Powiat Słubicki

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy fotografii uczestników warsztatów odbywających się w Galerii OKNO Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury w Słubicach. Fotografie posłużyły do zilustrowania kalendarza Galerii OKNO na 2017 rok. Premiera kalendarza odbyła się podczas wernisażu w Galerii OKNO 13 stycznia 2017 roku.
zobacz więcej...
W sobotnią noc z 4 na 5 lutego Sala widowiskowa Sulęcińskiego Ośrodka Kultury utonęła w ostrych rockowych dźwiękach. Muzyczną ucztę dla licznie zgormadzonej publiczności z Sulęcina i okolic zapewniły Róże Europy, Sztywny Pal Azji i Kobranocka.
zobacz więcej...

27 stycznia do kin wchodzi film opowiadający historię Michaliny Wisłockiej - kobiety, która dokonała niemożliwego, szeroko otwierając drzwi polskich sypialni. Część zdjęć do tej produkcji realizowano w Lubniewicach, gdzie Michalina Wisłocka (w tej roli Magdalena Boczarska) poznała miłość swojego życia, Jurka (Eryk Lubos).
zobacz więcej...

W Hali Widowiskowo-Sportowej CRS w Zielonej Górze 24 marca br. wystawiony zostanie „Mojżesz". Będzie to gościnny pokaz Opery Lwowskiej. Opera „Mojżesz" uzyskała błogosławieństwo papieża Jana Pawła II i została zrealizowana przy wsparciu finansowym Watykanu.
zobacz więcej...

Wielkimi krokami zbliża się impreza festiwalowa, jakiej w Sulęcinie jeszcze nie było! Połączenie smaków, tych dosłownych i tych duchowych. Legendarni wykonawcy polskiej sceny rockowej oraz „młoda krew” scen krajowych. Dwa dni, dwie sceny, wyjątkowe atrakcje dodatkowe! Delektować się będziemy muzyką najwyższej klasy oraz wytworami rzemieślniczymi w zakresie trunków niskoprocentowych: piwa lokalne, domowe, nietypowe, rarytasy zagraniczne – wszystkiego ponad 50 gatunków! Wyjątkowa uczta, nakręcona muzyką na obrotach najwyższych!
Oprócz tego: stoiska rzemieślnicze, stoiska handlowe z gadżetami artystów i wiele innych atrakcji…
Impreza odbędzie się w Sulęcińskim Ośrodku Kultury w dniach 3-4 luty 2017.
zobacz więcej...
Miło nam poinformować, że od roku 2017 serwis internetowy naszkostrzyn.pl rozpoczął współpracę medialną z gazetą "Przekrój Lokalny". Oba wydawnictwa łączy to, że są prowadzone przez pasjonatów, którzy pragną w sposób nowoczesny i atrakcyjny informować mieszkańców regionu o ciekawych wydarzeniach.
zobacz więcej...
500 PLUS czy obniżenie wieku emerytalnego to projekty wymagające znacznej ilości gotówki w budżecie państwa. Cień na spełnianie obietnic wyborczych rzucił jednak spadek PKB, z którym wiążą się niższe wpływy z podatków.
zobacz więcej...
No, na pewno nie wszystko, bo życie nie znosi próżni, a politycy co rusz dostarczają powody do śmiechu i płaczu. O tym potem. Najważniejsza rzecz, to super impreza na placu przy międzyrzeckim Ratuszu.
zobacz więcej...

Wolontariat to bezinteresowne niesienie pomocy potrzebującym. Występuje w różnych formach. W Sulęcinie są grupy uczniów ukierunkowanych na pracę w zespołach lub indywidualnie, działające podczas finałów WOŚP czy innych charytatywnych akcji. Są też dorośli, którzy nie potrafią przejść obojętnie wobec rzeczy oczywistych, z którymi zainteresowani nie mogą sobie poradzić a i odpowiednie instytucje też nie są w stanie sprawy załatwić do końca.
zobacz więcej...

Kolejnym, prestiżowym tytułem w kickboxingu może poszczycić się sierż. Sławomir Przypis. Lubuski policjant podczas odbywającej się w Nowej Soli gali bokserskiej zwyciężył poprzez nokaut z reprezentantem Słowacji i wywalczył tytuł Międzynarodowego Mistrza Polski K-1 w kickboxingu Federacji WKN.
zobacz więcej...
Świat pogrąża się w irracjonaliźmie. W krajach tzw. Zachodu do głosu i władzy dochodzą ci co więcej obiecują, często rzeczy abstrakcyjnych, niemożliwych do zrealizowania lub rujnujących w dłuższej perspektywie dotychczas wypracowane dobra.
zobacz więcej...
Trudno o bardziej trafny tytuł felietonu wobec kłamstw, matactw czy idiotycznych, jednakże nafaszerowanych patriotyczną polityką wystąpień tych na tzw. Górze. Bujdy na resorach niegdyś mawiano lub jeszcze dawnej – pleciono duby smalone.
zobacz więcej...

3 listopada w Sulęcinie odbyła się Wojewódzka Konferencja Metodyczna „Integracja niepełnosprawnych – możliwości i szanse”, będąca jednym z działań projektu „(O)twórzMY wspólny świat!”. Konferencję zorganizowało Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Sulęcinie w partnerstwie z sulęcińskim Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym.
zobacz więcej...

W całej Polsce rozpoczęły się działania „ZNICZ”. Funkcjonariusze będą pomagać kierowcom i pieszym sprawnie dotrzeć do cmentarzy i bezpiecznie z nich powrócić. Na drogach spotkamy więcej patroli drogówki. Służbę będą pełnić także dzielnicowi i funkcjonariusze kryminalni.
zobacz więcej...

Już za niespełna 14 miesięcy planowane jest otwarcie parku Pszczółki Mai w Kownatach pod Torzymiem. 22 października symbolicznie wbito w ziemię pierwszą łopatę. Prace ziemne trwają już jednak od ponad tygodnia.
zobacz więcej...

Miłośnicy dwóch kółek przybywajcie do Sulęcina. W dniach 23-25 września w Sulęcinie już po raz 22. odbędzie się Międzynarodowy Zjazd Cyklistów. Organizatorzy, jak co roku, przygotowali szereg atrakcji dla miłośników jazdy na dwóch kółkach.
zobacz więcej...
Konfrontacja z palącym się gazem ziemnym, w 3 różnych sytuacjach awaryjnych, to specjalistyczne szkolnie organizowane przez EWE dla jednostek Straży Pożarnej, tym razem w Międzyrzeczu.
Szkolenie odbędzie się 24.09.2016 r. (sobota) o godz.
zobacz więcej...

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa została uruchomiona w województwie lubuskim. Każdy mieszkaniec może podzielić się z Policją informacjami o zagrożeniach, które zauważył. Zgłoszenia trafią do policjantów, którzy regularnie będą sprawdzać wskazane miejsca.
zobacz więcej...

Po wygranej na Festiwalu w Ścinawie, znakomitym występie na ROCK NA PLAŻY sulęcińska formacja ponownie triumfuje. Tym razem podczas 10 edycji Festiwalu Gramy nad Prosną - Kalisz 2016, a Łukasz ŁYCZEK Łyczkowski zostaje najlepszym wokalistą festiwalu! Radość w szeregach zespołu jest wielka.
zobacz więcej...

3 września odbyła się IV Tura Grand Prix Okręgu Gorzowskiego w wędkarstwie spławikowym w kategorii: Kadet U-14, Junior U-18, Junior U-23. Tym razem areną zmagań młodych wędkarzy było Jezioro Chmielowe, które jest położone w granicach miasta Barlinka.
zobacz więcej...

Policjanci z Posterunku Policji w Ośnie Lubuskim zatrzymali 34-letniego kierowcę, który kierował samochodem pod wpływem narkotyków. Oprócz tego mężczyzna przewoził w aucie amfetaminę i był poszukiwany listem gończym.
W niedzielę 21 sierpnia w godzinach wieczornych w rejonie parkingu leśnego na terenie Ośna Lubuskiego, mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym citroenem.
zobacz więcej...

Zarząd Województwa Lubuskiego rozstrzygnął konkurs na kolejną edycję programu „Zdrowe płuca Lubuszan”, na którego realizację przeznaczył 200 tys. zł. Z darmowych badań będą mogli skorzystać palacze w wieku 55-80 lat lub osoby, które paliły, ale rzuciły nałóg w ostatnich 15 latach.
zobacz więcej...
Dziurawe drogi, chylące się i pofalowane nienaturalnie dachy, odrapane elewacje, rozwalone płoty, szalone kontrasty – z jednej strony bogactwo (wąska grupa ludzi), z drugiej przytłaczająca bieda (zdecydowana większość). Do tego niskie pensje, wysokie ceny, wszechobecna korupcja.
zobacz więcej...

W Lubuskiem grasują kolejni naciągacze. Tym razem na cel wzięli posiadaczy telefonów stacjonarnych.
Miejski Rzecznik Praw Konsumentów w Gorzowie Wlkp. odnotował już ok. 50 skarg związanych z podpisaniem umowy z Polską Grupą Telekomunikacyjną, która oferuje usługę „Telefonia Polska Razem”.
zobacz więcej...

Już jest. Już można go oglądać. Największy w Polsce statek z zapałek Dar Młodzieży autorstwa Grzegorza Trzmielewskiego jest wystawiony w oddziale dla dorosłych biblioteki słubickiej.
Czy pamiętacie Grzesia Trzmielewskiego z Drzecina i jego statki? To właśnie ON jest wykonawcą tego okazałego modelu.
zobacz więcej...
Tradycyjnie TVP manipuluje informacjami. Niegdyś pisano TVP Kłamie. Teraz też. Informacja na temat sporu sejmowego o TK jest tego przykładem. Opozycję opluwał przed kamerą niegdyś prokurator z czasów stanu wojennego, dziś też aparatczyk ale partii rządzącej.
zobacz więcej...

Władze Kostrzyna nad Odrą wspólnie z Zarządem Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A od wielu lat zabiegają o usprawnienie połączeń komunikacyjnych miasta z Republiką Federalną Niemiec poprzez budowę obwodnicy Kostrzyna nad Odrą oraz budowę nowej przeprawy mostowej na rzece Odrze.
zobacz więcej...

Z końcem czerwca w Zespole Szkół Ekonomiczno-Rolniczych w Słubicach zakończyła się realizacja 2-letniego projektu „Mobilny Europraktyk”, realizowanego w ramach programu ERASMUS + sfinansowanego z funduszy Komisji Europejskiej.
W ramach projektu 20 uczniów Technikum architektury krajobrazu i 20 uczniów Technikum żywienia i usług gastronomicznych odbyło zagraniczną praktykę zawodową w BFW we Frankfurcie nad Odrą i uzyskało certyfikaty tej instytucji oraz Europassy Mobilności potwierdzające nabyte kwalifikacje i kompetencje zawodowe.
zobacz więcej...
Poprawki zgłoszone przez senatora Władysława Komarnickiego do zmiany ustawy o odnawialnych źródłach energii, choć cieszyły się uznaniem nie przeszły. – Jeszcze może się tak zdarzyć, że minister energii przyzna mi rację – stwierdza senator.
zobacz więcej...

Zderzenia kilku pojazdu - w tym autobusu z dziećmi i ciężarówki – zabici i ranni, blokada drogi, ratowanie życia i zdrowia poszkodowanych. Tak wyglądał scenariusz wspólnych ćwiczeń Państwowej Straży Pożarnej, Policji, służb ratunkowych i GDDKiA.
zobacz więcej...
W służbie zdrowia bez zmian
Mam wrażanie, że nasza służba zdrowia na wielu płaszczyznach zatrzymała się jakieś x lat temu i pomimo zmian rządów, premierów i ministrów ruszyć z miejsca nie zamierza.
zobacz więcej...
Od 23 do 25 czerwca w Gorzowie odbędą się XXVII Spotkania Zespołów Cygańskich Romane Dyvesa 2016. Tegoroczna edycja Festiwalu będzie wyjątkowa – jubileuszowa. 60-lecie Teatru Muzycznego Terno oraz pracy artystycznej Edwarda Dębickiego to idealna okazja do wielkiego muzycznego święta.
zobacz więcej...
980 biegaczy wzięło udział w IX Międzynarodowym Kołczyńskim Biegu Olimpijskim. Najmłodszy uczestnik biegu miał nieco ponad miesiąc (pokonał dystans w wózku) a najstarszy 80 lat. Wszyscy zawodnicy dobiegli do mety.
Pomysłodawca imprezy Irek Góra nie krył radości i zdziwienia.
zobacz więcej...

Większość nastolatków z naszego Ośrodka cierpi z powodu próchnicy. Wynika to głównie z niedostatecznej wiedzy na temat higieny jamy ustnej oraz braku kontroli stomatologicznej.
Dzięki uprzejmości dr Doroty Mikołajczyk-Czak mogliśmy poprawić tę złą sytuację.
zobacz więcej...

Zespół Szkół Ekonomicznych w Ośnie Lubuskim zaprasza na dzień otwartych drzwi. Na gimnazjalistów i ich rodziców czekać będzie sporo atrakcji - występy, pokazy, degustacje cukiernicze i wiele innych. Wszystko to już 24 maja.
zobacz więcej...

Pierwsze rozgrywki w BRENNBALL Szkół Podstawowych za nami. 18 maja 2016 r. na sali gimnastycznej SOSiR -u po raz pierwszy odbył się turniej tego rodzaju. Brennball w Słubicach propaguje nauczyciel Ośrodka Szkolno -Wychowawczego Agnieszka Araszewska.
zobacz więcej...

13 i 14 czerwca odbędą się egzaminy wstępne do Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Międzyrzeczu. Szkoła oferuje naukę gry na: fortepianie, akordeonie, gitarze, skrzypcach, wiolonczeli, flecie poprzecznym, saksofonie i klarnecie dla dzieci od 5.
zobacz więcej...

Ministerstwo Finansów ostrzega przed fałszywymi e-mailami. Pracownicy urzędów skarbowych są powiadamiani telefonicznie przez podatników, o otrzymywaniu fałszywych e-maili z informacją, że do urzędu nie wpłynęło ich rozliczenie z tytułu podatku PIT za 2015 r.
zobacz więcej...

Sulęciński Ośrodek Kultury oraz Stowarzyszenie Strefa Działań Twórczych „iCoTam” organizatorzy WAKE UP and LIVE – Festiwal Muzyki i Sztuki Ulicy zapraszają wszystkich na niezwykłą przygodę z muzyką, kulturą i sztuką, która rozpocznie się 27 maja 2016 roku w Sulęcinie.
zobacz więcej...
Lubuszanie, którzy nie złożyli jeszcze rocznego zeznania podatkowego za 2015 r. mogą to zrobić osobiście już w najbliższą sobotę w swoim urzędzie skarbowym. Szesnastego kwietnia bowiem wszystkie urzędy skarbowego w kraju zaplanowały Dzień Otwarty.
zobacz więcej...