Sto lat dla „Jedynki”!

Wtorek 9 października 2012

18 sierpnia nad jeziorem Ostrowskim odbyło się uroczyste spotkanie wędkarzy z okazji 65- lecia powstania Koła PZW Nr 1 w Sulęcinie.

 

65 lat temu, w 1947 roku, na terenie Sulęcina powstało pierwsze gminne koło wędkarskie, skupiające wędkarzy z Sulęcina i jego okolic. Przez kolejne lata organizacja rozwijała się na terenie Sulęcina, aby w końcu stać się wiodącym kołem w regionie i okręgu gorzowskim. Dzięki działalności społecznej wielu członków, dotychczasowych prezesów, członków zarządu i sympatyków, koło na trwale wpisało się w życie społeczności Sulęcina. W obecnej chwili organizacja liczy ok. 740 członków i wraz z pozostałymi kołami: nr 3 i wędrzyńskim, kształtuje działalność wędkarską w gminie Sulęcin. Sierpniowe, jubileuszowe spotkanie wędkarzy i ich rodzin jest tego przykładem.

            Jubileuszowe spotkanie otworzył prezes koła, Ryszard Stachowiak. Zawody, w których wzięło udział 42 uczestników, przebiegały przy upalnej pogodzie. W tym samym czasie pozostali uczestnicy spotkania mieli okazję pobiesiadować na przygotowanym przez Zarząd Koła pikniku. Można było posmakować gulaszu i grochówki oraz podarowanego przez Koło Łowieckie „Tumak” z Ośna Lubuskiego pieczonego dzika. Były także sałatki i ciasto, które przygotowały żony i rodziny wędkarzy z koła nr 1. A oto wyniki. (Jesteśmy tym bardziej zadowoleni, że w ścisłej czołówce znalazł się nasz redakcyjny kolega i wydawca „Przekroju”, Adam Piotrowski. Tak trzymać! – przyp. red.)

I miejsce i puchar zdobyła Agnieszka Miszon.            

Kolejne miejsca zajęli:

II – Janusz Przybył                            

III – Adam Piotrowski                        

IV – Łukasz Skonieczny                      

V – Wiesław Uller                                

Puchar za największą rybę, ufundowany przez Sklep „Domus” B.i K. Gudaczów otrzymał Łukasz Skonieczny za złowionego leszcza. Wędkarze otrzymali również nagrody rzeczowe, których sponsorami byli: posłanka Bożena Sławiak, Leopold Ryczaj, BS Ośno Lubuskie, Zarząd Okręgu PZW w Gorzowie Wlkp. oraz Jakson Poland - Andrzej Podeszwa.

 

Tekst. R. Stachowiak

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij