Nocna zasiadka w „Linie”

Piątek 21 sierpnia 2015

W nocy z 18 na 19 lipca 2015 wędkarze z PZW „Lin” w Sulęcinie rozegrali na Kanale Szerokim w Słońsku nocne zawody wędkarskie

 

Wędkarze mogli wędkować dwoma wędkami na dwa sposoby – metodą spławikową lub gruntową. Pogoda nam dopisała, frekwencja wśród członków koła stała na przyzwoitym poziomie, szkoda tylko, że ryby zbytnio nie chciały współpracować z zawodnikami. Na dość chimeryczne żerowanie ryb wpłynął niski poziom wody w kanale oraz panujące upały.

Zawody rozpoczęły się o godz. 17:00 od zbiórki w wyznaczonym miejscu nad Kanałem Szerokim. Po krótkiej odprawie, sprawdzeniu obecności, losowaniu stanowisk oraz przedstawieniu regulaminu zawodów, moczykije udali się na wylosowane stanowiska wędkarskie. Sportowa rywalizacja do niemal samego końca zawodów była bardzo zacięta, a zakończyła się o godz. 08:00. Po zważeniu ryb wszystkie w dobrej kondycji wróciły do wody.

Wyniki przedstawiały się następująco:

1. Artur Jaruga – 3370 pkt.

2. Przemysław Radzi – 2980 pkt.

3. Bogdan Kułaczkowski – 2895 pkt.

Łowcą największej ryby w zawodach okazał się Ryszard Winiarski, który złapał Lina o wadze 1815g. Serdeczne podziękowania należą się dla państwa Urszuli i Wojciecha Polańskich, którzy ufundowali nagrodę za największą rybę oraz dla wszystkich koleżanek i kolegów, którzy pomogli w zorganizowaniu imprezy.

 

 Tekst i foto. Bogdan Kułaczkowski

 

alt

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij