Jesień i zima nam nie straszne

Środa 27 stycznia 2016

Członkowie Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Międzyrzeczu jesienią i zimą również nie próżnowali.

Na przełomie września i października 2015 roku 50-osobowa grupa naszych członków spędziła czas wypoczywając na zorganizowanym przez Prezydium Zarządu Związku turnusie rehabilitacyjnym nad morzem Bałtyckim w miejscowości Mielno Unieście.  

Nasi kuracjusze korzystali z zabiegów rehabilitacyjnych, spacerów nad morzem do pobliskich miejscowości, wieczorami integrowali się przy muzyce i rozmowach na rożne tematy.

Emeryci nasi spędzają również czas na jednodniowych wyjazdach na imprezy kulturalne jak opera czy operetka. 11 października 2015 roku mieliśmy wyjazd do Poznania do Teatru Wielkiego na „Halkę” Stanisława Moniuszki. Mimo, że jest to znana wszystkim opera, chętnych było sporo, gdyż w naszym wieku z przyjemnością przypominamy sobie czasy naszej młodości i wyjazdy do opery w szkolnych latach i czasach pracy zawodowej. Z wyjazdu skorzystało również 50 osób.

28 listopada  2015 roku w Restauracji „Piastowska„ 77 członków naszego Związku bawiło się na corocznie organizowanej Zabawie Andrzejkowej. Parkiet oblegany był od pierwszego do ostatniego tańca, a przygrywał nam zespół pod kierownictwem pana Bogdana Tośty i pana Zdzisława Zakaszewskiego do godziny 2.00 nad ranem. W realizacji tego zadania finansowo wspomógł nam wójt Pszczewa Waldemar Górczyński za co serdecznie dziękujemy.

Rok 2015 zakończyliśmy spotkaniem opłatkowym. Było to spotkanie zorganizowane dla najstarszych naszych członków, schorowanych, którzy nie mogą korzystać z wyjazdów i innych organizowanych przez nas imprez poza miastem. Mamy kilku członków po 90 roku życia. Najstarsza jest pani Małgorzata  Stepczyńska, która ukończyła 95 lat.

Spotkanie umilił nam proboszcz z Parafii św. Jana Chrzciciela  ks. kan. Marek Walczak, który  podzielił się z nami opłatkiem, wszystkich pobłogosławił, życzył wesołych Świat Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego 2016 roku. Podczas spotkania wspólnie śpiewaliśmy kolędy. Przewodnicząca Elżbieta  Jankowska w imieniu Zarządu i własnym również złożyła najserdeczniejsze życzenia świąteczne i noworoczne wszystkim członkom naszego Związku oraz umiliła nam czas czytając poezję „bożonarodzeniową”. Były również wspomnienia najstarszych osób, m.in. pani Małgorzaty Stepczyńskiej, która młode lata spędziła we Francji  i opowiadała o tamtych wigiliach. Wspominano również wigilie przeżywane podczas okupacji. Trzy osoby (wskazane przez komisję socjalno-bytową) wraz z serdecznymi życzeniami otrzymały skromne zapomogi.

Biorąc pod uwagę dużą frekwencję, zaangażowanie i radość osób uczestniczących w tym i innych naszych spotkaniach jesteśmy przekonani, że są one potrzebne. Do zobaczenia za rok!

 

Krystyna  Zaleska

Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Międzyrzeczu

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij