Kolejne złota siłaczy z Rzepina

Czwartek 6 kwietnia 2017

W dniach 1-2 kwietnia w Zalesiu odbyły się Mistrzostwa Polski Polskiej Unii Trójboju Siłowego, w których uczestniczyło prawie 300 zawodników z całej Polski. Startując w tych zawodach dostaliśmy wiele telefonów oraz wiadomości od naszych kibiców, za które serdecznie Wam dziękujemy. Dzięki tak wielkiemu wsparciu zyskujemy jeszcze więcej sił do startu bez względu na to, w której części Polski czy świata jesteśmy.

Mistrzostwa Polski jest to wielka impreza sportowa ściągająca najlepszych reprezentantów z dużych ośrodków sportowych. Oczywiście nie mogło tam zabraknąć również zawodników naszego Teamu z Rzepina. Dla niektórych z nas, był to debiut w tak dużych zawodach, dla innych kolejny krok w przygotowaniach do czerwcowych Mistrzostw Europy.

Jak to mamy w zwyczaju, walczyliśmy o każdy kolejny kilogram dając z siebie wszystko, co wypracowaliśmy podczas długich treningów. Dzięki czemu, po raz kolejny, mogliśmy przywieźć trochę złota do Rzepina, oraz postawić wisienkę na torcie w postaci rekordu świata Dawida Urbanowicza w konkurencji Deadlift w kat. junior 16-17 lat. Po podliczeniu wszystkich punktów okazało się, że mamy kolejne podium, ponieważ zostaliśmy trzecią drużyną Polski!

Konkurencja Benchpress (wyciskanie leżąc)

  • Krzysztof Wolszczak kat 67,5 kg – złoty medal w formule RAW i EQ
  • Rafał Żarnowski kat 90 kg – złoty medal w formule EQ
  • Juliusz Zbierski, kat. 100 kg – złoty medal w formule EQ
  • Wiesław Kiwacki, kat 75 kg – złoty medal w formule RAW
  • Krzysztof Wieczorek, kat 75 kg – 7 miejsce w formule RAW
  • Dawid Urbanowicz, kat. Junior 67,5 kg – złoty medal w formule RAW
  • Dominik Wasilkiewicz, kat. Junior 75 kg – złoty medal w formule RAW

Konkurencja Deadlift (martwy ciąg)

  • Dawid Urbanowicz, kat. Junior 67,5 kg – złoty medal w formule RAW (ustanowiony Rekord Świata Juniorów 16-17 lat)
  • Dominik Wasilkiewicz, kat. Junior 75 kg – złoty medal w formule RAW

Wielkie podziękowania należą się tym, bez wsparcia których to wszystko byłoby niemożliwe. Z dumą możemy na naszych koszulkach prezentować loga firm, których właściciele rozumieją i doceniają profesjonalny sport. Tymi osobami są:

Edward Kozłowicz z Firmy W-K Auto-Import, Bartosz Wojsznis z Firmy Eco-Trans, Wanda Damm i Marek Damm z Firmy A-Z Personalservice GmbH, Gmina Rzepin, Powiat Słubicki.

Krzysztof Zakrzewski

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij