Drugi Sulęciński Zlot Mikołajów

Czwartek 8 grudnia 2016

6 grudnia, w Mikołajki odbyła się druga edycja Zlotu Mikołajów w Sulęcinie. Organizatorem imprezy był Sulęciński Ośrodek Kultury oraz Sulęcińska Biblioteka Publiczna.

O godzinie 16:00 mieszkańcy Sulęcina zebrali się na rynku, gdzie dostali od Mikołaja mały, słodki poczęstunek. Można było tam również oglądać Bożonarodzeniowe ozdoby, własnoręcznie wykonane przez dzieci. Zaraz potem rozpoczął się przemarsz do budynku SOK-u. Na czele długiego korowodu szedł prawdziwy Święty Mikołaj, jego pomocnik Elf, oraz burmistrz Sulęcina Dariusz Ejchart.

Chętni do wzięcia udziału w konkursie ,, O certyfikat Św. Mikołaja” musieli, jak to na Mikołaja przystało, mieć czerwony kubrak, czerwoną czapkę oraz charakterystyczną, długą, białą brodę. Ocenie podlegał również ich taniec oraz odpowiedzi na pytania, które zadawała pani Elf. Żadne dziecko się nie nudziło, bo wszystkimi zajęły się animatorki z grupy Estrada przebrane za Elzę z ,,Krainy Lodu” oraz za wesołego, świątecznego elfa. Dzieci mogły wykazać się wiedzą, odpowiadając na pytania i rozwiązując różne zagadki. Dorośli również bawili się i tańczyli razem z animatorkami, więc panowała prawdziwa, rodzinna atmosfera. W międzyczasie wszyscy mogli zrobić i ozdobić swoją własną bombkę oraz zawiesić ją na choince. Nikt nie wyszedł z pustymi rękami – każdy maluch dostał solidną porcję łakoci. Pod koniec nadeszła długo oczekiwane rozstrzygnięcie konkursu.

Wszystkie Mikołaje dostały nagrodę, lecz wyróżnienia otrzymali: Agnieszka Brant, Jakub Rytter oraz Nina Więckowicz. Wszystkim należą się ogromne gratulacje.

Mamy nadzieję, że za rok ponownie spotkamy się w tak licznym gronie i będziemy się równie dobrze bawić.

Paulina Kaszuba

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij