Powiat podsumował miniony rok

Wtorek 19 stycznia 2016

Dwie sesje grudniowe w starostwie powiatowym miały różne oblicza. Obie jednak odnosiły się w swej merytorycznej części do oceny dokonanych zamierzeń i planów na 2016 rok. Poszczególne komisje przedstawiły swoje sprawozdania, które zostały przyjęte jednogłośnie. Plan budżetowy przyjęto przy jednym głosie wstrzymującym się.

Starosta, Grzegorz Gagryelski, bardzo szczegółowo przedstawił wykonane bądź jeszcze realizowane inwestycje drogowe w powiecie. Kilka z nich szczegółowo na naszych łamach było opisanych. Koszty wyniosły 13 450 447 zł, w tym dofinansowanie – 6 574 938 zł, co świadczy o umiejętności pozyskania środków zewnętrznych. Podobnie rzecz się ma do inwestycji w edukacji i kulturze. Szczegóły na stronach internetowych starostwa.

Zostały wręczone nagrody za działania popularyzujące Powiat Międzyrzecki w kraju i za granicą. Z rąk starosty i przewodniczącego powiatu otrzymali je: Anna Spyrka, na wniosek starosty, za wybitne osiągnięcia kulturalne i reprezentowanie naszego powiatu na przeglądach piosenki aż do szczebla krajowego; Dominika Orlik, na wniosek wicestarosty, za wybitne osiągnięcia sportowe i reprezentowanie naszego powiatu na szczeblu krajowym i za granicą; Wacława Kuczyńska, na wniosek Uniwersytetu Trzeciego Wieku, za wspieranie działalności charytatywnej na rzecz lokalnej społeczności; Elżbieta Śmiałek, na wniosek Zarząd Okręgu Lubuskiego ZNP, za kreowanie pozytywnego wizerunku powiatu oraz aktywne działanie na rzecz członków ZNP; Janusz Stanisław Rutkowski, na wniosek Stowarzyszenia Święty Jan Chrzciciel, za organizowanie i wspieranie działalności dobroczynnej, także charytatywnej na rzecz Caritasu; Ryszard Pastorski, na wniosek Towarzystwa Historycznego Ziemi Międzyrzeckiej; Zdzisław Musiał, na wniosek Stowarzyszenia Lubuski Weekend Gitarowy, za sukcesy w organizacji kultury, upowszechnianiu jej wartości oraz za sukcesy w edukacji kulturalnej.

L. Malinowski

 

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij