Poznaję miasto, w którym mieszkam

Niedziela 9 kwietnia 2017

W ramach tematu “Poznaję miasto, w którym mieszkam” dzieci z grupy “Elfów” Przedszkola Samorządowego nr 2 “Pinokio” z panią Manuelą zaprosiły radnego Daniela Szurkę.

Słubice, to nie tylko samo miasto. to także otaczająca okolica i sąsiedzi zza Odry. Przedszkole Pinokio jest jedyną tego typu placówką w Słubicach, która może poszczycić się wychowankami zarówno z polskiej, jak i niemieckiej strony.

- Opowiedziałem dzieciom o tym, jak ja widzę Słubice, jakie miasto ma potencjał i na co ma wpływ jego przygraniczne położenie – mówi Daniel Szurka, współprzewodniczy Polsko-Niemieckiej Komisji Integracji Europejskiej rad miejskich Słubic i Frankfurtu.

Dzieci dowiedziały się, ilu mieszkańców liczą Słubice, jakie plany ma burmistrz na najbliższe miesiące, jak wygląda praca radnych i jakie są ich zadania. Radny wspólnie z dziećmi oglądał mapę miasta, na której maluchy wyszukiwały ulice, przy których mieszkają. Na koniec przedszkolaki otrzymały drobne upominki - kolorowanki z herbem Słubic i logiem dwumiasta Słubic i Frankfurtu.

Red.

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij