Mieszkańcy otworzyli swoje serca i… portfele :)

Wtorek 17 stycznia 2017

W niedzielę, 15 stycznia, Sulęciński Ośrodek Kultury grał razem z Jurkiem Owsiakiem już po raz dwudziesty piąty. Tak imponujący jubileusz zasługiwał w tym roku na szereg atrakcji i niespodzianek z myślą o mieszkańcach naszego miasta w każdym wieku. Warto w tym miejscu dodać, że naszym tegorocznym celem była zbiórka pieniędzy na ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz na zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom. Podczas XXV Finału do naszego sztabu dołączyły także Lubniewice.

W tym roku wyjątkowo zaczęliśmy grać już od piątku – 13 stycznia na sali gimnastycznej w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Sulęcinie odbył się rodzinny trening karate, pokaz łamania twardych przedmiotów, wykonany przez profesjonalistów – sekcję karate Kyokushinkai, a także pierwsze, orkiestrowe licytacje. Dochód ze sprzedaży biletów na rodzinny trening karate w całości wsparł Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

W sobotę – już od trzech lat – gramy w klubie „u Bulka” na J&J Day Festiwal. W tym roku mieliśmy okazję na klubowej scenie usłyszeć takie formacje jak: Kufajka Rencisty oraz Projekt Trzciamajka (ZijenSu / LaMachette / Bezjahzgh / Zmaza). Nie obyło się także bez festiwalowych niespodzianek, ekscytujących licytacji oraz świętowania jubileuszy.

Tuż przed koncertem odbył się wernisaż – wystawa plakatu autorstwa Wiesława Tomaszewskiego. Prezentowane były plakaty, wykonane różnymi technikami, o tematyce muzycznej. Wystawę będzie można podziwiać aż do 4 lutego w naszej Sali Wystawowej.

W niedzielę nasi wolontariusze wyszli na ulice już od godziny 9:00. Około sześćdziesięciu osób pojawiło się w Sulęcinie oraz w sąsiadujących sołectwach, należących do Gminy Sulęcin. Od godziny 11:00 pod sklepem Intermarche swój talent wokalny zaprezentowały wokalistki, należące do Studia Piosenki SOK. Od godziny 11:00 w centrum Sulęcina stanęła wioska harcerska z mnóstwem atrakcji, które skupiały się przede wszystkim wokół aktywności fizycznej.

O godzinie 13:00 nad Jeziorem Ostrowskim rozpoczął się bardzo efektowny pokaz sulęcińskich morsów. Kilkanaście osób weszło do przygotowanej wcześniej przerębli – zrobiło to niesamowite wrażenie na obserwatorach.

Nasz koncert rozpoczął się o godzinie 16:00. Z tego miejsca chcielibyśmy podziękować mieszkańcom Sulęcina i okolic za tak wspaniałą frekwencję! Nasza sala „pękała w szwach” - i o to chodzi. Zebraliśmy się w końcu w szczytnym celu i obecność każdego z Was była dla nas bardzo istotna. Na scenie zaprezentowała się grupa taneczna TRANS, która w pięciu odsłonach przedstawiła nowe układy taneczne. Poza tym, swój program taneczno-wokalny zaprezentowały maluchy z Przedszkola nr 1 im. Małego Przyrodnika oraz z Przedszkola nr 2 im. Małych Odkrywców w Sulęcinie. Poza wspomnianymi już wcześniej wokalistkami ze Studia Piosenki SOK, na scenie swoje talenty odkryły także artystki ze Studia Piosenki, prowadzonego przez pana Marka Stadnika. Nasz koncert zakończył przepiękny i efektowny koncert Orkiestry Dętej OSP Grochowo.

Czym byłaby Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy bez trzymających w napięciu licytacji? W tym roku, podczas 25 finału otrzymaliśmy kilkadziesiąt gadżetów, sprzętów, voucherów i usług, które licytowane były w przerwach koncertu. Z tego miejsca chcielibyśmy podziękować naszym darczyńcom : Burmistrzowi Sulęcina, panu Dariuszowi Ejchartowi, firmie Maszoński Logistic, cukierni „Monice”, piekarni „Leks”, Second Hand From London, KFizjoterapia Knieszko Fahim, Gabinetowi Modelowania Sylwetki Ciała „Nowa Ty” Iwona Sobczak, CZG-12, pani Annie Polańskiej, RAJ Beauty – pani Katarzynie Rajfur, miejskiemu portalowi informacyjnemu Sulecin24.pl, kwiaciarni „Frezja” pani Agnieszki Staats, pani Ewie Szczepańskiej, pani Beacie Mikołajczyk, klubowi „u Bulka”, Bibliotece Publicznej w Sulęcinie, PAP Bosko, Sklepowi Duet, klubowi STS Olimpia Sulęcin, Magdalenie Sarnat, Solarium Sulęcin – pani Joannie Węglarz, sklepowi „La Pari” - pani Annie Kukli, Salonowi Fryzjersko Kosmetycznemu „Kaprys” - pani Monice Sosińskiej, REHA Activ – pani Joannie Tymczyj, panu Januszowi Szafaszerowiczowi, panu Markowi Dębowskiemu, pani Ewie Szczepańskiej, restauracji „Gościniec na Półwyspie”, klubowi piłkarskiemu „MKS Stal Sulęcin”, pani Beacie Zarychcie, firmie MOLEX, Starostwu Powiatowemu w Sulęcinie oraz pani Annie Łuksy.

Najdroższą wylicytowaną rzeczą był prywatny koncert Kufajki Rencisty, który opiewał na kwotę aż 2 tys zł! Za 850zł wylicytowano sesję tatuażu w zielonogórskim Studio Viking, za 500zł wylicytowano ogromnego pluszowego misia, za 1300 zł wylicytowano ręcznie malowaną gitarę, autorstwa Alicji Krzysztofiak, która na każdym zrobiła ogromne wrażenie. Dziękujemy za czynny udział w licytacjach, zarówno 13 stycznia, jak i 14.01 na J&J Day oraz na niedzielnym Wielkim Finale w sulęcińskim sztabie.

Sulęciński Ośrodek Kultury przygotował szereg orkiestrowych atrakcji. Sporą popularnością cieszyła się FOTOBUDKA, a także znane i lubiane malowanie twarzy, które zorganizowały uczestniczki zajęć plastycznych w SOK. Oprócz tego dzięki wsparciu sponsorów – cukierni „Monika” oraz piekarni „Leks” zorganizowaliśmy orkiestrową kawiarenkę z pysznym ciastem, ale i ciepłymi i zimnymi napojami. Klub Zdrowego Stylu Życia zaoferował mieszkańcom Sulęcina profesjonalną analizę składu ciała. Sulęciński Ośrodek Kultury na potrzeby orkiestry wystawił także na sprzedaż dziewięć przepięknych obrazów, archiwalne zdjęcia ze zbiorów i kronik SOK oraz wybrane prace uczestników zajęć plastycznych.

Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i wsparcie wszystkim wolontariuszom, sponsorom, harcerzom oraz współorganizatorom wydarzenia. Osobne podziękowania należą się także panu Zbigniewowi Kogutowi, który był podczas „orkiestrowego” wieczoru konferansjerem imprezy.

Wspólnie zebraliśmy aż 36 462,18 zł, pobiliśmy tym samym nasz dotychczasowy rekord. 

SOK

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij