Nastawniczy miał 1,5 promila

Wtorek 15 marca 2016

Ponad 1,5 promila stwierdzili skwierzyńscy policjanci u nastawniczego, który w poniedziałek 14 marca w tym stanie czuwał nad prawidłowością przejazdu pociągów. Wspólne działania Policji i Służby Ochrony Kolei być może zapobiegły tragedii.

Ostatnie działania skwierzyńskiej policji ze Służbą Ochrony Kolei były ukierunkowane przede wszystkim na prawidłowość pracy osób zatrudnionych przez Polskie Koleje Państwowe. Podczas kontroli na terenie Skwierzyny w jednej z nastawni mundurowi zauważyli dziwne zachowanie mężczyzny. Wyczuli od niego wyraźną woń alkoholu. Jak się okazało nastawniczy był pijany. Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu potwierdziło przypuszczenia funkcjonariuszy wykazując ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Rola nastawniczego polega na zapewnieniu bezpieczeństwa w ruchu pociągów. To on steruje np. światłami czy ustawieniem torów, tak by pociągi oraz inne pojazdy kolejowe jechały odpowiednią trasą. Aby zapewnić ciągłość pracy, mundurowi natychmiast powiadomili zastępcę naczelnika inżynierii ruchu sekcji eksploatacji. 57-letni nastawniczy odpowie za pełnienie w stanie nietrzeźwości czynności związanych bezpośrednio z zapewnieniem bezpieczeństwa ruchu pojazdów mechanicznych za co kodeks karny przewiduje od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. 

Red.

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij