Ośno Lubuskie

„Namaluj historię” i weź udział w konkursie

Sobota 6 lutego 2016

Ruszyła IV edycja Międzyszkolnego Konkursu Historyczno-Plastycznego pt. "Historia Malowana". Konkurs skierowany jest do do dzieci i młodzieży szkolnej szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich z województwa lubuskiego i wielkopolskiego. Organizatorem cieszącego się dużą popularnością konkursu jest Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Sulęcinie.

Do zgarnięcia 10 000 zł na działania lokalne!

Wtorek 2 lutego 2016

Już po raz czwarty Banki Spółdzielcze Spółdzielczej Grupy Bankowej zapraszają wszystkich społeczników i osoby, które czują potrzebę zintegrowania się z sąsiadami, do wzięcia udziału w konkursie na inicjatywy lokalne. Jeśli masz pomysł, co fajnego możesz zrobić w swojej okolicy, to koniecznie zajrzyj na stronę www.

Szybszy zwrot podatku PIT dla rodzin wielodzietnych

Czwartek 28 stycznia 2016

Ministerstwo Finansów kontynuuje akcję preferencyjnego zwrotu przez organy podatkowe nadpłaty podatku dochodowego od osób fizycznych za 2015 r. Rodziny z trójką i więcej dzieci po złożeniu deklaracji PIT-37 lub PIT-38, zwrot nadpłaconego podatku otrzymają maksymalnie w terminie 30 dni od dnia złożenia zeznania podatkowego.

Policjanci rozmawiali z seniorami o bezpieczeństwie

Poniedziałek 25 stycznia 2016

Policjanci KPP w Sulęcinie 22 stycznia spotkali się z mieszkańcami gminy Sulęcin, żeby porozmawiać o zagrożeniach i niebezpieczeństwach na jakie narażone mogą być osoby starsze. „Dzień Babci i Dziadka” to dobra okazja by porozmawiać z seniorami na temat ochrony danych osobowych oraz o zagrożeniach płynących z oszustw na tzw.

Są perspektywy dla rodzimych firm. Trzeba tylko sprawdzić ofertę K-S SSE

Niedziela 24 stycznia 2016

O sposobach skutecznego pozyskiwania inwestorów do Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz innych działaniach strefy z prezesem zarządu Arturem Malcem rozmawia Adam Piotrowski Przekrój Lokalny: Czy strefa pomaga inwestorowi w pozyskaniu pracowników? Czy prowadzona jest współpraca ze szkołami lub uczelniami? Artur Malec: Udzielamy wsparcia inwestorom planującym swoją działalność w K-S SSE na każdym etapie inwestycji.

Pilnuję lubuskich tematów

Sobota 16 stycznia 2016

Rozmowa z Senatorem RP IX kadencji Władysławem Komarnickim Przekrój Lokalny: Panie Senatorze spotykamy się w drugim tygodniu stycznia, a już wygląda na to, że 2016 rok będzie pozytywny dla mieszkańców Gorzowa Wlkp.

Orkiestra gorących serc zagrała po raz 24.

Środa 13 stycznia 2016

Pokazy, koncerty, tańce i przede wszystkim dobra zabawa dominowały 10 grudnia w wielu miejscowościach powiatu sulęcińskiego, ale również w całym kraju. Wszystko to za sprawą 24 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

EWE obniża ceny gazu ziemnego na rok 2016

Wtorek 12 stycznia 2016

15 grudnia Urząd Regulacji Energetyki zatwierdził taryfę dla paliw gazowych dla EWE energia sp. z o.o. Zgodnie z nową taryfą klienci spółki zapłacą od nowego roku, w zależności od grupy taryfowej, średnio o 9,2% mniej niż dotychczas za gaz wysokometanowy wraz z dystrybucją.

Karnawałowa Gala Operowo-Operetkowa w Sulęcinie

Poniedziałek 4 stycznia 2016

Najpiękniejsze arie, duety i sceny z oper i operetek w wykonaniu artystów scen europejskich wybrzmią 14 stycznia w Sali widowiskowej Sulęcińskiego Ośrodka Kultury. Czardasze, walce, toasty, miłosne arie i duety operowe, sceny operetkowe, a także standardy jazzowe czyli niepowtarzalna uczta muzyczna w krainie opery.

1 marca pojedziemy bezpośrednio koleją z Gorzowa do Berlina

Poniedziałek 28 grudnia 2015

1 marca ma ruszyć bezpośrednie połączenie kolejowe Toruń – Gorzów – Berlin. – To termin realny, chociaż przed nami jeszcze sporo pracy – mówił Dariusz Liszewski, członek zarządu Przewozów Regionalnych podczas sesji Sejmiku Województwa Lubuskiego, która 28 grudnia odbyła się w Gorzowie.

Policja poszukuje niebezpiecznego mężczyzny

Poniedziałek 21 grudnia 2015

Policjanci z Międzyrzecza prowadzą poszukiwania za 29-letnim Piotrem Korcala, który oddalił się z zamkniętego oddziału Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Międzyrzeczu. Prokuratura Rejonowa w Międzyrzeczu nadzoruje postępowanie przeciwko Piotrowi Tadeuszowi Korcala, podejrzanemu o czyn 242 § 1 Kodeksu Karnego.

Młodzież szukała swojej przyszłej szkoły lub przyszłego pracodawcy

Wtorek 15 grudnia 2015

Siedem wyższych uczelni, kilkunastu pracodawców, Ochotniczy Hufiec Pracy, Wojewódzki i Powiatowy Urząd Pracy, Zakład Doskonalenia Zawodowego, Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej z Gorzowa Wlkp. – ci wystawcy zaprezentowali się podczas Sulęcińskich targów edukacyjnych i pracy i zachęcali młodzież do skorzystania ze swojej oferty.

Władysław Dajczak nowym wojewodą lubuskim

Wtorek 8 grudnia 2015

We wtorek, 8 grudnia br. premier Beata Szydło powołała 16 przedstawicieli rządu w terenie. W czasie uroczystości w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów akt powołania na stanowisko wojewody lubuskiego odebrał Władysław Dajczak.

Trwa loteria paragonowa

Wtorek 8 grudnia 2015

W październiku w naszym kraju wystartowała loteria paragonowa. W pierwszym miesiącu po uruchomienia loterii Polacy zarejestrowali blisko 17 mln paragonów fiskalnych. Narodowa Loteria Paragonowa to akcja edukacyjna Ministerstwa Finansów, która ma uświadomić Polakom jak ważna jest ich rola w kształtowaniu uczciwego obrotu gospodarczego i promować uczciwą konkurencję między przedsiębiorcami.

Uwaga na fałszywe wezwania do zapłaty

Niedziela 29 listopada 2015

Dyrektor Izby Skarbowej w Zielonej Górze ostrzega przed oszustami, którzy działając w imieniu nieistniejącej Izby Skarbowo-Celnej w Gorzowie Wlkp. wysyłają fałszywe wezwania do zapłaty. Do Izby Skarbowej w Zielonej Górze zadzwonił mieszkaniec województwa mazowieckiego, który otrzymał listowne wezwanie do dobrowolnego poddania się karze z tytułu naruszenia przepisów Kodeksu karnego skarbowego.

Kolejne firmy w K-S SSE

Czwartek 27 sierpnia 2015

Do końca 2015 roku zarząd Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej planuje wydać co najmniej 20 zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej. To jedna z najlepszych specjalnych stref ekonomicznych w kraju, obejmująca zasięgiem swoich działań obszar kilku województw, ale w szczególności wierna ojczystemu regionowi i działająca na rzecz jego rozwoju.

Politycy pod lupą

Piątek 21 sierpnia 2015

Zgodnie z zapowiedzią w poprzednim numerze Przekroju dziś na celownik trafią kolejni pretendenci do stołków na Wiejskiej. Postaram się krótko przedstawić charakterystykę Zbigniewa Stonogi i ruchu frankowiczów Gwiazda jednego sezonu? Mąciciel? Polityczny awanturnik? Wszystkie te stwierdzenia pasują do Zbigniewa Stonogi.

Sąd Rejonowy wróci do Sulęcina

Środa 18 marca 2015

Protest Zarządu Powiatu, parlamentarzystów, burmistrzów i wójtów gmin powiatu sulęcińskiego, a nawet kilkanaście tysięcy podpisów zebranych przeciwko likwidacji Sądu Rejonowego w Sulęcinie, nie poszły na marne. W lipcu placówka ma wrócić na dobre, choć to przede wszystkim konsekwencja tzw.

Orkiestra grała dla najmłodszych i ich dziadków

Wtorek 17 lutego 2015

Za nami 23. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku pieniądze były zbierane na podtrzymanie wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz (po raz trzeci) na godną opiekę medyczną seniorów.

Zostaw 1 proc. podatku w powiecie słubickim!

Wtorek 17 lutego 2015

Początek roku to czas na składanie deklaracji podatkowych za 2014 rok. Warto skorzystać z możliwości zdecydowania o tym dokąd trafi nasz 1 proc. podatku i przekazać go organizacjom pożytku publicznego z terenu powiatu słubickiego.

Jak rozpoznać karpia?

Wtorek 17 lutego 2015

Lokalna Grupa Rybacka "Wodny Świat" wraz z członkami Koła PZW w Sulęcinie przeprowadziła w przedszkolach cykl pogadanek na tematy wędkarsko-rybackie w ramach kampanii edukacyjno-promocyjnej "Jaka to ryba?".   Akcją objętych zostało 18 oddziałów w przedszkolach na terenie 8 gmin członkowskich LGR (Krzeszyce, Lubniewice, Lubrza, Łagów, Sulęcin, Słońsk, Ośno Lubuskie, Torzym).

Dziękujemy i… prosimy o więcej!

Wtorek 27 stycznia 2015

Tak, tak, drodzy Czytelnicy, to już po trzykroć dwanaście miesięcy minęło, kiedy do Waszych skrzynek w styczniu 2012 r. zawitał pierwszy, chudziutki jeszcze, pierwszy numer „Przekroju Lokalnego”. Zaczęliśmy od wszystkich gmin powiatu sulęcińskiego, by wkrótce, na prośbę Czytelników, ruszyć także na Ośno Lubuskie w powiecie słubickim.

Sulęcin nasz najdroższy

Piątek 24 października 2014

Porównaliśmy ceny  kilku stałych opłat, które co miesiąc uszczuplają portfele mieszkańców Sulęcina, Ośna Lubuskiego i Rzepina. Najdroższy okazał się ten pierwszy.   Wynik naszych badań doskonale obrazuje zamieszczony obok wykres. Czerwone słupki dotyczą Sulęcina, niebieskie Ośna Lubuskiego, a zielone - Rzepina.

I Ty możesz uratować kościół

Niedziela 14 września 2014

Osoby prywatne, firmy oraz instytucje pragnące pomóc w ratowaniu przez zawaleniem kościoła pw. św. Jakuba Apostoła w Ośnie Lubuskim, mogą dokonywać wpłat na specjalnie w tym celu otwarty rachunek bankowy. Liczy się każde wsparcie.

Podziękowaliśmy rolnikom

Niedziela 14 września 2014

Czy można polubić koniec wakacji? Można, jeśli w naszej okolicy organizuje się święta plonów. Takie tradycyjne, swojskie… jak u nas. Przypomnijmy sobie zatem, jak przebiegały one w Sulęcinie, Torzymiu i Ośnie Lubuskim.

Szynobus musi wrócić!

Środa 16 kwietnia 2014

Z likwidacją połączenia szynobusowego na trasie Rzepin – Międzyrzecz, przez Ośno Lubuskie i Sulęcin, wielu nie może się pogodzić. Wśród nich są sulęcinianin Ryszard Kosmala i Zbigniew Spurgiasz, szef Solidarności w lubuskich Przewozach Regionalnych.

Kontakt w sprawie reklamy

Sobota 25 stycznia 2014

Przekrój Lokalny to bezpłatny miesięcznik wydawany na terenie powiatów: sulęcińskiego, słubickiego i gorzowskiego. Cechą szczególną Przekroju Lokalnego jest to, że większość nakładu jest kolportowana bezpośrednio do skrzynek pocztowych mieszkańców!   Gazeta podzielona jest na dwie mutacje: Mutacja A obejmuje teren całego powiatu sulęcińskiego (9.

Podsumowań nadszedł czas

Niedziela 22 grudnia 2013

W tym roku na łamach „Przekroju Lokalnego” zaproponowałem mieszkańcom i samorządowcom gminy Sulęcin szereg rozwiązań, dzięki którym w naszych Małych Ojczyznach żyłoby się lepiej i taniej. Najważniejsze z nich to:   - Wprowadzenie w gminie Sulęcin „budżetu obywatelskiego”, dzięki któremu mieszkańcy mogliby co roku decydować, na co ma być przeznaczona część pieniędzy z płaconych przez nich podatków.

Święto plażówki

Środa 18 września 2013

15 sierpnia Ośno Lubuskie stało się stolicą lubuskiej siatkówki plażowej. W rozgrywanym po raz pierwszy turnieju Reczynek Cup 2013 wzięło udział aż 30 drużyn. Wśród nich byli zawodnicy czynnie grający w polskich ligach a także …olimpijczyk z Atlanty czy wielokrotny mistrz Polski z drużyną Skry Bełchatów.

Jak to z tymi śmieciami będzie…

Sobota 13 lipca 2013

Jak to z tymi śmieciami będzie…   Znowelizowana ustawa o utrzymaniu porządku i czystości w gminach, zwana także „śmieciową”, spędza sen z oczu nie tylko urzędnikom, ale także nam, zwykłym mieszkańcom. Wielu z nich nie wie do końca, co się teraz stanie z ich odpadami.

Jak to z tymi śmieciami będzie…

Sobota 13 lipca 2013

Jak to z tymi śmieciami będzie…   Znowelizowana ustawa o utrzymaniu porządku i czystości w gminach, zwana także „śmieciową”, spędza sen z oczu nie tylko urzędnikom, ale także nam, zwykłym mieszkańcom. Wielu z nich nie wie do końca, co się teraz stanie z ich odpadami.

A św. Hubert patrzył z góry…

Sobota 2 marca 2013

18 i 19 stycznia odbyły się obchody jubileuszu 60. rocznicy powstania Koła Łowieckiego „Tumak” z Ośna Lubuskiego.   Jubileusz swoją obecnością uświetnili m.in.: Stanisław Kozłowski, burmistrz Ośna Lubuskiego, Stanisław Sobański, nadleśniczy Nadleśnictwa Ośno Lubuskie, Wiesław Borowczyk, przewodniczący ORŁ w Gorzowie Wlkp.

Dla najmłodszych i ich dziadków

Sobota 2 marca 2013

W tym roku orkiestra Jurka Owsiaka miała dwa cele: ratowanie życia dzieci oraz godną opiekę medyczną seniorów. Dla tych ostatnich Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała po raz pierwszy. Zebrane pieniądze zostaną w połowie przeznaczone na wsparcie terapii noworodków i niemowlaków.

Zmagania nauczycieli

Czwartek 17 stycznia 2013

Pracownicy oświaty rywalizowali w Mistrzostwach Powiatu Słubickiego w halowej piłce nożnej. W sportowych zmaganiach udział wzięły drużyny ze Słubic, Ośna Lubuskiego, Cybinki i Kostrzyna nad Odrą.Najlepsi okazali się zawodnicy ze Słubic, którzy nie dali szans innym drużynom i wygrali wszystkie spotkania bez straty gola.

Sto lat dla „Jedynki”!

Wtorek 9 października 2012

18 sierpnia nad jeziorem Ostrowskim odbyło się uroczyste spotkanie wędkarzy z okazji 65- lecia powstania Koła PZW Nr 1 w Sulęcinie.   65 lat temu, w 1947 roku, na terenie Sulęcina powstało pierwsze gminne koło wędkarskie, skupiające wędkarzy z Sulęcina i jego okolic.

Nowy sprzęt dla wodniaków

Środa 14 marca 2012

28 stycznia w Sulęcinie, w Ośrodku KORMORAN, odbyło się przekazanie przez Okręg PZW Gorzów Wlkp. nowego sprzętu i umundurowania dla Społecznej Straży Rybackiej Powiatu Sulęcińskiego.   Sprzęt zakupiono w ramach projektu z Programu Operacyjnego „Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013”.

«12

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij