Międzyrzecz

Eko – Wtorek, Super Rady na Odpady

Środa 5 lipca 2017

20 czerwca, na bulwarze przy ujściu Paklicy do Obry w Międzyrzeczu odbył się w tytułowy festyn. Uczestnicy po zbiórce przed Ratuszem w barwnym korowodzie przemaszerowali na bulwar. Oficjalnego otwarcia dokonał Grzegorz Gabryelski, starosta powiatu i Remigiusz Lorenz – burmistrz miasta.

Castrum Doloris - Zamek Boleści

Środa 5 lipca 2017

Muzeum Ziemi Międzyrzeckiej im. Alfa Kowalskiego w Międzyrzecu ma największy zbiór w Polsce portretów trumiennych i tablic epitafijnych. W związku z tym zaistniała potrzeba uzupełnienia tematu poprzez zbudowanie Castrum Doloris czyli Zamku Boleści (Żalu).

Koncert z okazji Dni...

Poniedziałek 19 czerwca 2017

Tradycyjnie, 26 maja, uczniowie i nauczyciele z Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Międzyrzeczu przygotowali okolicznościowy koncert z okazji dnia Mamy i dnia Taty. Wszystkich powitał Przemysław Kojtych, który zapowiadał z fantazją i humorem poszczególne punkty programu.

Dzień Polonii w Berlinie

Poniedziałek 19 czerwca 2017

21 maja, niedziela, w berlińskiej dzielnicy Renickdorf, koło Ratusza od rana rozbrzmiewały polskie piosenki i melodie. O godz. 11-tej, burmistrz Frank Balzer oraz Marcin Jakubowski, Konsul Generalny RP w Berlinie uroczyście otwarli „Dzień Polonii”.

Unitarka zaliczona!

Wtorek 6 czerwca 2017

W niedzielę dobiegła końca druga edycja proobronnego obozu szkoleniowego młodzieży klas mundurowych i Stowarzyszenia Pionier. „Na kompanii pobudka, pobudka pora wstać. Czas do wyjścia na zaprawę 10 minut”. Takim sygnałem rozpoczynali każdy dzień szkoleni.

Pobiegną „po szpik - sztafetą życia”

Poniedziałek 5 czerwca 2017

- Najskuteczniejszą formą walki z nowotworami krwi jest przeszczep szpiku. Jest to często jedyne lekarstwo, które może uratować chorego. A każdy z nas nosi ten cudowny lek w sobie. Wystarczy się nim podzielić, żeby uratować komuś życie – mówi Monika Sankowska - członek Rady Fundacji Przeciwko Leukemii.

PZPN szuka młodych talentów

Wtorek 30 maja 2017

W dniach 2-11 czerwca w Międzyrzeczu odbędą się Dni Talentu Akademii Młodych Orłów Międzyrzecz. Jest to czas rekrutacji do akademii piłkarskiej, która wspomaga kluby w szkoleniu zawodników i zawodniczek. Na załączonym plakacie oraz ulotce znajdują się wszelkie informacje dotyczące projektu nadzorowanego przez Polski oraz Lubuski Związek Piłki Nożnej a także terminy, podczas których należy stawić się na boisku orlik w Międzyrzeczu.

XV Ogólnopolski „Bieg po słońce”

Poniedziałek 8 maja 2017

(Pod patronatem medialnym Przekroju Lokalnego) 2 maja, pogoda nie rozpieszczała zawodników biegu w Pniewo k/Międzyrzecza. Tytułowy bieg był jednocześnie XI Mistrzostwami Województwa Lubuskiego w biegu górskim i był zaliczony do IV Mistrzostw Ziemi Gorzowskiej w biegach długodystansowych i I Grand Prix Gminy Międzyrzecz w biegach długodystansowych.

Zrobiły rzeź kwietników

Piątek 5 maja 2017

Policjanci ustalili trzy osoby, które w kwietniu zniszczyły klomby w Międzyrzeczu. Kobiety nie potrafiły wytłumaczyć, dlaczego niszczyły piękne kolorowe kwiaty zdobiące park. 16-latka odpowie przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich, a 41- i 22-latka usłyszały zarzut uszkodzenia mienia, za co grozi im kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Zapomniany arsenał

Poniedziałek 27 marca 2017

W Muzeum Ziemi Międzyrzeckiej im. A. Kowalskiego, 23 marca, odbył się wykład Rafała Rzeszuto, Specjalisty Służby Leśnej w Babimoście. Sympatyczny prelegent przedstawił licznie przybyłym historię powstania i funkcjonowania w okresie I wojny światowej największego arsenału niemieckiego na terenie Europy Wschodniej, usytuowanego częściowo na obszarze ówczesnego powiatu międzyrzeckiego.

Kręcą lody na medal

Poniedziałek 13 marca 2017

Wyrobem lodów własnej produkcji, tzw. rzemieślniczych, zajmują się od roku. To jednak wystarczyło, żeby nieźle zamieszać w polskiej czołówce mistrzów lodziarstwa. Paulina i Martyna Saj, jak mówią o sobie, są trochę z Sulęcinie i trochę z Wysokiej w gminie Międzyrzecz.

Sięgając po marzenia

Poniedziałek 13 lutego 2017

15 lutego Edukacyjna Fundacja im. Romana Czerneckiego rozpoczyna kolejną, siódmą już rekrutację, do programu stypendialnego Marzenia o Nauce. 80 przyszłych stypendystów będzie uczyło się w najlepszych polskich liceach, a ich rodziny nie poniosą z tego tytułu żadnych kosztów.

Kolędy, kolędy...

Wtorek 31 stycznia 2017

VIII Spotkania Kolędowe Międzyrzeckich Chórów i Zespołów Wokalnych odbyło się 22 stycznia w kościele p.w. Św. Wojciecha. Tamtejsza parafia i Chór Międzyparafialny był organizatorem. W spotkaniu uczestniczyli: Chór „Echo” z Klubu Seniora (dyrygent i akompaniator Jan Plebanek), Chór Młodzieżowy PSM 1 st.

MOSiW ma się dobrze

Środa 1 lutego 2017

Z usług Miejskiego Ośrodka Sportu i Wypoczynku korzysta wiele, bardzo wiele osób, nie tylko z Międzyrzecza i okolic. Bowiem poza krytą pływalnią, halą widowiskowo-sportową, boiskiem sportowym, kortami tenisowymi i popularnymi Orlikami – ośrodek ma bogata ofertę.

Drogówka - rozmowa Przekroju

Wtorek 31 stycznia 2017

Policjantów z tzw. drogówki widać dosłownie wszędzie na ulicach i drogach naszego powiatu. I bardzo dobrze, bowiem ich widok skłania niesfornych pieszych czy jadących różnymi pojazdami do respektowania przepisów. Funkcjonariusze tej formacji nie mają lekkiej służby.

Aktywność – szansą na zmianę

Czwartek 26 stycznia 2017

Od stycznia br. do końca 2018 r. Ośrodek Pomocy Społecznej w Międzyrzeczu będzie realizował projekt konkursowy pt. „Aktywność – szansą na zmianę”. - Projekt, o który zabiegaliśmy od dawna, jest odpowiedzią na potrzebę aktywizacji społeczno-zawodowej mieszkańców Gminy Międzyrzecz – mówi Maria Górna – kierownik OPS w Międzyrzeczu.

Doradztwo zawodowe w powiecie międzyrzeckim

Niedziela 22 stycznia 2017

W opublikowanym „Barometrze zawodów” odnoszącym się do lubuskiego rynku pracy (analiza 2016 r. zgodnie z zaleceniem MRPiPS jest prognozą zapotrzebowania pracowników w 2017 r.) równowagę w naszym powiecie utrzymuje ok. 100 zawodów, nadwyżka obejmuje ok.

Świątecznie w MOK

Wtorek 17 stycznia 2017

12 stycznia w Międzyrzeckim Ośrodku Kultury w ramach Programu Promocji Twórczości Dzieci i Młodzieży PRO ARTE 2017 realizowanego przez Regionalne Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze wraz z organizatorami etapów powiatowych, odbył się kolejny przegląd XXVII Spotkań Grup Jasełkowych.

Ptasia grypa w Przytocznej

Czwartek 12 stycznia 2017

Ognisko wykryto na fermie indyków w pobliżu ruchliwej drogi krajowej nr 24. Komunikat w tej sprawie wydał Główny Lekarz Weterynarii. Ptasia grypa pojawiła się w gospodarstwie utrzymującym ponad 28 tys. sztuk indyków.

Rock’n’Beer Fest – solidna porcja dobrej muzyki i nie tylko w SOK

Niedziela 8 stycznia 2017

Wielkimi krokami zbliża się impreza festiwalowa, jakiej w Sulęcinie jeszcze nie było! Połączenie smaków, tych dosłownych i tych duchowych. Legendarni wykonawcy polskiej sceny rockowej oraz „młoda krew” scen krajowych. Dwa dni, dwie sceny, wyjątkowe atrakcje dodatkowe! Delektować się będziemy muzyką najwyższej klasy oraz wytworami rzemieślniczymi w zakresie trunków niskoprocentowych: piwa lokalne, domowe, nietypowe, rarytasy zagraniczne – wszystkiego ponad 50 gatunków! Wyjątkowa uczta, nakręcona muzyką na obrotach najwyższych! Oprócz tego: stoiska rzemieślnicze, stoiska handlowe z gadżetami artystów i wiele innych atrakcji… Impreza odbędzie się w Sulęcińskim Ośrodku Kultury w dniach 3-4 luty 2017.

Wygrany Konkurs

Środa 30 listopada 2016

Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych został przeprowadzony w Gimnazjum nr 2 im. A. Mickiewicza w Międzyrzeczu. Zwyciężył i zdobył główną nagrodę (wycieczka do Tropical Islands pod Berlinem) – Michał Śmigiel uczeń kl.

Patriotyczny Apel

Środa 30 listopada 2016

Patriotyzm trzeba zrozumieć i uczyć się, aby stał się częścią duszy. Nie zrobi się tego nakazem, naciskiem, spotkaniami, nabożeństwami czy płomiennymi przemówieniami. Niektórzy twierdzą, że postawę patriotyczną ma się w genach lub wyssało z mlekiem matki podczas karmienia.

Zaduszki Myśliwskie

Środa 23 listopada 2016

19 listopada, w kościele p.w. Św. Jana Chrzciciela w Międzyrzeczu, odbyły się Zaduszki Myśliwskie. Głównym celebransem uroczystej Mszy św. był ks. dziekan Marek Walczak, wspomagał go ks. kustosz Marek Rogeński SAC.

Szkolenia kawaleryjskie 7bSKW

Wtorek 22 listopada 2016

We wtorek 15 listopada w ośrodku jeździeckim w Kuźniku odbyły się pilotażowe zajęcia ze szkolenia kawaleryjskiego dla zwiadowców 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej. Strzelcy Konni z 7 batalionu Strzelców Konnych Wielkopolskich (7bSKW) wraz z ułanami z 15 batalionu Ułanów Poznańskich (15bUP) rozpoczęli szkolenie z jazdy konnej zgodnie z opracowanym w Brygadzie Planem Szkolenia jeździeckiego (kawaleryjskiego).

Jesienne wojaże emerytów

Czwartek 3 listopada 2016

W dniach od 5 do 12 września Zarząd Oddziału Rejonowego PZERiI w Międzyrzeczu realizował zadanie pn. „Organizacja sportu, kultury, rekreacji i turystyki osób niepełnosprawnych”. Zadanie realizowane pod hasłem: „Emeryci zwiedzają Kotlinę Kłodzką” zostało dofinansowane ze środków PFRON.

Straż Pożarna kontra palący się gaz ziemny - specjalistyczne szkolenie EWE

Poniedziałek 26 września 2016

W sobotę, 24 września, w Międzyrzeczu odbyło się już 31 szkolenie organizowane przez EWE energia sp. z o.o. dla Straży Pożarnej. Priorytetem EWE jest bezpieczeństwo mieszkańców gmin, w których działa spółka, dlatego celem szkolenia było przygotowanie służb ratunkowych, w szczególności Ochotniczej Straży Pożarnej, do radzenia sobie z usuwaniem skutków ewentualnych awarii związanych z gazem ziemnym.

W Lubuskiem ruszyła Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Poniedziałek 19 września 2016

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa została uruchomiona w województwie lubuskim. Każdy mieszkaniec może podzielić się z Policją informacjami o zagrożeniach, które zauważył. Zgłoszenia trafią do policjantów, którzy regularnie będą sprawdzać wskazane miejsca.

Najlepszy w kraju

Piątek 29 lipca 2016

Uczeń Gimnazjum nr 1 w Międzyrzeczu, Jakub Kusz, w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” zwyciężając kolejne szczeble gminy, powiatu i województwa zakwalifikował się do finału krajowego, który odbył się w Białystoku.

Co MOSiW proponuje na lato

Środa 20 lipca 2016

Grzegorz Rydzanicz, dyrektor MOSiW w Międzyrzeczu podczas ciekawej merytorycznie rozmowie przedstawił ofertę na lato dla lokalnej społeczności jak i przybyszów zza gminnej miedzy, a tych zarówno w mieście jak i na ośrodku nad jeziorem Głębokie nigdy w tym okresie roku nie brakuje.

70.lecie OSP Bukowiec

Wtorek 26 lipca 2016

9 lipca hucznie obchodzono tytułowy jubileusz. Rozpoczęto tradycyjnie od Mszy św. w intencji strażaków, w miejscowym kościele pw. Św. Marcina. Oczywiście z udziałem pocztów sztandarowych jednostek OSP w Gminie Międzyrzecz, zaproszonych gości i co jest ważne, z licznym udziałem lokalnej społeczności.

70. lecie Muzeum

Środa 22 czerwca 2016

To już 70 lat minęło, jak dzisiejszy patron Muzeum Ziemi Międzyrzeckiej, Alf Kowalski otworzył skromne pomieszczenia ze zbiorami, które sobie tylko znanym sposobem odrywał gdzieś w ruinach, zakamarkach świątyń czy dworków w okolicy.

Żołnierze 17 WBZ wyjeżdżają na międzynarodowe szkolenie

Czwartek 26 maja 2016

25 maja w Wędrzynie odbyło się pożegnanie żołnierzy 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej, wyjeżdżających na międzynarodowe szkolenie w ramach Assurance Measures z udziałem Dowódcy Generalnego dr gen. broni Mirosława Różańskiego. Na wędrzyńskim placu w obecności Dowódcy Generalnego dr gen.

Koncert w Muzeum

Środa 18 maja 2016

Zdzisław Musiał znany jest międzyrzeckiej publiczności jako gitarzysta, nauczyciel, kompozytor i propagator muzyki. Od lat aktywnie uczestniczy w życiu kulturalnym Międzyrzecza i regionu. Z. Musiał jest też prezesem Stowarzyszenia Lubuski Weekend Gitarowy oraz organizatorem Letnich Koncertów Organowych.

W „Krainie Muzyki”

Środa 18 maja 2016

13 i 14 czerwca odbędą się egzaminy wstępne do Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Międzyrzeczu. Szkoła oferuje naukę gry na: fortepianie, akordeonie, gitarze, skrzypcach, wiolonczeli, flecie poprzecznym, saksofonie i klarnecie dla dzieci od 5.

1234»

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij