Słubice

Wywiad z Krzysztofem Kielcem

Piątek 10 lutego 2017

O minionym roku i planach na przyszłość rozmawiamy z Krzysztofem Kielcem, Prezesem Kostrzyńsko-Słubicko Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. Kiedy w lutym obejmował Pan funkcję Prezesa K-S SSE S.A. mówił Pan szeroko o skupieniu się na działaniach marketingowych, aby jeszcze lepiej wykorzystać potencjał spółki.

Wystawa fotografii w słubickiej bibliotece

Wtorek 7 lutego 2017

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy fotografii uczestników warsztatów odbywających się w Galerii OKNO Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury w Słubicach. Fotografie posłużyły do zilustrowania kalendarza Galerii OKNO na 2017 rok. Premiera kalendarza odbyła się podczas wernisażu w Galerii OKNO 13 stycznia 2017 roku.

Rock’n’Beer Fest – solidna porcja dobrej muzyki i nie tylko w SOK

Niedziela 8 stycznia 2017

Wielkimi krokami zbliża się impreza festiwalowa, jakiej w Sulęcinie jeszcze nie było! Połączenie smaków, tych dosłownych i tych duchowych. Legendarni wykonawcy polskiej sceny rockowej oraz „młoda krew” scen krajowych. Dwa dni, dwie sceny, wyjątkowe atrakcje dodatkowe! Delektować się będziemy muzyką najwyższej klasy oraz wytworami rzemieślniczymi w zakresie trunków niskoprocentowych: piwa lokalne, domowe, nietypowe, rarytasy zagraniczne – wszystkiego ponad 50 gatunków! Wyjątkowa uczta, nakręcona muzyką na obrotach najwyższych! Oprócz tego: stoiska rzemieślnicze, stoiska handlowe z gadżetami artystów i wiele innych atrakcji… Impreza odbędzie się w Sulęcińskim Ośrodku Kultury w dniach 3-4 luty 2017.

W Lubuskiem ruszyła Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Poniedziałek 19 września 2016

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa została uruchomiona w województwie lubuskim. Każdy mieszkaniec może podzielić się z Policją informacjami o zagrożeniach, które zauważył. Zgłoszenia trafią do policjantów, którzy regularnie będą sprawdzać wskazane miejsca.

Największy w Polsce statek z zapałek

Czwartek 11 sierpnia 2016

Już jest. Już można go oglądać. Największy w Polsce statek z zapałek Dar Młodzieży autorstwa Grzegorza Trzmielewskiego jest wystawiony w oddziale dla dorosłych biblioteki słubickiej. Czy pamiętacie Grzesia Trzmielewskiego z Drzecina i jego statki? To właśnie ON jest wykonawcą tego okazałego modelu.

Podsumowali „Mobilnego Europraktyka”

Czwartek 21 lipca 2016

Z końcem czerwca w Zespole Szkół Ekonomiczno-Rolniczych w Słubicach zakończyła się realizacja 2-letniego projektu „Mobilny Europraktyk”, realizowanego w ramach programu ERASMUS + sfinansowanego z funduszy Komisji Europejskiej. W ramach projektu 20 uczniów Technikum architektury krajobrazu i 20 uczniów Technikum żywienia i usług gastronomicznych odbyło zagraniczną praktykę zawodową w BFW we Frankfurcie nad Odrą i uzyskało certyfikaty tej instytucji oraz Europassy Mobilności potwierdzające nabyte kwalifikacje i kompetencje zawodowe.

IV Dzień Sztuki w SOSW w Słubicach

Środa 1 czerwca 2016

24 maja 2016 roku w Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Słubicach odbył się IV Dzień Sztuki organizowany i popularyzowany przez Alicję Pietrzyk i Agnieszkę Araszewską. Głównym punktem obchodów tego święta był spektakl teatralny pt.

To był "Wielki dzień" Emilki

Wtorek 31 maja 2016

24 maja, w słubickiej bibliotece odbył się wyjątkowy wernisaż. To był wielki dzień dla 8-letniej Emilki Kusz - najmłodszej słubickiej artystki lokalnej. Były wiersze, były fotografie, zaproszeni goście. Wielki dzień, pełen emocji i wzruszeń.

Młodzież z SOSW w Słubicach z wizytą u dentysty

Poniedziałek 23 maja 2016

Większość nastolatków z naszego Ośrodka cierpi z powodu próchnicy. Wynika to głównie z niedostatecznej wiedzy na temat higieny jamy ustnej oraz braku kontroli stomatologicznej. Dzięki uprzejmości dr Doroty Mikołajczyk-Czak mogliśmy poprawić tę złą sytuację.

Turniej w Brennball w Słubicach

Czwartek 19 maja 2016

Pierwsze rozgrywki w BRENNBALL Szkół Podstawowych za nami. 18 maja 2016 r. na sali gimnastycznej SOSiR -u po raz pierwszy odbył się turniej tego rodzaju. Brennball w Słubicach propaguje nauczyciel Ośrodka Szkolno -Wychowawczego Agnieszka Araszewska.

W „Krainie Muzyki”

Środa 18 maja 2016

13 i 14 czerwca odbędą się egzaminy wstępne do Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Międzyrzeczu. Szkoła oferuje naukę gry na: fortepianie, akordeonie, gitarze, skrzypcach, wiolonczeli, flecie poprzecznym, saksofonie i klarnecie dla dzieci od 5.

Wzruszający, pełen emocji spektakl

Wtorek 17 maja 2016

12 maja w słubickiej bibliotece odbył się spektakl pt. "Oskar i ciocia Róża" w wykonaniu aktorów Teatru Planeta M z Poznania, w reżyserii Magdaleny Płaneta. Obejrzało go około 170 osób, między innymi uczniowie słubickich gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych oraz mieszkańcy gminy i powiatu słubickiego.

„Pocztówka z Dwumiasta” w bibliotece słubickiej

Poniedziałek 16 maja 2016

11 maja, w oddziale dziecięcym biblioteki słubickiej, odbyły się warsztaty twórcze, w ramach tegorocznego „Dnia Europy”. Głównym zadaniem uczestników było wykonanie pocztówek z charakterystycznymi miejscami Słubic i Frankfurtu. Każda pocztówka została opatrzona znaczkiem pocztowym z wizerunkiem Syriusza.

Współpraca z uczniami HANSA - SCHULLE FRANKFURT

Czwartek 5 maja 2016

27 kwietnia uczniowie z Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Słubicach kolejny już raz gościli uczniów z Frankfurtu. W ramach współpracy i integracji młodzieży, podopieczni wzięli udział w warsztatach kulinarnych „ Żyj smacznie i zdrowo”.

Jedyny taki festiwal w regionie!

Piątek 22 kwietnia 2016

Sulęciński Ośrodek Kultury oraz Stowarzyszenie Strefa Działań Twórczych „iCoTam” organizatorzy WAKE UP and LIVE – Festiwal Muzyki i Sztuki Ulicy zapraszają wszystkich na niezwykłą przygodę z muzyką, kulturą i sztuką, która rozpocznie się 27 maja 2016 roku w Sulęcinie.

Dzień otwarty w urzędach skarbowych

Środa 13 kwietnia 2016

Lubuszanie, którzy nie złożyli jeszcze rocznego zeznania podatkowego za 2015 r. mogą to zrobić osobiście już w najbliższą sobotę w swoim urzędzie skarbowym. Szesnastego kwietnia bowiem wszystkie urzędy skarbowego w kraju zaplanowały Dzień Otwarty.

Biblioteczne pisanki wielkanocne

Środa 6 kwietnia 2016

Świąteczne, rodzinne warsztaty wpisały się już na stałe w działania kulturalne biblioteki słubickiej. Dlatego też i w tym roku, 23 marca, zaprosiliśmy naszych czytelników i mieszkańców z powiatu słubickiego do wspólnego dekorowania jaj wielkanocnych.

Okradali swojego pracodawcę…

Wtorek 29 marca 2016

Prawie 130 tysięcy złotych strat poniosła jedna z firm transportowych w Słubicach za sprawą nieuczciwych pracowników. Mężczyźni wywieźli z zakładu pracy blisko 5 tysięcy drewnianych palet. Zawiadomienie o kradzieży palet typu „Euro” z terenu jednej z firm transportowych w Słubicach policjanci przyjęli w maju 2015 roku.

Program Rodzina 500 PLUS krok po kroku

Czwartek 10 marca 2016

1 kwietnia zacznie obowiązywać Program 500 PLUS zakładający wypłatę świadczeń wychowawczych w wysokości 500 złotych (kwota ta nie będzie opodatkowana) na drugie i kolejne dziecko. Świadczenie w każdej gminie będą wypłacać ośrodki pomocy społecznej.

Powiat ma wreszcie budżet

Poniedziałek 7 marca 2016

24 lutego Regionalna Izba Obrachunkowa ustaliła budżet powiatu słubickiego. To efekt nie spełnienia tego obowiązku przez Radę Powiatu, która miała na to czas do 30 stycznia br. Budżet jednostki na 2016 r.

Przyjdź po poradę – Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw

Sobota 20 lutego 2016

Od poniedziałku do soboty (od 22 do 27 lutego 2016r.) w ramach „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem” lubuska Policja uruchomi Punkty Konsultacyjne oraz specjalne numery telefonów dla osób pokrzywdzonych przestępstwem. W Punktach tych, na terenie całego województwa, dyżurować będą policjanci wraz z ekspertami.

Statki z zapałek - wystawa w słubickiej bibliotece

Wtorek 16 lutego 2016

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Słubicach zaprasza do obejrzenia prac wykonanych przez młodego, zdolnego mieszkańca Drzecina Grzegorza Trzmielewskiego. Jest to już druga wystawa w słubickiej bibliotece, promująca Tego utalentowanego młodego człowieka.

Bezpiecznie podczas ferii

Poniedziałek 8 lutego 2016

Ferie w województwie lubuskim dobiegły końca. Dwa tygodnie czasu wolnego dla uczniów przebiegły spokojnie i bezpiecznie. Choć policjantom pracy nie brakowało - na szczęście głównie tej prewencyjnej. Policjanci zakończyli tegoroczne działania związane z feriami.

„Namaluj historię” i weź udział w konkursie

Sobota 6 lutego 2016

Ruszyła IV edycja Międzyszkolnego Konkursu Historyczno-Plastycznego pt. "Historia Malowana". Konkurs skierowany jest do do dzieci i młodzieży szkolnej szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich z województwa lubuskiego i wielkopolskiego. Organizatorem cieszącego się dużą popularnością konkursu jest Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Sulęcinie.

„Jej wszystkie życia”

Piątek 5 lutego 2016

„A gdybyśmy tak mogli przeżywać nasze życie raz za razem (…) żeby wreszcie zrobić to jak należy? Czy to nie byłoby wspaniałe?” Kate Atkinson miała oryginalny pomysł na meritum swojej powieści pt „Jej wszystkie życia”, która była tematem dyskusji styczniowego spotkania DKK w słubickiej bibliotece.

Ferie, ferie i ... po feriach

Środa 3 lutego 2016

Biblioteka słubicka również w tym roku nie zapomniała o swoich najmłodszych czytelnikach spędzających ferie w domu. Ferie zimowe w bibliotece przebiegły pod hasłem „Zimowe rozmaitości”, w których licznie uczestniczyły dzieci ze Słubic, Kunowic i nie tylko.

Do zgarnięcia 10 000 zł na działania lokalne!

Wtorek 2 lutego 2016

Już po raz czwarty Banki Spółdzielcze Spółdzielczej Grupy Bankowej zapraszają wszystkich społeczników i osoby, które czują potrzebę zintegrowania się z sąsiadami, do wzięcia udziału w konkursie na inicjatywy lokalne. Jeśli masz pomysł, co fajnego możesz zrobić w swojej okolicy, to koniecznie zajrzyj na stronę www.

Szybszy zwrot podatku PIT dla rodzin wielodzietnych

Czwartek 28 stycznia 2016

Ministerstwo Finansów kontynuuje akcję preferencyjnego zwrotu przez organy podatkowe nadpłaty podatku dochodowego od osób fizycznych za 2015 r. Rodziny z trójką i więcej dzieci po złożeniu deklaracji PIT-37 lub PIT-38, zwrot nadpłaconego podatku otrzymają maksymalnie w terminie 30 dni od dnia złożenia zeznania podatkowego.

„Hej kolęda, kolęda...”

Środa 27 stycznia 2016

Pod takim tytułem odbył się kolejny Konkurs Kolęd i Pastorałek w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Słubicach. Każda klasa pod czujnym okiem swojego wychowawcy przygotowała wcześniej wylosowaną kolędę. Jury konkursu oceniało oprócz opanowania tekstu, dekorację oraz strój i ogólne wrażenie artystyczne.

Są perspektywy dla rodzimych firm. Trzeba tylko sprawdzić ofertę K-S SSE

Niedziela 24 stycznia 2016

O sposobach skutecznego pozyskiwania inwestorów do Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz innych działaniach strefy z prezesem zarządu Arturem Malcem rozmawia Adam Piotrowski Przekrój Lokalny: Czy strefa pomaga inwestorowi w pozyskaniu pracowników? Czy prowadzona jest współpraca ze szkołami lub uczelniami? Artur Malec: Udzielamy wsparcia inwestorom planującym swoją działalność w K-S SSE na każdym etapie inwestycji.

Pilnuję lubuskich tematów

Sobota 16 stycznia 2016

Rozmowa z Senatorem RP IX kadencji Władysławem Komarnickim Przekrój Lokalny: Panie Senatorze spotykamy się w drugim tygodniu stycznia, a już wygląda na to, że 2016 rok będzie pozytywny dla mieszkańców Gorzowa Wlkp.

EWE obniża ceny gazu ziemnego na rok 2016

Wtorek 12 stycznia 2016

15 grudnia Urząd Regulacji Energetyki zatwierdził taryfę dla paliw gazowych dla EWE energia sp. z o.o. Zgodnie z nową taryfą klienci spółki zapłacą od nowego roku, w zależności od grupy taryfowej, średnio o 9,2% mniej niż dotychczas za gaz wysokometanowy wraz z dystrybucją.

1 marca pojedziemy bezpośrednio koleją z Gorzowa do Berlina

Poniedziałek 28 grudnia 2015

1 marca ma ruszyć bezpośrednie połączenie kolejowe Toruń – Gorzów – Berlin. – To termin realny, chociaż przed nami jeszcze sporo pracy – mówił Dariusz Liszewski, członek zarządu Przewozów Regionalnych podczas sesji Sejmiku Województwa Lubuskiego, która 28 grudnia odbyła się w Gorzowie.

Lukrowane pierniczki w bibliotece słubickiej

Czwartek 24 grudnia 2015

I znów zapachniało piernikami, lukrem, choinką i rodzinną atmosferą! Już po raz trzeci spotkaliśmy się w bibliotece słubickiej na świątecznym dekorowaniu pierników, w ramach Aktywnego Kalendarza Adwentowego' 2015 Słubice - Frankfurt nad Odrą.

Policja poszukuje niebezpiecznego mężczyzny

Poniedziałek 21 grudnia 2015

Policjanci z Międzyrzecza prowadzą poszukiwania za 29-letnim Piotrem Korcala, który oddalił się z zamkniętego oddziału Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Międzyrzeczu. Prokuratura Rejonowa w Międzyrzeczu nadzoruje postępowanie przeciwko Piotrowi Tadeuszowi Korcala, podejrzanemu o czyn 242 § 1 Kodeksu Karnego.

Władysław Dajczak nowym wojewodą lubuskim

Wtorek 8 grudnia 2015

We wtorek, 8 grudnia br. premier Beata Szydło powołała 16 przedstawicieli rządu w terenie. W czasie uroczystości w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów akt powołania na stanowisko wojewody lubuskiego odebrał Władysław Dajczak.

«1234»

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij