Finał konkursu plastycznego „Mój przyjaciel strażak”

Środa 4 stycznia 2017

19 grudnia 2016r. w siedzibie Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej
w Gorzowie Wielkopolskim odbyło się podsumowanie kolejnej edycji konkursu plastycznego skierowanego do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z województwa lubuskiego. Na tegoroczny konkurs pt. ”Mój przyjaciel strażak” wpłynęło ponad 300 prac. Komisja konkursowa po raz drugi nagrodziła pracę uczennicy Szkoły Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie, Karoliny Jakóbczak, która w tym roku uplasowała się na I miejscu w kategorii uczniów klas IV-VI.

Wręczając nagrody zwycięzcom konkursu w poszczególnych kategoriach Lubuski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej, st. bryg. Sławomir Klusek, podziękował im, że w swoich pracach przedstawili, na czym polega trudny zawód strażaka, ukazując w nich również szacunek do ich pracy.

Uroczystość swoją obecnością uświetnili również m.in. pan Krzysztof Swaryczewski – artysta plastyk z gorzowskiego Liceum Plastycznego oraz członkowie komisji konkursowej pod przewodnictwem bryg. Jarosława Korzeniewskiego – zastępcy Lubuskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.

Podsumowaniem konkursu było symboliczne wcielenie dzieci w szeregi Straży Pożarnej. Każdy z uczestników otrzymał hełm strażacki. Radość wszystkich nagrodzonych była ogromna.

J.J.

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij