Ryby mają głos

Przyborów rybą stoi

Niedziela 14 września 2014

9 sierpnia w Przyborowie odbyła się kolejna impreza z cyklu „Święto Ryby - międzynarodowe spotkanie w chyży rybackiej - Przyborów 2014 r.”.   Były otwarte zawody wędkarskie, targi rybne, konkurs kulinarny i strzelecki, regaty kajakowe i smoczych łodzi oraz spływ na „bele czym”.

Uczyli się wędkowania

Czwartek 21 sierpnia 2014

W dniach od 1 do 3 sierpnia nad jeziorem Trzecim (Owiecko Duże) odbył się biwak szkoleniowy pod nazwą „Letnia szkoła wędkowania”.   W biwaku uczestniczyło 19 dzieci, także z sulęcińskiego Domu Dziecka. Przed rozpoczęciem wędkarskich warsztatów młodzi moczykije wspólnie z opiekunami wysprzątali linię brzegową jeziora z pozostawionych przez wędkarzy i turystów śmieci.

Zmagania pereł

Czwartek 21 sierpnia 2014

Robert Kościukiewicz z Lubniewic wygrał kolejną rundę zawodów wędkarskich w ramach cyklu Grand Prix Lubuskich Pereł. Tym razem zawodnicy spotkali się w 26 lipca Lubniewicach, a ryby łowili w jeziorze Krajnik.

O puchar prezesa

Czwartek 17 lipca 2014

14 czerwca na jeziorze Ostrowskim odbyły się zawody wędkarskie Koła PZW Nr 3 „Gumoplast” o Puchar Prezesa Koła.   Na początku serdecznie powitano uczestników oraz rozlosowano stanowiska. Przed rozpoczęciem rywalizacji na wędkarzy czekał ciepły posiłek, po którym ruszyli na wylosowane kładki.

VII Memoriał Mirosława Gudacza za nami

Niedziela 22 czerwca 2014

31 maja nad jeziorem Ostrowskim rozegrany został VII Memoriał Mirosława Gudacza. Po nim tradycyjnie odbył się piknik rodzinny dla wędkarzy i ich rodzin.   Impreza została organizowana przez Zarząd Koła PZW nr 1 w Sulęcinie.

Deszczowo nad Radachowskim

Niedziela 22 czerwca 2014

24 maja nad jeziorem Radachowskim odbyły się spławikowe zawody wędkarskie. Do zmagań przystąpiło pięciu juniorów i trzynastu seniorów.   Na zaproszenie prezes Agnieszki Miszon w zawodach wziął udział także Paweł Ciechanowicz, który jest członkiem Koła PZW Słubice Nr 2.

„Dwójka” rozpoczęła sezon

Niedziela 22 czerwca 2014

12 kwietnia, Spławikowymi Mistrzostwami, wędkarze sulęcińskiego Koła PZW nr 2 „Lin” oficjalnie rozpoczęli sezon wędkarski.   Inauguracyjne zawody odbyły się nad Jez. Ostrowskim. Wzięło w nich udział 22 zawodników (16 seniorów oraz 6 kadetów).

Junior mistrzem

Poniedziałek 19 maja 2014

Zdarza się, że uczeń przerasta nauczyciela. Tak stało się na zawodach spławikowych w Słońsku, w których rywalizowali wędkarze „Jedynki” z Sulęcina.   Junior Mateusz Domagała był bezkonkurencyjny nie tylko w swojej kategorii – pobił na kolana również seniorów.

„Trójka” rozpoczęła sezon

Poniedziałek 19 maja 2014

20 kwietnia nad jeziorem Ostrowskim odbyły się zawody Koła PZW Nr 3 „Gumoplast”, rozpoczynające nowy sezon wędkarski.   Zawodnicy po zapoznaniu się z regulaminem rozlosowali stanowiska i rozpoczęli połowy, które trwały 4 godziny.

Przekorny los wędkarza

Środa 16 kwietnia 2014

6 kwietnia na jeziorze Ostrowskim rozegrana została druga tura Grand Prix koła nr 1 PZW w Sulęcinie. Tym razem zwyciężył Ryszard Sykuła. Tym samym wskoczył na trzecie miejsce w klasyfikacji po dwóch turach GP.

Modlitwa nad Trzecim

Środa 16 kwietnia 2014

Pamiętając o „Dniu Wędkarza”, ważnym święcie każdego moczykija, 23 marca nad Jeziorem Trzecim odbyła się uroczysta polowa msza św., poświęcona wędkarzom i ich rodzinom.   Oprawę muzyczną przygotował zespół „Bene Vestri”, a harcerzy, godnie i dostojnie reprezentowała 1DH „Saltus”.

Ryby na medal

Wtorek 18 marca 2014

W roku 2013 po raz kolejny na terenie gminy został zorganizowany konkurs „Duuuża Ryba”. W tej edycji konkursu udział wzięło 18 wędkarzy, którzy zgłosili łącznie 20 ryb. W styczniu, powołana przez wójta komisja dokonała oceny złowionych ryb.

ABC wędkowania

Wtorek 18 marca 2014

Dzień 5 lutego zapisze się dużymi literami w kronice sulęcińskiego koła wędkarskiego „Lin” oraz Szkoły Podstawowej w Sulęcinie. Wtedy bowiem odbyło się miniszkolenie wędkarskie uczniów klas I – VI, uczęszczających na zimowisko, zorganizowane przez szkołę w ramach ferii zimowych.

Aktorzy kontra ryby

Niedziela 22 grudnia 2013

Spinningowe zawody wędkarskie Puchar Aktorów Lubniewice Woiński SPA przeszły już do historii. Do Lubniewic przyjechało ok. 80 osób - byli to głównie przedstawiciele filmu, teatru, sztuki i biznesu.   Zawody rozegrane zostały na żywej rybie w formule „złów i wypuść”, w trzech kategoriach: Aktorów, Gości Honorowych oraz Mistrzów.

„Trójka” kończy sezon

Czwartek 21 listopada 2013

28 września nad jeziorem Ostrowskim odbyły się zawody kończące sezon wędkarski Koła Nr 3 “Gumoplast”.   Wędkarze zebrali się o 7.00, a po gorącym posiłku i losowaniu stanowisk rozpoczęli zawody, które trwały do 12.40.  Kiedy zakończono połowy, ryby zostały zważone i ponownie wróciły do wody.

Okonie pana Bolka

Środa 16 października 2013

18 sierpnia, zgodnie z kalendarzem imprez słońskiego koła nr 1, odbyła się spinningowa rywalizacja.  Organizatorzy zmagań i 23 wędkarzy spotkało się na łące przy Kanale Szerokim. Po krótkiej odprawie zawodnicy rozeszli się na łowiska Kanału Szerokiego i Postomii łącznie z tzw.

Jak ryby w wodzie

Środa 18 września 2013

28 lipca na basenie SOSiR odbyły się Mistrzostwa Dzieci, Młodzieży i Dorosłych z terenu gminy Słubice w pływaniu.   Zawody rozpoczęto grami i zabawami dla dzieci z kl. I-IV, polegające na trzech konkurencjach odbywających się w „brodziku”.

Puchar Trójboju trafił do Glisna

Środa 18 września 2013

Zawody wędkarskie, turniej siatkówki oraz quiz wiedzy o Lokalnej Grupie Rybackiej Wodny Świat, a oprócz tego piknik w Trzemesznie Lubuskim z licznymi atrakcjami i konkurencjami dla małych i dużych. Tak wyglądał „I Trójbój nowoczesny sołectw o puchar krainy Wodny Świat”, zorganizowany przez Stowarzyszenie Młodych Lubuszan.

Rybne świętowanie

Środa 18 września 2013

Dla upamiętnienia historycznego znaczenia Przyborowa, od wielu lat w tej wiosce rybackiej organizowane jest „Święto Ryby”.   W tym roku odbyło się ono 10 sierpnia nad Kanałem Szerokim. Tutaj odbyły się zawody wędkarskie, pokaz wodnego sprzętu wojskowego, konkurs strzelecki z broni pneumatycznej, regaty kajakowe i na „smoczych łodziach”, spływ na „bele czym”, pokaz sprzętu wojskowego wystawionego przez 17.

Sparaliżowane miasto

Wtorek 18 czerwca 2013

W naszym powiecie trafił się jeden z częstych w naszym kraju drogowych absurdów.   Ul. Warszawska w Torzymiu – jedyna arteria prowadząca od węzła autostradowego do byłej krajowej dwójki, od kilku miesięcy przypomina wykop ziemny, a po opadach deszczu bajorko.

Otwarcie „Gumoplastu”

Wtorek 18 czerwca 2013

27 kwietnia na Jeziorze Ostrowskim odbyły się zawody wędkarskie.   W zmaganiach udział wzięło 28 osób. Prezes Koła przywitała wędkarzy, po czym odbyło się losowanie stanowisk. Każdy udał się na wylosowaną kładkę.

Powiat wędkarzami stoi

Sobota 2 marca 2013

735 zrzeszonych wędkarzy, dziesięć zorganizowanych imprez wędkarskich, szkolenia dla dzieci, liczne konkursy oraz owocna współpraca z wędkarzami z terenu powiatu sulęcińskiego, z Nowego Tomyśla i z Niemiec, to bilans pracy koła nr 1 PZW w Sulęcinie w minionym roku.

Gotowanie z mistrzem

Wtorek 20 listopada 2012

29 września Lokalna Grupa Rybacka Wodny Świat zorganizowała w Kolonii Poręby warsztaty kulinarne "Rybne inspiracje", podczas których królowały ryby słodkowodne, takie jak: miętus, sieja, sum, sielawa, szczupak czy sandacz.   Uczestnicy pracowali w dwuosobowych zespołach, a efektem było osiem dań rybnych, których niepowtarzalny smak wszyscy zapamiętają na długo.

Seniorze, jedź (radź) sobie sam!

Poniedziałek 5 listopada 2012

Od wielu lat mam przyjemność znać panią Jadwigę Wellnitz. Osobę, która pomimo prawie osiemdziesięciu lat, swoim zapałem, energią i pracowitością przewyższa (i zaraża) wielu znacznie młodszych. Pani Jadwiga jest prezesem Powiatowego Stowarzyszenia Seniora w Sulęcinie.

Rybie święto dla każdego

Wtorek 9 października 2012

       11 sierpnia nad Kanałem Szerokim w Przyborowie odbyło się „Święto Ryby - międzynarodowe spotkanie w chyży rybackiej”. Uczestnikom Święta Ryby w Słońsku zapewniono wiele atrakcji. Dzieciom frajdę sprawiały zabawy w dmuchanych zamkach oraz konkursie na najładniejszy rysunek.

Trzecia odsłona spinningowej rywalizacji

Czwartek 9 sierpnia 2012

Łaskawość łowisk, na których królowały drapieżniki w tym sezonie wędkarskim jest bardzo skromna. Łowiska Postomii i Kanału Szerokiego wymuszają od wędkarzy dużego samozaparcia w poszukiwaniu szczupaków, sandaczy, boleni, sumów czy okoni.

Puchar starosty powędrował do Słońska

Czwartek 19 lipca 2012

Najlepszą drużyną Powiatowych Zawodów Wędkarskich o Puchar Starosty Sulęcińskiego okazało się Koło PZW w Słońsku, drugie miejsce przypadło Kołu PZW Nr 1 w Sulęcinie, a trzecie wywalczyła drużyna Koła PZW AMUR z Torzymia.

Największy był lin

Wtorek 26 czerwca 2012

28 kwietnia na jeziorze Ostrowskim odbyły się zawody wędkarskie „Otwarcie sezonu 2012”, zaliczane do Grand Prix Koła nr 3 (Gumoplast) w Sulęcinie. Do inauguracyjnych zawodów w tak pięknym, wiosennym dniu przystąpiło 31 zawodników (27 seniorów oraz 4 juniorów).

V Memoriał Mirosława Gudacza za nami

Wtorek 26 czerwca 2012

26 maja nad jeziorem Ostrowskim odbył się V Memoriał Mirosława Gudacza, organizowany przez Zarząd Koła PZW Nr 1 w Sulęcinie.   W zawodach wędkarskich wzięło udział 43 rodzimych drużyn wędkarzy z koła nr 1 nr 2 w Sulęcinie z zaprzyjaźnionego Beeskow.

Łowisz? Weź udział w konkursie!

Czwartek 12 kwietnia 2012

Zarząd Koła PZW Nr 1 w Sulęcinie ogłasza konkurs dla wędkarzy na największą rybę złowioną w j. Ostrowskim i wypuszczoną do jeziora w 2012 r.   Celem konkursu jest ochrona największych ryb danego gatunku w j.

Letnia Szkoła Wędkowania

Środa 25 listopada 2015

W dniach od 26.06 do 28.06.2015r., na jeziorze Trzecim, którego jesteśmy patronem odbył się I Powiatowy Biwak Szkoleniowy dla dzieci i młodzieży pod nazwą „Letnia Szkoła Wędkowania” Impreza została dofinansowana z zadania publicznego Starostwa Sulęcińskiego.

«12

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij