Radośnie w Ownicach

Poniedziałek 29 maja 2017

Międzynarodowy Dzień Inwalidy to szczególne święto. Uświadamia bowiem każdemu z nas, jak cienka jest granica między światem pełnosprawnych i niepełnosprawnych oraz z jakimi problemami w życiu codziennym muszą  radzić sobie osoby niepełnosprawne. 

W sobotę, 20 maja br. osoby niepełnosprawne intelektualnie i ruchowo wraz z opiekunami, w tym również gości z Niemiec, zgromadził w Ownicach organizowany corocznie przez gminę Słońsk piknik. Gospodarze wydarzenia przygotowali dla „bohaterów" tego dnia - osób niepełnosprawnych wiele atrakcji. Wśród nich konkurs karaoke, zawody strzeleckie, bajkowy plac zabaw dla najmłodszych. Były również występy artystyczne m.in. zespołu śpiewaczego z Nowin Wielkich, solistki ze Słubic, a także pokaz tańca towarzyskiego w wykonaniu podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Jasieńcu. Pomimo mało sprzyjającej aury, zespół taneczno- teatralny „Makarena" oraz członkowie zespołu „Nie dajmy się" jako reprezentacja Domu Pomocy Społecznej w Tursku swoim występem zachęcili zebraną widownię, do wspólnej zabawy. Wśród uczestników spotkania znaleźli się starosta sulęciński Adam Basiński wraz ze swoim zastępcą Tomaszem Prozorowiczem, którzy wspierali uczestników prezentujących swoje muzyczno- taneczne talenty.

Spotkanie to uświadomiło wszystkim, że każdy z nas potrzebuje bliskości drugiego człowieka, a także odrobiny szaleństwa i radości. Szczególnie osoby niepełnosprawne ruchowo i intelektualnie tak bardzo oczekują na pomocną dłoń, traktując ją jak promień światła dający nadzieję na lepszą przyszłość.

Organizatorzy

Zdjęcia udostępnione dzięki uprzejmości DPS Tursk oraz Urzędu Gminy Słońsk

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij