Krzeszyce

Dziś zapadnie decyzja w sprawie zatrudnienia dyrektora DPS Tursk

Poniedziałek 29 lutego 2016

- Pan Kubiak w piśmie do Starosty Sulęcińskiego z dnia 25 lutego delikatnie mówiąc mija się z prawdą – twierdzi Andrzej Żelechowski, radny Rady Powiatu Sulęcińskiego. Dzisiaj odbędzie się posiedzenie Zarządu Powiatu, na którym rozpatrzony zostanie wniosek radnego Stanisława Kubiaka o unieważnienie konkursu na dyrektora DPS.

Przyjdź po poradę – Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw

Sobota 20 lutego 2016

Od poniedziałku do soboty (od 22 do 27 lutego 2016r.) w ramach „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem” lubuska Policja uruchomi Punkty Konsultacyjne oraz specjalne numery telefonów dla osób pokrzywdzonych przestępstwem. W Punktach tych, na terenie całego województwa, dyżurować będą policjanci wraz z ekspertami.

Bezpiecznie podczas ferii

Poniedziałek 8 lutego 2016

Ferie w województwie lubuskim dobiegły końca. Dwa tygodnie czasu wolnego dla uczniów przebiegły spokojnie i bezpiecznie. Choć policjantom pracy nie brakowało - na szczęście głównie tej prewencyjnej. Policjanci zakończyli tegoroczne działania związane z feriami.

Nowy zakład na 25-lecie firmy

Niedziela 7 lutego 2016

6 lutego Zakład Przetwórstwa Mięsnego Krzysztof Sobieraj w Krzeszycach obchodził 25-lecie istnienia. Okazja do świętowania była podwójna, ponieważ tego dnia oficjalnie otwarty został nowy zakład masarniczy firmy. – Nowy zakład to dodatkowe miejsca pracy i szansa na stałe zatrudnienie - to zawsze powód do zadowolenia – powiedziała uczestnicząca w otwarciu nowego budynku zakładu minister pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska – Województwo lubuskie zaczyna się specjalizować w przetwórstwie mięsnym co bardzo cieszy – dodała.

„Namaluj historię” i weź udział w konkursie

Sobota 6 lutego 2016

Ruszyła IV edycja Międzyszkolnego Konkursu Historyczno-Plastycznego pt. "Historia Malowana". Konkurs skierowany jest do do dzieci i młodzieży szkolnej szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich z województwa lubuskiego i wielkopolskiego. Organizatorem cieszącego się dużą popularnością konkursu jest Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Sulęcinie.

Do zgarnięcia 10 000 zł na działania lokalne!

Wtorek 2 lutego 2016

Już po raz czwarty Banki Spółdzielcze Spółdzielczej Grupy Bankowej zapraszają wszystkich społeczników i osoby, które czują potrzebę zintegrowania się z sąsiadami, do wzięcia udziału w konkursie na inicjatywy lokalne. Jeśli masz pomysł, co fajnego możesz zrobić w swojej okolicy, to koniecznie zajrzyj na stronę www.

Koncert dla Mirka

Poniedziałek 1 lutego 2016

Na dobre rozkręciła się akcja „Ręce dla Mirka”. Już dziś zapraszamy na koncert charytatywny, który odbędzie się w Walentynkowe popołudnie 14 lutego. Na scenie sali widowiskowej Sulęcińskiego Ośrodka Kultury od godz. 16 występować będą m.

Szybszy zwrot podatku PIT dla rodzin wielodzietnych

Czwartek 28 stycznia 2016

Ministerstwo Finansów kontynuuje akcję preferencyjnego zwrotu przez organy podatkowe nadpłaty podatku dochodowego od osób fizycznych za 2015 r. Rodziny z trójką i więcej dzieci po złożeniu deklaracji PIT-37 lub PIT-38, zwrot nadpłaconego podatku otrzymają maksymalnie w terminie 30 dni od dnia złożenia zeznania podatkowego.

Policjanci rozmawiali z seniorami o bezpieczeństwie

Poniedziałek 25 stycznia 2016

Policjanci KPP w Sulęcinie 22 stycznia spotkali się z mieszkańcami gminy Sulęcin, żeby porozmawiać o zagrożeniach i niebezpieczeństwach na jakie narażone mogą być osoby starsze. „Dzień Babci i Dziadka” to dobra okazja by porozmawiać z seniorami na temat ochrony danych osobowych oraz o zagrożeniach płynących z oszustw na tzw.

Są perspektywy dla rodzimych firm. Trzeba tylko sprawdzić ofertę K-S SSE

Niedziela 24 stycznia 2016

O sposobach skutecznego pozyskiwania inwestorów do Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz innych działaniach strefy z prezesem zarządu Arturem Malcem rozmawia Adam Piotrowski Przekrój Lokalny: Czy strefa pomaga inwestorowi w pozyskaniu pracowników? Czy prowadzona jest współpraca ze szkołami lub uczelniami? Artur Malec: Udzielamy wsparcia inwestorom planującym swoją działalność w K-S SSE na każdym etapie inwestycji.

Bezpłatne porady prawne oficjalnie otwarte

Czwartek 21 stycznia 2016

- Dobra współpraca parlamentarzystów ze Stowarzyszeniem Młodych Lubuszan zaowocowała uruchomieniem w Sulęcinie bezpłatnych porad prawnych – podkreślał 21 stycznia podczas wizyty w Sulęcinie senator RP Władysław Komarnicki. Zadowolenia nie kryli również poseł na Sejm RP Katarzyna Osos i prezes Stowarzyszenia Młodych Lubuszan Adam Piotrowski.

Pilnuję lubuskich tematów

Sobota 16 stycznia 2016

Rozmowa z Senatorem RP IX kadencji Władysławem Komarnickim Przekrój Lokalny: Panie Senatorze spotykamy się w drugim tygodniu stycznia, a już wygląda na to, że 2016 rok będzie pozytywny dla mieszkańców Gorzowa Wlkp.

Ręce dla Mirka

Piątek 15 stycznia 2016

Mirosław Nadobnik urodził się bez nóg i ze szczątkowymi kończynami górnymi. Pomimo swojej niepełnosprawności jest aktywny i zawsze chętny do pracy. Marzy o protezach rąk, by zyskać większą samodzielność i jeszcze lepiej malować, co jest jego największą pasją.

Orkiestra gorących serc zagrała po raz 24.

Środa 13 stycznia 2016

Pokazy, koncerty, tańce i przede wszystkim dobra zabawa dominowały 10 grudnia w wielu miejscowościach powiatu sulęcińskiego, ale również w całym kraju. Wszystko to za sprawą 24 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

EWE obniża ceny gazu ziemnego na rok 2016

Wtorek 12 stycznia 2016

15 grudnia Urząd Regulacji Energetyki zatwierdził taryfę dla paliw gazowych dla EWE energia sp. z o.o. Zgodnie z nową taryfą klienci spółki zapłacą od nowego roku, w zależności od grupy taryfowej, średnio o 9,2% mniej niż dotychczas za gaz wysokometanowy wraz z dystrybucją.

Będzie kolejny wniosek o odwołanie starosty sulęcińskiego Patryka Lewickiego

Piątek 8 stycznia 2016

Jak się dowiedzieliśmy grupa radnych powiatowych złożyła wniosek o zwołanie sesji nadzwyczajnej. Jedynym punktem programu sesji ma być złożenie wniosku o odwołanie starosty sulęcińskiego Patryka Lewickiego. Pod wnioskiem o zwołanie nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu podpisało się pięciu powiatowych rajców: Mirosław Baranowski, Agnieszka Sławiak, Krzysztof Skrzypnik, Michał Deptuch i Stanisław Kubiak.

Karnawałowa Gala Operowo-Operetkowa w Sulęcinie

Poniedziałek 4 stycznia 2016

Najpiękniejsze arie, duety i sceny z oper i operetek w wykonaniu artystów scen europejskich wybrzmią 14 stycznia w Sali widowiskowej Sulęcińskiego Ośrodka Kultury. Czardasze, walce, toasty, miłosne arie i duety operowe, sceny operetkowe, a także standardy jazzowe czyli niepowtarzalna uczta muzyczna w krainie opery.

1 marca pojedziemy bezpośrednio koleją z Gorzowa do Berlina

Poniedziałek 28 grudnia 2015

1 marca ma ruszyć bezpośrednie połączenie kolejowe Toruń – Gorzów – Berlin. – To termin realny, chociaż przed nami jeszcze sporo pracy – mówił Dariusz Liszewski, członek zarządu Przewozów Regionalnych podczas sesji Sejmiku Województwa Lubuskiego, która 28 grudnia odbyła się w Gorzowie.

Policja poszukuje niebezpiecznego mężczyzny

Poniedziałek 21 grudnia 2015

Policjanci z Międzyrzecza prowadzą poszukiwania za 29-letnim Piotrem Korcala, który oddalił się z zamkniętego oddziału Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Międzyrzeczu. Prokuratura Rejonowa w Międzyrzeczu nadzoruje postępowanie przeciwko Piotrowi Tadeuszowi Korcala, podejrzanemu o czyn 242 § 1 Kodeksu Karnego.

Lekarz z powołania – Jerzy Lukoszek

Czwartek 17 grudnia 2015

Nie ma większej satysfakcji, jeżeli znasz motywy swojego działania, które z czasem odnoszą właściwy skutek. Doktor Jerzy Lukoszek, ponieważ mój artykuł jemu jest poświęcony, bardziej był znany jako Łukoszek. Tak nazywali doktora pacjenci.

Młodzież szukała swojej przyszłej szkoły lub przyszłego pracodawcy

Wtorek 15 grudnia 2015

Siedem wyższych uczelni, kilkunastu pracodawców, Ochotniczy Hufiec Pracy, Wojewódzki i Powiatowy Urząd Pracy, Zakład Doskonalenia Zawodowego, Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej z Gorzowa Wlkp. – ci wystawcy zaprezentowali się podczas Sulęcińskich targów edukacyjnych i pracy i zachęcali młodzież do skorzystania ze swojej oferty.

Władysław Dajczak nowym wojewodą lubuskim

Wtorek 8 grudnia 2015

We wtorek, 8 grudnia br. premier Beata Szydło powołała 16 przedstawicieli rządu w terenie. W czasie uroczystości w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów akt powołania na stanowisko wojewody lubuskiego odebrał Władysław Dajczak.

Trwa loteria paragonowa

Wtorek 8 grudnia 2015

W październiku w naszym kraju wystartowała loteria paragonowa. W pierwszym miesiącu po uruchomienia loterii Polacy zarejestrowali blisko 17 mln paragonów fiskalnych. Narodowa Loteria Paragonowa to akcja edukacyjna Ministerstwa Finansów, która ma uświadomić Polakom jak ważna jest ich rola w kształtowaniu uczciwego obrotu gospodarczego i promować uczciwą konkurencję między przedsiębiorcami.

Uwaga na fałszywe wezwania do zapłaty

Niedziela 29 listopada 2015

Dyrektor Izby Skarbowej w Zielonej Górze ostrzega przed oszustami, którzy działając w imieniu nieistniejącej Izby Skarbowo-Celnej w Gorzowie Wlkp. wysyłają fałszywe wezwania do zapłaty. Do Izby Skarbowej w Zielonej Górze zadzwonił mieszkaniec województwa mazowieckiego, który otrzymał listowne wezwanie do dobrowolnego poddania się karze z tytułu naruszenia przepisów Kodeksu karnego skarbowego.

Kolejne firmy w K-S SSE

Czwartek 27 sierpnia 2015

Do końca 2015 roku zarząd Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej planuje wydać co najmniej 20 zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej. To jedna z najlepszych specjalnych stref ekonomicznych w kraju, obejmująca zasięgiem swoich działań obszar kilku województw, ale w szczególności wierna ojczystemu regionowi i działająca na rzecz jego rozwoju.

Politycy pod lupą

Piątek 21 sierpnia 2015

Zgodnie z zapowiedzią w poprzednim numerze Przekroju dziś na celownik trafią kolejni pretendenci do stołków na Wiejskiej. Postaram się krótko przedstawić charakterystykę Zbigniewa Stonogi i ruchu frankowiczów Gwiazda jednego sezonu? Mąciciel? Polityczny awanturnik? Wszystkie te stwierdzenia pasują do Zbigniewa Stonogi.

Orkiestra grała dla najmłodszych i ich dziadków

Wtorek 17 lutego 2015

Za nami 23. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku pieniądze były zbierane na podtrzymanie wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz (po raz trzeci) na godną opiekę medyczną seniorów.

Jak rozpoznać karpia?

Wtorek 17 lutego 2015

Lokalna Grupa Rybacka "Wodny Świat" wraz z członkami Koła PZW w Sulęcinie przeprowadziła w przedszkolach cykl pogadanek na tematy wędkarsko-rybackie w ramach kampanii edukacyjno-promocyjnej "Jaka to ryba?".   Akcją objętych zostało 18 oddziałów w przedszkolach na terenie 8 gmin członkowskich LGR (Krzeszyce, Lubniewice, Lubrza, Łagów, Sulęcin, Słońsk, Ośno Lubuskie, Torzym).

Patryk Lewicki sulęcińskim starostą

Poniedziałek 22 grudnia 2014

24 – letni Patryk Lewicki, radny Rady Powiatu Sulęcińskiego został prawdopodobnie najmłodszym starostą powiatowym w historii III RP. Radni Rady Powiatu Sulęcińskiego dokonali wyboru podczas inauguracyjnej sesji 1 grudnia.   - Przede mną ogromne wyzwanie i mam nadzieję, że mu sprostam.

Chrzest bojowy „Żaka”

Poniedziałek 22 grudnia 2014

18 października w sali sportowej Zespołu Szkół Samorządowych w Krzeszycach odbył się mecz inaugurujący rozgrywki III Lubuskiej Ligi Piłki Siatkowej.   Drużyna UKS „Żak” Krzeszyce podejmowała MLKS Volley z Gubina. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 3:1.

Dla dzieci i dorosłych

Piątek 14 listopada 2014

10 października w kołczyńskiej bibliotece odbyło się pierwsze spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci i młodzieży.   Czytano ciekawą książkę Barbary Gawryluk pt. "Dżok legenda  o psiej wierności”. Po przeczytaniu tej niezwykłej historii dzieciaki rysowały portret Dżoka.

Wieści z krzeszyckich bibliotek

Niedziela 14 września 2014

Przed wakacjami bibliotece w Muszkowie (filia biblioteki w Krzeszycach), z czytelnikami spotkała się himalaistka Ewa Dumańska (na zdjęciu).   Pani Ewa swoją pasję uprawiała w Tatrach, wędrowała po „dachu świata”, Alpach, Karakorum, Himalajach Andach, i górach Kaukazu.

Chcą grać - brakuje sponsora

Czwartek 21 sierpnia 2014

Siatkówka w Krzeszycach na dobre rozkwitła i zyskała chętnych zawodników od roku 2009, kiedy to polscy siatkarze sięgnęli po mistrzostwo Europy.   Od tamtej pory z każdym rokiem liczba graczy w Krzeszycach wzrastała.

Pobiegli jak olimpijczycy

Niedziela 22 czerwca 2014

17 maja w Kołczynie odbył się VII Międzynarodowy Kołczyński Bieg Olimpijski. Patronat medialny sprawował nad nim m.in. "Przekrój Lokalny".     Najstarszą wśród biegnących była 78-letnia Teodora Janicka z Brzozowej, najmłodszą 7-tygodniowa Zuzanna Skórska z Dębokierza.

«1234»

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij