Powiat Słubicki

Jerzy i Lidia Owsiak odwiedzą Szpital Powiatowy im. prof. Z. Religi w Słubicach

Czwartek 19 października 2017

W najbliższy poniedziałek, o godzinie 8:30, Jerzy i Lidia Owsiak w imieniu Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy odwiedzą Szpital im. prof. Z. Religi w Słubicach (ul. Nadodrzańska 6). Wizyta ma na celu przekazanie na wyposażenie oddziału ginekologiczno-położniczo-noworodkowego daru Fundacji WOŚP w postaci dwóch lamp do fototerapii noworodków łącznej wartości blisko 25 tys.

Niewybuchy są nadal groźne

Poniedziałek 25 września 2017

Pomimo, że od II Wojny Światowej minęło ponad 70 lat, dalej pozostałości po tamtych wydarzeniach stwarzają realne zagrożenie. Często podczas pracy w ogrodzie, prac budowlanych czy po prostu spacerów można natknąć się na amunicję lub niewybuchy.

I gość miły, i chleba żal...

Środa 20 września 2017

Minister od zagranicy Waszczykowski odpowiadając niedawno na pytanie o przyjmowanie do Polski uchodźców w ramach kwot wyznaczonych przez Unię Europejską stwierdził, że nasz kraj pomaga innym narodowościom w potrzebie, i na dowód tego oznajmił, że Polska tylko w tym roku wydała ponad 700 tys.

Kolejny kawałek góry lodowej…

Środa 20 września 2017

Jak to dobrze, że mieszkamy tam gdzie mieszkamy. Obce nam są huragany, trąby powietrzne i inne szkwały. Możemy w związku z tym tylko oglądać te straszne obrazki najpierw z Polski, a teraz z dalekiej ameryki.

Kunowice zapraszają na Festyn Wincentyński

Wtorek 19 września 2017

24 września, uroczystą sumą odpustową o 15.00, rozpocznie się odpust ku czci Św. Wincentego a’Paulo. Po mszy mieszkańcy bawić się będą na festynie. Tegoroczne uroczystości odpustowe będą miały szczególny charakter ze względu na dwa bardzo ważne jubileusze.

Integracyjnie i warsztatowo nad jeziorem

Poniedziałek 18 września 2017

Rodzice i młodzież z rodzin zastępczych oraz placówki „Nasza Chata” w Cybince, a także osoby prowadzące zajęcia i pracownicy PCPR w Słubicach - to dla nich zorganizowano pod koniec sierpnia wyjazd integracyjny do Wielenia Zaobrzańskiego, niedaleko Wolsztyna.

Szkolenie SERE

Piątek 15 września 2017

We wrześniu w Wielkopolskiej Brygadzie przeprowadzany jest cykl szkoleń przeznaczonych dla personelu wojskowego objętego średnim poziomem ryzyka zajścia zdarzenia izolacji na teatrze działań. Z doświadczeń współczesnych konfliktów zbrojnych wynika, że w asymetrycznym środowisku bezpieczeństwa personel wojskowy Sił Zbrojnych RP jest bardzo podatny na utratę kontaktu z macierzystą strukturą, w tym schwytanie przez przeciwnika, przetrzymywanie oraz wykorzystanie.

Wojtek i Inni potrzebują Twojej pomocy! Zostań dawcą szpiku.

Czwartek 31 sierpnia 2017

Wojtek Andrejczuk ma 27 lat i mieszka wraz żoną Justyną i synkiem Igorem w Kostrzynie nad Odrą. Najważniejsza w życiu Wojtka jest rodzina, jego żona Justyna oraz 18-miesięczny synek Igor. Marzeniem Wojtka było wybudowanie domu, jeszcze jedno dziecko, podróże, ale diagnoza – ostra białaczka limfoblastyczna zmieniła wiele.

Mieszkanie pilnie poszukiwane

Czwartek 17 sierpnia 2017

W tym roku po raz nie wiem który wybrałem się na festiwal Przystanek Woodstock do Kostrzyna nad Odrą. Koncert Hey był niesamowity. Kasia Nosowska z zespołem dali czadu, jakby zupełnie czas dla niech stanął i nadal byli młodzieniaszkami.

EWE znacznie obniżyło ceny

Czwartek 3 sierpnia 2017

W roku ubiegłym EWE obniżyło ceny gazu średnio o 9,2%, a już w lipcu br. ponownie obniży je dla gazu wysokometanowego o kolejne 7,2%. Dla klientów EWE oznacza to obniżenie rachunków średnio o 16,4% w okresie ostatnich dwóch lat.

Sladami rodzinnych historii

Sobota 8 lipca 2017

4 lipca do Słubic przybyli nietypowi goście. Dwoje Niemców odwiedziło lapidarium przedwojennych płyt nagrobnych na cmentarzu komunalnym w Słubicach. Szukali źródeł rodzinnych historii a następnie udali się na wycieczkę klasową po północnej części województwa lubuskiego.

Dlaczego warto czytać?

Wtorek 27 czerwca 2017

„Jak nie czytam, jak czytam” to ogólnopolska akcja bicia rekordu czytania w jednym momencie, w której uczestniczył Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Słubicach. Akcja została ogłoszona przez redakcję czasopisma „Biblioteka w Szkole”.

„Historia malowana” - finał konkursu

Poniedziałek 19 czerwca 2017

1 czerwca w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. M. Konopnickiej w Sulęcinie obył się finał V Edycji Międzyszkolnego Wojewódzkiego Konkursu Historyczno-Plastycznego pt. „Historia malowana”. Prace napływały od lutego do końca kwietnia. Celem konkursu było m.

125. rocznica otwarcia wieży Kleista w przedwojennych Słubicach

Wtorek 6 czerwca 2017

W poniedziałek 5 czerwca b.r. przypada dokładnie 125. rocznica otwarcia wieży Kleista w przedwojennych Słubicach, wówczas na prawobrzeżnym, a zarazem największym przedmieściu Frankfurtu nad Odrą – Dammvorstadt. Okoliczności powstania wieży Kleista Ewald Christian von Kleist (1715-1759) był najsłynniejszą ofiarą bitwy pod Kunowicami w sierpniu 1759 r.

„Spółdzielnia Pomysłów” – rusza VI edycja konkursu dla społeczników

Wtorek 6 czerwca 2017

Już po raz szósty Banki Spółdzielcze Spółdzielczej Grupy Bankowej zapraszają wszystkich społeczników i osoby, które czują potrzebę zintegrowania się z sąsiadami, do wzięcia udziału w konkursie na inicjatywy lokalne. W poniedziałek, 5 czerwca ruszyła VI edycja konkursu „Spółdzielnia Pomysłów”, w którym mogą wziąć udział zarówno fundacje czy stowarzyszenia, ale i osoby prywatne.

Liczyli na potęgę

Poniedziałek 29 maja 2017

25 maja 2017 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Słubicach odbył się Międzygimnazjalny Konkurs Matematyczny „Mistrz Tabliczki Mnożenia”, zorganizowany przez nauczyciela matematyki Marzenę Guźniczak. W konkursie wzięli udział uczniowie ze Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych z Gubina, Strzelec Krajańskich, Żagania i Słubic.

Młodzież z Cybinki i Frankfurtu odkrywała dwumiasto nad Odrą

Środa 24 maja 2017

19 maja w 30 krajach świata, w tym we wszystkich krajach UE, ale i np. w Kanadzie obchodzony był Europejski Dzień Sąsiada. Lokalne, transgraniczne obchody tego święta odbyły się w sobotę 20 maja i stały się okazją do poznania historii Słubic i Frankfurtu przez młodzież z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Nasza Chata” w Cybince oraz domu dziecka AWO we Frankfurcie nad Odrą.

X Rajd Harcerski Czerwona Jedynka za nami

Piątek 12 maja 2017

W dniach 21 - 23.04.2017 roku w Sulęcinie odbył się X Rajd Harcerski "Czerwona Jedynka". Uczestniczyło w nim ponad 200 harcerzy skupionych w 25 patrolach. Harcerze przyjechali z całego województwa i nie tylko, a mianowicie: Nowej Soli, Gorzowa, Słubic, Cybinki, Glisna, Sulęcina, Smogór, Starościna, Rogozińca, Zbąszynka, Kostrzyna, Strzelec krajeńskich, Międzyrzecza, Skwierzyny, Zielonej Góry, Międzychodu, Myśliborza.

Agresywni napastnicy w urzędzie

Czwartek 27 kwietnia 2017

Uzbrojeni napastnicy wtargnęli do Starostwa Powiatowego w Słubicach, wzięli zakładników – takie zgłoszenie otrzymał dyżurny słubickiej komendy. Na szczęście były to tylko ćwiczenia, które miały na celu sprawdzenie przebiegu ewakuacji oraz wypracowanie odpowiednich metod współdziałania, w przypadku wystąpienia zdarzeń nadzwyczajnych.

Pobiegną po raz dziesiąty!

Wtorek 25 kwietnia 2017

13 maja (sobota) 2017 r. w Kołczynie (gmina Krzeszyce) odbędzie się jubileuszowy – X Międzynarodowy Kołczyński Bieg Olimpijski. Zawodnicy pobiegną na dystansie 5 km, bez podziału na kategorie wiekowe. Start i meta na boisku przy Szkole Podstawowej w Kołczynie.

Kiermasz Wielkanocny

Czwartek 20 kwietnia 2017

Tradycyjnie przy okazji świąt uczniowie Szkoły Przyspasabiającej do Pracy przy SOSW w Słubicach wraz z wychowawczyniami: p. Joanną Heppner i p. Beatą Sznajder wykonali i przygotowali wiosenne i świąteczne dekoracje, które sprzedawali na szkolnym kiermaszu.

Wyłudzili 26 mln podatku VAT

Wtorek 18 kwietnia 2017

Procederem zajmowało się kilkanaście podmiotów gospodarczych z terenu województwa lubuskiego oraz z zagranicy. Przestępcy legalizowali i przeklasyfikowywali na fakturach olej, który oficjalnie miał być smarowym, a docelowo sprzedawany był na stacjach jako napędowy.

Kolorowe palmy wielkanocne w słubickiej bibliotece

Piątek 14 kwietnia 2017

Świąteczne, rodzinne warsztaty wpisały się już na stałe w działania kulturalne biblioteki słubickiej. Dlatego też i w tym roku, 5 kwietnia, zaprosiliśmy naszych czytelników i mieszkańców z powiatu słubickiego do wspólnego wykonania palm wielkanocnych.

Kolejne złota siłaczy z Rzepina

Czwartek 6 kwietnia 2017

W dniach 1-2 kwietnia w Zalesiu odbyły się Mistrzostwa Polski Polskiej Unii Trójboju Siłowego, w których uczestniczyło prawie 300 zawodników z całej Polski. Startując w tych zawodach dostaliśmy wiele telefonów oraz wiadomości od naszych kibiców, za które serdecznie Wam dziękujemy.

Z marihuaną w plecaku i… „jaśku”

Czwartek 30 marca 2017

Ponad 1,2 kilogramy marihuany o wartości blisko 40 tysięcy złotych usiłował wwieźć do kraju mieszkaniec województwa mazowieckiego. Wpadł podczas kontroli w pobliżu Świecka. Do zatrzymania doszło na terenie byłego przejścia granicznego w Świecku.

Tuska wybrali w 20 minut!

Środa 22 marca 2017

Stało się. Donald Tusk bez problemów ponownie został wybrany przez szefów państw należących do Unii Europejskiej na Przewodniczącego Rady Europejskiej. Na 28 państw należących do UE poparło go 27. Wszystkie oprócz własnej ojczyzny.

Lepszy i gorszy sort

Środa 22 marca 2017

Na ten temat nawet już pisać i mówić się nie chce, widząc i słysząc co się dzieje na czubku politycznej góry. Jednak trzeba w sprzeciwie być głośnym! Prasa jest oczami i uszami społeczeństwa.

Nowy kierownik marketingu turystycznego we Frankfurcie nad Odrą

Poniedziałek 20 marca 2017

W marcu 2017 r. we Frankfurcie nad Odrą doszło do zmiany na stanowisku kierownika marketingu miejskiego, kulturowego i turystycznego, którym został Stephan Felbserg. Jak sam twierdzi, jego nowa misja będzie „sfokusowana” na transgraniczność, współpracę ze Słubicami i wspólny marketing turystyczny dla dwumiasta Frankfurt nad Odrą – Słubice.

CZG-12 jest potęgą!

Środa 15 marca 2017

Celowy Związek Gmin (CZG-12) w Długoszynie gm. Sulęcin został w ubiegłym roku wyróżniony prestiżową statuetką podczas finału konkursu „Firma Roku” za wprowadzone innowacje. Dotychczas Związek był wielokrotnie nagradzany, otrzymał m.in. tytuł Mecenasa Polskiej Ekologii i Lidera Polskiej Ekologii 2003, nagrody w ogólnopolskim konkursie o Puchar Recyklingu: statuetka REKARTON za zbiórkę opakowań po płynnej żywności (2008, 2011), Srebrną Puszkę (za zbiórkę puszek aluminiowych w 2011), statuetkę Lider Zbiórki Tworzyw (2016) za zbiórkę opakowań z tworzyw sztucznych.

Pilarki pójdą w ruch

Czwartek 30 marca 2017

W dniach 20-23 kwietnia w Technikum Leśnym w Starościnie odbędą się Mistrzostwach Polski Szkół Leśnych w umiejętnościach leśnych. to najważniejsze, największe i najbardziej prestiżowe zawody, które organizowane są przez szkoły leśne podległe Ministrowi Środowiska w każdym roku.

Lokalnie aktywni

Poniedziałek 13 marca 2017

27 lutego w świetlicy wiejskiej w Łupowie odbyła się Gala Podsumowująca IX edycję Programu Działaj Lokalnie. Na spotkaniu obecni byli przedstawiciele grup nieformalnych i organizacji pozarządowych, które realizowały projekty w 2016 r.

Sprawdź za darmo swój samochód

Piątek 10 marca 2017

Na wiosnę warto wykonać kontrolny przegląd samochodu. Teraz można to zrobić bezpłatnie podczas ProfiAuto PitStop. Na kierowców, którzy przyjadą w sobotę 11 marca, w godzinach 10-16 na parking przy supermarkecie Auchan w Zielonej Górze (ul.

700 tys. zł na zabytki Ośna Lubuskiego

Poniedziałek 27 lutego 2017

Znamy już wyniki I naboru wniosków w ramach programu "Dziedzictwo Kulturowe" - priorytet "Ochrona Zabytków" ogłaszanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego . Na zadania dotyczące zabytków z terenu województwa lubuskiego przyznano 18 dotacji na łączną kwotę 4,67 mln zł, z czego aż 700 tys.

Rycerz na metalowym rumaku

Wtorek 14 lutego 2017

W Kostrzynie nad Odrą znają go chyba wszyscy. Jakub Korżyński to postać kontrowersyjna, ale jedno trzeba mu oddać - to człowiek o wielkim sercu, społecznik i prawdziwy wulkan energii, który swoimi pomysłami potrafi także zarazić innych.

Wywiad z Krzysztofem Kielcem

Piątek 10 lutego 2017

O minionym roku i planach na przyszłość rozmawiamy z Krzysztofem Kielcem, Prezesem Kostrzyńsko-Słubicko Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. Kiedy w lutym obejmował Pan funkcję Prezesa K-S SSE S.A. mówił Pan szeroko o skupieniu się na działaniach marketingowych, aby jeszcze lepiej wykorzystać potencjał spółki.

«1234»

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij