Orkiestra gorących serc zagrała po raz 24.

Środa 13 stycznia 2016

Pokazy, koncerty, tańce i przede wszystkim dobra zabawa dominowały 10 grudnia w wielu miejscowościach powiatu sulęcińskiego, ale również w całym kraju. Wszystko to za sprawą 24 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Najważniejsze jednak, że po raz kolejny udało się zebrać miliony na zakup sprzętu do oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów.

SULĘCIN

Na ulice miasta i okolicznych wiosek wyszło 70 wolontariuszy. Wśród nich można było spotkać burmistrza Sulęcina Dariusza Ejcharta i przewodniczącego Rady Miejskiej Zbigniewa Szczepańskiego. Na mieszkańców Sulęcina już od rana czekało sporo atrakcji. Na Pl. Czarneckiego o 11.00 ruszyło miasteczko harcerskie. Najmłodsi mogli spróbować swoich sił przechodząc po rozciągniętych między drzewami linach. Obok swój sprzęt prezentowali sulęcińscy strażacy. O tej samej godzinie rozpoczął się koncert solistów SOK na małej scenie na parkingu pod sklepem Intermarche. Najważniejsza jednak część wielkoorkietrowego grania, która zgromadziła setki sulęcinian rozpoczęła się o 16.15 w Sali widowiskowej SOK. Na scenie wystąpili po raz kolejny soliści SOK, następnie z energetyzującym pokazem zaprezentowali się karatecy z sulęcińskiej sekcji karate. Swój debiut na scenie mieli tego dnia członkowie zespołu Trans z Sulęcina. Podzielone na trzy grupy wiekowe dzieci zachwyciły publiczność dynamicznym tańcem. Na scenie nie zabrakło występów przedszkolaków z obu sulęcińskich przedszkoli. Między występami widzowie licytowali różne przedmioty i usługi przekazane przez darczyńców. Sulęcinianie nie żałowali pieniędzy. Za największe kwoty (po 1000 zł) wylicytowane zostały kolacja z senatorem Władysławem Komarnickim oraz bilet na mecz Stali Gorzów z możliwością wejścia do parku maszyn i spotkania się z Bartoszem Zmarzlikiem. Pierwszą licytację zwyciężył Mirosław Maszoński, drugą Mirosław Tomaszyk. W gminie Sulęcin łącznie udało się zebrać rekordową kwotę 30.602,24 zł!

TORZYM

W małym Torzymiu mieszkańcy mają także wielkie serca. Wolontariuszom udało się zebrać ponad aż 22.500 zł. Od godz. 15 w auli gimnazjum torzymianie mogli podziwiać występy przedszkolaków w spektaklu „Dziewczynka z zapałkami”, tancerzy ze szkoły tańca Viktor oraz pokaz Zumby pod okiem instruktora Karoliny Falkowskiej. Między występami licytowano koszulki, kalendarze, kubeczki i inne gadżety WOŚP. Na koniec o godz. 20.00 w ramach „światełka do nieba” w powietrze poszybowały kolorowe lampiony. Przez 11 finałów WOŚP sztab Torzymskiego Ośrodka Kultury zebrał ok. 112 tys. zł. Przez ten okres szpital w Torzymiu otrzymał sprzęt z WOŚP na kwotę 412.209,99 zł!

LUBNIEWICE

Główną punktem programu finału WOŚP w Lubniewicach były dwa spektakle: „Chodź opowiem tobie wiersz” w wykonaniu najmłodszej grupy teatralnej teatru „Pod Morwą” oraz spektakl „W kawiarni miłości” w wykonaniu aktorów teatru „Pod Morwą”. Oprócz tego również na sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury odbył się koncert zespołu Katedra. W organizację finału zaangażowali się: Stowarzyszenie Towarzystwo Przyjaciół Lubniewic, OSP Lubniewice, Drużyna Harcerska „Wataha” z Glisna oraz Aleksandra Górecka z aktorami. Łącznie w Lubniewicach udało się zebrać ok. 2.700 zł.

SŁOŃSK

Na ulicach Słońska kwestowało 35 wolontariuszy przy wsparciu dodatkowych ok. 10 osób, w tym żołnierzy z 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej. Organizatorem finału, tak jak w latach poprzednich było Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Hubertus ze Słońska z prezesem Piotrem Lechem na czele, we współpracy z Urzędem Gminy w Słońsku. Po kweście mieszkańcy Słońska spotkali się przy scenie letniej, gdzie odbywały się licytacje. By rozgrzać zebranych na deskach wystąpił zespół San Remo oraz odbył się pokaz Zumby. W ramach finału rozegrany został turniej tenisa stołowego. Tradycyjnie, jak co roku wójt gminy Janusz Krzyśków wygrał licytację tortu za niebagatelną sumę 2.000 zł. Po licytacji tortem podzielił się ze wszystkimi zebranymi. Łącznie w Słońsku udało się zebrać ok. 17 tys. zł.

KRZESZYCE

Na terenie gminy Krzeszyce działały w tym roku dwa sztaby WOŚP – w Zespole Szkół Samorządowych w Krzeszycach z Anną Rzemieniecką na czele i w Zespole Edukacyjnym w Kołczynie. W Krzeszycach na ulicach kwestowało 35 wolontariuszy. Na konto WOŚP oprócz zawartości puszek trafił też dochód z kawiarenki otwartej podczas niedzielnego koncertu przez rady rodziców SP im. Wincentego Witosa w Krzeszycach i PG im. Adama Mickiewicza w Krzeszycach, dochód z licytacji gadżetów przekazanych przez Fundację WOŚP oraz innych darów przekazanych przez ofiarodawców. Bezpieczeństwo Wolontariuszom podczas kwesty zapewniali strażacy z OSP Krzeszyce. W holu ZSS w Krzeszycach przygotowano wystawę prezentującą 23 letni dorobek Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Łącznie w Krzeszycach udało się uzbierać 8.476,20 zł.

OŚNO LUBUSKIE

W gminie Ośno Lubuskie niestety w tym roku nikt nie zorganizował sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W roku ubiegłym orkiestra serc ośniańskich mieszkańców zebrała łącznie 16 tys. zł.

Adam Piotrowski

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij