Marsz dla autyzmu

Czwartek 27 kwietnia 2017

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Sulęcinie był organizatorem MARSZU ulicami naszego miasta, pod hasłem „Nie bądź zielony w temacie autyzmu. W kwietniu bądź niebieski”, który odbył się we wtorek 25 kwietnia. Spod naszej placówki wyruszyli dyrektor, rodzice, nauczyciele, uczniowie oraz wolontariusze i opiekunowie z sulęcińskich placówek oświatowych.

W ponad stuosobowej grupie, ubranej w niebieskie koszulki, z niebieskimi transparentami i balonami, w geście solidarności z osobami z autyzmem kroczyliśmy przez Sulęcin, aby zwrócić uwagę mieszkańców naszego miasta na sytuację osób dotkniętych tym zaburzeniem. Pragnęliśmy aktywnie przeżyć Światowy Dzień Autyzmu oraz włączyć się w Ogólnopolską Akcję „Kwiecień miesiącem wiedzy na temat autyzmu”. Przyświecał nam ważny cel: zwiększenie świadomości społeczeństwa na temat autyzmu poprzez ulotki, nagrania i okrzyki w myśl hasła: „Nie bądź zielony w temacie autyzmu, w kwietniu bądź niebieski”. Przy dźwiękach muzyki oraz informacjach dotyczących objawów i sposobów pomocy osobom z autyzmem, niebieski marsz dotarł do centrum miasta, aby przy Fontannie Dobrosąsiedztwa na znak solidarności wypuścić ponad 100 niebieskich balonów.

Ten marsz to kolejna ważna inicjatywa Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sulęcinie, zorganizowany dzięki rozwijającej się integracji między uczniami wszystkich typów szkół sulęcińskich. Wierzymy, że cel został osiągnięty i poziom świadomości mieszkańców naszego miasta na temat autyzmu wzrósł. Jest to ważne, ponieważ osoby dotknięte autyzmem, w obszarze komunikacji i relacji społecznych, potrzebują szczególnego wsparcia i zrozumienia ze strony społeczeństwa. Miejmy nadzieję, że w kolejnych latach będziemy jeszcze bardziej solidarni z osobami z autyzmem.

Na końcu pragniemy podziękować wszystkim Opiekunom i Wolontariuszom ze Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków, Gimnazjum im. Jana Pawła II, I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza oraz najmłodszym mieszkańcom naszego miasta – Przedszkolakom i ich Wychowawcom z Przedszkola nr 2 im. Małych Odkrywców, którzy aktywnie włączyli się po raz kolejny w naszą akcję.

Diana Chajec i Katarzyna Dziadas

Koordynatorki akcji

 

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij