Słubice

Oto mistrzowie okręgu!

Wtorek 18 marca 2014

1 lutego w Słubicach rozegrano po raz pierwszy turniej o Mistrzostwo Okręgu Gorzowskiego w piłce nożnej halowej juniorów starszych. Klasę pokazała ekipa MKS Polonii Słubice.   Słubiczanie wygrali wszystkie swoje mecze, zdobywając komplet 15 punktów (bramki 21:7).

Orkiestra gorących serc znów zagrała

Niedziela 23 lutego 2014

Za nami 22. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku pieniądze były zbierane na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i (po raz drugi) na godną opiekę medyczną seniorów.

Pionki im niestraszne

Niedziela 23 lutego 2014

Znamy już najlepszego zawodnika Dwuturowych Mistrzostw Powiatu Słubickiego w szachach. Imprezę zorganizowało stowarzyszenie FSL- Aktywni dla Powiatu wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Górzycy.   Za nami dwa turnieje: pierwszy odbył się w Górzycy, a drugi, finałowy 7 grudnia w świetlicy szkoły podstawowej nr 3 w Słubicach.

Pietrzak w kościele

Niedziela 22 grudnia 2013

Dzień przed Świętem Niepodległości w kościele p.w. Ducha Świętego w Słubicach na zaproszenie Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Słubickiej wystąpił Jan Pietrzak.   J. Pietrzak odwiedził Słubice w ramach obchodów 95. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Mistrzowie jesieni

Niedziela 22 grudnia 2013

Koniec listopada przyniósł Klubowi UKS Polonia Słubice wiele wrażeń i sukcesów.   Klub został wyróżniony i otrzymał nagrodę w wyniku ogłoszonego przez Ministra Sportu i Turystyki oraz Krajowego Zrzeszenia LZS Konkursu pt. „Orlik dla wszystkich”.

Tryumf gubinianek

Czwartek 21 listopada 2013

Słubice były gospodarzem Mistrzostw Województwa Zrzeszenia LZS w siatkówce kobiet. Spośród trzech drużyn zwyciężyły panie z Volley Gubin.   Turnieje o randze mistrzostw województwa LZS w grach zespołowych to już tradycja w Lubuskiem.

Tu mieszkają ludzie z pasją

Środa 16 października 2013

29 września słubicki Plac Bohaterów zapełnił się ludźmi z pasją. Było graffiti, paralotnie, motory, taniec, śpiew, auto rajdowe, rolkarze, pokazy pierwszej pomocy i wiele innych. Swoją pasję pokazała także nasza mistrzyni Ania Charkowska.

Tak się gra w nogę

Środa 18 września 2013

W dniach 26 -27 lipca na obiektach MOSiR Kostrzyn oraz SOSiR Słubice odbył się turniej piłki nożnej chłopców rocznika 1999-2000 „ViadrinaCup” o Puchar Burmistrza Kostrzyna nad Odrą. Organizatorami turnieju byli „Colloseum Marketing Sport” Rzepin, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kostrzynie oraz Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji w Słubicach.

Środowy sukces… Środy

Środa 18 września 2013

Tuż po ostatnim gwizdku sędziego meczu finałowego Piłkarskiej Kadry Czeka, odbyło się uroczyste zakończenie tego wydarzenia. Finaliści otrzymali puchary, nagrody rzeczowe, a najlepsi zawodnicy i drużyny otrzymali nagrody indywidualne.   Wszystkie mecze finałowe odbyły się w ostatnim dniu imprezy, czyli 14 sierpnia.

Jak ryby w wodzie

Środa 18 września 2013

28 lipca na basenie SOSiR odbyły się Mistrzostwa Dzieci, Młodzieży i Dorosłych z terenu gminy Słubice w pływaniu.   Zawody rozpoczęto grami i zabawami dla dzieci z kl. I-IV, polegające na trzech konkurencjach odbywających się w „brodziku”.

Hej Polonia, Ukochany Klubie Nasz!

Środa 18 września 2013

W tym sezonie doszło do połączenia dwóch słubickich klubów piłkarskich. SKP (Słubicki Klub Piłkarski) Słubice i MKS (Miejski Klub Sportowy) Polonia Słubice grają teraz jako jedna drużyna pod nazwą SKP Polonia Słubice.

Tryumf Polonii

Środa 18 września 2013

4 września na boisku SOSiR w Słubicach odbył się mecz okręgowej ligi trampkarzy Polonia Słubice - UKS Dwójka Kostrzyn nad Odrą.   Polonia Słubice zmiażdżyła przeciwników 3:0. Bramki strzelili: Adrian Lejman i Daniel Stadie.

O swoim pochodzeniu

Piątek 16 sierpnia 2013

28 czerwca w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Słubicach odbyło się uroczyste otwarcie Miejsca Tożsamości Lokalnej. Przedsięwzięcie zostało zrealizowane w ramach projektu „Małych miasteczek portret własny”. Celem projektu było stworzenie przygranicznej przestrzeni artystycznej gmin Cybinka i Słubice, która pomoże nazwać i określić wspólną tożsamość, powstałą na bazie tradycji, historii i umiejętności przodków.

Podziel się książką!

Piątek 16 sierpnia 2013

Odpowiadając na apel rady powiatu, stowarzyszenie „Nasze Słubice PL” zbiera książki dla dzieci w przedziale wieku od 8 do 20 lat, aby zasilić odremontowaną bibliotekę placówki opiekuńczo-wychowawczej "Nasza Chata" w Cybince.

Filip na podium

Sobota 13 lipca 2013

W ostatni dzień roku szkolnego odbył się trzeci turniej w ramach Grand Prix Słubic w tenisie stołowym. Imprezą organizuje stowarzyszenie FSL- Aktywni dla Powiatu. Do turnieju ponownie zgłosiła się trzydziestka graczy, w tym cztery dziewczęta.

Jak to z tymi śmieciami będzie…

Sobota 13 lipca 2013

Jak to z tymi śmieciami będzie…   Znowelizowana ustawa o utrzymaniu porządku i czystości w gminach, zwana także „śmieciową”, spędza sen z oczu nie tylko urzędnikom, ale także nam, zwykłym mieszkańcom. Wielu z nich nie wie do końca, co się teraz stanie z ich odpadami.

Jak to z tymi śmieciami będzie…

Sobota 13 lipca 2013

Jak to z tymi śmieciami będzie…   Znowelizowana ustawa o utrzymaniu porządku i czystości w gminach, zwana także „śmieciową”, spędza sen z oczu nie tylko urzędnikom, ale także nam, zwykłym mieszkańcom. Wielu z nich nie wie do końca, co się teraz stanie z ich odpadami.

Polska jest warta zachodu

Wtorek 18 czerwca 2013

  Rozmowa z Marcinem Jabłońskim, nowym wiceministrem spraw wewnętrznych, byłym wojewodą lubuskim   - Podsumowując kadencję wojewody Marcina Jabłońskiego: co uważa Pan za swój największy sukces, a czego Pan żałuje?   - Analizując ostatnie kilkanaście miesięcy zebrałem dane o setkach spotkań z ministrami, parlamentarzystami, samorządowcami oraz kierownikami podległych służb.

Autobus ruszył w miasto

Wtorek 23 kwietnia 2013

- O to chodziło! Jeszcze nie zdążyliśmy się na dobre nacieszyć nowym połączeniem autobusowym z Frankfurtem, a tu kolejna niespodzianka! - tak z uruchomienia komunikacji miejskiej w Słubicach cieszą się mieszkańcy.

Młodzicy grali w Słubicach

Sobota 2 marca 2013

13 stycznia młodzicy UKS „Czwórka” Kostrzyn nad Odrą uczestniczyli w Słubicach w turnieju piłki nożnej o puchar Burmistrza Słubic.   W rozgrywkach uczestniczyło osiem zespołów, w tym dwa z Niemiec. Nasz zespół, mimo osłabień brak 3 chłopców powołanych do kadry województwa ) zaprezentował się pozytywnie w rozgrywkach.

Wspólne logo – wspólna marka!

Sobota 2 marca 2013

Pierwszy kamień milowy już za nami. Wielomiesięczne prace i ich końcowy rezultat nad wspólną marką obu miast, 11 grudnia ostatecznie zostały zaakceptowane podczas wspólnej sesji obu Rad Miejskich Słubic i Frankfurtu nad Odrą Liczne warsztaty, przeplatane konstruktywnymi dyskusjami, oparte o analizy w końcowym rezultacie doprowadziły do konsensu.

Polonia pokazała klasę

Sobota 2 marca 2013

12 stycznia. w rozgrywanym w slubickim gimnazjum nr 1 turnieju juniorów młodszych, wzięło udział osiem drużyn z Polski i Niemiec. Bardzo dobrze wypadła drużyna miejscowej Polonii, wygrywając swoje wszystkie turniejowe mecze.

Dla najmłodszych i ich dziadków

Sobota 2 marca 2013

W tym roku orkiestra Jurka Owsiaka miała dwa cele: ratowanie życia dzieci oraz godną opiekę medyczną seniorów. Dla tych ostatnich Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała po raz pierwszy. Zebrane pieniądze zostaną w połowie przeznaczone na wsparcie terapii noworodków i niemowlaków.

Autobus połączył miasta

Czwartek 17 stycznia 2013

9 grudnia została uruchomiona linia autobusowa, łącząca Słubice z Frankfurtem nad Odrą. To pierwsze połączenie komunikacji miejskiej łączące te graniczne miasta. Linię nr 983 obsługuje niemiecki zakład komunikacji, a samorząd Słubic dołożył do jej funkcjonowania.

O takich ludziach trzeba pamiętać

Czwartek 9 sierpnia 2012

  Do Anny Śmigielskiej - Rapczyńskiej z ulicy Okopowej skierował mnie Michał Aniszkiewicz, który zna ją od lat, a jeszcze wcześniej znał jej rodziców - Annę i Tadeusza Kaczorów. Oboje na przełomie 1944/1945 r.

Reklamy i Ogłoszenia

Czwartek 26 listopada 2015

Miesięcznik Przekrój Lokalny jest bezpłatnym czasopismem wydawanym od 2012 r. w północnej części województwa lubuskiego. Gazeta podzielona jest na trzy odrębne mutacje: Mutacja A: Sulęcin, Lubniewice, Krzeszyce, Słońsk, Torzym, Ośno Lubuskie - nakład 4000 egz.

«1234

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij