Studenci wydziału medycznego Uniwersytetu Zielonogórskiego będą odbywać praktyki w Lubuskim Centrum Pulmonologii

Poniedziałek 19 lutego 2018

- Na początku roku nasz Szpital wraz z Uniwersytetem Zielonogórskim zawarł porozumienie o wzajemnej współpracy, której celem jest realizacja procesu kształcenia studentów kierunków medycznych - poinformowała naszą redakcję Katarzyna Lebiotkowska, prezes Zarządu Lubuskiego Specjalistycznego Szpitala Pulmonologiczno-Kardiologicznego w Torzymiu

- Studenci w ramach programu kształcenia będą uczestniczyć w zajęciach dydaktycznych, prowadzonych w formie wykładów, seminariów i ćwiczeń oraz w zajęciach praktycznych i praktykach zawodowych w oddziałach naszego szpitala. Będzie to okazja do przyjrzenia się codzienności funkcjonowania szpitala oraz procesu leczenia pacjenta - podkreśla Urszula Kawalec Hurny, dyrektor ds. lecznictwa w Lubuskim Centrum Pulmonologii, wojewódzki konsultant w dziedzinie geriatrii. - Studenci będą mogli podzielić się spostrzeżeniami z personelem medycznym, a także spróbować własnych sił w obsłudze urządzeń medycznych o europejskim standardzie będącego na stanie szpitala - dodaje dr. n. med Grzegorz Zioło Kierownik Lubuskiego Centrum Pulmonologii, wojewódzki konsultant ds Pulmonologii.

Możemy poszczycić się tym, że Lubuskie Centrum Pulmonologii w Torzymiu uczestniczy w systemie kształcenia przyszłych lekarzy. To doskonałe miejsce do praktycznej nauki medycyny. Szpital nie tylko jest wyposażony w wysoko specjalistyczny sprzęt medyczny, ale również dysponuje wysoko wykwalifikowaną kadrą. Możliwość dzielenia się wiedzą i doświadczeniem z pokoleniem, które już w niedługim czasie będzie leczyć lubuszan i nie tylko.

- Mamy nadzieję, że wielu z młodych lekarzy zwiąże swoją drogę zawodową właśnie z Lubuskim Centrum Pulmonologii – mówi K. Lebiotkowska. Dodajmy, że studenci Wydziału Medycznego Uniwersytetu Zielonogórskiego rozpoczną praktyki już w przyszłym roku.

Ryszard Waldun

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij