Dzień Polonii w Berlinie

Poniedziałek 19 czerwca 2017

21 maja, niedziela, w berlińskiej dzielnicy Renickdorf, koło Ratusza od rana rozbrzmiewały polskie piosenki i melodie. O godz. 11-tej, burmistrz Frank Balzer oraz Marcin Jakubowski, Konsul Generalny RP w Berlinie uroczyście otwarli „Dzień Polonii”. Organizatorem była Polska Rada – Związek Krajowy w Berlinie. Współorganizatorem m.in. Miasto i Gmina Międzyrzecz, Starostwo Powiatowe w Międzyrzeczu, „Pszczew pełen możliwości” oraz Gmina Przytoczna promująca swoje Święto Pomidora.

Wśród wielu przybyłych z Polski wykonawców i zespołów grających w różnych klimatach bardzo silnie prezentowana była grupa z województwa lubuskiego w tym powiatu międzyrzeckiego – Chór Dziecięcy „Piccolino” z Międzyrzecza, Zespół Śpiewaczy „Ale Babki” z Piesek, Studio Tańca „Gold” z Międzyrzecza, Kapela Wujka Felka z Templewa. Któż nie zna „Konika na biegunach” w wykonaniu Urszuli? Ona właśnie była gwiazdą wieczoru. Ciekawostką jest fakt, że zagrała fajna kapela folkowa „Kapela Lipka” reprezentująca Polski Związek Kulturalno-Oświatowy w Jablonkowie w Czeskiej Republice.

Z naszymi wykonawcami jak i rękodzielnikami czy innymi promującymi powiat byli m.in. Grzegorz Gabryelski – starosta powiatu wraz ze swym zastępcą Rafałem Mikułą, Remigiusz Lorenz – burmistrz Międzyrzecza, Zofia Plewa – radna i członek zarządu Rady Powiatu, Halina Pilipczuk – naczelnik Wydziału Edukacji, Spraw Społecznych i Promocji i Ewelina Izydorczyk-Lewy – kierownik Wydziału Spraw Społecznych UM. Stoiska miasta i powiatu były licznie odwiedzane, m.in. przez tych, którzy obecnie mieszkają w Niemczech, a wywodzą się z tych stron. Pogoda dopisała, frekwencja również. Jak się to przełoży na efekty promocji, trudno wyrokować. Ważnym jest, że trzeba stale się promować.

LM

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij