„Namaluj historię” i weź udział w konkursie

Sobota 6 lutego 2016

Ruszyła IV edycja Międzyszkolnego Konkursu Historyczno-Plastycznego pt. "Historia Malowana". Konkurs skierowany jest do do dzieci i młodzieży szkolnej szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich z województwa lubuskiego i wielkopolskiego.

Organizatorem cieszącego się dużą popularnością konkursu jest Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Sulęcinie. Konkurs swoim zasięgiem obejmie uczniów szkół masowych oraz uczniów niepełnosprawnych, co stanowi ważny element integracji. Zadaniem uczestników będzie wybranie postaci, znaku lub wydarzenia odnoszącego się do historii Polski i przedstawienie go za pomocą dowolnej techniki plastycznej. Celem przedsięwzięcia jest popularyzowanie historii Ojczyzny, kształtowanie patriotyzmu, rozwijanie wiedzy historycznej, stworzenie szansy do wymiany emocji, wrażeń i doświadczeń artystycznych dzieci i młodzieży, umożliwienie zaprezentowania swojej twórczości, a także rozwijanie wyobraźni i zdolności artystycznych młodych twórców. Konkurs rozpoczął się 1 lutego i potrwa do 30 kwietnia 2016 roku. Pełen regulamin dostępny jest na stronie internetowej Ośrodka: www.sosw-sulecin.pl. Patronat honorowy nad konkursem objęli: Starosta Sulęciński i Powiat Sulęciński, Instytut Pamięci Narodowej Oddział w  Poznaniu., Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Sulęcinie oraz Bractwo Rycerzy Ziemi Międzyrzeckiej. Patronem medialnym oprócz konkursu oprócz Przekroju są: Gazeta Lubuska,  Magazyn historyczny „Mówią wieki” oraz portal edukacyjny IPN Pamięć.pl 

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Po każdej edycji konkursu organizowanych jest kilka wystaw (w tym w Bibliotece Wojewódzkiej w Gorzowie Wlkp. oraz w Sulęcińskim Ośrodku Kultury), które są dodatkowym wyróżnieniem dla uczestników.

Wioletta Kaźmierczak

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij