Nukleon nie odpuszcza

Czwartek 17 marca 2016

Po raz kolejny udowodniliśmy że u siebie jesteśmy drużyną bardzo skuteczną. W tym sezonie grając we własnej hali jesteśmy dla przeciwników nieosiągalni. Podobnie było 13 marca, kiedy podejmując zespół TS Zew Świebodzin odnieśliśmy zdecydowane zwycięstwo 37:8.

Od początku mecz ułożył się po naszej myśli. I chociaż po czterech minutach gry na tablicy widniał wynik 1:1, to następne wydarzenia na boisku potwierdziły naszą dominację. Cała nasza drużyna zagrała bardzo uważnie w obronie. Praktycznie przeciwnik do końca meczu nie mógł znaleźć sposobu na jej sforsowanie. Nasi zawodnicy natomiast konsekwentnie wypracowywali sytuacje rzutowe i zamieniali je na  bramki. Już w 10 minucie po kolejnych pięciu trafieniach  prowadziliśmy 6:1. Praktycznie do końca pierwszej połowy nic się nie zmieniło. Na jedną bramkę Zewu odpowiadaliśmy kilkoma trafieniami. Na przerwę schodziliśmy zasłużenie wygrywając 18:5. Wysoka skuteczność rzutowa, wiele bramek rzuconych po kombinacyjnym rozegraniu stworzyło ciekawe widowisko. Zabrakło może jedynie pełnych emocji z uwagi na jednostronne spotkanie. W drugiej odsłonie zagraliśmy jeszcze bardziej konsekwentnie w obronie . Przez 25 minut gry straciliśmy jedynie trzy bramki. Sami wrzuciliśmy ich 19 ustalając wynik końcowy na 37:8.    

Drużyna młodzika wystąpiła w składzie :

Papiernik Michał (4), Ślusarek Patryk , Gołuch Bartosz , Płowiak Dastin (13), Jastrzębski Przemysław (2), Radziukiewicz Miłosz (3),  Górecki Patryk,  Piekutowski Michał  , Stańczak Dominik (1), Burzyński Krzysztof , Orbach Aleksander , Korman Piotr (7), Krajnik Wiktor (7), Szeląg Szymon ,  trener – Marek Zatylny.                          

Trener UKS Nukleon, Marek Zatylny – „ Zdecydowanie najlepszy mecz w sezonie. Chociaż wynik tego nie potwierdza, ale graliśmy z drużyną, która prezentuje niezły poziom. Zagraliśmy jednak bardzo dobrze  w obronie wytrącając przeciwnikowi wszystkie atuty. Nasza gra w ofensywie również wyglądała dobrze. Każdy zawodnik dobrze wszedł w mecz prezentując wysoką skuteczność. Szczególnie rozegrania zagrały na wysokim poziomie , rzucając bramki z różnych pozycji. Najbardziej cieszy mnie fakt , że nie mieliśmy żadnych przestojów. Przez cały czas tworzyliśmy na boisku dobrze funkcjonującą drużynę, która konsekwentnie realizowała założenia taktyczne.  Jest to bardzo istotne przy meczach z drużynami bardziej wymagającymi. A takie mecze nas czekają.

Materiały UKS Nukleon

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij