Puchar Burmistrza zostaje w „Jedynce"

Poniedziałek 9 maja 2016

1 maja roku nad jeziorem Ostrowskim odbyły się Polsko –Niemieckie zawody wędkarskie o Puchar Burmistrza Sulęcina. Wędkarze rywalizowali drużynowo i indywidualnie w dyscyplinie spławikowej. Po raz kolejny bezkonkurencyjni okazali się moczykije z Koła PZW Nr 1 w Sulęcinie.

Impreza odbyła się w ramach zadania publicznego – działalność na rzecz integracji europejskiej oraz rozwijania kontaktów i współpracy między społecznościami - w formie powierzenia realizacji zadania publicznego przez Zarząd Województwa Lubuskiego. Projekt zrealizowało koło PZW Nr 1 w Sulęcinie w imieniu Okręgu Gorzowskiego PZW.

Zawody o godz. 7.20 otworzył burmistrz Sulęcina – Dariusz Ejchart i prezes Koła PZW Nr 1 w Sulęcinie – Ryszard Stachowiak, który przywitał przybyłych na zawody wędkarzy reprezentujących koła PZW z gminy Sulęcin i zaprzyjaźnionych miast partnerskich z Beeskow, Friedland i Nowego Tomyśla. Burmistrz podziękował przybyłym wędkarzom za udział w zawodach i życzył powodzenia w wędkarskich zmaganiach. W imieniu zaproszonych na zawody wędkarzy z Niemiec podziękował Kol. Staszewski Roswitha wręczając mały upominek prezesowi Koła PZW Nr 1 w Sulęcinie.

W zawodach wzięło udział siedem drużyn, po sześciu zawodników w drużynie. Z gminy Sulęcin: Koło PZW Nr 1, Nr 2 LIN, Nr 3 GUMOPLAST, Koło Wędrzyn. Z Niemiec Koło z Beeskow, Koło z Friedland oraz Koło PZW Nr 31 z Nowego Tomyśla. Regulamin zawodów przedstawił i losowania stanowisk dokonał wiceprezes ds. sportu Sławomir Matelski. Po zjedzeniu porannego posiłku zawodnicy udali się na wylosowane stanowiska. Zawody rozpoczęły się o godz. 9.00 i trwały do godz. 13.00. Przy pięknej pogodzie, choć dość silnym wschodnim wietrze ryby brały różnie. Przeważnie były to drobne płotki i  krąpie, ale znalazły się również ok. kilogramowe leszcze. O godz. 13.00 zawody się zakończyły. Do pracy przystąpili sędziowie pod przewodnictwem sędziego głównego zawodów - Krzysztofa Kuzajewskiego. Zawodnicy i pozostali uczestnicy zawodów w tym czasie spędzili czas na smażeniu kiełbasek, spożywaniu pysznej zupy przygotowanej przez Piotra Cichałę, który w tym dniu sprawował funkcję głównego kucharza zawodów. Był to czas na rozmowy, opowiadanie wrażeń z wędkarskiej rywalizacji i nawiązywanie nowych kontaktów z wędkarzami z Niemiec. O godz. 14.30 sędziowie zakończyli pracę i przystąpiono do ogłoszenia wyników zawodów wędkarskich.

Wyniki przedstawił sędzia główny zawodów K. Kuzajewski, a nagrody i dyplomy wręczyli burmistrz Dariusz Ejchart i prezes „Jedynki” Ryszard Stachowiak.

Wyniki zawodów:

Klasyfikacja indywidualna

I miejsce – Sekuła Ryszard, Koło Nr 1 – 5950 pkt.

II miejsce – Sobczak Paweł, Koło Nr 1 – 4090 pkt.

III miejsce – Matelski Sławomir, Koło Nr 1 – 3250 pkt

IV miejsce – Szymański Czesław, Koło Nr 1 – 2780 pkt.

V miejsce – Janicki Paweł, Koło Nr 31 Nowy Tomyśl – 2600 pkt.

VI miejsce – Wieczorek Adam, Koło Nr 31 Nowy Tomyśl – 2540 pkt.

VII miejsce – Róż Łukasz, Koło Nr 1 – 2510 pkt.

VIII miejsce -Andrzejewski Krzysztof, Koło Nr 2 LIN – 2220 pkt.

IX miejsce – Struch Przemysław, Koło Nr 2 LIN – 2180 pkt.

X miejsce – Uller Wiesław, Koło Nr1 – 2100 pkt.

Klasyfikacja drużynowa

I miejsce – Koło Nr 1 w Sulęcinie – 20680 pkt. – Puchar Burmistrza Sulęcina

II miejsce – Koło Nr 2 LIN w Sulęcinie – 10550 pkt.

III miejsce – Koło Nr 31 Nowy Tomyśl – 9310 pkt

IV miejsce – Koło Nr 3 GUMOPLAST w Sulęcinie – 6200 pkt

V miejsce – Koło Wędrzyn – 3930 pkt

VI miejsce – Koło Beeskow – 1640 pkt.

VII miejsce – Koło Friedland – 670 pkt

Największą rybę zawodów złowił Ryszard Sekuła – lin 760 dkg – Puchar za największą rybę ufundował Sklep wędkarski DOMUS Bogumiła i Krzysztof Gudacz.

Nagrody rzeczowe dla trzech najlepszych zawodników z Niemiec ufundowało Koło PZW Nr 1 w Sulęcinie. Nagrody otrzymali: Pattzig Tom, Michael Gierke i Kruger Diana.

 

Art. Ryszard Stachowiak

Foto: R. Stachowiak, R. Komorowski

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij