Interesująco w Urzędzie Marszałkowskim

Środa 26 kwietnia 2017

20 kwietnia uczniowie klas mundurowych Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie wzięli udział w evencie w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze zorganizowanym we współpracy z wojskami amerykańskimi.

Spotkanie przebiegało w kilku etapach. Naszym zadaniem było rozwiązanie testów wiedzy o Stanach Zjednoczonych oraz zdrowym trybie życia. Następnie zaprezentowano krótki film o wojskach USA w Polsce. Marszałek Województwa Lubuskiego pani Elżbieta Anna Polak zapoznała nas z programem ,,Młodzież on-life’’, którego  celem są działania w różnych dziedzinach, wspierające młodych Lubuszan. Mieliśmy również okazję uczestniczyć w zajęciach praktycznych pierwszej pomocy przedmedycznej, pokazu sprzętu i technologii  wojsk amerykańskich. Wydział Informatyki, Elektrotechniki i Automatyki Uniwersytetu Zielonogórskiego zapoznał nas z technologią opracowaną oraz używaną przez ich studentów. Mogliśmy też zmierzyć się z zawodowymi koszykarzami i spróbować swoje umiejętności, grając w football amerykański.

Ostatnim punktem programu była debata w stylu Q&A z kapitanem oddziału wojsk amerykańskich stacjonujących w naszym kraju, podczas której mogliśmy zadawać nurtujące nas pytania oraz dowiedzieć się więcej o specyfice żołnierzy armii amerykańskiej.

Spotkanie było dla nas ciekawym i inspirującym doświadczeniem. Z pewnością pozostanie na długo w naszej pamięci.

Wiktoria Hyża

Izabela Pawlus

uczennice klasy II LOA

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij