzielczej Grupy Bankowej zapraszają wszystkich społeczników i osoby, które czują potrzebę zintegrowania się z sąsiadami, do wzięcia udziału w konkursie na inicjatywy lokalne. W poniedziałek, 5 czerwca ruszyła VI edycja konkursu „Spółdzielnia Pomysłów”, w którym mogą wziąć udział zarówno fundacje czy stowarzyszenia, ale i osoby prywatne.

Pobiegną „po szpik - sztafetą życia”

Poniedziałek 5 czerwca 2017

- Najskuteczniejszą formą walki z nowotworami krwi jest przeszczep szpiku. Jest to często jedyne lekarstwo, które może uratować chorego. A każdy z nas nosi ten cudowny lek w sobie. Wystarczy się nim podzielić, żeby uratować komuś życie – mówi Monika Sankowska - członek Rady Fundacji Przeciwko Leukemii.

Wolne stanowisko pracy - Baw się i pracuj!

Poniedziałek 5 czerwca 2017

Młodzieżowe Centrum Kariery i Współpracy z Zagranicą OHP w Sulęcinie zaprasza na giełdę pracy, która odbędzie się 8 czerwca (czwartek) o godz. 12 w siedzibie Centrum przy ul. Młynarskiej 1 w Sulęcinie.

Będzie się działo!

Piątek 2 czerwca 2017

Burmistrz Sulęcina, Dariusz Ejchart oraz Sulęciński Ośrodek Kultury zapraszają serdecznie na Dni Sulęcina - Polsko-Niemieckie Spotkania na Sulęcińskim Rynku, które odbędą się w dniach 23-25 czerwca 2017 roku. 23 czerwca w Sulęcińskim Ośrodku Kultury wystąpi kabaret Paranienormalni.

Z rajdowym zacięciem

Czwartek 1 czerwca 2017

23 maja uczniowie Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie z klasy III i II Technikum Pojazdów Samochodowych w składzie: Chuchro Wiktor, Świdowicz Michał i Malak Robert, uzyskali III miejsce w Finale Wojewódzkiego Turnieju Motoryzacyjnego dla Szkół Ponadgimazjalnych.

Zapachniało pysznościami

Czwartek 1 czerwca 2017

Uczniowie z klas gastronomicznych Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie wzięli udział w IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Kulinarnego „Kuchnia Polska Wczoraj i Dziś”. Organizatorem jest Stefan Birek Szef Kuchni warszawskiego Hotelu Lord **** przy wsparciu Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szefów Kuchni i Cukierni, Klubu Szefów Kuchni oraz Wyższej Szkoły Turystyki i Języków Obcych w Warszawie.

PZPN szuka młodych talentów

Wtorek 30 maja 2017

W dniach 2-11 czerwca w Międzyrzeczu odbędą się Dni Talentu Akademii Młodych Orłów Międzyrzecz. Jest to czas rekrutacji do akademii piłkarskiej, która wspomaga kluby w szkoleniu zawodników i zawodniczek. Na załączonym plakacie oraz ulotce znajdują się wszelkie informacje dotyczące projektu nadzorowanego przez Polski oraz Lubuski Związek Piłki Nożnej a także terminy, podczas których należy stawić się na boisku orlik w Międzyrzeczu.

Gmina Lubniewice okiem młodych

Wtorek 30 maja 2017

W Lubniewicach coraz większymi krokami zbliżamy się do kulminacyjnej części projektu w ramach programu „Równać szanse”. Kolejne spotkania pokazują nam, jak trudno jest osiągnąć zamierzony cel, choć na początku wydawało się to „banalnie proste”.

Radośnie w Ownicach

Poniedziałek 29 maja 2017

Międzynarodowy Dzień Inwalidy to szczególne święto. Uświadamia bowiem każdemu z nas, jak cienka jest granica między światem pełnosprawnych i niepełnosprawnych oraz z jakimi problemami w życiu codziennym muszą radzić sobie osoby niepełnosprawne.

Podziękowanie darczyńcom

Wtorek 30 maja 2017

Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Sulęcinie składa podziękowanie darczyńcom: Zygmunt Stupieńko PRYWATNY GABINET LEKARSKI, ul. Szpitalna 1, 69-200 Sulęcin Anna Tośta Pośrednictwo Handlowe, Sprzedaż Paliw, Os. Kopernika 1E/9, 69-200 Sulęcin STYL DOM Domagała B.

„Ludzie Sportu”

Poniedziałek 29 maja 2017

Lokalni działacze sportowi związani z Klubem Sportowym MLUKS „Postomia” Sulęcin-Kołczyn za wieloletnią pracę na rzecz Klubu i promowanie sportu wśród dzieci i młodzieży otrzymali medale przyznane przez prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzeja Kraśnickiego.

Świętowali z okazji Dnia Mamy i Taty

Wtorek 30 maja 2017

28 maja w Świetlicy Środowiskowej w Trzebowie, działającej przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Sulęcinie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Na wstępie dyrektor OPS Andrzej Stefan Żelechowski w imieniu Burmistrza Sulęcina złożył wszystkim Mamom i Tatom najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta.

Grzegorz Miecugow odwiedził słubicką bibliotekę

Poniedziałek 29 maja 2017

25 maja czytelnicy i mieszkańcy Słubic mieli wyjątkową okazję, by osobiście spotkać się z Grzegorzem Miecugowem w słubickiej bibliotece. Spotkanie, którego moderatorem była Marta Szymańska – Ptak, zrealizowane zostało w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki, przebiegło w niezwykle sympatycznej atmosferze, a pytań do naszego Gościa nie było końca.

SOSW zaprasza na Święto Szkoły

Poniedziałek 29 maja 2017

7 czerwca na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego odbędzie się piknik dla rodzin z osobami niepełnosprawnymi z terenu Powiatu Sulęcińskiego. Hasłem tegorocznego święta jest „Bądźmy Razem”. W programie wiele atrakcji, zwłaszcza dla maluchów.

Liczyli na potęgę

Poniedziałek 29 maja 2017

25 maja 2017 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Słubicach odbył się Międzygimnazjalny Konkurs Matematyczny „Mistrz Tabliczki Mnożenia”, zorganizowany przez nauczyciela matematyki Marzenę Guźniczak. W konkursie wzięli udział uczniowie ze Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych z Gubina, Strzelec Krajańskich, Żagania i Słubic.

Wandal zatrzymany przez policjantów

Środa 24 maja 2017

Mieszkaniec Sulęcina ze złości uszkodził samochód osobowy i furtkę wejściową na posesję. Pijanego 18-lata zaraz po zdarzeniu zatrzymali sulęcińscy policjanci. Mężczyzna usłyszał zarzuty i za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Do zdarzenia doszło 19 maja po północy.

Młodzież z Cybinki i Frankfurtu odkrywała dwumiasto nad Odrą

Środa 24 maja 2017

19 maja w 30 krajach świata, w tym we wszystkich krajach UE, ale i np. w Kanadzie obchodzony był Europejski Dzień Sąsiada. Lokalne, transgraniczne obchody tego święta odbyły się w sobotę 20 maja i stały się okazją do poznania historii Słubic i Frankfurtu przez młodzież z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Nasza Chata” w Cybince oraz domu dziecka AWO we Frankfurcie nad Odrą.

Stawiam na szeroko pojętą turystykę

Czwartek 18 maja 2017

Rozmowa z Tomaszem Jaskułą, burmistrzem Lubniewic przeprowadzona w lubniewickim ratuszu miała kilka równoległych wątków, bowiem włodarz tej sympatycznej miejscowości jest swoistym gawędziarzem, co raz wplatający w swoje merytoryczne odpowiedzi wiele zbliżonych tematycznie spraw.

Sulęciński PCPR

Środa 17 maja 2017

Siedziba wciśnięta gdzieś wewnątrz podwórka. Ciasne pomieszczenia, bariera architektoniczna dla niepełnosprawnych po otwarciu drzwi (schody wiodą na piętro). Mimo to pogodni i uśmiechnięci pracownicy rekompensują w pewnym stopniu niedogodności. Czym zajmuje się Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie znane jest choćby ze stron internetowych czy broszur i ulotek informacyjnych.

8-letnia Asia – mała bohaterka

Środa 17 maja 2017

Dzięki przytomnemu zachowaniu dziewczynki udało się zapobiec spaleniu mieszkania lub jeszcze większej tragedii. Gdy Asia zobaczyła dym i płomienie unoszące się z telewizora, bez zastanowienia zadzwoniła na numer alarmowy 112. Tego dnia Asia na chwilę została sama w domu w Żubrowie niedaleko Sulęcina.

Pozytywnie zakręcony

Środa 17 maja 2017

Ludzie mają rożne pasje, także kolekcjonerskie. W niewielkiej podsulęcińskiej wsi Żubrów mieszka Zenon Kurasik, dziś na emeryturze. Nieco wcześniej zaczynał od podawania piłek na boisku w Lubniewicach, od 1977 r. grał w miejscowym klubie „Tęcza” Żubrów i zajmował się sędziowaniem meczy piłki nożnej w niższych klasach rozgrywek.

Wystawa malarska na bazarze Kupiecka 4

Środa 17 maja 2017

Z reguły na bazar przychodzi się żeby coś kupić. 29 kwietnia na bazarze Kupiecka 4 w Sulęcinie można było przy okazji oglądać wystawę malarską Mirka Nadobnika, młodego sulęcińskiego artysty, który swoje prace wykonuje trzymając pędzle w ustach.

Paranienormalni w Sulęcinie – bilety do wygrania!

Wtorek 16 maja 2017

23 czerwca na Sali widowiskowej SOK wystąpi Kabaret Paranienormalni w programie PIERWIASTEK Z TRZECH. A w nim wszystko co najlepsze, czyli talent Igora, urok Roberta i energia Michała. Bo takich dwóch, jak ich trzech nie ma ani jednego! Występ słynnych polskich kabareciarzy rozpocznie się o godz.

Wielka parada postaci bajkowych

Poniedziałek 15 maja 2017

Mieszkańcy Sulęcina po raz kolejny wykazali się niezwykłą kreatywnością. 12 maja w ramach zakończenia XIV ogólnopolskiego tygodnia bibliotek, SOK wraz z biblioteką publiczną w Sulęcinie zorganizowali wielką paradę postaci bajkowych, zakończoną magicznym balem.

X Rajd Harcerski Czerwona Jedynka za nami

Piątek 12 maja 2017

W dniach 21 - 23.04.2017 roku w Sulęcinie odbył się X Rajd Harcerski "Czerwona Jedynka". Uczestniczyło w nim ponad 200 harcerzy skupionych w 25 patrolach. Harcerze przyjechali z całego województwa i nie tylko, a mianowicie: Nowej Soli, Gorzowa, Słubic, Cybinki, Glisna, Sulęcina, Smogór, Starościna, Rogozińca, Zbąszynka, Kostrzyna, Strzelec krajeńskich, Międzyrzecza, Skwierzyny, Zielonej Góry, Międzychodu, Myśliborza.

Spotkanie z ministrem

Środa 10 maja 2017

5 maja w Gorzowie Wlkp. dyrektor sulęcińskiego OPS Andrzej Żelechowski spotkał się z ministrem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbietą Rafalską. Spotkanie dotyczyło realizacji polityki społecznej w gminie Sulęcin, w tym m.

Poczuj się jak na Olimpiadzie!

Wtorek 9 maja 2017

Prezes klubu MLUKS „Postomia” Eugeniusz Sembratowicz zaprasza do udziału w jubileuszowym, X Międzynarodowym Biegu Olimpijskim w Kołczynie, który odbędzie się 13 maja. Tradycyjny ceremoniał olimpijski rozpocznie się o godz. 11. Pół godziny później wystartuje bieg na 5 km.

Sprawdzili kilkaset aut za darmo

Wtorek 9 maja 2017

Dzięki uprzejmości właścicieli sześciu stacji diagnostycznych z Sulęcina, Krzeszyc i Torzymia kilkuset kierowców w ciągu 6 dni ostatniego tygodnia kwietnia skorzystało z możliwości sprawdzenia stanu technicznego swojego auta za darmo. Wszyscy zainteresowani (nie tylko mieszkańcy, ale również goście) mogli sprawdzić stan oświetlenia, hamulców i zawieszenia w swoim pojeździe.

XV Ogólnopolski „Bieg po słońce”

Poniedziałek 8 maja 2017

(Pod patronatem medialnym Przekroju Lokalnego) 2 maja, pogoda nie rozpieszczała zawodników biegu w Pniewo k/Międzyrzecza. Tytułowy bieg był jednocześnie XI Mistrzostwami Województwa Lubuskiego w biegu górskim i był zaliczony do IV Mistrzostw Ziemi Gorzowskiej w biegach długodystansowych i I Grand Prix Gminy Międzyrzecz w biegach długodystansowych.

Zrobiły rzeź kwietników

Piątek 5 maja 2017

Policjanci ustalili trzy osoby, które w kwietniu zniszczyły klomby w Międzyrzeczu. Kobiety nie potrafiły wytłumaczyć, dlaczego niszczyły piękne kolorowe kwiaty zdobiące park. 16-latka odpowie przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich, a 41- i 22-latka usłyszały zarzut uszkodzenia mienia, za co grozi im kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Rzeka słów

Czwartek 4 maja 2017

Biblioteka Publiczna w Sulęcinie oraz Sulęciński Ośrodek Kultury zapraszają serdecznie na wyjątkowy wieczór z poezją, który tym razem stanie się także gratką dla wszystkich Milusińskich! Czekamy na dzieci, które zaprezentują przed nami wybraną przez siebie poezję dziecięcą w interpretacji własnej.

Urodziny szkoły

Wtorek 2 maja 2017

20 kwietnia jubilatką była Szkoła Podstawowa im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie. Rozpoczęliśmy świętowanie od multimedialnej prezentacji, którą na sali gimnastycznej przedstawił nauczyciel historii Mariusz Lubaczewski. Wielu uczniów po raz pierwszy miało okazję zobaczyć zdjęcia budynku szkolnego z czasów, kiedy był on jeszcze wojskowym sklepem spożywczym.

Otwarcie sezonu wędkarskiego w Kole „Gumoplast”

Czwartek 27 kwietnia 2017

W sobotę 22 kwietnia wędkarze koła PZW Nr 3 "Gumoplast" rywalizowali w zawodach inaugurujących tegoroczny sezon wędkarski. Zawody rozpoczęły się ciepłym posiłkiem o godzinie 8. Fatalna pogoda powitała zawodników, którzy stęsknieni wędkarskich emocji, przybyli nad Jezioro Ostrowskie.

«123456...10...35»

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij