Powiat Gorzowski

Psychiatrzy wszystkich krajów – łączcie się

Wtorek 22 listopada 2016

Trudno o bardziej trafny tytuł felietonu wobec kłamstw, matactw czy idiotycznych, jednakże nafaszerowanych patriotyczną polityką wystąpień tych na tzw. Górze. Bujdy na resorach niegdyś mawiano lub jeszcze dawnej – pleciono duby smalone.

Debatowali o integracji osób niepełnosprawnych

Wtorek 15 listopada 2016

3 listopada w Sulęcinie odbyła się Wojewódzka Konferencja Metodyczna „Integracja niepełnosprawnych – możliwości i szanse”, będąca jednym z działań projektu „(O)twórzMY wspólny świat!”. Konferencję zorganizowało Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Sulęcinie w partnerstwie z sulęcińskim Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym.

Ruszyła policyjna akcja „ZNICZ 2016”

Piątek 28 października 2016

W całej Polsce rozpoczęły się działania „ZNICZ”. Funkcjonariusze będą pomagać kierowcom i pieszym sprawnie dotrzeć do cmentarzy i bezpiecznie z nich powrócić. Na drogach spotkamy więcej patroli drogówki. Służbę będą pełnić także dzielnicowi i funkcjonariusze kryminalni.

W Lubuskiem ruszyła Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Poniedziałek 19 września 2016

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa została uruchomiona w województwie lubuskim. Każdy mieszkaniec może podzielić się z Policją informacjami o zagrożeniach, które zauważył. Zgłoszenia trafią do policjantów, którzy regularnie będą sprawdzać wskazane miejsca.

5 RANO znowu zwycięska

Wtorek 13 września 2016

Po wygranej na Festiwalu w Ścinawie, znakomitym występie na ROCK NA PLAŻY sulęcińska formacja ponownie triumfuje. Tym razem podczas 10 edycji Festiwalu Gramy nad Prosną - Kalisz 2016, a Łukasz ŁYCZEK Łyczkowski zostaje najlepszym wokalistą festiwalu! Radość w szeregach zespołu jest wielka.

Młodzi mistrzowie

Środa 7 września 2016

3 września odbyła się IV Tura Grand Prix Okręgu Gorzowskiego w wędkarstwie spławikowym w kategorii: Kadet U-14, Junior U-18, Junior U-23. Tym razem areną zmagań młodych wędkarzy było Jezioro Chmielowe, które jest położone w granicach miasta Barlinka.

Zdrowe płuca Lubuszan – znów będą darmowe badania

Wtorek 23 sierpnia 2016

Zarząd Województwa Lubuskiego rozstrzygnął konkurs na kolejną edycję programu „Zdrowe płuca Lubuszan”, na którego realizację przeznaczył 200 tys. zł. Z darmowych badań będą mogli skorzystać palacze w wieku 55-80 lat lub osoby, które paliły, ale rzuciły nałóg w ostatnich 15 latach.

Gdzie ta Polska w ruinie?

Wtorek 23 sierpnia 2016

Dziurawe drogi, chylące się i pofalowane nienaturalnie dachy, odrapane elewacje, rozwalone płoty, szalone kontrasty – z jednej strony bogactwo (wąska grupa ludzi), z drugiej przytłaczająca bieda (zdecydowana większość). Do tego niskie pensje, wysokie ceny, wszechobecna korupcja.

Uważajmy na oszustów!

Poniedziałek 22 sierpnia 2016

W Lubuskiem grasują kolejni naciągacze. Tym razem na cel wzięli posiadaczy telefonów stacjonarnych. Miejski Rzecznik Praw Konsumentów w Gorzowie Wlkp. odnotował już ok. 50 skarg związanych z podpisaniem umowy z Polską Grupą Telekomunikacyjną, która oferuje usługę „Telefonia Polska Razem”.

Manipulatorzy

Środa 27 lipca 2016

Tradycyjnie TVP manipuluje informacjami. Niegdyś pisano TVP Kłamie. Teraz też. Informacja na temat sporu sejmowego o TK jest tego przykładem. Opozycję opluwał przed kamerą niegdyś prokurator z czasów stanu wojennego, dziś też aparatczyk ale partii rządzącej.

Nowy most na Odrze i obwodnica Kostrzyna coraz bliżej

Niedziela 24 lipca 2016

Władze Kostrzyna nad Odrą wspólnie z Zarządem Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A od wielu lat zabiegają o usprawnienie połączeń komunikacyjnych miasta z Republiką Federalną Niemiec poprzez budowę obwodnicy Kostrzyna nad Odrą oraz budowę nowej przeprawy mostowej na rzece Odrze.

Wypadek na drodze S-3 – wspólne ćwiczenia służb

Środa 22 czerwca 2016

Zderzenia kilku pojazdu - w tym autobusu z dziećmi i ciężarówki – zabici i ranni, blokada drogi, ratowanie życia i zdrowia poszkodowanych. Tak wyglądał scenariusz wspólnych ćwiczeń Państwowej Straży Pożarnej, Policji, służb ratunkowych i GDDKiA.

"Minął miesiąc"

Niedziela 19 czerwca 2016

W służbie zdrowia bez zmian Mam wrażanie, że nasza służba zdrowia na wielu płaszczyznach zatrzymała się jakieś x lat temu i pomimo zmian rządów, premierów i ministrów ruszyć z miejsca nie zamierza.

Wyjątkowo - jubileuszowo

Wtorek 14 czerwca 2016

Od 23 do 25 czerwca w Gorzowie odbędą się XXVII Spotkania Zespołów Cygańskich Romane Dyvesa 2016. Tegoroczna edycja Festiwalu będzie wyjątkowa – jubileuszowa. 60-lecie Teatru Muzycznego Terno oraz pracy artystycznej Edwarda Dębickiego to idealna okazja do wielkiego muzycznego święta.

W tym biegu wszyscy byli zwycięzcami

Sobota 4 czerwca 2016

980 biegaczy wzięło udział w IX Międzynarodowym Kołczyńskim Biegu Olimpijskim. Najmłodszy uczestnik biegu miał nieco ponad miesiąc (pokonał dystans w wózku) a najstarszy 80 lat. Wszyscy zawodnicy dobiegli do mety. Pomysłodawca imprezy Irek Góra nie krył radości i zdziwienia.

W „Krainie Muzyki”

Środa 18 maja 2016

13 i 14 czerwca odbędą się egzaminy wstępne do Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Międzyrzeczu. Szkoła oferuje naukę gry na: fortepianie, akordeonie, gitarze, skrzypcach, wiolonczeli, flecie poprzecznym, saksofonie i klarnecie dla dzieci od 5.

Jedyny taki festiwal w regionie!

Piątek 22 kwietnia 2016

Sulęciński Ośrodek Kultury oraz Stowarzyszenie Strefa Działań Twórczych „iCoTam” organizatorzy WAKE UP and LIVE – Festiwal Muzyki i Sztuki Ulicy zapraszają wszystkich na niezwykłą przygodę z muzyką, kulturą i sztuką, która rozpocznie się 27 maja 2016 roku w Sulęcinie.

Dzień otwarty w urzędach skarbowych

Środa 13 kwietnia 2016

Lubuszanie, którzy nie złożyli jeszcze rocznego zeznania podatkowego za 2015 r. mogą to zrobić osobiście już w najbliższą sobotę w swoim urzędzie skarbowym. Szesnastego kwietnia bowiem wszystkie urzędy skarbowego w kraju zaplanowały Dzień Otwarty.

„Chcemy postawić na firmy z branż innowacyjnych”

Poniedziałek 21 marca 2016

Z Krzysztofem Kielcem, prezesem Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej rozmawia Adam Piotrowski. Przekrój Lokalny: Pod koniec lutego został pan powołany na stanowisko prezesa Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Jak Pan ocenia, czy pomoc publiczna oferowana przez specjalne strefy ekonomiczne wciąż jest potrzebna? Krzysztof Kielec: Europa funkcjonuje dzisiaj w takich warunkach, że pomoc, którą oferują różne instytucje, takie jak np.

Nukleon nie odpuszcza

Czwartek 17 marca 2016

Po raz kolejny udowodniliśmy że u siebie jesteśmy drużyną bardzo skuteczną. W tym sezonie grając we własnej hali jesteśmy dla przeciwników nieosiągalni. Podobnie było 13 marca, kiedy podejmując zespół TS Zew Świebodzin odnieśliśmy zdecydowane zwycięstwo 37:8.

Program Rodzina 500 PLUS krok po kroku

Czwartek 10 marca 2016

1 kwietnia zacznie obowiązywać Program 500 PLUS zakładający wypłatę świadczeń wychowawczych w wysokości 500 złotych (kwota ta nie będzie opodatkowana) na drugie i kolejne dziecko. Świadczenie w każdej gminie będą wypłacać ośrodki pomocy społecznej.

Pół tysiąca kierowców jechało za szybko

Poniedziałek 29 lutego 2016

Pracowity weekend policjantów ruchu drogowego. Funkcjonariusze w minioną niedzielę zwracali szczególną uwagę na prędkość, z jaką poruszają się kierowcy. Ponad 500 osób jechało za szybko i zostało ukaranych mandatami karnymi. Kilku kierujących straciło także prawo jazdy.

Podsumowali rok 2015

Piątek 12 lutego 2016

W czwartkowy wieczór, 4 lutego 2016 roku, w Europejskim Centrum Wspierania Biznesu odbyło się tradycyjne już Spotkanie Noworoczne władz miasta i Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej z lokalnymi przedsiębiorcami oraz osobami, które w szczególny sposób przyczyniły się do rozwoju miasta.

„Ta współpraca przynosi dobre owoce”

Piątek 12 lutego 2016

19 stycznia w siedzibie Kostrzyńsko - Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. podpisano umowę na kolejny, dziewiąty już rok, współpracy KSSSE i KCK przy organizacji Strefy Dobrej Muzyki. Prezes Artur Malec i wiceprezes Roman Dziduch wyrażają się w samych superlatywach o tym wiodącym dla Kostrzyńskiego Centrum Kultury projekcie, dzięki któremu zobaczymy i usłyszymy w Kostrzynie nad Odrą kolejne gwiazdy polskiej i nie tylko polskiej muzyki.

Nietrzeźwy przewoził poszukiwanych

Wtorek 9 lutego 2016

Seat toledo, a w nim 6 osób. Po pościgu okazuje się, że kierowca jest nietrzeźwy i ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Dwóch pasażerów auta było poszukiwanych. Patrol pododdziałów lubuskiej komendy miał wiele pracy przy jednej z interwencji.

Bezpiecznie podczas ferii

Poniedziałek 8 lutego 2016

Ferie w województwie lubuskim dobiegły końca. Dwa tygodnie czasu wolnego dla uczniów przebiegły spokojnie i bezpiecznie. Choć policjantom pracy nie brakowało - na szczęście głównie tej prewencyjnej. Policjanci zakończyli tegoroczne działania związane z feriami.

„Namaluj historię” i weź udział w konkursie

Sobota 6 lutego 2016

Ruszyła IV edycja Międzyszkolnego Konkursu Historyczno-Plastycznego pt. "Historia Malowana". Konkurs skierowany jest do do dzieci i młodzieży szkolnej szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich z województwa lubuskiego i wielkopolskiego. Organizatorem cieszącego się dużą popularnością konkursu jest Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Sulęcinie.

Do zgarnięcia 10 000 zł na działania lokalne!

Wtorek 2 lutego 2016

Już po raz czwarty Banki Spółdzielcze Spółdzielczej Grupy Bankowej zapraszają wszystkich społeczników i osoby, które czują potrzebę zintegrowania się z sąsiadami, do wzięcia udziału w konkursie na inicjatywy lokalne. Jeśli masz pomysł, co fajnego możesz zrobić w swojej okolicy, to koniecznie zajrzyj na stronę www.

Szybszy zwrot podatku PIT dla rodzin wielodzietnych

Czwartek 28 stycznia 2016

Ministerstwo Finansów kontynuuje akcję preferencyjnego zwrotu przez organy podatkowe nadpłaty podatku dochodowego od osób fizycznych za 2015 r. Rodziny z trójką i więcej dzieci po złożeniu deklaracji PIT-37 lub PIT-38, zwrot nadpłaconego podatku otrzymają maksymalnie w terminie 30 dni od dnia złożenia zeznania podatkowego.

Są perspektywy dla rodzimych firm. Trzeba tylko sprawdzić ofertę K-S SSE

Niedziela 24 stycznia 2016

O sposobach skutecznego pozyskiwania inwestorów do Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz innych działaniach strefy z prezesem zarządu Arturem Malcem rozmawia Adam Piotrowski Przekrój Lokalny: Czy strefa pomaga inwestorowi w pozyskaniu pracowników? Czy prowadzona jest współpraca ze szkołami lub uczelniami? Artur Malec: Udzielamy wsparcia inwestorom planującym swoją działalność w K-S SSE na każdym etapie inwestycji.

Pilnuję lubuskich tematów

Sobota 16 stycznia 2016

Rozmowa z Senatorem RP IX kadencji Władysławem Komarnickim Przekrój Lokalny: Panie Senatorze spotykamy się w drugim tygodniu stycznia, a już wygląda na to, że 2016 rok będzie pozytywny dla mieszkańców Gorzowa Wlkp.

EWE obniża ceny gazu ziemnego na rok 2016

Wtorek 12 stycznia 2016

15 grudnia Urząd Regulacji Energetyki zatwierdził taryfę dla paliw gazowych dla EWE energia sp. z o.o. Zgodnie z nową taryfą klienci spółki zapłacą od nowego roku, w zależności od grupy taryfowej, średnio o 9,2% mniej niż dotychczas za gaz wysokometanowy wraz z dystrybucją.

1 marca pojedziemy bezpośrednio koleją z Gorzowa do Berlina

Poniedziałek 28 grudnia 2015

1 marca ma ruszyć bezpośrednie połączenie kolejowe Toruń – Gorzów – Berlin. – To termin realny, chociaż przed nami jeszcze sporo pracy – mówił Dariusz Liszewski, członek zarządu Przewozów Regionalnych podczas sesji Sejmiku Województwa Lubuskiego, która 28 grudnia odbyła się w Gorzowie.

«1234»

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij