Powiat Sulęciński

Będzie kolejny wniosek o odwołanie starosty sulęcińskiego Patryka Lewickiego

Piątek 8 stycznia 2016

Jak się dowiedzieliśmy grupa radnych powiatowych złożyła wniosek o zwołanie sesji nadzwyczajnej. Jedynym punktem programu sesji ma być złożenie wniosku o odwołanie starosty sulęcińskiego Patryka Lewickiego. Pod wnioskiem o zwołanie nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu podpisało się pięciu powiatowych rajców: Mirosław Baranowski, Agnieszka Sławiak, Krzysztof Skrzypnik, Michał Deptuch i Stanisław Kubiak.

Nowy dzielnicowy w gminie Torzym

Piątek 8 stycznia 2016

Wraz z nowym w rokiem w gminie Torzym będzie pracował jeszcze jeden policjant dzielnicowy. Do tej pory w całej gminie był tylko jeden etat dzielnicowego. Od 1 stycznia 2016 roku teren służbowy miasta i gminy Torzym został podzielony i obsługiwany będzie przez dwóch dzielnicowych.

Pomóżmy pogorzelcom

Czwartek 7 stycznia 2016

Drodzy mieszkańcy i sympatycy gminy Lubniewice, zwracamy się z prośbą o pomoc rodzinom, które znalazły się w trudnej sytuacji, w wyniku pożaru, do którego doszło 26 grudnia na Osiedlu Trzcińce w Lubniewicach.

Zabójca nie uniknie odpowiedzialności

Środa 6 stycznia 2016

Policjanci KPP w Sulęcinie zatrzymali 28-letniego mieszkańca Sulęcina, który usłyszał zarzut zabójstwa. Ofiarę znaleziono w lutym 2015 r., w osiem miesięcy po zabójstwie. 16 lutego 2015 roku mieszkaniec Długoszyna powiadomił dyżurnego KPP w Sulęcinie o znalezieniu zwłok ludzkich w stanie daleko posuniętego rozkładu w pobliżu torowiska niedaleko Długoszyna.

Karnawałowa Gala Operowo-Operetkowa w Sulęcinie

Poniedziałek 4 stycznia 2016

Najpiękniejsze arie, duety i sceny z oper i operetek w wykonaniu artystów scen europejskich wybrzmią 14 stycznia w Sali widowiskowej Sulęcińskiego Ośrodka Kultury. Czardasze, walce, toasty, miłosne arie i duety operowe, sceny operetkowe, a także standardy jazzowe czyli niepowtarzalna uczta muzyczna w krainie opery.

Pędził w terenie zabudowanym o 70 km/h za szybko!

Piątek 1 stycznia 2016

Ponad 120 km/h w terenie zabudowanym pędził 55-letni kierowca volkswagena zatrzymany do kontroli przez policjantów. Lekkomyślny 55-latek, mieszkaniec woj. Łódzkiego został zatrzymany do kontroli drogowej w Korytach w gminie Torzym, po tym jak policyjny wideo rejestrator wskazał, że kierowany przez niego volkswagen pędzi ponad 121 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do pięćdziesiątki.

Jasełka i koncert świąteczny w sulęcińskim SOSW

Środa 30 grudnia 2015

Chcąc wprowadzić szkolną społeczność w radosną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia spotkaliśmy się na corocznym Koncercie Świątecznym. Spotkanie tradycyjnie rozpoczęło się od przedstawienia jasełkowego pt. "Do Betlejem", którego celem było przypomnienie biblijnego wydarzenia- narodzenia Jezusa.

1 marca pojedziemy bezpośrednio koleją z Gorzowa do Berlina

Poniedziałek 28 grudnia 2015

1 marca ma ruszyć bezpośrednie połączenie kolejowe Toruń – Gorzów – Berlin. – To termin realny, chociaż przed nami jeszcze sporo pracy – mówił Dariusz Liszewski, członek zarządu Przewozów Regionalnych podczas sesji Sejmiku Województwa Lubuskiego, która 28 grudnia odbyła się w Gorzowie.

Park miejski czeka kompleksowa rewitalizacja

Niedziela 27 grudnia 2015

- Już czas najwyższy, żeby odnowić ten park. Teraz na tych chodnikach można tylko nogi połamać – mówi pani Anna Michalska z Sulęcina na wieść, że gmina szykuje kompleksową rewitalizację parku w centrum miasta.

Pasmo sukcesów uczniów SOSW

Środa 23 grudnia 2015

Uczniowie SOSW w Sulęcinie w okresie przedświątecznym wymalowali sobie liczne sukcesy plastyczne, pod kierunkiem nauczyciela Moniki Stegeman. 25 listopada, dzięki uprzejmości Firmy Maszoński-Logistic w Sulęcinie uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunem plastycznym Moniką Stegeman uczestniczyli w uroczystym podsumowaniu wojewódzkiego konkursu plastycznego pn.

Policja poszukuje niebezpiecznego mężczyzny

Poniedziałek 21 grudnia 2015

Policjanci z Międzyrzecza prowadzą poszukiwania za 29-letnim Piotrem Korcala, który oddalił się z zamkniętego oddziału Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Międzyrzeczu. Prokuratura Rejonowa w Międzyrzeczu nadzoruje postępowanie przeciwko Piotrowi Tadeuszowi Korcala, podejrzanemu o czyn 242 § 1 Kodeksu Karnego.

Wigilia policjantów i emerytów w Sulęcinie

Poniedziałek 21 grudnia 2015

Piątek 18 grudnia był dniem szczególnym. Z inicjatywy insp. Jerzego Głąbowskiego – Komendanta Powiatowego Policji w Sulęcinie na wspólnej Wigilii spotkali się policjanci KPP Sulęcin i emeryci Koła SEiRP w Sulęcinie.

Świąteczna niespodzianka nie tylko dla rodziców

Piątek 18 grudnia 2015

Grudzień to miesiąc oczekiwania na najpiękniejsze Święta w roku. Młodzież Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie umila sobie ten magiczny czas, przygotowując świąteczne ozdoby, stroiki, choinki. Talenty plastyczne drzemią zarówno wśród nauczycieli, jak i uczniów.

Lekarz z powołania – Jerzy Lukoszek

Czwartek 17 grudnia 2015

Nie ma większej satysfakcji, jeżeli znasz motywy swojego działania, które z czasem odnoszą właściwy skutek. Doktor Jerzy Lukoszek, ponieważ mój artykuł jemu jest poświęcony, bardziej był znany jako Łukoszek. Tak nazywali doktora pacjenci.

Ogólnopolski Tydzień Bezpieczeństwa w SOSW

Środa 16 grudnia 2015

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Sulęcinie kolejny rok z rzędu uczestniczy w gólnopolskim programie AKADEMIA BEZPIECZNEGO PUCHATKA. Aby wzmocnić działania służące bezpieczeństwu wychowanków, w dniach od 7 do 11 grudnia 2015 r.

Młodzież szukała swojej przyszłej szkoły lub przyszłego pracodawcy

Wtorek 15 grudnia 2015

Siedem wyższych uczelni, kilkunastu pracodawców, Ochotniczy Hufiec Pracy, Wojewódzki i Powiatowy Urząd Pracy, Zakład Doskonalenia Zawodowego, Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej z Gorzowa Wlkp. – ci wystawcy zaprezentowali się podczas Sulęcińskich targów edukacyjnych i pracy i zachęcali młodzież do skorzystania ze swojej oferty.

Władysław Dajczak nowym wojewodą lubuskim

Wtorek 8 grudnia 2015

We wtorek, 8 grudnia br. premier Beata Szydło powołała 16 przedstawicieli rządu w terenie. W czasie uroczystości w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów akt powołania na stanowisko wojewody lubuskiego odebrał Władysław Dajczak.

Trwa loteria paragonowa

Wtorek 8 grudnia 2015

W październiku w naszym kraju wystartowała loteria paragonowa. W pierwszym miesiącu po uruchomienia loterii Polacy zarejestrowali blisko 17 mln paragonów fiskalnych. Narodowa Loteria Paragonowa to akcja edukacyjna Ministerstwa Finansów, która ma uświadomić Polakom jak ważna jest ich rola w kształtowaniu uczciwego obrotu gospodarczego i promować uczciwą konkurencję między przedsiębiorcami.

V Bal Wędkarza

Wtorek 8 grudnia 2015

W końcówce listopada sulęcińscy wędkarze tradycyjnie spotykają się tym razem nie nad wodą… ale na wspólnym dorocznym Balu. Na tegoroczny Bal Wędkarza zorganizowany przez zarząd Koła nr 1 PZW w Sulęcinie stawiło się ponad 80 par.

Mikołajkowo nad Ostrowskim

Poniedziałek 7 grudnia 2015

6 grudnia w dniu imienin św. Mikołaja nad jezioro Ostrowskie przybyły dzieci wędkarzy i osób zaprzyjaźnionych z Kołem PZW nr 2 „Lin” w Sulęcinie. Na miejscu nie zabrakło oczywiście Mikołaja, który zadawał dzieciom pytania, słuchał piosenek i recytowanych przez nie wierszyków a na koniec rozdał prezenty.

Sulęcin opanowały Mikołaje

Niedziela 6 grudnia 2015

6 grudnia sulęciński rynek zapełnił się setkami mieszkańców i… dziesiątkami św. Mikołajów. Całe zgromadzenie po zrobieniu wielu pamiątkowych zdjęć w radosnej przedświątecznej atmosferze ruszyło do Sulęcińskiego Ośrodka Kultury na Zlot Mikołajów.

W Sulęcinie zapachniało świętami

Czwartek 3 grudnia 2015

Do Bożego Narodzenia zostało zaledwie 21 dni. Na sulęcińskim rynku stanęła piękna, pachnąca, a co najważniejsze żywa choinka świąteczna. Drzewko ustawione w centralnej części placu przyciągało dzisiaj jak magnes zachwyconych sulęcinian. Świerk ma na oko 8 metrów i jest obwieszony kilkoma rodzajami światełek.

Poznaj pracodawcę lub znajdź wymorzoną uczelnię

Czwartek 3 grudnia 2015

15 grudnia w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych przy ul. Witosa 49 w Sulęcinie odbędą się Pierwsze sulęcińskie targi edukacyjne i pracy. Wśród wystawców pojawią się okoliczni pracodawcy, z którymi każdy zainteresowany będzie mógł porozmawiać i dopytać o szczegóły ewentualnego zatrudnienia.

Ofensywa kulturalna w SOK

Wtorek 1 grudnia 2015

Grudzień z Sulęcińskim Ośrodkiem Kultury zapowiada się wyjątkowo interesująco, szczególnie moc atrakcji czeka nas w nadchodzący weekend – już w piątek 4 grudnia Klub ,,U Bulka” zatętni zabawą – Soczyste Disco Party zaprasza o 20:00 – cena wstępu to tylko 5 zł, a dobra zabawa z pewnością gwarantowana.

Uwaga na fałszywe wezwania do zapłaty

Niedziela 29 listopada 2015

Dyrektor Izby Skarbowej w Zielonej Górze ostrzega przed oszustami, którzy działając w imieniu nieistniejącej Izby Skarbowo-Celnej w Gorzowie Wlkp. wysyłają fałszywe wezwania do zapłaty. Do Izby Skarbowej w Zielonej Górze zadzwonił mieszkaniec województwa mazowieckiego, który otrzymał listowne wezwanie do dobrowolnego poddania się karze z tytułu naruszenia przepisów Kodeksu karnego skarbowego.

70 Urodziny Zespołu Szkół w Sulęcinie

Niedziela 29 listopada 2015

20 listopada w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie odbyła się bardzo ważna Uroczystość 70-lecie powstania szkoły. Jubileusz dedykowany był twórcom dziejów i tradycji placówki, współtwórcom jej teraźniejszości oraz kreatorom przyszłości.

Pensjonariusze DPS-ów śpiewali i tańczyli w SOK

Wtorek 22 września 2015

18 września b.r. w Sulęcińskim Ośrodku Kultury odbył się XXII Festiwal Form Artystycznych Domów Pomocy Społecznej Województwa Lubuskiego Tursk 2015 pod patronatem wojewody lubuskiego Katarzyny Osos Do Sulęcina przyjechało aż 20 formacji artystycznych domów pomocy społecznej - z Turska, Kożuchowa, Wschowy, Rokitna, Jordanowa, Kostrzyna n/Odrą, Glińska, Trzebiechowa, Dobiegniewa, Toporowa, Szczawna, Miłowic, Gorzowa Wielkopolskiego, Międzyrzecza, Lubska, Skwierzyny i Kamienia Wielkiego.

Kolejne firmy w K-S SSE

Czwartek 27 sierpnia 2015

Do końca 2015 roku zarząd Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej planuje wydać co najmniej 20 zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej. To jedna z najlepszych specjalnych stref ekonomicznych w kraju, obejmująca zasięgiem swoich działań obszar kilku województw, ale w szczególności wierna ojczystemu regionowi i działająca na rzecz jego rozwoju.

Politycy pod lupą

Piątek 21 sierpnia 2015

Zgodnie z zapowiedzią w poprzednim numerze Przekroju dziś na celownik trafią kolejni pretendenci do stołków na Wiejskiej. Postaram się krótko przedstawić charakterystykę Zbigniewa Stonogi i ruchu frankowiczów Gwiazda jednego sezonu? Mąciciel? Polityczny awanturnik? Wszystkie te stwierdzenia pasują do Zbigniewa Stonogi.

Letnia Szkoła Wędkowania

Piątek 21 sierpnia 2015

W dniach od 26.06 do 28.06.2015r., na jeziorze Trzecim, którego jesteśmy patronem odbył się I Powiatowy Biwak Szkoleniowy dla dzieci i młodzieży pod nazwą „Letnia Szkoła Wędkowania” Impreza została dofinansowana z zadania publicznego Starostwa Sulęcińskiego.

I Ty możesz namalować historię!

Wtorek 17 lutego 2015

Już po raz trzeci Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Sulęcinie organizuje  Międzyszkolny Konkurs Historyczno - Plastyczny  pt. "Historia malowana". Skierowany on jest do dzieci i młodzieży szkolnej szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich z województwa lubuskiego  i wielkopolskiego.

Przełaje bez barier

Piątek 14 listopada 2014

7 października odbyły się XVII Integracyjne Mistrzostwa Powiatu Sulęcińskiego w Biegach Przełajowych. Głównym organizatorem zawodów był dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sulęcinie Danuta Malinowska oraz prezes MLUKS "Postomia Sulęcin-Kołczyn" Eugeniusz Sembratowicz. W ramach imprezy rozegrano biegi Mistrzostw Województwa ZSS "Sprawni Razem" dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie oraz eliminacje powiatowe szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich Lubuskiej Olimpiady Młodzieży.

Zza biurka na boisko

Środa 16 kwietnia 2014

W hali sportowej przy I Liceum Ogólnokształcącym w Sulęcinie rozegrano I Turniej Piłki Nożnej Samorządowców o Puchar Starosty Sulęcińskiego.   Do rywalizacji stanęło sześć drużyn: powiat sulęciński, gminy: Sulęcin, Krzeszyce, Słońsk i Lubniewice oraz Komenda Powiatowa Policji w Sulęcinie.

I znów na szarym końcu

Niedziela 22 grudnia 2013

Nie od dzisiaj wiadomo, że najbardziej miarodajnym sposobem na ocenę władzy są liczby. Słupki nie kłamią. Nie da się ich oszukać, zmanipulować, sztucznie podciągnąć (o ile wyliczenia robi niezależny instytut). Niestety, wyniki badań dotyczące średnich zarobków Lubuszan (przeprowadza je co roku Główny Urząd Statystyczny) nie wystawiają pozytywnej oceny włodarzom w powiecie sulęcińskim.

Szlachetne zdrowie…

Środa 16 października 2013

Miesiąc temu pisałem o tym, że nie mam zamiaru wyprowadzać się z Sulęcina i za nic w świecie nie zamienię tego miasta na inne. Przestałem iść w zaparte, gdy kilka dni temu wpadł mi w ręce raport dotyczący przyczyn zgonów w naszym województwie.

Namalowali historię

Sobota 13 lipca 2013

Od początku marca do 15 maja trwał ogłoszony przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Sulęcinie międzyszkolny konkurs historyczno-plastyczny pt.: „Historia malowana”.   Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem Wpłynęła zaskakująco wysoka liczba prac plastycznych - prawie 100.

Do dziesiątki żeśmy dobrnęli…

Poniedziałek 5 listopada 2012

No i stuknęła nam dycha. Na wstępie wypada podziękować wszystkim, którzy przekazali nam życzenia z okazji jubileuszowego numeru. A tych, którzy tego nie zrobili, oczywiście także serdecznie pozdrawiamy i przypominamy, ze numer 20.

Puchar starosty powędrował do Słońska

Czwartek 19 lipca 2012

Najlepszą drużyną Powiatowych Zawodów Wędkarskich o Puchar Starosty Sulęcińskiego okazało się Koło PZW w Słońsku, drugie miejsce przypadło Kołu PZW Nr 1 w Sulęcinie, a trzecie wywalczyła drużyna Koła PZW AMUR z Torzymia.

Na oldboyów z Sieniawy nie ma mocnych

Czwartek 12 kwietnia 2012

3 marca w hali I Liceum Ogólnokształcącego w Sulęcinie odbył się kolejny Turniej Piłkarski Oldboyów.   W sportowych zmaganiach wzięło udział 8 drużyn, a każda składała się z piłkarzy, z których najmłodszy z nich mógł mieć co najmniej 35 lat.

Wciąż ta walka

Czwartek 12 kwietnia 2012

Najpierw szynobus, potem sąd rejonowy, a teraz przedszkole. Doprawdy, powoli irytuje nas podejście tych „z góry” do instytucji położonych w naszym powiecie. Przypomnijmy: zaczęło się pod koniec zeszłego roku, kiedy przy okazji wprowadzania nowego rozkładu jazdy PKP gruchnęła wieść, że zabierają nam znaczną ilość kursów szynobusa na trasie Międzyrzecz – Rzepin (przez Sulęcin).

«1...891011»

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij