MOSiW ma się dobrze

Środa 1 lutego 2017

Z usług Miejskiego Ośrodka Sportu i Wypoczynku korzysta wiele, bardzo wiele osób, nie tylko z Międzyrzecza i okolic. Bowiem poza krytą pływalnią, halą widowiskowo-sportową, boiskiem sportowym, kortami tenisowymi i popularnymi Orlikami – ośrodek ma bogata ofertę.

- Tuż przed feriami zimowymi zostało przed halą sportową otwarte sztuczne lodowisko syntetyczne – mówi Grzegorz Rydzanicz, dyrektor MOSiW. – Gmina Międzyrzecz podjęła decyzję, aby je tutaj zlokalizować. Jest to lodowisko bez sztucznego lodu, lecz o podłożu specjalnie przygotowanym do jazdy na łyżwach. Ma 200 m². Korzystają z niego chętni codziennie od 11.00 do 19.00. Na miejscu jest wypożyczalnia łyżew. I to wszystko jest za darmo. W dniu otwarcia, burmistrz miasta osobiście je przetestował jeżdżąc na łyżwach i radził sobie całkiem nieźle. Lodowisko jest atrakcją i będzie czynne do 20 marca. W okresie ferii obniżyliśmy ceny biletów wejścia na pływalnię dla dzieci i młodzieży w dni robocze. Na hali sportowej powodzeniem cieszyły się gry i zabawy. Dużą atrakcją były zawody strzeleckie.

W Ratuszu podjęto słuszną decyzję, aby MOSiW odciążyć od spraw związanych z infrastrukturą techniczną ośrodka nad jeziorem Głębokie. Nie będzie już zarządzania MOSiW częścią gdzie zlokalizowane są domki letniskowe oraz obiekty związane z działalnością gospodarczą.

- Nie będziemy zajmować się stacją uzdatniania wody, studniami głębinowymi, siecią przesyłową, awariami sieci wodociągowej. Teraz będzie to w gestii Międzyrzeckiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. Gmina planuje położenie tam nowej sieci energetycznej i wymianę przyłączy, co zapewne wykona odpowiednia firma energetyczna. Dotychczasowe awarie musieliśmy sami usuwać. To jest dobra decyzja odciążająca MOSiW. Będziemy zajmować się zgodnie z nazwą, sportem i wypoczynkiem – kończy swój wywód dyrektor.

Późną wiosną ruszą tradycyjnie biegi maratońskie. Jako pierwszym będzie „Bieg po słońce”, z uwagi na zróżnicowanie terenowe trasy, zaliczany jest do biegów górskich. Później „Międzyrzecka Dziesiątka”. Rok 2016 zaliczony został bez zakłóceń w ciągłości funkcjonowania obiektów, a jest ich dziesięć. Na stadionie miejskim „Orła im. dra Adama Szantruczka od grudnia rozpoczęto modernizację płyty głównej, bieżni oraz pozostałej infrastruktury. Planowe zakończenie jest przewidziane wiosną 2018 r.

LM

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij