MUTACJA A

Sulęcin, Lubniewice, Krzeszyce, Słońsk, Torzym, Ośno Lubuskie

MUTACJA B

Kostrzyn nad Odrą, Słubice, Górzyca, Rzepin

MUTACJA C

Międzyrzecz, Skwierzyna, Przytoczna, Pszczew, Bledzew


Mam Talent w Zespole Szkół w Słońsku

Poniedziałek 10 kwietnia 2017

W marcu uczniowie Zespołu Szkół w Słońsku po raz kolejny zaprezentowali swoje zdolności przed licznie zgromadzoną publicznością szkolną. Konkurs „Mam Talent” polega na przedstawieniu swoich umiejętności. Uczniowie mają do wyboru cztery kategorie: śpiew, taniec, gra na instrumencie oraz inne talenty np.

Przyjdź do na film

Poniedziałek 10 kwietnia 2017

Sulęciński Ośrodek Kultury we współpracy z Opolskim Kinem Objazdowym zaprasza na kolejne projekcje filmowe. Seanse odbędą się 20 kwietnia na Sali widowiskowej SOK. W repertuarze znalazły się 4 pozycje, zarówno dla małych jak i dużych miłośników kina: Zając Max ratuje Wielkanoc, Za niebieskimi drzwiami, Maria Skłodowska Curie oraz Porady na Zdrady.

Sprawdź auto po zimie. Nasi diagności zrobią to za darmo

Poniedziałek 10 kwietnia 2017

Dzięki uprzejmości właścicieli sześciu stacji diagnostycznych z Sulęcina, Krzeszyc i Torzymia kierowcy w Powiecie Sulęcińskim będą mogli w ostatnim tygodniu kwietnia wykonać darmowy przegląd oświetlenia, układu hamulcowego i zawieszenia. W przygotowanie przedsięwzięcia włączyła się Komenda Powiatowa Policji w Sulęcinie oraz Powiatowy Rzecznik Konsumentów.

Poznaję miasto, w którym mieszkam

Niedziela 9 kwietnia 2017

W ramach tematu “Poznaję miasto, w którym mieszkam” dzieci z grupy “Elfów” Przedszkola Samorządowego nr 2 “Pinokio” z panią Manuelą zaprosiły radnego Daniela Szurkę. Słubice, to nie tylko samo miasto. to także otaczająca okolica i sąsiedzi zza Odry.

Wyśpiewali nagrody i nominacje

Niedziela 9 kwietnia 2017

6 kwietnia na scenie Sulęcińskiego Ośrodka Kultury odbyły się eliminacje Lubuskiego Festiwalu Piosenki Pro Arte. Organizatorem był SOK we współpracy z Regionalnym Centrum Animacji Kultury z Zielonej Góry. Etap miał głównie za zadanie kwalifikacje do przeglądu wojewódzkiego.

Kwiecień miesiącem wiedzy o autyzmie

Niedziela 9 kwietnia 2017

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Sulęcinie już kolejny rok włączył się w ogólnopolską akcję „Kwiecień. Miesiącem Wiedzy o Autyzmie”. W myśl powiedzenia: „Nie bądź zielony w temacie autyzmu, bądź niebieski” miesiąc kwiecień rozpoczęliśmy od apelu, który odbył się 3 kwietnia w naszej placówce, aby uczcić Światowy Dzień Autyzmu, który przypada na 2 kwietnia (w br.

Cudowna lampa Aladyna

Czwartek 6 kwietnia 2017

23 marca w oddziale przedszkolnym przy Szkole Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie odbyło się przedstawienie przygotowane przez studio teatralne „KRAK-ART” z Krakowa pt.”Cudowna lampa Aladyna”, oparte na adaptacji jednej z najsłynniejszej opowieści Szeherezady pt.

Kolejne złota siłaczy z Rzepina

Czwartek 6 kwietnia 2017

W dniach 1-2 kwietnia w Zalesiu odbyły się Mistrzostwa Polski Polskiej Unii Trójboju Siłowego, w których uczestniczyło prawie 300 zawodników z całej Polski. Startując w tych zawodach dostaliśmy wiele telefonów oraz wiadomości od naszych kibiców, za które serdecznie Wam dziękujemy.

Konkurs na logo SOSW

Czwartek 6 kwietnia 2017

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Sulęcinie ogłosił konkurs na projekt znaku graficznego Ośrodka. Logo ma mieć wszechstronne zastosowanie: identyfikacyjne, korespondencyjne i promocyjne. Udział w konkursie mogą wziąć wszyscy uczniowie szkół z terenu powiatu sulęcińskiego.

Parking w centrum miasta będzie zamknięty

Czwartek 6 kwietnia 2017

Burmistrz Sulęcina informuje, że w związku z zaplanowanym na Niedzielę Palmową Jarmarkiem Kogucim, parking pomiędzy ulicą Kościuszki, a placem Czarnieckiego będzie zamknięty w dniu 08.04.2017 od godziny 19:00 do 09.04.2017 do godz.

Noc bajek w Zespole Szkół w Słońsku

Wtorek 4 kwietnia 2017

W marcu dzieci z klas 0-III uczestniczyły w Nocy bajek zorganizowanej przez świetlicę oraz bibliotekę szkolną. Celem imprezy była popularyzacja czytelnictwa, rozwijanie wyobraźni i kreatywności uczniów, integracja grupy. Grupa blisko 60 uczniów miała przyjemność słuchać bajek czytanych przez p.

Kolejny sukces uczniów z SOSW w Sulęcinie w konkursie plastycznym

Wtorek 4 kwietnia 2017

28 marca w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Słubicach odbyło się uroczyste podsumowanie powiatowego konkursu plastycznego pt. ”Magie bezpiecznej, urokliwej zimy”. Celem konkursu było pobudzenie wyobraźni plastycznej dzieci i promowanie ich twórczości, ale przede wszystkim wdrażanie ich do bezpiecznego spędzania czasu wolnego.

Z marihuaną w plecaku i… „jaśku”

Czwartek 30 marca 2017

Ponad 1,2 kilogramy marihuany o wartości blisko 40 tysięcy złotych usiłował wwieźć do kraju mieszkaniec województwa mazowieckiego. Wpadł podczas kontroli w pobliżu Świecka. Do zatrzymania doszło na terenie byłego przejścia granicznego w Świecku.

Nowoczesna kultura

Czwartek 30 marca 2017

By poszerzyć wiedzę i umiejętności związane z szeroko pojętą kulturą pracownicy Sulęcińskiego Ośrodka Kultury nieustannie się szkolą. Jeden z instruktorów, Anna Gwizdek (instruktor ds. upowszechniania plastyki, opiekun Pracowni Plastycznej SOK), bierze udział w kreatywnych warsztatach rozwojowych, organizowanych przez Regionalne Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze - „Kultura tędy”.

Sulęcińscy „Sprawiedliwi Wśród Narodów Świata”

Wtorek 28 marca 2017

Specjalny Ośrodek szkolno-Wychowawczy bierze udział w VIII edycji ogólnopolskiego projektu edukacyjnego Kamienie Pamięci – „Życie za Życie”. Jego organizatorem jest Instytut Pamięci Narodowej, a partnerami są: Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im.

W SOSW rosną następcy Pablo Picasso?

Poniedziałek 27 marca 2017

Galeria Twórczości Plastycznej Młodych działająca w Młodzieżowym Domu Kultury„ Śródmieście“ we Wrocławiu zorganizowała ogólnopolski konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży pt. „Okiem artysty – Pablo Picasso”. Głównym przesłaniem konkursu było zainspirowanie uczniów twórczością Pabla Picassa – jednego z najwybitniejszych artystów XX wieku, wszechstronnego, poszukującego całe życie twórcy.

Wiosenne niespodzianki

Poniedziałek 27 marca 2017

21 marca w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie gorąco dopingowaliśmy nadejście wiosny. Powitaliśmy ją na sportowo i ze słodkim akcentem. W zmaganiach sportowych rywalizowały ze sobą poszczególne klasy, a finałem był mecz uczniowie kontra nauczyciele.

Zapomniany arsenał

Poniedziałek 27 marca 2017

W Muzeum Ziemi Międzyrzeckiej im. A. Kowalskiego, 23 marca, odbył się wykład Rafała Rzeszuto, Specjalisty Służby Leśnej w Babimoście. Sympatyczny prelegent przedstawił licznie przybyłym historię powstania i funkcjonowania w okresie I wojny światowej największego arsenału niemieckiego na terenie Europy Wschodniej, usytuowanego częściowo na obszarze ówczesnego powiatu międzyrzeckiego.

Smakowite zajęcia w SOSW

Piątek 24 marca 2017

29 marca w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Sulęcinie odbędzie się akcja integracyjna „Wiosenna degustacja zdrowych potraw” - integracyjne zajęcia kulinarne realizowana w ramach projektu FIO (O) twórzMY wspólny świat! Integracyjne zajęcia kulinarne są realną formą aktywnej integracji pełno- i niepełnosprawnych uczniów - uczestników projektu, ich opiekunów oraz społeczności lokalnej.

Poetycka uczta

Piątek 24 marca 2017

21 marca, w Międzynarodowym Dniu Poezji, spotkaliśmy się w czytelni Biblioteki Publicznej w Sulęcinie, by wspólnie z zespołem Trupięgi celebrować ten wyjątkowy dzień. Hołd postanowiliśmy oddać poecie wyjątkowemu, którego dzieła są nam niezwykle bliskie.

Wybory Miss i Mistera wiosny w SP Wędrzynie

Piątek 24 marca 2017

21 marca to dzień powitania wiosny. Uczniowie SP w Wędrzynie przywitali tę porę roku uczestnicząc w wyborach Miss i Mistera. Każda klasa oraz oddziały przedszkolne wraz z wychowawcami przygotowała parę, która kandydowała do miana wiosennych Miss.

Tuska wybrali w 20 minut!

Środa 22 marca 2017

Stało się. Donald Tusk bez problemów ponownie został wybrany przez szefów państw należących do Unii Europejskiej na Przewodniczącego Rady Europejskiej. Na 28 państw należących do UE poparło go 27. Wszystkie oprócz własnej ojczyzny.

Lepszy i gorszy sort

Środa 22 marca 2017

Na ten temat nawet już pisać i mówić się nie chce, widząc i słysząc co się dzieje na czubku politycznej góry. Jednak trzeba w sprzeciwie być głośnym! Prasa jest oczami i uszami społeczeństwa.

Nowatorskie formy i metody pracy w naszej szkole

Środa 22 marca 2017

Co łączy Josepha Conrada, pokolenie Kolumbów i Żołnierzy Wyklętych? Mogli się o tym przekonać uczestnicy literackiego spotkania, które odbyło się 16 marca w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych w Sulęcinie. Z inicjatywy pani Elżbiety Czerwińskiej, pani Katarzyny Błońskiej i pani Kariny Rogowskiej przygotowana została inna niż konwencjonalna lekcja języka polskiego i historii, a jednocześnie wieczornica – słuchaliśmy interpretacji tekstów K.

Nowy kierownik marketingu turystycznego we Frankfurcie nad Odrą

Poniedziałek 20 marca 2017

W marcu 2017 r. we Frankfurcie nad Odrą doszło do zmiany na stanowisku kierownika marketingu miejskiego, kulturowego i turystycznego, którym został Stephan Felbserg. Jak sam twierdzi, jego nowa misja będzie „sfokusowana” na transgraniczność, współpracę ze Słubicami i wspólny marketing turystyczny dla dwumiasta Frankfurt nad Odrą – Słubice.

„Witamy w naszych progach” - Święto Szkoły

Piątek 17 marca 2017

Tradycją naszej szkoły stały się obchody Dnia Patrona połączone z Dniem Otwartym, co też miało miejsce 14 marca 2017 roku. Już od godziny 8:00 słychać było gwar z korytarzy i aromat zapachu rozgrzewającego się grilla, czyli zwiastuny jednego - w I LO rozpoczęło się Święto Szkoły.

Noc Sów 2017

Czwartek 16 marca 2017

1 kwietnia w Sulęcinie już po raz 4 odbędzie się Noc Sów (6 raz w Polsce). Noc Sów to ogólnopolskie wydarzenie edukacyjne poświęcone tym tajemniczym ptakom. W programie spotkania zaplanowano m.in.: sowy z bliska – opowieści hobbystów, sowie ślady (pióra i nie tylko), sowie ciekawostki, nocne wyjście w teren i ognisko.

Jubileusz Biblioteki Pedagogicznej w Sulęcinie

Czwartek 16 marca 2017

W tym roku mija 65-lecie biblioteki, mieszczącej się w zabytkowym XIX wiecznym budynku. Dziś wnętrze jest odnowione i w pełni funkcjonalne. Placówka ostała się jako jedna z niewielu w województwie. I bardzo dobrze, bowiem jest nie tylko zapleczem dla uczących się i studiujących, także dla wszystkich chętnych, którzy tutaj znajdą specjalistyczne pozycje z wielu dziedzin nauk.

9 kwietnia kolejny Jarmark Koguci

Środa 15 marca 2017

To już IX edycja imprezy pn. Polsko-Niemiecki Sulęciński Jarmark Koguci. W tym roku przedstawiony zostanie program artystyczny nawiązujący do Świąt Wielkiej Nocy. Będzie można również zakupić ozdoby i dekoracje wielkanocne, spróbować potraw świątecznych oraz wziąć udział w konkursach organizowanych w ramach Jarmarku (na najdłuższą i najładniejszą palmę wielkanocną, najsmaczniejszy sernik i najładniejszą kartkę wielkanocną).

CZG-12 jest potęgą!

Środa 15 marca 2017

Celowy Związek Gmin (CZG-12) w Długoszynie gm. Sulęcin został w ubiegłym roku wyróżniony prestiżową statuetką podczas finału konkursu „Firma Roku” za wprowadzone innowacje. Dotychczas Związek był wielokrotnie nagradzany, otrzymał m.in. tytuł Mecenasa Polskiej Ekologii i Lidera Polskiej Ekologii 2003, nagrody w ogólnopolskim konkursie o Puchar Recyklingu: statuetka REKARTON za zbiórkę opakowań po płynnej żywności (2008, 2011), Srebrną Puszkę (za zbiórkę puszek aluminiowych w 2011), statuetkę Lider Zbiórki Tworzyw (2016) za zbiórkę opakowań z tworzyw sztucznych.

Nietypowa lekcja angielskiego

Środa 15 marca 2017

15 marca uczniowie Szkoły Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie mieli okazję podszkolić swoje umiejętności z języka angielskiego w nietypowy sposób. Gościł u nas Educational The Bear Theatre, który wystawia swoje szuki już od 20 lat, dając co roku występy dla ponad 60.

Kino czeka... za rogiem!

Wtorek 14 marca 2017

10 marca nastąpiło uroczyste otwarcie „Kina za Rogiem” w Kostrzynie nad Odrą. Oficjalnego przecięcia wstęgi dokonali: Przewodniczący Rady Miasta Marek Tatarewicz i Burmistrz Miasta Andrzej Kunt, koordynator projektu Grzegorz Molewski i znany polski aktor Marian Dziędziel oraz w imieniu KCK Bożena Gęzikiewicz, Katarzyna Olejnik i Robert Rybka.

Blaski i cienie języka polskiego

Wtorek 14 marca 2017

"O mowo złota, ty ziele rodzime..." Dnia 7 marca w I Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Sulęcinie odbyły się zmagania z ortografią, podczas konkursu, który nosi nazwę XVI Powiatowy Konkurs "O Złote Pióro Starosty".

Eksperymentalne ferie w bibliotece

Wtorek 14 marca 2017

W bibliotecznym Laboratorium Młodego Odkrywcy przez całe ferie mali naukowcy prowadzili różne ciekawe i zaskakujące eksperymenty, poznawali prawa fizyki i reakcje chemiczne. A wszystko w atmosferze śmiechu i doskonałej zabawy. Eksperyment, który zdecydowanie najbardziej spodobał się dzieciom, to tzw.

«123456...10...33»

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij