Słubice

Trwa loteria paragonowa

Wtorek 8 grudnia 2015

W październiku w naszym kraju wystartowała loteria paragonowa. W pierwszym miesiącu po uruchomienia loterii Polacy zarejestrowali blisko 17 mln paragonów fiskalnych. Narodowa Loteria Paragonowa to akcja edukacyjna Ministerstwa Finansów, która ma uświadomić Polakom jak ważna jest ich rola w kształtowaniu uczciwego obrotu gospodarczego i promować uczciwą konkurencję między przedsiębiorcami.

Spektakl „Miś Jogi o ekologii” w bibliotece słubickiej

Czwartek 3 grudnia 2015

Nie od dziś wiadomo, że spektakle teatralne bardziej pobudzają dziecięcą wyobraźnię, niż bajki puszczane w telewizji. Dlatego, warto było skorzystać z okazji obejrzenia przedstawienia „Miś Jogi o ekologii” w wykonaniu artystów Teatru „Fantazja”, które odbyło się 23 listopada 2015 r.

Zmierzyli się na szpady

Czwartek 3 grudnia 2015

30 listopada uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Słubicach gościli na turnieju szermierki w zaprzyjaźnionej szkole Hansa-Schule we Frankfurcie nad Odrą. Uczniowie SOSW zdobyli medale we wszystkich możliwych barwach. Udział w prawdziwej szermierce to wydarzenie niezwykle rzadkie.

Uwaga na fałszywe wezwania do zapłaty

Niedziela 29 listopada 2015

Dyrektor Izby Skarbowej w Zielonej Górze ostrzega przed oszustami, którzy działając w imieniu nieistniejącej Izby Skarbowo-Celnej w Gorzowie Wlkp. wysyłają fałszywe wezwania do zapłaty. Do Izby Skarbowej w Zielonej Górze zadzwonił mieszkaniec województwa mazowieckiego, który otrzymał listowne wezwanie do dobrowolnego poddania się karze z tytułu naruszenia przepisów Kodeksu karnego skarbowego.

Kolejne firmy w K-S SSE

Czwartek 27 sierpnia 2015

Do końca 2015 roku zarząd Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej planuje wydać co najmniej 20 zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej. To jedna z najlepszych specjalnych stref ekonomicznych w kraju, obejmująca zasięgiem swoich działań obszar kilku województw, ale w szczególności wierna ojczystemu regionowi i działająca na rzecz jego rozwoju.

Tysiące na nowe książki i nowe tablety w bibliotece

Poniedziałek 13 kwietnia 2015

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Słubicach otrzymała dofinansowanie w ramach programu Biblioteki Narodowej i Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa "Zakup nowości wydawniczych do bibliotek" w wysokości 15.988 zł.   W ramach dotacji biblioteka może nabyć każdą publikację, która ukazała się drukiem lub na innym nośniku (książki mówione, pisane alfabetem Braille'a, książki elektroniczne, wydawnictwa multimedialne, wydawnictwa nutowe i kartograficzne), dostępną na rynku księgarskim, niezależnie, czy jest to pierwsze wznowienie, a także niezależnie od roku wydania.

Zapraszamy młodych i zdolnych!

Środa 18 marca 2015

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Słubicach realizuje cykl wystaw pn. "Młodzi zdolni".   Jeśli masz duszę artysty, malujesz, rzeźbisz, fotografujesz lub posiadasz inne hobby artystyczne i chciałbyś podzielić się swoim talentem - zapraszamy do słubickiej biblioteki.

Przez Odrę popłynęło ciepło bez granic

Środa 18 marca 2015

To pierwszy w Polsce, a trzeci w Europie taki transgraniczny projekt: zakończyła się budowa połączenia systemów ciepłowniczych Słubic i Frankfurtu nad Odrą.   4 marca, podczas uroczystej konferencji prasowej we Frankfurcie nad Odrą, symbolicznym przyciskiem uruchomiono przesył ciepła po obu stronach Odry.

Orkiestra grała dla najmłodszych i ich dziadków

Wtorek 17 lutego 2015

Za nami 23. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku pieniądze były zbierane na podtrzymanie wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz (po raz trzeci) na godną opiekę medyczną seniorów.

Zostaw 1 proc. podatku w powiecie słubickim!

Wtorek 17 lutego 2015

Początek roku to czas na składanie deklaracji podatkowych za 2014 rok. Warto skorzystać z możliwości zdecydowania o tym dokąd trafi nasz 1 proc. podatku i przekazać go organizacjom pożytku publicznego z terenu powiatu słubickiego.

Mistrzowie ping-ponga

Wtorek 17 lutego 2015

21 listopada rozegrano I turniej tenisa stołowego z cyklu Grand Prix Górzycy w tenisie stołowym. Zawody rozegrano w 4 kategoriach, w których uczestniczyło 32 zawodników.   Do Górzycy zawitali  miłośnicy celuloidowej piłeczki z terenu gminy Górzyca (Czarnów, Pamięcin, Żabice) ale także z okolicznych miejscowości -  ze Słubic, Słońska, Witnicy i Rzepina.

Pomalowali koguta i upiekli pierniki

Wtorek 17 lutego 2015

W akcji malowania ogromnego koguta, stojącego w słubickiej bibliotece wzięło udział około 100 osób, wśród nich słubickie przedszkolaki, dzieci , młodzież oraz dorośli. Efekt końcowy jest rewelacyjny.   Rzeźba dodatkowo została pokryta lakierem odpornym na zewnętrzne warunki atmosferyczne.

Felicjańska w bibliotece

Wtorek 27 stycznia 2015

- Kiedy naprawdę zrozumiałam, że moim zasadniczym celem jest odczuwanie i przeżywanie radości, zaczęłam robić tylko to, co sprawia mi radość – mówiła Ilona Felicjańska, gość słubickiej biblioteki.   Pani Ilona swoją opowieść rozpoczęła od wspomnień z dzieciństwa.

Mają gdzie pograć

Wtorek 27 stycznia 2015

4 listopada dokonano oficjalnego otwarcia nowej sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Kunowicach.   Inwestycja składa się z sali sportowej wraz z boiskiem do piłki siatkowej, 2 szatni i łazienek, pomieszczenia gospodarczego, pomieszczenia dla wychowawców, jednej sali lekcyjnej, kotłowni gazowej oraz łącznika szkoły podstawowej z salą gimnastyczną.

Jak świętowaliśmy 11 listopada?

Poniedziałek 22 grudnia 2014

Kwiaty, salwy honorowe, prezentacje młodych, wspólne śpiewanie oraz (niestety wciąż) nudnawe, często wręcz przedwyborcze, mowy - trawy. Przypomnijmy sobie zatem, jak wyglądały obchody tegorocznego Święta Niepodległości.   Torzym: Młodzież mieszkańcom   Jak co roku zaproszono czołowych przedstawicieli samorządu gminnego, dyrektorów poszczególnych zakładów pracy  w Torzymiu oraz osoby wspierające prace na rzecz szkoły.

Wędkarski trójbój

Piątek 14 listopada 2014

14 września odbył się trójbój wędkarski, który polegał na rywalizacji trzyosobowych teamów w trzech konkurencjach. Głównymi organizatorami imprezy było słubickie Koło PZW nr 2 oraz SOSiR Słubice. Zawody polegały na przeprowadzeniu dla trzyosobowych drużyn trzech konkurencji wędkarskich: spinningu, spławika i łowienia gruntowego.

Pokazali swoje pasje

Piątek 14 listopada 2014

Pasjonada 2.14 za nami. 28 września słubicki Plac Bohaterów zapełnił się uczestnikami imprezy promującej pasje wśród mieszkańców miasta.   Piękna pogoda, setki mieszkańców, a także „degustacja” pasji na scenie i na placu.

„Orliki” już na murawie

Piątek 14 listopada 2014

14 września na boiskach piłkarskich przy ulicy Poznańskiej w Rzepinie swoje rozgrywki rozpoczęli młodzi piłkarze Steinpolu-Ilanki Rzepin występujący w kategorii "orlik". W tym sezonie klub, podobnie jak w ubiegłym roku, reprezentują dwa zespoły.

Mistrzowie rakiety

Piątek 14 listopada 2014

13 września, na sztucznej nawierzchni Kompleksu Sportowo-Rehabilitacyjnego odbyły się Otwarte Mistrzostwa Lubuskiego Zrzeszenia LZS w tenisie ziemnym im. Ryszarda Domagały w dwóch kategoriach wiekowych: do 40 lat i powyżej 40 lat.

Wikipedia ma swój pomnik

Piątek 14 listopada 2014

22 października na Placu Frankfurckim w Słubicach odsłonięto pomnik poświęcony Wikipedii. W uroczystości wzięli udział m.in. przedstawiciele fundacji Wikimedia z San Francisco oraz autorzy Wikipedii z Polski i Niemiec.    Odsłonięcie rzeźby poprzedziła otwarta sesja popularno – naukowa w Collegium Polonicum na temat Wikipedii.

Chcą przywrócić blask zaniedbanym nagrobkom

Piątek 24 października 2014

1 listopada stowarzyszenie „Nasze Słubice PL” już po raz drugi zorganizuje kwestę na słubickim cmentarzu. W zeszłym roku mieszkańcy nie zawiedli i udało się zebrać datki.    - Z zebranych od mieszkańców w zeszłym roku środków udało się odnowić nagrobki trójki dzieci o nieznanych personaliach – mówi Daniel Szurka, prezes stowarzyszenia.

To było wielkie święto piłki

Niedziela 14 września 2014

W dniach 8 -13 sierpnia w Słubicach odbył się jubileuszowy XXX Turniej LZS „Piłkarska Kadra Czeka” im. Stanisława Tymowicza.   W imprezie wystąpiły drużyny chłopców, które okazały się najlepsze w rywalizacji wojewódzkiej.

Ruszyło przedszkole bez granic

Niedziela 14 września 2014

1 września w Słubicach rozpoczęło działalność polsko – niemieckie przedszkole. Stało się to możliwe dzięki realizowanemu przez Słubice i Frankfurt nad Odrą projektowi o nazwie „Edukacja bez granic”.   W jego ramach rozbudowano przedszkole Eurokita po niemieckiej stronie i wybudowano nowoczesny obiekt przy ul.

Nowe życie Polonii

Czwartek 21 sierpnia 2014

Po kilku latach różnego rodzaju perturbacji MKS Polonia Słubice zaczyna swoje nowe piłkarskie życie od A klasy. Przygotowania do nowego sezonu i „składanie” nowego składu trwają.   Ostatni przedligowy sparing pokazał, że Poloniści nie zwalniają tempa.

Mobilni niepełnosprawni

Czwartek 21 sierpnia 2014

W dniach 12-13 lipca w Łagowie Lubuskim i Lubiechni Wielkiej 42 członków i sympatyków TWK Słubice, uczestniczyło w drugim wyjeździe integracyjnym realizowanym w ramach projektu „TWK Rekreacja czyli mobilni niepełnosprawni”.   W ramach wyjazdu odbyły się warsztaty: „Papierowe czary-mary” – (prowadzenie: Henryka Czepek), „warsztaty Sudoku” – (Adam Poholski) oraz „Jak wypełniać druki” – (Urszula Olszowska).

Mistrzowie pływania

Czwartek 21 sierpnia 2014

SOSiR Słubice był organizatorem zawodów pływackich dla mieszkańców gminy Słubice w ramach tegorocznej akcji „Lato”.   Przeprowadzono konkurencje dla różnych kategorii wiekowych, rozpoczynając od przedszkoli i szkół podstawowych, a kończąc na młodzieży i dorosłych.

Tutaj kultura i sztuka nie znają granic

Czwartek 21 sierpnia 2014

II edycja Międzynarodowego Festiwalu Sztuki „Most”, która odbyła się w dniach 10-18 lipca na terenie Słubic i Frankfurtu nad Odrą, przyciągnęła wielu spragnionych kulturalnych doznań. Trzeba przyznać, że mieli w czym wybierać.

Przyjdź na spotkanie!

Czwartek 17 lipca 2014

Sektor 3 Słubice zaprasza na spotkanie informacyjne. Rusza nowy konkurs grantowy dla młodych organizacji pozarządowych i grup nieformalnych Wsparcie na rozwój młodych organizacji i grup nieformalnych Dotacja do 5 tys. zł może być wydana m.

Nukleon i Miś na podium

Czwartek 17 lipca 2014

  7 czerwca hala widowiskowo-sportowa Zespołu Szkół w Kostrzynie nad Odrą gościła najmłodszych zawodników piłki ręcznej z województwa lubuskiego.   Do sportowej rywalizacji przystąpiło ponad 100 szczypiornistów walczących w Wakacyjnym Turnieju Piłki Ręcznej o Puchar Starosty Powiatu Gorzowskiego.

Zagrali dla pań

Czwartek 17 lipca 2014

Ponad 2200 drużyn wybiegło 8 czerwca na boiska w całym kraju. W ponad 750 miejscowościach rozegranych zostało przeszło 1100 wielkich meczy. Słubice były również w tej grupie.   Rozegrano ponad 1100 meczy w ramach ogólnopolskiej inicjatywy sportowej II Dnia Przyjaciół Piłki Nożnej.

Stadion w rejestrze zabytków

Czwartek 17 lipca 2014

Decyzją Lubuskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków stadion w Słubicach został wpisany do rejestru zabytków województwa lubuskiego.   Zakresem ochrony mają zostać objęte: płyta główna wraz z trybunami, basen z dolną częścią dawnej wieży skoków, budynek arkadowy w stylu premodernistycznym z zapleczem administracyjnym, boiska ziemne wraz ze stawem i elementami zieleni projektu wiesbadeńskiego architekta zieleni Wilhelma Hirscha oraz założenie przestrzenne wg projektu architekta miejskiego Otto Morgenschweisa.

Szkolenie "Dotacja i co dalej?"

Środa 25 czerwca 2014

TERMIN: 04.07.2014 r. (piątek), godz. 16:00; MIEJSCE: Urząd Miejski w Rzepinie, pl. Ratuszowy 1 Prowadzący: Maciej Marycki Sektor 3 Słubice zaprasza na szkolenie „Dotacja, i co dalej?” skierowane, w pierwszej kolejności, do organizacji z terenu powiatu słubickiego, które zwyciężyły w konkursach na realizację/wsparcie realizacji zadań publicznych w roku 2014.

Spotkali się sąsiedzi

Niedziela 22 czerwca 2014

7 maja w małej auli Collegium Polonicum w Słubicach odbyło się spotkanie tematyczne pt. „Podzielone miasta. Polsko-niemieckie stosunki w regionie Odry i Nysy 10 lat po rozszerzeniu UE o kraje Europy Środkowo-Wschodniej”.

Deszczowo nad Radachowskim

Niedziela 22 czerwca 2014

24 maja nad jeziorem Radachowskim odbyły się spławikowe zawody wędkarskie. Do zmagań przystąpiło pięciu juniorów i trzynastu seniorów.   Na zaproszenie prezes Agnieszki Miszon w zawodach wziął udział także Paweł Ciechanowicz, który jest członkiem Koła PZW Słubice Nr 2.

Przywróćmy apteki w niedziele i święta!

Poniedziałek 19 maja 2014

Patrząc na to, jak wyglądają dyżury sulęcińskich aptek w niedziele i święta, ma się wrażenie, że radnym i zarządowi powiatu bardziej zależy na interesie przedsiębiorców niż na bezpieczeństwie i zdrowiu mieszkańców.

Mieszkanie dla mistrzyni

Środa 16 kwietnia 2014

Burmistrz Słubic przyznał mieszkanie komunalne naszej wielokrotnej medalistce.   W uznaniu za wybitne osiągnięcia sportowe, w tym za trzykrotne zdobycie srebrnego medalu podczas Igrzysk Paraolimpijskich w Londynie w 2012 r., za przełamywanie stereotypów dotyczących roli osób niepełnosprawnych w sporcie i społeczeństwie, a także godne reprezentowanie gminy Słubice na arenie krajowej i międzynarodowej, burmistrz Słubic postanowił przyznać Annie Harkowskiej mieszkanie komunalne przy ulicy Szamarzewskiego w Słubicach.

„Hubertus” na podium

Środa 16 kwietnia 2014

18 stycznia w sali gimnastycznej Centrum Spotkań Polsko-Niemieckich w Górzycy odbył się Noworoczny Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Górzyca.   Do udziału w turnieju zaproszone są zawsze 4 amatorskie zespoły, które w swych składach nie mają zawodników zgłoszonych w PZPS.

Szynobus musi wrócić!

Środa 16 kwietnia 2014

Z likwidacją połączenia szynobusowego na trasie Rzepin – Międzyrzecz, przez Ośno Lubuskie i Sulęcin, wielu nie może się pogodzić. Wśród nich są sulęcinianin Ryszard Kosmala i Zbigniew Spurgiasz, szef Solidarności w lubuskich Przewozach Regionalnych.

Sulęcin - miasto nie dla młodych

Środa 16 kwietnia 2014

Sulęcin wymiera. Stwierdzam ten fakt z przerażeniem, ale jest to prawda. Olśnienie przyszło w prozaiczny sposób. W ostatki przed Wielkim Postem wybrałem się z żoną do jednej z sulęcińskich dyskotek (nie wiem, czy już nie jedynej…).

Pojedynek żaków

Wtorek 18 marca 2014

W Słubicach odbył się kolejny turniej piłkarski zorganizowany przez obchodzący w tym roku swoje dziesięciolecie UKS Polonia Słubice. 4 stycznia nie było mocnych na kostrzyński UKS "Czwórkę".   Aktualnie jesteśmy w trakcie całego festiwalu turniejów piłkarskich organizowanych przez UKS Polonię z okazji jubileuszu 10- lecia.

«1234»

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij