Biegacze policzyli się z Cukrzycą

Poniedziałek 16 stycznia 2017

Kostrzyńscy biegacze jak zwykle nie zawiedli. Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych w dniu 15 stycznia 110 uczestników, stanęło na starcie 11 edycji rekreacyjnego biegu „Policz się z cukrzycą", który odbywa się w ramach 25 edycji Akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Za przygotowanie trasy i samego biegu odpowiedzialny był kostrzyński MOSiR, około godziny 14 rozpoczęły się zapisy do biegu. Dla chętnych przygotowano okolicznościowe koszulki oraz numery startowe, które można było otrzymać po wpłacie symbolicznej kwoty na WOŚP. Na linię startu przybyły całe rodziny chcące aktywnie spędzić wolny czas a rozpiętość wieku była imponująca.

Najmłodszym uczestnikiem biegu był zaledwie dwuletni Oliwer Kobydecki a najstarszymi 63 letnia Zofia Dudkiewicz i 76 letni Władysław Kosiorek. Gratulujemy, jak widać ani wiek ani pogoda nie przeszkadza biegaczom a szczytna idea biegu jeszcze bardziej ich mobilizuje. O godzinie 15.00 odpowiedzialni za przygotowanie i prowadzenie całej imprezy dyrektor MOSiR Kostrzyn nad Odrą Zygmunt Mendelski oraz dyrektor KCK Zdzisław Garczarek przywitali uczestników oraz zapoznali wszystkich z zasadami i przesłaniem biegu dziękując wszystkim za przybycie i udział w biegu. Po krótkiej wspólnej rozgrzewce zawodnicy wystartowali do biegu. Bieg poprowadzili między innymi członkowie Kostrzyńskiego Klubu Biegacza Klaudia Kobydecka, Dariusz Zdanowski, Daniel Krawczyński oraz Mariusz Staniszewski w towarzystwie dzielnego Labradora Nemo „który ciągał swego pana”. Każdy kto ukończył był zwycięzcą, nie prowadzono żadnej klasyfikacji, był to czysto symboliczny i rekreacyjny bieg na starcie którego stanęły całe rodziny pokonując całą trasę z uśmiechami na ustach. Trasa biegu liczyła około 1 km, start i metę wyznaczono w amfiteatrze. Zawodnicy obiegli stawik, następnie pobiegli w stronę Lidla wracając ponownie do amfiteatru.

Dziękujemy wszystkim którzy udzielili wsparcia podczas biegu w tym: Policji i Straży Miejskiej za zabezpieczenie trasy, członkom Młodzieżowej Rady Miasta, wolontariuszom WOŚP a szczególności biegaczom, których nie wystraszyły niesprzyjające warunki atmosferyczne i licznie stanęli na starcie wspierając tą szczytną ideę, po raz kolejny udowadniając, że dla biegaczy nie ma czegoś takiego jak zła pogoda.

więcej zdjęć na stronie: http://naszkostrzyn.pl/sport/2996-bieg-policz-sie-z-cukrzyca

MOSiR Kostrzyn nad Odrą

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij