Krzeszyce

Wieści z DKK

Poniedziałek 19 maja 2014

Tematem kwietniowego spotkania w Dyskusyjnym Klubie Książki była lektura Joanny M. Chmielewskiej ,,Poduszka w różowe słonie”. Z kolei w Kołczynie wzięto na warsztat książkę Mitcha Alboma „Jeszcze jeden dzień”.   Z okazji Wielkanocy czytelniczki z Muszkowa wzięły się także za zdobienie jaj metodą decoupage (pod czujnym okiem pani Emilii), co wzbudziło rozmowy na temat tradycyjnych, wielkanocnych potraw (na zdjęciu).

Ścigali się z wiosną

Poniedziałek 19 maja 2014

13 kwietnia w Przemysławiu odbył się XXXI Bieg „Śladami Wiosny”, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej.   W imprezie wzięło udział ok. 400 uczestników. Wystartowali zawodnicy począwszy od kategorii dzieci do lat 6, aż po najstarszego uczestnika Biegu Głównego, którym był Zbigniew Petri z Gorzowa Wlkp.

Uroczyście w DKK

Środa 16 kwietnia 2014

6 marca w bibliotece w Muszkowie (filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Krzeszycach) odbyło się kolejne spotkanie klubowiczek. Dyskusje były prowadzone wokół książki Sylwii Chutnik pt. ,,Cwaniary”   Marcowe spotkanie DKK miało charakter bardziej uroczysty, ponieważ oprócz tradycyjnego omówienia książki, odbyło się także oficjalne wprowadzenie bibliotekarki Eweliny Niemczyn z udziałem kierownika Gminnej Biblioteki w Krzeszycach Jolanty Solińskiej oraz Jana Galońskiego, przewodniczącego Rady Gminy.

Zza biurka na boisko

Środa 16 kwietnia 2014

W hali sportowej przy I Liceum Ogólnokształcącym w Sulęcinie rozegrano I Turniej Piłki Nożnej Samorządowców o Puchar Starosty Sulęcińskiego.   Do rywalizacji stanęło sześć drużyn: powiat sulęciński, gminy: Sulęcin, Krzeszyce, Słońsk i Lubniewice oraz Komenda Powiatowa Policji w Sulęcinie.

Puchar dla „Juwenii”

Środa 16 kwietnia 2014

XV Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Sulęcińskiego odbył się na hali sportowej I Liceum Ogólnokształcącego w Sulęcinie.   W eliminacjach wzięło udział 13 drużyn piłki nożnej z terenu powiatu wystawione przez: KS „Warta" Słońsk, MKS „Toroma" Torzym, KS „Orkan" Długoszyn, KS „Juwenia" Boczów, MKS „Stal" Juniorzy Sulęcin, KS „Lubniewiczanka" Lubniewice, KS „Leśnik" Lemierzyce, KS „Warta" Kołczyn, KS „Tęcza" Żubrów, KS „Pogoń" Krzeszyce, MKS „Stal" Sulęcin, KS „Znicz" Trzemeszno oraz KS „Kosmos 78" Rudnica.

Orkiestra gorących serc znów zagrała

Niedziela 23 lutego 2014

Za nami 22. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku pieniądze były zbierane na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i (po raz drugi) na godną opiekę medyczną seniorów.

Mieszkania i praca potrzebne od zaraz

Niedziela 23 lutego 2014

Jak za jednym zamachem rozwiązać problem braku mieszkań komunalnych w Sulęcinie, dużego bezrobocia i wesprzeć przy tym system kształcenia zawodowego w powiecie? Wystarczy poprzez szkolenia osób pozostających bez pracy oraz praktyki zawodowe uczniów ZSLiZ w Sulęcinie wyremontować, adoptować lub nawet wybudować nowe mieszkania komunalne w mieście.

Z książką za pan brat

Poniedziałek 13 stycznia 2014

Gminna Biblioteka Publiczna w Krzeszycach z przyjemnością informuje, że włączyła się do akcji społecznej „Czytam sobie”.   Celem akcji jest pokazanie dzieciom, że samodzielne czytanie jest dobrą zabawą, a nauka czytania może być przyjemnością.

Podziękowaliśmy rolnikom

Środa 16 października 2013

Czy można polubić koniec wakacji? Można, jeśli w naszej okolicy organizuje się święta plonów. Takie tradycyjne, swojskie… jak u nas. Przypomnijmy sobie zatem, jak przebiegały one w powiecie sulęcińskim i sąsiednim Ośnie Lubuskim.

Wakacje z biblioteką

Środa 18 września 2013

Nie trzeba było wyjeżdżać daleko, aby atrakcyjnie spędzić wolny czas. W Gminnej Bibliotece Publicznej w Krzeszycach, podczas spotkań wakacyjnych uczestnicy brali udział w wielu zajęciach, wycieczkach i warsztatach malarstwa i rysunku.

Jak to z tymi śmieciami będzie…

Sobota 13 lipca 2013

Jak to z tymi śmieciami będzie…   Znowelizowana ustawa o utrzymaniu porządku i czystości w gminach, zwana także „śmieciową”, spędza sen z oczu nie tylko urzędnikom, ale także nam, zwykłym mieszkańcom. Wielu z nich nie wie do końca, co się teraz stanie z ich odpadami.

Jak to z tymi śmieciami będzie…

Sobota 13 lipca 2013

Jak to z tymi śmieciami będzie…   Znowelizowana ustawa o utrzymaniu porządku i czystości w gminach, zwana także „śmieciową”, spędza sen z oczu nie tylko urzędnikom, ale także nam, zwykłym mieszkańcom. Wielu z nich nie wie do końca, co się teraz stanie z ich odpadami.

Slowiki wybrane

Niedziela 26 maja 2013

13 marca w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Sulęcinie odbyły się eliminacje powiatowe Lubuskiego Dziecięcego i Młodzieżowego Festiwalu Piosenki „Pro Arte 2013”.   Jury w składzie: Wiktor Sędziński z Regionalnego Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze, dyrektor Sulęcińskiego Ośrodka Kultury Bartłomiej Skrzypczak i Jarosław Ugrynowicz, dyrektor liceum, przesłuchało 29 wykonawców.

Ocalić od zapomnienia

Sobota 2 marca 2013

  Promocja książki „Kresowianie z krzeszyckich ziem. Opowieści przesiedleńców" została zorganizowana przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Gorzowie Wielkopolskim 28 listopada.   Odbyła się ona w Bibliotece Głównej PWSZ. Książka zawiera wspomnienia najstarszych mieszkańców gminy Krzeszyce, wysiedlonych z dawnych Kresów południowo- wschodnich (z województwa tarnopolskiego i stanisławowskiego) w 1945 i 1946 r.

Wymnożyli sukces

Czwartek 9 sierpnia 2012

Nawet nudna tabliczka mnożenia kryje w sobie ciekawe prawa matematyczne i może uczyć logicznego myślenia.   Mistrzostwa w TM organizowane są na wzór imprez sportowych. Rozpoczynają je i kończą uroczyste ceremonie otwarcia i zamknięcia mistrzostw, a najlepsi zawodnicy dekorowani są na podium i otrzymują puchary oraz dyplomy.

Rodzinnie w Muszkowie

Czwartek 9 sierpnia 2012

7 lipca w Muszkowie odbył się festyn rodzinny „Pod gruszą- Spotkanie Pokoleń”. W spotkaniu wzięli udział aktualni mieszkańcy, przyjaciele i rodzina regularnie, z entuzjazmem i sentymentem pojawiająca się na organizowanych w Muszkowie uroczystościach.

Historyczny sukces Pogoni

Czwartek 9 sierpnia 2012

Klub Sportowy "Pogoń" Krzeszyce w sezonie 2011/2012 występował w klasie „O” i zajął w tych rozgrywkach drugie miejsce, premiowane awansem do IV ligi. Osiągnięcie historycznego sukcesu było zasługą wielu działaczy, kibiców i sympatyków klubu.

Kołczyn to wioska… olimpijska

Wtorek 26 czerwca 2012

19 maja do Kołczyna przybyło około tysiąc osób. Powodem tego był V, jubileuszowy Międzynarodowy Bieg Olimpijski.   Przyjechały grupy zorganizowane oraz indywidualni amatorzy joggingu z całego województwa. Byli starsi i młodsi, całe rodziny, tłumnie dopisali też miejscowi.

Pobiegnij jak olimpijczyk!

Czwartek 17 maja 2012

19 maja o 11.00 w Kołczynie w gminie Krzeszyce odbędzie się jubileuszowy, V Międzynarodowy Kołczyński Bieg Olimpijski.   Imprezę swoim honorowym patronatem objęli: wojewoda lubuski Marcin Jabłoński, marszałek województwa Elżbieta Polak, przewodniczący sejmiku województwa lubuskiego Tomasz Możejko oraz prezes PKOL-u Andrzej Kraśnicki.

Nowy sprzęt dla wodniaków

Środa 14 marca 2012

28 stycznia w Sulęcinie, w Ośrodku KORMORAN, odbyło się przekazanie przez Okręg PZW Gorzów Wlkp. nowego sprzętu i umundurowania dla Społecznej Straży Rybackiej Powiatu Sulęcińskiego.   Sprzęt zakupiono w ramach projektu z Programu Operacyjnego „Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013”.

Puchar starosty dla Znicza Trzemeszno!

Piątek 9 marca 2012

  11-12 lutego w hali sportowej I Liceum Ogólnokształcącego odbył się XIII Powiatowy Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Sulęcińskiego.   Turniej, w którym kiedyś uczestniczyło 6 lub 8 drużyn, gromadzi w tej chwili wszystkie kluby sportowe powiatu sulęcińskiego.

«1234

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij