Jarmark koguci przyciągnął tłumy

Czwartek 17 maja 2012

W Niedzielę Palmową sulęciński rynek ozdobiły kolorowe kramy z pisankami i stroikami wielkanocnymi. W tym dniu odbyła się bowiem IV edycja Polsko – Niemieckiego Sulęcińskiego Jarmarku Koguciego, który z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością.

Uroczystość rozpoczął przemarsz pochodu z palmami z kościoła św. Mikołaja na Plac Czarnieckiego. Dokonano pomiaru palm zgłoszonych do konkursu „Na najdłuższą Palmę Wielkanocną organizowanego przez parafię św. Henryka w Sulęcinie. Najdłuższa mierzyła 7,36 m, a wykonana została przez dzieci uczęszczające do Świetlicy Parafialnej. Drugie miejsce zdobył Klub Seniora „Kwiat Jesieni” z palmą o długości 6,16 m. Na trzecim miejscu uplasowało się stowarzyszenie „Razem Lepiej” z Długoszyna, które wykonało palmę o długości 5,95 m. Z kolei najpiękniejszą palmę, według jury, wykonały dzieci z przedszkole nr 2 w Sulęcinie. Na miejscu drugim znalazło się Stowarzyszenie „Razem Lepiej” z Długoszyna, a miejsce trzecie zdobył Dawid Raclewicz z Sulęcina.

 

Żurek i baloniki

Wielką atrakcją Polsko – Niemieckiego Sulęcińskiego Jarmarku Koguciego okazały się pyszne pierniki w kształcie wielkanocnego jaja oraz baloniki - koguciki, które sprawiły wiele radości najmłodszym uczestnikom imprezy. Tradycyjnie podczas imprezy mieszkańcy mieli możliwość wykonania zdjęć z maskotką Jarmarku - pluszowym kogutem. W kolorowych kramach swoje prace prezentowali przedstawiciele placówek oświatowych gminy Sulęcin oraz Powiatu Sulęcińskiego, Środowiskowego Domu Samopomocy, Świetlic Środowiskowych, Domu Pomocy Społecznej w Tursku, Warsztatu Terapii Zajęciowej, Stowarzyszenia „Razem Lepiej” z Długoszyna, Sołectwa Rychlik, Gospodarstwa Pszczelarskiego Dutkowiak, Klubu Seniora „Kwiat Jesieni” oraz rękodzielnicy i goście z miast partnerskich Friedland i Nowego Tomyśla. Mieszkańcy Sulęcina oraz licznie przybyli na imprezę goście mogli nabyć piękne, ręcznie robione ozdoby wielkanocne. Każdy uczestnik imprezy mógł skosztować pysznego żurku. Ponadto wielu wystawców kusiło zwiedzających smacznymi, domowymi wypiekami.

 

Stroiki i mazurki

Podczas imprezy odbył się konkurs „Na najładniej udekorowany mazurek wielkanocny”. Tutaj bezkonkurencyjna okazała się Szkoła Podstawowa  im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie. Piękny był również mazurek wykonany przez Środowiskowy Dom Samopomocy, działający przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Sulęcinie, który zajął drugie miejsce. Zdobywcą trzeciego miejsca zostały Warsztaty Terapii Zajęciowej w Sulęcinie. W tym słonecznym dniu uczestnicy imprezy mogli wysłuchać koncertów zespołu „Nie dajmy się” z DPS w Tursku oraz sulęcińskich przedszkolaków. Sporym zainteresowaniem cieszyła się wystawa stroików wielkanocnych zgłoszonych do konkursu „Na najładniejszy stroik wielkanocny”. W tym roku wpłynęła rekordowa ilość prac – ponad 700. Organizatorzy oceniali prace konkursowe w dziewięciu kategoriach. Do konkursu swe prace zgłosiły również dzieci z niemieckiego miasta partnerskiego Friedland oraz przedstawiciele Nowego Tomyśla.

(Tekst i fot. www.sulecin.pl)

alt

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij