Lubuski policjant Międzynarodowym Mistrzem Polski K-1 w kickboxingu

Wtorek 6 grudnia 2016

Kolejnym, prestiżowym tytułem w kickboxingu może poszczycić się sierż. Sławomir Przypis. Lubuski policjant podczas odbywającej się w Nowej Soli gali bokserskiej zwyciężył poprzez nokaut z reprezentantem Słowacji i wywalczył tytuł Międzynarodowego Mistrza Polski  K-1 w kickboxingu Federacji WKN. To nie pierwszy sukces naszego policjanta – w kwietniu został on Mistrzem Europy K-1 Międzynarodowej Federacji IKBF.

Sławomir Przypis od najmłodszych lat interesuje się sportem. Najpierw była piłka nożna i lekkoatletyka. Z czasem coraz bardziej ciągnęło go do sportów walki. Siedem lat temu rozpoczął profesjonalną przygodę z K-1 – japońską odmianą kickboxingu. Pierwsze treningi odbywał w klubie Żytkiewicz Team. I to właśnie w K-1 odnosi największe sukcesy. Pierwszą poważną imprezą były Mistrzostwa Polski FULL CONTACT w 2010 roku, gdzie Sławek zdobył brązowy medal. Później był jeszcze tytuł Międzynarodowego Mistrza Niemiec K-1 w kategorii do 81 kg. Ogromny sukces przyszedł w kwietniu tego roku, w niemieckim Senftenbergu, gdzie zdobył tytuł Mistrza Europy K-1 Międzynarodowej Federacji IKBF.

Podczas odbywającej się w sobotę (3 grudnia) w Nowej Soli gali bokserskiej MFC11, walka Sławka z reprezentantem Słowacji Erikiem Matejowskim był jedną z głównych walk tego wieczoru. I właśnie tą walką potwierdził swoją świetną formę. W 15 sekundzie drugiej rundzie najpierw prawym sierpowym, a później efektownym kopnięciem doprowadził do nokautu. Dzięki temu, chwile później mógł wznieść do góry ręce w geście triumfu i odebrać puchar i mistrzowski pas Federacji WKN

Sławomir Przypis służbę w policji pełni od czterech lat, obecnie w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. Ostatnie sukcesy potwierdzają jego dotychczasową formę sportową i talent do kick-boxingu. Warto jednak pamiętać, że nie było by ich bez wielu godzin treningu i litrów potu wylanych na macie i ringu.

Red. na podst. www.lubuska.policja.gov.pl

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij