Bezpieczne zachowania już od najmłodszych lat – policjanci z wizytą w przedszkolu

Niedziela 9 kwietnia 2017

Jak bezpiecznie przejść przez drogę, co oznaczają znaki drogowe i sygnalizacja świetlna – tego wszystkiego uczą policjanci najmłodszych mieszkańców powiatu sulęcińskiego.

Jednym z istotnych działań policji są działania profilaktyczne, dotyczące szeroko pojętego bezpieczeństwa - zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży. Policjanci odwiedzają szkoły i przedszkola, aby przekazywać ważne informacje dotyczące zagrożeń, na które mogą być narażeni młodzi i najmłodsi. Uczą bezpiecznych zachowań w domu, na drodze, w szkole czy podczas przeglądania Internetu. Dzięki spotkaniom młodzi ludzie wiedzą, jak zachować się w kontakcie z obcymi ludźmi i gdzie w razie niebezpieczeństwa czy zagrożenia udać się po pomoc.

W ostatnim czasie policjanci Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie rozmawiali z przedszkolakami. Podczas pogadanek przypominają jak zachowywać się w kontakcie z osobą obcą i jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych. Z uwagi na coraz lepszą pogodę policjanci mówią o tym jak bezpiecznie bawić się na świeżym powietrzu oraz jak zachować się podczas kontaktu z agresywnym zwierzęciem. Dzieci z ochotą uczestniczą w rozmowach na temat bezpieczeństwa oraz odpowiadają na zadawane pytania. Doskonale znają numery alarmowe, a także prawidłowe zachowania na drodze. W trakcie spotkań policjanci poprzez zabawę utrwalają zdobytą wiedzę na temat znaków drogowych oraz kształtują prawidłowe nawyki przechodzenia przez jezdnię.

Źródło: asp. szt. Alina Słonik

KPP w Sulęcinie

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij