Krótko cieszył się skradzionym łupem

Środa 11 stycznia 2017

Zaledwie kilka godzin zajęło kostrzyńskim kryminalnym ustalenie i zatrzymanie 19-latka, odpowiedzialnego za włamanie do jednej z restauracji w Kostrzynie nad Odrą. Mężczyzna zabrał z lokalu 500 zł i butelki alkoholu – część z nich pechowo mu się stłukła. Za kradzież z włamaniem grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

We wtorek, kilka minut po godzinie drugiej w nocy (9 na 10 stycznia) w jednym ze sklepów w Kostrzynie nad Odrą włączym się alarm, gdyż ktoś wybił w nim szybę. Okazało się, że mężczyzna za to odpowiedzialny kilka chwil wcześniej pokłócił się ze swoim kolegą, z którym pił alkohol i napadzie złości uszkodził witrynę sklepową. Chwilę później wybił kolejną szybę, tym razem w drzwiach wejściowych do restauracji. Na tym jednak nie poprzestał i wszedł do wnętrza lokalu. Tam skierował się do lodówki, z której zabrał kilka butelek alkoholu. Niestety w pośpiechu część „szklanego łupu” wyślizgnęła mu się z ręki i potłukła. 19-latek zainteresował się również kasą fiskalną i kasetką, z których zabrał 500 zł. Po wszystkim wybiegł z lokalu i wrócił do domu. Dobre rozpoznanie lokalnego „środowiska” i praca operacyjna przyniosły szybkie efekty. Wczorej (10 stycznia), zaledwie kilka godzin od zawiadomienia, do drzwi 19-latka drzwi zapukali kryminalni z kostrzyńskiego komisariatu i zatrzymali mężczyznę.

19-letni mieszkaniec Kostrzyna nad Odrą usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem i przyznał się do winy. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem – za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduję karę pozbawienia wolności do 10 lat.

 

Opracował: st. sierż. Maciej Kimet

Zespół Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij