Nowy sprzęt dla wodniaków

Środa 14 marca 2012


28 stycznia w Sulęcinie, w Ośrodku KORMORAN, odbyło się przekazanie przez Okręg PZW Gorzów Wlkp. nowego sprzętu i umundurowania dla Społecznej Straży Rybackiej Powiatu Sulęcińskiego.

 

Sprzęt zakupiono w ramach projektu z Programu Operacyjnego „Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013”.

Sprzęt dla komendanta SSR Ryszarda Stachowiaka przekazał osobiście prezes Zarządu Okręgu PZW w Gorzowie Wlkp. Marian Ludwikowski. W przekazaniu sprzętu z okręgu PZW Gorzów Wlkp. wziął udział dyrektor okręgu Andrzej Zakrzewski oraz główny specjalista ds. ochrony wód w okręgu Kazimierz Szmid, który był odpowiedzialny za realizację całego projektu. Na spotkaniu w ośrodku obecni byli również przedstawiciele lokalnych władz w osobach: zastępca burmistrza Sulęcina Zbigniew Gruca, członek Zarządu Powiatu Sulęcińskiego Eugeniusz Sembratowicz, burmistrz Lubniewic Tomasz Jaskuła oraz wiceprezes Lokalnej Grupy Rybackiej „Wodny Świat” z Sulęcina Damian Chojnacki. Za przekazany sprzęt Komendant SSR Ryszard Stachowiak podziękował w imieniu strażników i własnym prezesowi ZO PZW w Gorzowie Wlkp. Marianowi Ludwikowskiemu informując, że sprzęt ten zostanie wykorzystany do kontroli wód PZW w Powiecie Sulęcińskim. Zrealizowany przez Okręg PZW w Gorzowie Wlkp. projekt z Lokalnej Grupy Rybackiej „Wodny Świat” w Sulęcinie, w ramach „Zrównoważonego rozwoju sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013 na łączną kwotę 250.780 zł, jest pierwszym w Polsce projektem w ramach walki z kłusownictwem rybackim zrealizowanym przez Polski Związek Wędkarski Okręgu Gorzowskiego.

 

 

alt

 

W ramach tego projektu przekazano dla Społecznej Straży Rybackiej Powiatu Sulęcińskiego działającej na obszarze Okręgu Gorzowskiego następujący sprzęt:
- dwa samochody łada 2121 4x4,
- dwie przyczepy podłodziowe,
- dwie łodzie wraz z silnikami MERCURY 9,9 KM,
- cztery lornetki z aparatem cyfrowym 8x,
- cztery noktowizory cyfrowe,
- cztery echosondy HDS-5
- dwie wyciągarki do samochodów oraz koła ratunkowe, rzutki, kapoki i latarki,
- pełne umundurowanie zimowe i letnie dla 26 strażników.
Wyżej wymieniony sprzęt będzie wykorzystany na terenie działania SSR Powiatu Sulęcińskiego (gminy: Sulęcin, Krzeszyce, Słońsk, Lubniewice) i gminy Ośno Lubuskie, będącej w Powiecie Słubickim.

 

Ryszard Stachowiak

 

Fot. N. Kułaczkowska

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij