MUTACJA A

Sulęcin, Lubniewice, Krzeszyce, Słońsk, Torzym, Ośno Lubuskie

MUTACJA B

Kostrzyn nad Odrą, Słubice, Górzyca, Rzepin

MUTACJA C

Międzyrzecz, Skwierzyna, Przytoczna, Pszczew, Bledzew

MUTACJA D

Lubsko, Jasień

MUTACJA E

Witnica


Sprawdź za darmo swój samochód

Piątek 10 marca 2017

Na wiosnę warto wykonać kontrolny przegląd samochodu. Teraz można to zrobić bezpłatnie podczas ProfiAuto PitStop. Na kierowców, którzy przyjadą w sobotę 11 marca, w godzinach 10-16 na parking przy supermarkecie Auchan w Zielonej Górze (ul.

Tutaj nauka to bajka!

Środa 8 marca 2017

Szkoła Podstawowa Nr2 w Kostrzynie nad Odrą zmienia się nie do poznania. Miło nam poinformować, że do wyremontowanej w zeszłym roku czytelni trafią nowe książki, dzięki dofinansowaniu z projektu „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”.

Muzeum szuka sprawiedliwości przed sądem

Poniedziałek 6 marca 2017

Pod koniec lutego odbyła się kolejna rozprawa w sprawie powództwa Muzeum Twierdzy Kostrzyn nad Odrą przeciwko Klausowi Ahrendtowi. Sprawa dotyczy m.in. ustalenia nakazaniu pozwanemu zakaz oprowadzania wycieczek po terenie Starego Miasta i Twierdzy Kostrzyn, reklamowania tych wycieczek a także zapłaty zadośćuczynienia w kwocie 10000 zł i zasądzenie kosztów procesu.

Benefis ambasadora ziemi sulęcińskiej

Poniedziałek 6 marca 2017

Benefis Stanisława Sulińskiego, który odbył się 17 lutego w Sulęcińskim Ośrodku Kultury, był wyjątkową imprezą z kilku powodów. Przede wszystkim uhonorowano 55-letnią twórczość znanego w lokalnym środowisku skromnego człowieka. Można było zobaczyć jego prace (wspaniała snycerka) wyeksponowane tematycznie, także posłuchać jego wierszy.

SOK zaprasza na koncert promujący nowy album Acid Drinkers – Peep Show!

Czwartek 2 marca 2017

Tytuł PEEP Show to w rozwinięciu Paralysing, Expansive, Energetic Power Show, co w kilku słowach idealnie oddaje charakter materiału, którym uraczamy swoich fanów na koncertach w całym kraju. - Zawsze chciałem nagrać płytę, która byłaby wypadkową trzech naszych albumów – Are You a Rebel, Infernal Connection i Verses Of Steel.

Możliwość skorzystania z bezpłatnej porady prawnej

Środa 1 marca 2017

W Powiatowym Urzędzie Pracy w Sulęcinie oraz w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych w Sulęcinie mieszkańcy Powiatu Sulęcińskiego mogą skorzystać z bezpłatnej porady prawnej. Uprawnionymi do pomocy są: kobiety w ciąży, rodziny posiadające ważną Kartę Dużej Rodziny, weterani i kombatanci, młodzież do 26.

Koncert z okazji Dnia Kobiet

Wtorek 28 lutego 2017

Sulęciński Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza na koncert Grażyny Łobaszewskiej & Ajagore. koncert odbędzie się 8 marca o godz. 19.00 w Sali widowiskowej. Grażyna Łobaszewska, jedna z najwybitniejszych polskich piosenkarek powraca z nową, jubileuszową płytą.

700 tys. zł na zabytki Ośna Lubuskiego

Poniedziałek 27 lutego 2017

Znamy już wyniki I naboru wniosków w ramach programu "Dziedzictwo Kulturowe" - priorytet "Ochrona Zabytków" ogłaszanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego . Na zadania dotyczące zabytków z terenu województwa lubuskiego przyznano 18 dotacji na łączną kwotę 4,67 mln zł, z czego aż 700 tys.

Pomóż odtworzyć historię kostrzyńskiego futbolu

Sobota 25 lutego 2017

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kostrzynie nad Odrą pragnie uczcić 60-lecie kostrzyńskiej piłki nożnej w okolicznościowej monografii. Taka książka nie może jednak powstać bez udziału Państwa - byłych i obecnych piłkarzy, kadry szkoleniowej, działaczy i oczywiście zawsze wiernych barwom klubu Kibicom.

Krzeszyce uczczą Żołnierzy Wyklętych

Czwartek 23 lutego 2017

Wójt Krzeszyc oraz Gminny Ośrodek Kultury w Krzeszycach zapraszają do udziału w obchodach Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych. - Obchody rozpoczniemy 1 marca o godz. 10.00 na Placu INKI w Krzeszycach. Zorganizowane zostaną m.

Bardzo Tłusty Czwartek

Czwartek 23 lutego 2017

Drodzy Mieszkańcy Sulęcina, amatorzy słodkich wypieków i nie tylko! Sulęciński Ośrodek Kultury tradycyjnie, jak co roku, zaprasza na cykliczną, kultową już imprezę pn. Bardzo Tłusty Czwartek. Tym razem w klimatycznym Klubie „u Bulka” powstanie słodka kawiarenka.

Wspólny sukces

Sobota 18 lutego 2017

Historia 23-letniego Mirka Nadobnika z Sulęcina znana jest lokalnej społeczności. Wielokrotnie opisywano historię życia tego młodego człowieka, który od urodzenia nie posiada rąk i nóg. Dziś absolwent SOSW w Sulęcinie ma protezy rąk.

Ladies Fitt w Ośnie lubuskim

Czwartek 16 lutego 2017

Miejski Dom Kultury w Ośnie Lubuskim zaprasza wszystkie chętne mieszkanki na darmowe zajęcia taneczne. W programie takie tańce jak: Salsa, Cha-Cha Bachata, Latino Dance. – Lekcje tańca to nie nowe umiejętności, ale również duże świetnej zabawy – mówi Katarzyna Jagiełło z Domu Kultury w Ośnie Lubuskim.

RAZEM – mądrzej i ciekawiej

Czwartek 16 lutego 2017

czyli o wspólnych działaniach Szkoły Podstawowej im. Żołnierza Polskiego i Klubu Wojskowego – Wędrzyn. Współpraca Szkoły Podstawowej w Wędrzynie z Klubem Wojskowym to cykliczne i zawsze ciekawe przedsięwzięcia, budzące zainteresowanie lokalnej społeczności.

Wyjątkowy dzień

Środa 15 lutego 2017

Jak już tradycją się stało w dniu swojego święta babcie i dziadkowie tłumnie przybyli na spotkanie z wnukami. Nasi mali artyści z wielkim zaangażowaniem przygotowali i zaprezentowali wzruszający program artystyczny. Babcie i Dziadkowie natomiast z dumą oklaskiwali swoje wnuczęta, a nawet niektórym zakręciła się w oku łza wzruszenia.

Rycerz na metalowym rumaku

Wtorek 14 lutego 2017

W Kostrzynie nad Odrą znają go chyba wszyscy. Jakub Korżyński to postać kontrowersyjna, ale jedno trzeba mu oddać - to człowiek o wielkim sercu, społecznik i prawdziwy wulkan energii, który swoimi pomysłami potrafi także zarazić innych.

Apokaliptyczny kryminał

Wtorek 14 lutego 2017

Manhattan – jedna z najbardziej znanych i jednocześnie najdroższych dzielnic Nowego Jorku. Babilon – słynne miasto świata starożytnego. Co może łączyć starożytne, już nieistniejące miasto ze współczesnym Manhattanem? Pytanie było punktem wyjścia do dyskusji, która wywiązała się na styczniowym spotkaniu słubickiego Dyskusyjnego Klubu Książki.

Teatr przy regale… w słubickiej bibliotece

Wtorek 14 lutego 2017

We wtorkowe przedpołudnie 7 lutego w słubickiej bibliotece gościliśmy grupę teatralną z Krakowa EDU-ARTIS, która zaprezentowała spektakl pt. „Witajcie w naszej Bajce". Dzięki aktorom z EDU-ARTIS dzieci miały okazję znaleźć się w świecie baśni i spotkać się z bohaterami bajek takich jak: Jaś i Małgosia, Pinokio, Kopciuszek, Tygrysek i Baba Jaga, Królewna Śnieżka i Krasnoludki, Pan Kleks, Kot w Butach, Samochwała i Zosia Samosia.

Sięgając po marzenia

Poniedziałek 13 lutego 2017

15 lutego Edukacyjna Fundacja im. Romana Czerneckiego rozpoczyna kolejną, siódmą już rekrutację, do programu stypendialnego Marzenia o Nauce. 80 przyszłych stypendystów będzie uczyło się w najlepszych polskich liceach, a ich rodziny nie poniosą z tego tytułu żadnych kosztów.

Bal nad bale

Piątek 10 lutego 2017

Piękny, zimowy, sobotni wieczór, iście królewska sala balowa, blask świateł, pięknie ubrane Panie i Panowie, doskonały nastrój to niemal wszystkie okoliczności sprzyjające temu, by dobrze się bawić podczas jednego z najważniejszych balu, STUDNIÓWKI.

Wywiad z Krzysztofem Kielcem

Piątek 10 lutego 2017

O minionym roku i planach na przyszłość rozmawiamy z Krzysztofem Kielcem, Prezesem Kostrzyńsko-Słubicko Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. Kiedy w lutym obejmował Pan funkcję Prezesa K-S SSE S.A. mówił Pan szeroko o skupieniu się na działaniach marketingowych, aby jeszcze lepiej wykorzystać potencjał spółki.

Od lat grzęzną w błocie

Środa 8 lutego 2017

Rafał Matkowski z ulicy Poniatowskiego rozkłada ręce nad tym co się dzieje po deszczu na ulicy przy której mieszka. - Nie tylko ja, ale inni mieszkańcy wiele razy zakopali się samochodami i musieli wyciągać ich właściciele ciągników.

Dzieci i młodzież zadbali o leśne zwierzęta

Środa 8 lutego 2017

25 stycznia w ramach realizacji projektu „(O)twórzMY wspólny świat” dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich odbyła się druga akcja integracyjna „Pomagamy ptakom i zwierzętom przetrwać zimę” – integracja w szkółce leśnej.

Wystawa fotografii w słubickiej bibliotece

Wtorek 7 lutego 2017

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy fotografii uczestników warsztatów odbywających się w Galerii OKNO Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury w Słubicach. Fotografie posłużyły do zilustrowania kalendarza Galerii OKNO na 2017 rok. Premiera kalendarza odbyła się podczas wernisażu w Galerii OKNO 13 stycznia 2017 roku.

Karambol na autostradzie A2 – dwie ofiary śmiertelne

Poniedziałek 6 lutego 2017

W niedzielę 5 lutego kilka minut po północy w powiecie międzyrzeckim na autostradzie A2 doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Uczestniczyło w nim sześć pojazdów, w tym jeden ciężarowy. W wypadku zginęły dwie osoby, a dwie inne zostały ranne.

Zimowy spacer

Czwartek 2 lutego 2017

Zima, wyczekiwana przez dzieci pora roku tylko wtedy jest niesamowita i magiczna, kiedy jest ozdobiona śniegowym puchem. Taka właśnie aura dopisała pierwszakom z wędrzyńskiej podstawówki podczas zimowego spaceru. 16 stycznia podczas oglądania drzew i zasypanych śniegiem krzewów, napotkaliśmy ślady obecności „małych ludzi”.

W związku ze związkiem

Środa 1 lutego 2017

Już wkrótce w Sulęcińskim Ośrodku Kultury odbędzie się cykl spotkań, które mogą nam pomóc odpowiedzieć na wiele pytań dotyczących naszych związków i samego siebie. Warsztaty skierowane są do kobiet. Pozostawać w związku, budować związek, chcieć w nim być - obojętne w jakim miejscu jesteś w tym obszarze, ten warsztat jest dla ciebie.

17 lutego benefis sulęcińskiego artysty

Środa 1 lutego 2017

Stanisława Sulińskiego zna wielu, nie tylko mieszkańców Sulęcina i okolic. Jest artystą tworzącym rzeźby w drewnie i piaskowcu. Wiele jego prac można podziwiać w przestrzeni publicznej. Są nimi m.in. płaskorzeźby wykonane w blasze miedzianej zdobiące drzwi kościoła w Torzymiu, kapliczki w sulęcińskim szpitalu, finezyjne okucia drzwiczek tabernakulum w świątyniach sulęcińskiego dekanatu, tablice pamiątkowe wykute w mosiądzu czy miedzi w miejscowych szkołach różnych typów.

Kolędy, kolędy...

Wtorek 31 stycznia 2017

VIII Spotkania Kolędowe Międzyrzeckich Chórów i Zespołów Wokalnych odbyło się 22 stycznia w kościele p.w. Św. Wojciecha. Tamtejsza parafia i Chór Międzyparafialny był organizatorem. W spotkaniu uczestniczyli: Chór „Echo” z Klubu Seniora (dyrygent i akompaniator Jan Plebanek), Chór Młodzieżowy PSM 1 st.

MOSiW ma się dobrze

Środa 1 lutego 2017

Z usług Miejskiego Ośrodka Sportu i Wypoczynku korzysta wiele, bardzo wiele osób, nie tylko z Międzyrzecza i okolic. Bowiem poza krytą pływalnią, halą widowiskowo-sportową, boiskiem sportowym, kortami tenisowymi i popularnymi Orlikami – ośrodek ma bogata ofertę.

Drogówka - rozmowa Przekroju

Wtorek 31 stycznia 2017

Policjantów z tzw. drogówki widać dosłownie wszędzie na ulicach i drogach naszego powiatu. I bardzo dobrze, bowiem ich widok skłania niesfornych pieszych czy jadących różnymi pojazdami do respektowania przepisów. Funkcjonariusze tej formacji nie mają lekkiej służby.

Takie wyniki matury poznacie, jakiej szaleństwa studniówki doznacie

Wtorek 31 stycznia 2017

Studniówka, która miała miejsce w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych w Sulęcinie 20 stycznia 2017r., już wpisała się do historii naszej szkoły. A było to piękne i niezwykle wzruszające święto zarówno dla samych uczniów, ich rodziców, ale też dyrekcji, wychowawców, grona pedagogicznego oraz zaproszonych gości.

Kostrzyn przygotowuje się do reformy oświaty

Niedziela 29 stycznia 2017

Pośpiech, w jakim niektóre lokalne media podają do informacji publicznej „rewelacje” o zmianie w kostrzyńskiej oświacie jest imponujący! Czasem jednak warto przyjść na sesję i wysłuchać szczegółów z „pierwszej” reki niż wypisywać pośpieszne newsy - na zasadzie „kto pierwszy, ten lepszy”.

Aktywność – szansą na zmianę

Czwartek 26 stycznia 2017

Od stycznia br. do końca 2018 r. Ośrodek Pomocy Społecznej w Międzyrzeczu będzie realizował projekt konkursowy pt. „Aktywność – szansą na zmianę”. - Projekt, o który zabiegaliśmy od dawna, jest odpowiedzią na potrzebę aktywizacji społeczno-zawodowej mieszkańców Gminy Międzyrzecz – mówi Maria Górna – kierownik OPS w Międzyrzeczu.

Dajmy sobie szansę na rozwój

Wtorek 24 stycznia 2017

„Prawdziwe bogactwo to nie to, ile Twoja praca pozwoli Ci zarobić, ale to, kim Cię uczyni.” Realizowanie własnych pasji jest elementem, który sprzyja rozwojowi osobowości, jak również sprawia, że dzięki temu uwierzymy w swoją życiową skuteczność.

«1...7891011...20...37»

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij