Rok szkolny minął "jak z bicza strzelił"

Wtorek 27 czerwca 2017

Ostatnia z  najważniejszych uroczystości w szkolnym kalendarzu już za nami. Uroczysty apel odbył się w piątkowy ranek 23 czerwca. Zaproszenie dyrekcji, grona pedagogicznego i uczniów przyjęli i zaszczycili nas swoją obecnością wicestarosta Tomasz Prozorowicz, członkowie Zarządu Powiatu: Agnieszka Sławiak i Grzegorz Zawadzki, kierownik PCPR Joanna Różańska, dyrektor GOPS Andrzej Żelechowski.

Zanim najlepsi z najlepszych otrzymali nagrody dyrektor Danuta Malinowska krótko podsumowała miniony rok szkolny dziękując nauczycielom za całoroczną pracę, a uczniom za sukcesy w nauce, sporcie i sztuce. Wicestarosta Tomasz Prozorowicz życzył wszystkim uczniom wspaniałych wakacji, a nauczycielom słonecznego zasłużonego wypoczynku.

Szczególne wyróżnienie otrzymała Laura Walicka, złota medalistka Światowych Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Austrii w narciarstwie biegowym, w sprincie na 50 m techniką klasyczną oraz zdobywczyni 5 miejsca w biegu na 100 m. Laura świetnie radzi sobie również w pływaniu - na XXVI Wojewódzkim Mityngu Pływackim „Olimpiad Specjalnych” wywalczyła  dwa srebrne medale na dystansach 25m i 50m stylem dowolnym. 

Sukcesy nie biorą się z nikąd, to zasługa trenera Ireneusza Góry, któremu serdecznie podziękowała dyrektor Danuta Malinowska i wicestarosta Tomasz Prozorowicz.

Bardzo miłą częścią apelu było uhonorowanie uczniów osiągających wysokie wyniki w nauce, wzorowe oraz bardzo dobre zachowanie. Świadectwa z czerwonym paskiem i drobne upominki  otrzymali: Justyna Raniewicz uczennica klasy VI, Jakub Honcz uczeń klasy VI  i Marcin Nowak uczeń klasy IV, a listy gratulacyjne, dumni ze swoich dzieci ich rodzice.

Życie składa się z powitań i pożegnań. Te pierwsze są radosne, pożegnania uświadamiają nam, że coś się kończy. W tym roku  absolwentem SPdP jest Jakub Czernia – dyrektor serdecznie podziękowała rodzicom Jakuba za wiele lat współpracy i zaangażowania w życie Ośrodka. Z rąk dyrektor i wicestarosty Jakub odebrał świadectwo i drobny upominek.

Za pomoc, życzliwość oraz pracę na rzecz Ośrodka dyrektor podziękowała również wszystkim rodzicom, bez których niemożliwa byłaby realizacja wielu przedsięwzięć.  Na ręce przewodniczącej Rady Rodziców pani Marty Szachniewicz Dyrektor złożyła życzenia wytrwałości i sukcesów w codziennej pracy oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym. Wszystkim życzyła słonecznych, pełnych radości i życiowego optymizmu wakacji.

Na zakończenie apelu już tradycyjnie dyrektor życzyła wszystkim uczniom dni pełnych relaksu, słońca i niezapomnianych przygód – zabrzmiał ostatni dzwonek kończący rok szkolny 2016/2017. Do zobaczenia we wrześniu!

Barbara Nowak-Mazurczak

 

„Każdy z Was mi przyzna rację,

że  najlepsze są wakacje,

można jechać na Mazury

 lub nad morze albo w góry.

                                       Cz.Janczarski , Najlepsze są wakacje

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij