Dni Sulęcina 2017 przeszły do historii

Wtorek 27 czerwca 2017

Za nami Polsko-Niemieckie Spotkania na Sulęcińskim Rynku. Obchody trwały dwa dni – 24 i 25 czerwca.

Wszelkie działania związane z sobotnimi Święto Jan'kami odbyły się nad rzeką Postomią. Wśród nich między innymi: Regaty na Postomii (zawody puszczania statków własnej konstrukcji), Turniej Szachowy oraz warsztaty plecenia wianków świętojańskich.

Sporą atrakcją dla widowni był Spływ na Byle-Czym, który zadebiutował w SOK rok temu. W tym roku udział w spływie wzięły dwie jednostki pływające. Gratulujemy śmiałkom odwagi! Święto Jan’ki zakończył koncert w plenerze zespołu Jam Band.

Niedzielę rozpoczęliśmy od Mszy Św. w intencji mieszkańców Sulęcina. Kolejnym punktem naszych zabaw były „Kolorowe podwórka” - wspólnie z dziećmi skakaliśmy na skakankach, graliśmy w gumę i puszczaliśmy olbrzymie bańki mydlane. Świetna zabawa przede wszystkim!

Kolejne atrakcje drugiego dnia Polsko-Niemieckich Spotkań na Sulęcińskim Rynku odbyły się na Placu Czarnieckiego w Sulęcinie, w samym centrum miasta. Uroczyste otwarcie imprezy (godzina 13:00) ukoronował występ Orkiestry Dętej OSP Grochowo. Na scenie gości z Polski i Niemiec przywitali przedstawiciele miast: burmistrz Sulęcina Dariusz Ejchart oraz delegacja władz z Friedland i Nowego Tomyśla.

Bardzo ważnym elementem tego dnia był Festiwal Piosenki i Potyczek Teatralnych. Na naszej scenie zaprezentowali się najmłodsi artyści.

O godzinie 16:00 na pl. Czarnieckiego wystąpił natomiast kabaret TERAZ MY, bardzo utalentowane uczestniczki zajęć z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w spektaklu pod tytułem „Solo i w duecie”, a następnie najmłodsi uczestnicy zajęć tanecznych grupy TRANS – Króliczki.

Oprócz występów najmłodszych mieszkańców Sulęcina i okolic swoje umiejętności zaprezentowali na scenie nasi lokalni artyści. W ramach Sulęcińskiej Sceny Muzycznej usłyszeliśmy solistki ze Studia Piosenki SOK oraz recital pana Maćka Bardena. Wystąpił również raper Damian Kamiński – KAMS.

Na tegorocznych obchodach Dni Sulęcina pojawiły się dwie gwiazdy: GRUBSON oraz URSZULA. Za nami dwa świetne, energiczne koncerty, które w pamięci Sulęcinian pozostaną na długo.

Projekt imprezy finansowany był z Funduszy Europejskich w ramach współpracy Stowarzyszenia Gmin Polskich Euroregionu Pro-Europa Viadrina.

Źródło: SOK

 

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij