Czas na pływanie!

Czwartek 12 kwietnia 2012

Pod takim tytułem Stowarzyszenie Młodych Lubuszan od kwietnia rozpoczęło realizację projektu dofinansowanego z Ministerstwa Sportu i Turystyki w kwocie 20.000 zł.

W jego ramach 45 dzieci z gminy Sulęcin i Lubniewice uczestniczyć będzie w zajęciach z nauki i doskonalenia pływania. Dwudziestogodzinny kurs, prowadzony przez wykwalifikowanych instruktorów, realizowany w nowej pływalni „Kasztelanka” w Międzyrzeczu, podzielony został na dwa etapy. Uczniowie pod opieką opiekunów, będą dojeżdżać autokarem na zajęcia w każdą środę, od kwietnia do czerwca, a następnie, po przerwie wakacyjnej, od września do końca listopada. Z oferty skorzystają dzieci ze szkół podstawowych w Sulęcinie, Trzemesznie Lubuskim i Lubniewicach. – Długo zastanawialiśmy się, jak wytypować dzieci , które wezmą udział w projekcie. Najchętniej wzięlibyśmy wszystkie, które się zgłosiły. Niestety, nie mamy takich możliwości, dlatego spośród zgłoszeń wybraliśmy tych, którym nauczyciele wychowania fizycznego zalecają pływanie – powiedział nam Adam Piotrowski, prezes Stowarzyszenia Młodych Lubuszan. Na koniec pierwszego etapu projektu – w czerwcu – zaplanowane są zajęcia edukacyjne dla uczestników projektu dotyczące bezpieczeństwa podczas wakacji. Na zakończenie zaś odbędą się zajęcia ukierunkowane na edukację, promocję zdrowia i integrację dzieci.

Wsparciem realizacji zajęć z zakresu nauki pływania będzie niewątpliwie zaangażowanie lokalnych samorządów - Dziękujemy burmistrzowi Sulęcina Michałowi Deptuchowi i burmistrzowi Lubniewic Tomaszowi Jaskule za włączenie się w realizację projektu i częściowe sfinansowanie dojazdów uczniów na pływalnię do Międzyrzecza - mówi A. Piotrowski. Podkreśla, że podziękowania należą się także posłance Bożenie Sławiak. – To za motywowanie do rozszerzenia działań Stowarzyszenia przy udziale środków finansowych Ministerstwa Sportu i Turystyki - dodaje.

To jak do tej pory największy projekt Stowarzyszenia Młodych Lubuszan. Jednak jego członkowie już zapowiadają kolejne.

 

Wojciech Obremski

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij